Priča o bludnom sinu

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
Nije ti Biblija leksikon reci i izraza.
Ako ne znas sta je blud nauci

„Blud“ — svaki nedozvoljeni polni odnos

Pa reci mi dali ti svoju veru temeljis na leksikonima,sta ja znam,mozda neke "kule strazarske" ili na Bibliju ?
Ako je ovo drugo,sto mi onda citiras leksikone ?
Pitao sam te i ponavljam - dali je isto preljuba i kurvarstvo ( blud) ?
Nakon sto mi ovo odgovoris,ja cu dati konkretan Bibliski tekst koji ce nam jasno i nedvosmisljeno definisati znacaj predmetnog pojma.
Dakle ?

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
Pa reci mi dali ti svoju veru temeljis na leksikonima,sta ja znam,mozda neke "kule strazarske" ili na Bibliju ?
Ako je ovo drugo,sto mi onda citiras leksikone ?
Pitao sam te i ponavljam - dali je isto preljuba i kurvarstvo ( blud) ?
Nakon sto mi ovo odgovoris,ja cu dati konkretan Bibliski tekst koji ce nam jasno i nedvosmisljeno definisati znacaj predmetnog pojma.
Dakle ?
na Bibliji.
Biblija osudjuje blud a zna se sta je sve blud.

kao da je bitno da li je preljuba kurvarstvo bilo koji oblik nemorala
sve je to blud
zar je bitno koja vrsta bluda

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
Gde u Bibliji pise sta je kradja, kako ja to da znam? :huh:
Pa pise dovoljno da bi se zapazio kontekst da svako moze razumeti sta to znaci a znaci uzeti nesto sto nije tvoje sa namerom da to zadrzis za sebe negirajuci ujedno da si tako nesto uradio ukoliko ti vlasnik potrazi da mu to isto vratis ukoliko si ga uzeo.
Evo ti Bibliskog dokaza:

1 Mojs.31,30-35:
"...Idi dakle kad si se tako uželio kuće oca svojega; ali zašto ukrade bogove moje?
A Jakov odgovori i reče: bojah se i mišljah: hoćeš silom oteti kćeri svoje od mene.
A bogove svoje u koga nađeš, onaj neka ne živi više; pred našom braćom traži što je tvoje u mene, pa uzmi. Jer Jakov nije znao da ih je ukrala Rahilja.
I uđe Lavan u šator Jakovljev i u šator Lijin i u šator dviju robinja, i ne nađe ih; i izašav iz šatora Lijina uđe u šator Rahiljin.
A Rahilja uze idole i sakri ih pod samar kamile svoje i sjede ozgo; i Lavan pipaše po cijelom šatoru, i ne nađe.
A ona reče ocu svojemu: nemoj se srditi, gospodaru, što ti ne mogu ustati, jer mi je što u žena biva. Traživ dakle ne nađe idola svojih..."

E hajde sad ti meni lepo daj neki ovakav Bibliski tekst koji ce nam bar pojasniti kontekst reci blud (kurvarstvo) a na osnovu kojeg cemo moci zzkljuciti da je to isto sto i imati seksa sa zivotinjama.,
Dakle ??? :kafa:

Poslednja izmena:

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
Pa pise dovoljno da bi se zapazio kontekst da svako moze razumeti sta to znaci a znaci uzeti nesto sto nije tvoje sa namerom da to zadrzis za sebe negirajuci ujedno da si tako nesto uradio ukoliko ti vlasnik potrazi da mu to isto vratis ukoliko si ga uzeo.
Evo ti Bibliskog dokaza:

1 Mojs.31,30-35:
"...Idi dakle kad si se tako uželio kuće oca svojega; ali zašto ukrade bogove moje?
A Jakov odgovori i reče: bojah se i mišljah: hoćeš silom oteti kćeri svoje od mene.
A bogove svoje u koga nađeš, onaj neka ne živi više; pred našom braćom traži što je tvoje u mene, pa uzmi. Jer Jakov nije znao da ih je ukrala Rahilja.
I uđe Lavan u šator Jakovljev i u šator Lijin i u šator dviju robinja, i ne nađe ih; i izašav iz šatora Lijina uđe u šator Rahiljin.
A Rahilja uze idole i sakri ih pod samar kamile svoje i sjede ozgo; i Lavan pipaše po cijelom šatoru, i ne nađe.
A ona reče ocu svojemu: nemoj se srditi, gospodaru, što ti ne mogu ustati, jer mi je što u žena biva. Traživ dakle ne nađe idola svojih..."

