Ona se zaljubila

Paula

black cat
Moderator
Poruka
30.782
E, ima nešto što je svojevrsni paradox, koji muškarci prema mom iskustvu, sprovode. A radi se o sledećem.

Naime, njima prija kada se svide nekoj ženi. Zapravo, uradiće mnogo toga da je oduševe. Ponašaće se muževno, da ispadnu mačo, da budu privlačnog izgleda, oblačenja. Zatim kada je osvoje onda će da joj pokažu kako su odlični u krevetu, daće sve od sebe da svršava i da bude zadovoljna. Usput, ljubiće je i grliti da pokažu kako umeju da budu i nežni, da bi ih poželela ponovo.

I onda se posle takvog tretmana, ima odličan sex, on joj se svideo, počela je da ga želi češće jer se primila, itd, ona se zaljubila. 🥰

I onda sledi pitanje kojim se oni žale, zašto žene jednostavno ne doživljavaju sex kao gimnastiku, zašto se zaljubljuju, gde su te žene koje se ne zaljubljuju? (A, by the way, sami su to sve izazvali)

Nije li to paradox, oni očekuju da ih oduševe da ispadnu najbolji hebači, a onda se čude kad se ona zaljubi. Zaljubi, mislim na to želi često da se vide, jer joj je lepo, želi ga, želi komunikaciju itd.

Šta kažete na to?
Ima li neka mana u ovoj postavci?
🙃

Pa ima mana.

Zaljubljenost je patoloska reakcija nervnog sistema, i nije dobro da ti zivotni izbori zavise od samo te patologije.

Ljubav je nesto mnogo vise od toga, i to je drugo.

Ljudski je zaljubiti se, ali zrelo i ljudski je da mozgom promislis 'Cekaj bre, ovo je retardirano'.

Ja mnogo volim da jedem sladoled, i jeo bih 10 kg svakog dana, bukvalno mogu toliko da pojedem; i zelim toliko da pojedem, svaka nervna celija u mom telu to zeli, da oseti taj ukus. Ali imam racionalni deo koji mi kaze 'Stani bre, to je retardirano, jbes kratkotrajno zadovoljstvo, ima da ti bude muka 3 dana posle toga'.

Ti saveti da 'sledis svoja osecanja' mora da zavise od konteksta, i mogu da budu jako losi zivotni saveti.

Pa ima mana.

Zaljubljenost je patoloska reakcija nervnog sistema, i nije dobro da ti zivotni izbori zavise od samo te patologije.
Zašto patološka? Zar to nije ono što daje polet početku neke veze? Pre svega, zaljubljenost izazivaju hormoni, znači ne da nije patološka, već je sasvim prirodna.

Ljubav je nesto mnogo vise od toga, i to je drugo.
O tome se i ne priča. Za nju treba vremena
Ljudski je zaljubiti se, ali zrelo i ljudski je da mozgom promislis 'Cekaj bre, ovo je retardirano'.
Zašto je to sad bitno? Možeš ti da racionalizuješ koliko hoćeš, ali kada se hormoni pokrenu to je to . Ti možeš da odbaciš zaljubljenost, da slediš razum, ali ne možeš da se vratiš na početak.
Ja mnogo volim da jedem sladoled, i jeo bih 10 kg svakog dana, bukvalno mogu toliko da pojedem; i zelim toliko da pojedem, svaka nervna celija u mom telu to zeli, da oseti taj ukus. Ali imam racionalni deo koji mi kaze 'Stani bre, to je retardirano, jbes kratkotrajno zadovoljstvo, ima da ti bude muka 3 dana posle toga'.

Ti saveti da 'sledis svoja osecanja' mora da zavise od konteksta, i mogu da budu jako losi zivotni saveti.
Uopšte nisam pisala da li treba slediti osećanja, to nije tema. Nego da je sasvim normalno da se ona pojave kada ti je sa nekim jako lepo, a muškarac se oko toga potrudi

Šta kažete na to?
🙃
Nesposobnost da voli i bude voljen. Zavodnici i zavodnice postoje u oba
pola. Kada sam pre desetak godina pročiala savete koje je Gurđijev dao
svojoj ćerki, nije mi bilo jaso šta znači ''ne zavodi''. A šta da radim? Bez
te igre je dosadno. Da idem u manastir onda?
Ali ima smisla. Ne zavodi ne znači ne voli i ne prihvataj ljubav.

