Prevara - Kada ona njega vara

možeš da mu kažeš, ali iz zlobe

Ja nisam takav.

Plus, oni se pomire a ti ostaneš neko ko im se mešao u život.
To je jedna od mogunosti, druga koju sam video lično (nisam učestvovao) jeste bila da je lik kada je saznao poslao suprugu na reanimaciju.
Suštinski ima više mogućnosti kako šta uraditi ili ne uraditi.

Jedna je takođe sa on sazna, a i sazna da si ti nju video i da zbog toga nastane problem između vas dvojice
 
Par pitanje za mušku ekipu:
Kako gledate na situacije gde žena vara muža?
Da saznate da nekog vašeg ortaka vara njegova supruga/devojka - da li biste mu to rekli? Ako da na koji način?
Ne razmisljam o krivici zene, vec mi taj muskarac koji je prevaren nekako opadne u ocima...Ucini mi se da nije dovoljno dobar covek, muskarac... Kao da nije kompletna licnost... Eventualno da nije umeo da nadje osobu za sebe sto je opet odredjen minus....
Nikada mu ne bih rekao i da mi je najbolji drug... Postedeo bih ga te neprijatne situacije, a i ne cini ona nikakvo krivicno delo niti je to pitanje zivota i smrti... Ne bih se ni trudio da saznam ili slusam o tome... Jednostavno me ne zanima tudj intimni zivot...
 
Možeš da mi obrazložiš zašto Ne?

Pitam iz razloga što mi je pre 3 dana dobra drugarica rekla da bi joj značilo kada bi joj neko rekao da je njen partener vara.
Pa naravno da hoće...
Vidim sada jedan problem - nisam definisao odnos.
Neka konkretno bude situacija varanja posle 10 godina braka.
Nije isto u nekoj vezičici od par meseci i brak.
E ovde je vrlo zayebana situacija. Deca su tu često... dodatni problem...
 
Brate posto si tako moralan uceni je da ti daje 500€ mesecno da cutis,eto
Zapravo sebe ne smatram moralnim - baš se izuzimam iz takvih stvari.
Više sam pokrenuo ovu temu da vidim kako ljudi rezonuju, takođe ako je nekome neprijatna teme ne mora da je čita/komentariše.

Vezano za jedan tvoj komentar - ko određuje ko je "alfa" ili ljudi oko njega, po meni to je socijalna titula, ako neko sam za sebe proča da je alfa uglavnom to doživljavam kao zajebanciju. Dobar primer za praznu priču bi bila situacija da su alfa like mnoge devojke prevarile/ostavile.
 
Zapravo sebe ne smatram moralnim - baš se izuzimam iz takvih stvari.
Više sam pokrenuo ovu temu da vidim kako ljudi rezonuju, takođe ako je nekome neprijatna teme ne mora da je čita/komentariše.

Vezano za jedan tvoj komentar - ko određuje ko je "alfa" ili ljudi oko njega, po meni to je socijalna titula, ako neko sam za sebe proča da je alfa uglavnom to doživljavam kao zajebanciju. Dobar primer za praznu priču bi bila situacija da su alfa like mnoge devojke prevarile/ostavile.
Xaxa ipak m/z odnosi nisu filozofija pa mi nemamo slicne nedoumice
 
Situacija da ti blizak prijatelj saopšti da te supruga vara šta bi učinio?
Zahvalio mu se. Tražio dokaze i kako je došao do tog saznanja.
Razgovarao sa njom. Pitao zašto to radi? Šta joj fali u našem odnosu?
Da li želi da nastavi da se kreše sa strane ili prekida?
Da li joj odgovara da budemo u otvorenom braku i da i ja nalazim druge, a da samo vodimo brigu o deci ukoliko ih imamo.
Sam dobro razmislio šta mi odgovara i šta želim, da li želim da budem sa njom. I doneo odluku.
Ja uvek dobro izvagam pre nego što donesem odluku. I teatralno i ceremonijski sebi kažem "Donosim tu odluku zbog toga i toga!"

Ako bi se našao u takvoj situaciji da saznaš da nekog tvog bliskog prijatelja vara supruga kako bi mu to saopštio ili bolje rečeno šta bi u toj situaciji uradio?


Prvo bih testirao situaciju pričao o nekom desetom kako ga je prevarila žena i kako je uradio sve i svašta, tuko se sa njim, tukao nju čisto da ispitam situaciju da vidim da li je spreman da napravi svašta da ne budem odgovoran za neka ludila.

Za jednog drugara iz detinjstva znam da bi poludeo i možda uništio i sebi i njoj život pa njemu ne bih lako ni smeo da kažem.
-------------------------------------------------------------

Znači suština ove priče je da ne znam šta bih uradio i da bih dobro izvagao da li mislim da je dobro da mu kažem i da li je moralno i časno takoreći.
Ako imam utisak da bih doprineo destrukciji njegovog života tipa da ne bi lako našao drugu, pao u depresiju i da bi i za decu nastali problemi moguće je da bih odlučio da ne kažem ništa.
 