E hajde sad ti meni lepo daj neki ovakav Bibliski tekst koji ce nam bar pojasniti kontekst reci blud i kurvarstvo a na osnovu kojeg cemo moci zzkljuciti da je to isto sto i imati seksa sa zivotinjama.,
Dakle ??? :kafa:
e hvala ti mnogo

u vezi bluda imas od starog do novog zaveta dosta toga napisanog
dakle tekstv oji sam dala sa puno citata to preskaces
pa eto ti citati su dovoljni

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
evo razmotricemo svaki stih ima vremena ne zuri

Juda 7
7 Tako i Sodom i Gomora i gradovi oko njih,+ koji su se isto kao i oni odavali bludu i neprirodnim polnim odnosima,+
stoje kao upozoravajuć primer+ time što su osuđeni na večnu vatru.+

na primer ovo neprirodnim polnim odnosima odnosi se na ovo:

Postanak 19:5 5 I zvali su Lota i govorili mu: „Gde su ljudi koji su večeras došli kod tebe? Izvedi ih da legnemo s njima.“+
Levitska 18 : 22 „’Ne lezi s muškarcem+ kao što ležeš sa ženom.+ To bi bilo odvratno.

Rimljanima 1:26 26 Zato ih je Bog prepustio sramnim polnim požudama:+ njihove žene su prirodne odnose zamenile protivprirodnim,+

0deljak: Judina 1:7​

Daničić-Karadžić (RDK):

7 Kao što Sodom i Gomor, i okolni njihovi gradovi, koji su se prokurvali onako kao i oni, i hodili za drugim mesom, postaviše se ugled i muče se u večnom ognju:

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

7 Kao što Sodoma i Gomora i okolni gradovi, koji su griješili kao i oni bludom i išli za protunaravnom nasladom, postavljaju se za primjer sa svojom kaznom vječnoga ognja.

Dimitrije Stefanović (DS):

7 kao što i Sodom i Gomor i okolni njihovi gradovi, koji su isto tako bludno živeli kao i ovi i hodili za drukčijim mesom, stoje za primer, trpeći kaznu večnoga ognja.

Lujo Bakotić (LB):

7 i da su Sodom i Gomor i okolni gradovi, koji se kao i oni podaše bludu i protuprirodnim porocima, postavljeni za primer, trpeći kaznu večnoga ognja.

Bible in Basic English (BBE):

7 Even as Sodom and Gomorrah, and the towns near them, having like these, given themselves up to unclean desires and gone after strange flesh, have been made an example, undergoing the punishment of eternal fire.

evo razni prevodi ovog stiha
pa da anliziramo

Poslednja izmena:

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
evo razmotricemo svaki stih ima vremena ne zuri

Juda 7
7 Tako i Sodom i Gomora i gradovi oko njih,+ koji su se isto kao i oni odavali bludu i neprirodnim polnim odnosima,+
stoje kao upozoravajuć primer+ time što su osuđeni na večnu vatru.+
Dakle upravo te ovaj tekst demantira jer si tvrdila da je blud navodno svaki nedozvoiljeni seksualni odnos a tekst pravi jasnu distinkciju izmedju bluda i natprirodnim polnim odnosima aludirajuci na homoseksualnost ( o cemu imamo konmkretnog izvestaja u Bibliji) a to je definitivno neprirodan polni odnos !!!
Ponavljam jos jednom jer si sada ocito u shoku zbog novonastale situacije u kojoj si se sama uvukla:

Dali je blud isto sto i preljuba ???

P.S. fokusiraj se lepo na odgovor koji ces sada dati jer cu nakon toga poentirati upravo sa onim sto ces odgovoriti

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
Dakle upravo te ovaj tekst demantira jer si tvrdila da je blud navodno svaki nedozvoiljeni seksualni odnos a tekst pravi jasnu distinkciju izmedju bluda i natprirodnim polnim odnosima aludirajuci na homoseksualnost ( o cemu imamo konmkretnog izvestaja u Bibliji) a to je definitivno neprirodan polni odnos !!!
Ponavljam jos jednom jer si sada ocito u shoku zbog novonastale situacije u kojoj si se sama uvukla:

Dali je blud isto sto i preljuba ???
Naglaseno je sta je protivprirodno...
a ti to odvajaj ako hoces
bitno da Bog to ne dozvoljava
a po definiciji bluda u blud spada svaki oblik nemoralnosti i nedozvoljenog polnog odnosa

ti si u soku jer bukvalno tumacis ja nisam :)

zasto stalno jedno te isto pitas odgovorila sam ti preljuba spada u blud

dakle nemoj me pitati jedno te isto

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
evo jos iz Biblije

1. Korinćanima​

7 A sada o onome što ste mi pisali: bolje je čoveku da ne dotiče ženu*. 2 Ali pošto je blud* veoma raširen, neka svaki muškarac ima svoju ženu+ i neka svaka žena ima svog muža.+ 3 Muž neka izvršava svoju bračnu dužnost prema ženi, a isto tako i žena prema mužu.+ 4 Žena nema vlast nad svojim telom, nego muž, a tako ni muž nema vlast nad svojim telom, nego žena. 5 Ne uskraćujte se jedno drugom, a ako to i činite da biste se posvetili molitvi, neka to bude po dogovoru i na neko vreme. Zatim se ponovo sastanite, kako vas Satana ne bi iskušavao zato što ne možete da se suzdržite

sta zakljucujes iz ovoga sta je blud? @robivek

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
Naglaseno je sta je protivprirodno...
a ti to odvajaj ako hoces
Tako je slazem se da je neprirodno u kontekst pomenutog teksta homoseksualnost.
Ja to ne odvajam nego naglasavam. Ono sto je odvojeno nisam ja odvojio nego apostol stoga ti to s njim rasciscavaj,ja sam samo potencirao njegovu tvrdnju koja te direktno i nedvosmisljeno demantira.

bitno da Bog to ne dozvoljava
Tako je.

a po definiciji bluda u blud spada svaki oblik nemoralnosti i nedozvoljenog polnog odnosa
Ma pitao sam te dali je isto BLUD ( kurvarstvo) i PRELJUBA u Bibliji,sta mi sad mantras sa definicijama,ovo ono...
Dali je isto ili nije isto,lepo mi odgovori pa da produzimo diskusiju na nivou.

ti si u soku jer bukvalno tumacis ja nisam :)
Pa dobro,nek ti bude,evo ja sam u shoku i tako shokirano te molim da mi odgovoris na pitanje,jel vazi ? :kafa:

zasto stalno jedno te isto pitas odgovorila sam ti preljuba spada u blud
Dobro,to je tvoj konacan odgovor pa mi sad lepo navedi Bibliskog dokaza sta sve drugo ( ili navedi BAR JEDNO vise osim preljube ) spada u kategoriju blud ???

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
evo jos iz Biblije

1. Korinćanima​

7 A sada o onome što ste mi pisali: bolje je čoveku da ne dotiče ženu*. 2 Ali pošto je blud* veoma raširen, neka svaki muškarac ima svoju ženu+ i neka svaka žena ima svog muža.+ 3 Muž neka izvršava svoju bračnu dužnost prema ženi, a isto tako i žena prema mužu.+ 4 Žena nema vlast nad svojim telom, nego muž, a tako ni muž nema vlast nad svojim telom, nego žena. 5 Ne uskraćujte se jedno drugom, a ako to i činite da biste se posvetili molitvi, neka to bude po dogovoru i na neko vreme. Zatim se ponovo sastanite, kako vas Satana ne bi iskušavao zato što ne možete da se suzdržite

sta zakljucujes iz ovoga sta je blud? @robivek
Zakljucujem da je blud zapravo isto sto i preljuba !!!
I ako se slazemo onda ce nam biti lakse da na osnovi Biblije definisemo sta je preljuba ,zar ne

robivek

Domaćin
Poruka
3.893
lepo sam te pitao
na šta te asocira pojam "bludni sin"?
Lepo ti reko covek...nego,gde to konkretno pise "bludni sin",pise il ne pise ?
Evo specijalno za tebe dajem ti slobodnu opciju pozovi koleginicu ( aeternum) ,nek ti MALO ona pomogne... :D

ako bi se strogo doslovno pridržavali napisanog, ti bi onda trebao lopaticu sa sobom i negde u šumi da kenjaš
Sta to opet trabunjas,pa jesam li ti lepo odgovorio u vezi te tvoje lopatice konkretno i jasno da bi cak i ti to mogao skontati,sto spamujes vlastitu temu ?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.