Zavodnici su često ljubazni prema novim osobama u svom životu. Zabavniji
strancima nego bliskim ljudima. Prema bliskima umeju da budu grubi pa i
surovi. Zato što u suštini takvi i jesu. Nemaju šta da daju osim tako na
kašičicu, da bi zaveli. Hrane se pažnjom i divljenjem koje mogu samo od
novih ljudi dobiti.

Uopšte nisam pisala da li treba slediti osećanja, to nije tema. Nego da je sasvim normalno da se ona pojave kada ti je sa nekim jako lepo, a muškarac se oko toga potrudi

Ja mislim da je to kljucna stvar. Ta povrsinska osecanja su jako precenjana. Odgovor je- pa sta i ako se pojave, bitni su izbori i dela, necemo da ocekujemo od nekog da dela u skladu sa plitkim osecanjima, vec da se kontrolise.

E, ima nešto što je svojevrsni paradox, koji muškarci prema mom iskustvu, sprovode. A radi se o sledećem.

Naime, njima prija kada se svide nekoj ženi. Zapravo, uradiće mnogo toga da je oduševe. Ponašaće se muževno, da ispadnu mačo, da budu privlačnog izgleda, oblačenja. Zatim kada je osvoje onda će da joj pokažu kako su odlični u krevetu, daće sve od sebe da svršava i da bude zadovoljna. Usput, ljubiće je i grliti da pokažu kako umeju da budu i nežni, da bi ih poželela ponovo.

I onda se posle takvog tretmana, ima odličan sex, on joj se svideo, počela je da ga želi češće jer se primila, itd, ona se zaljubila. 🥰

I onda sledi pitanje kojim se oni žale, zašto žene jednostavno ne doživljavaju sex kao gimnastiku, zašto se zaljubljuju, gde su te žene koje se ne zaljubljuju? (A, by the way, sami su to sve izazvali)

Nije li to paradox, oni očekuju da ih oduševe da ispadnu najbolji hebači, a onda se čude kad se ona zaljubi. Zaljubi, mislim na to želi često da se vide, jer joj je lepo, želi ga, želi komunikaciju itd.

Šta kažete na to?
🙃
Tako razmisljaju debili koji ne kontaju da sto je nekom gimnastika, neko moze i da zatrudni, rodi dete i brine o njemu ceo zivot.

Jos je veca misterija sto to debilima pise na celu, a guske se primaju na takve majmune i posle placu da su svi muskarci djubrad; a nije ga trazila u biblioteci nego u teretani/kafani.

Ja mislim da je to kljucna stvar. Ta povrsinska osecanja su jako precenjana. Odgovor je- pa sta i ako se pojave, bitni su izbori i dela, necemo da ocekujemo od nekog da dela u skladu sa plitkim osecanjima, vec da se kontrolise.

Njoj recimo u tim momentima nisu precenjena. Njoj je lepo i hoće još. Možda je do tada bila usamljena, možda joj je to extra sex kakvih je imala pre.

E sad, naravno pa šta ako se pojave, pojaviće se sigurno pod uslovom da joj je lepo, međutim izbori i dela i kontrola, to je ono što ti predlažeš. To jeste razumno.

No moje pitanje je bilo zašto se muški čude tom zaljubljivanju kad su ga sami proizveli? Mislim, ko se neće primiti kada mu je jako lepo? Mala je razdaljina između osećaja ponesenosti i želje za nekim što je zaljubljenost, od osećaja zadovoljstva što imate takav odnos. Pa i kad ti se neko jelo svidi hoćeš još. A kamoli ponesenost dobrim sexom kada su ti sva čula uznemirena, i osećaj bliskosti vrlo zavodljiv i pravi neku zavisnost od partnera.

Sad, čak i ako pokušaš sve da kontrolišeš, neće to biti tako uspešno, ali to je druga tema

A, da li je zaljubljivanje osobina zrelih i iskusnih, ili mladih i detinjastih .
ne bih ja koristio te "debilne i retardirane fraze",.. ali divno je biti idealista i dete,.. kada misliš samo na ljubav,.. otkačiš,.. ali to baš i nije neka patologija.
-------------------------------------
sa druge strane, ona je uspešna, lepa, pametna i ja sebe smatram takvim,.. ona je meni par. I sviđamo se obostrano, odgovaramo jedno drugom,.. uzmemo se - živimo zajedno,.. itd,.. ostvarujemo ono što sami ne bi mogli. A, ako te "retard" faze,.. koja nosi, koja ruši sva pravila odraslih, sve tabue,.. nema,.. šturo je,.. sterilno,..
------------ ipak bih izabrao ono prvo,.. svestan da je to jedna prolazna faza - faza cvetanja biljke,..