Ne razmisljam o krivici zene, vec mi taj muskarac koji je prevaren nekako opadne u ocima...Ucini mi se da nije dovoljno dobar covek, muskarac... Kao da nije kompletna licnost... Eventualno da nije umeo da nadje osobu za sebe sto je opet odredjen minus....
Nikada mu ne bih rekao i da mi je najbolji drug... Postedeo bih ga te neprijatne situacije, a i ne cini ona nikakvo krivicno delo niti je to pitanje zivota i smrti... Ne bih se ni trudio da saznam ili slusam o tome... Jednostavno me ne zanima tudj intimni zivot...
To što se ona napali i želi seks sa drugim muškarcima njega ne čini manje muškarcem.
 
To je jedna od mogunosti, druga koju sam video lično (nisam učestvovao) jeste bila da je lik kada je saznao poslao suprugu na reanimaciju.
Suštinski ima više mogućnosti kako šta uraditi ili ne uraditi.

Jedna je takođe sa on sazna, a i sazna da si ti nju video i da zbog toga nastane problem između vas dvojice
Jedna dobra opcija je da njoj zapretiš da ćeš njemu da kažeš i da prekine ili ćeš mu ispričati.
Ali to je vrlo hrapava situacija za "svedoka" i može da deluje samo u slučaju vrlo bliskih ljudi.

Na primer vara muža sa njegovim bratom i slično.
Samo u toj situaciji bih uradio ovako nešto.
A ni nema načina baš da kontrolišeš da li su ljudi od reči.:roll::lol:
 
Jedna dobra opcija je da njoj zapretiš da ćeš njemu da kažeš i da prekine ili ćeš mu ispričati.
Ali to je vrlo hrapava situacija za "svedoka" i može da deluje samo u slučaju vrlo bliskih ljudi.

Na primer vara muža sa njegovim bratom i slično.
Samo u toj situaciji bih uradio ovako nešto.
A ni nema načina baš da kontrolišeš da li su ljudi od reči.:roll::lol:
Lično bih najpre popričao sa njom da čujem šta je pozadina svega toga. Ako mi je dobar ortak idem od toga da ga valjda poznajem dovoljno dobro da mogu da procenim kako bi reagovao - ako se ispostavi da su swingeri ili tako nešto nema problema, ako ona ima neki problem sa njim (više mogućnosti...) - ili neka raskine ili neka priča o tome sa njim. Ako se već desi varanje suštinski je taj odnos već obesmišljen i oboje samo gube vreme. Solucija ima dosta, samo je pitanje kako koje od njih gleda na situaciji i ako će bar dati sebi vremena da je razreše
 
Lično bih najpre popričao sa njom da čujem šta je pozadina svega toga. Ako mi je dobar ortak idem od toga da ga valjda poznajem dovoljno dobro da mogu da procenim kako bi reagovao - ako se ispostavi da su swingeri ili tako nešto nema problema, ako ona ima neki problem sa njim (više mogućnosti...) - ili neka raskine ili neka priča o tome sa njim. Ako se već desi varanje suštinski je taj odnos već obesmišljen i oboje samo gube vreme. Solucija ima dosta, samo je pitanje kako koje od njih gleda na situaciji i ako će bar dati sebi vremena da je razreše
Da ne bi tu malo da se omrsis a ,laka riba a i ona ucena imas ufur 100%:per:
 
Ako se već desi varanje suštinski je taj odnos već obesmišljen i oboje samo gube vreme. Solucija ima dosta, samo je pitanje kako koje od njih gleda na situaciji i ako će bar dati sebi vremena da je razreše

Ovde grešiš. Mnoge veze funkcionišu bez obzira na varanje. I oba partnera ili znaju ili naslućuju. Često su i vrlo srećni koliko god to kontradiktorno zvučalo.
Ja lično nisam toliko liberalan da bih mogao tako nešto i u principu sam konzervativan.
Ali imaš ti i brakove gde muškarci varaju gde stignu, unajmljuju prostitutke i odlaze u bordele potpuno opušteno...
Žene takođe ništa bolje, orgijaju po komšiluku, a samo mužić da ne sazna.
Ja ne osuđujem, ali znam da ne bih mogao nikad.
 
Ako bi se našao u takvoj situaciji da saznaš da nekog tvog bliskog prijatelja vara supruga kako bi mu to saopštio ili bolje rečeno šta bi u toj situaciji uradio?

Situacija da ti blizak prijatelj saopšti da te supruga vara šta bi učinio?
"Brat vrv me se i ne tice. I ne znam kakav zivot vodite i svakako posle ovoga mi na jedno uvo uslo na drugo je izaslo, jel treba da nastavim sa pricom?"
 
Ovde grešiš. Mnoge veze funkcionišu bez obzira na varanje. I oba partnera ili znaju ili naslućuju. Često su i vrlo srećni koliko god to kontradiktorno zvučalo.
Ja lično nisam toliko liberalan da bih mogao tako nešto i u principu sam konzervativan.
Ali imaš ti i brakove gde muškarci varaju gde stignu, unajmljuju prostitutke i odlaze u bordele potpuno opušteno...
Žene takođe ništa bolje, orgijaju po komšiluku, a samo mužić da ne sazna.
Ja ne osuđujem, ali znam da ne bih mogao nikad.
Ali ako znaju ili naslućuju nekako to ne mogu da svrstam u varanje? 🤔
Viđao sam otvorene veze tipa - svako ima nekog sa strane i ne postavljaju se pitanja.

Varanje mi je meh iz razloga što nisam u fazonu da se osvrćem malo malo iza leđa i da razmišljam ako će me neko viditi/šta će neko od uključenih prenositi.
 

Back
Top