Znas obicno pomaze kad samo jednog muskarca vodis u krevet.....
Ne jednog za vezu , drugog u krevet, treceg kome resavas pitanje detinjstva i slicno ...
Jeste da je to isti muskarac, osoba, ali nije rascistio mnoge stvari niti ce...

Ali posto ima i zena koje imaju tri cetiri zene u sebi ....nadju se ili se i ne traze, kazem obicno je lakse kad je neko solo u glavi....
Lakse i kad je zensko solo u glavi , lakse i kad je musko solo u glavi...
Tebi bi bas legli moji poznanici , oni zele da im je zena zaljubljena u njih, jedina mana je mozda sto zele da ona bude malo vise zaljubljena u njih nego oni u nju, ali nesto u praksi nisam video negativu tog pristupa one malo nadodaju , oni lako progutaju, ionako se razlikuju muska i zenska ljubav...

Ali sve ovo mi malo cudno s obzirom na autorkine teme pre.....
Ali ne insistiram, samo kazem da moj muski korpus cak i playera , uopste ne zazire od zaljubljivih zena, i to na dva nacina zaljubljivih...preko seksa i preko snova...Cak mozda bi prihvatili i onu trecu zaljubljivost iz zahvalnosti....nisam siguran za sve, ali neki bi...

Poslednja izmena:

Šta kažete na to?
🙃
ako je paradoks,.. od Boga je.. tako je hteo Svevišnji,..
To boldovano je klasičan opis jednog zavodnika ( recimo jednog Ovna, ili pesnika,.. ili romantika)..
Pa šta žene žele ?

A, da li je zaljubljivanje osobina zrelih i iskusnih, ili mladih i detinjastih .
ne bih ja koristio te "debilne i retardirane fraze",.. ali divno je biti idealista i dete,.. kada misliš samo na ljubav,.. otkačiš,.. ali to baš i nije neka patologija.
-------------------------------------
Meni je posve interesantno kada ljudi bacaju kamenje na majlepše stvari koje se mogu desiti, a jedna od njih je zaljubljenost.

Da li su ljudi svesni da nema ničeg goreg od toga da se ne možeš zaljubiti, da si hladan s kim god bio. Pa to je dar, veliki dar. Istina je da se sa njim mora pažljivo i razumno, ali dokle više odbacivati kao normalnu stvar da se i zreli i iskusni mogu zaljubiti? To je filozofija koja preferira razum u svemu, ali bez emocija nema radosti! 😊 Zamislimo damo te umne face, u svemu razumne, koje će uvek samo da žele dobro nekom, a nikad ih neće poneti hormoni?!

Meni je posve interesantno kada ljudi bacaju kamenje na majlepše stvari koje se mogu desiti, a jedna od njih je zaljubljenost.

Da li su ljudi svesni da nema ničeg goreg od toga da se ne možeš zaljubiti, da si hladan s kim god bio. Pa to je dar, veliki dar. Istina je da se sa njim mora pažljivo i razumno, ali dokle više odbacivati kao normalnu stvar da se i zreli i iskusni mogu zaljubiti? To je filozofija koja preferira razum u svemu, ali bez emocija nema radosti! 😊 Zamislimo damo te umne face, u svemu razumne, koje će uvek samo da žele dobro nekom, a nikad ih neće poneti hormoni?!
Moglo bi to i drugačije,..
Ima tu malo i elementa volje, nije samo dar.. da li ćeš se podati hormonima,.- rasplamsati ( hraniti, ložiti) maštu.
Pa ako si siguran, da će te to iskustvo obogatiti, podaj se,..
Ako si imao loše iskustvo sa tim u vezi,.. nećeš,.. i bićeš uskarćen za jednu veliku životnu radost,.. koja je apsolutno prolazana.

Moglo bi to i drugačije,..
Ima tu malo i elementa volje, nije samo dar.. da li češ se podati hormonima,.
Jeste
Pa ako si siguran, da će te to iskustvo obogatiti, podaj se,..
Ako proceniš da minus neće biti veliki
Ako si imao loše iskustvo sa tim u vezi,.. nećeš,.. i bićeš uskarćen za jednu veliku životnu radost,.. koja je apsolutno prolazana.
Radost je koliko god da traje.
Uvek ću pre izabrati to, nego da iz straha od patnje ili čega drugog ostanem uskraćena za tako lepe doživljaje.

Šta kažete na to?
🙃
U tome nema nikakva mana, mana je kod posmatrača u glavi. "On se zaljubi i postane dosadan" Ne liči na prethodnu postavku?
Nekome je čudno? Naravno da jeste....onima koji ne mogu da se zaljube, jer suviše vole sebe pa za druge nema mesta...:)

U tome nema nikakva mana, mana je kod posmatrača u glavi. "On se zaljubi i postane dosadan" Ne liči na prethodnu postavku?
Nekome je čudno? Naravno da jeste....onima koji ne mogu da se zaljube, jer suviše vole sebe pa za druge nema mesta...:)
Ne uvek,.. nije uvek do sebičnosti, ali jeste i to,..
plaše se da neće moći da kontrolišu situaciju,.. probali pa se opekli.

Ej zalazis u zonu koja je vec opasna...

Postavljas stvari kao siparice i tinejdzeri prasici...
Oni imaju takve stavove da su ljudi koji ne prave gluposti ljudi bez emocija..

Jel ja moram ovde da dokazujem da je to nivo grubijana i seljaka ili ne moram...
Znam da je vecinsko stanovnistvo ako ne i svi u Srbiji seljacko, ali moram li da dokazujem da ne vazi da ljudi koji ne prave gluposti nemaju osecanja...

Ej zalazis u zonu koja je vec opasna...

Postavljas stvari kao siparice i tinejdzeri prasici...
Oni imaju takve stavove da su ljudi koji ne prave gluposti ljudi bez emocija..

Jel ja moram ovde da dokazujem da je to nivo grubijana i seljaka ili ne moram...
Znam da je vecinsko stanovnistvo ako ne i svi u Srbiji seljacko, ali moram li da dokazujem da ne vazi da ljudi koji ne prave gluposti nemaju osecanja...
Ne znam gde si našao da navodim da neko pravi gluposti

Zamislimo damo te umne face, u svemu razumne, koje će uvek samo da žele dobro nekom, a nikad ih neće poneti hormoni?!

Pa to što ih nose hormoni ne znači da će prestati da čine dobro ?
Prvi deo rečenice je koji će SAMO da čine dobro. Zar se ljubav sastoji samo od toga da činiš dobro, a da nikada ne osetiš zaljubljenost? mislim na erotsku ljubav jer je ovo takav ptf.

Zavodnici. Ima ih među oba pola.
Najbolje bi bilo da se nađu međusobno ali neće jer prepoznaju se, njima treba žrtva da dominiraju.

Nisu svi takvi, većina ljudi je "normalna", ali opet, i mnogi normaci se ulenje, opuste, smore.

Pitanje je da li postoji način da se ovi prvi prepoznaju i izbegnu. I sigurno da postoji.

Zavodnici. Ima ih među oba pola.
Najbolje bi bilo da se nađu međusobno ali neće jer prepoznaju se, njima treba žrtva da dominiraju.

Nisu svi takvi, većina ljudi je "normalna", ali opet, i mnogi normaci se ulenje, opuste, smore.

Pitanje je da li postoji način da se ovi prvi prepoznaju i izbegnu. I sigurno da postoji.

Ja sam stekla utisak čitajući forum da većina muškaraca ima neki plan, kada žele nekoga da zavedu, te da je to muški princip, to ti je osvajanje. Ne mora to da bude nešto loše, imati plan, želeti se pokazati u najboljem svetlu, imati neke razumne taktike kako doći do osobe koja ti se dopada, uraditi nešto pametno. Međutim, sa druge strane mnogi se i žale da žene nisu sposobne za sex bez tih dodataka, tj emocija. Lično mislim da jesu, ali takav sex je običan, praznjikav, ne znam ženu koja će ostati ravnodušna kada je jako lepo..

Pa mi to nije jasno kako očekuju da ona ostane bez prevelikih emocija ako se oni trude da se ona oduševi njima.

🙃
Ima.. izostavila si jednu (ali vrijednu) bitnu riječ. Namjerno ili ne, nznam ali..

"koji muškarci prema mom iskustvu, sprovode"?? Velika greška. Treba da piše:

koji POJEDINI muškarci prema mom iskustvu, sprovode.

Kakav je to način, da nas sve trpaš u isti koš? :rtfm:

Back