Ona se zaljubila

Ja sam stekla utisak čitajući forum da većina muškaraca ima neki plan, kada žele nekoga da zavedu, te da je to muški princip, to ti je osvajanje. Ne mora to da bude nešto loše, imati plan, želeti se pokazati u najboljem svetlu, imati neke razumne taktike kako doći do osobe koja ti se dopada, uraditi nešto pametno. Međutim, sa druge strane mnogi se i žale da žene nisu sposobne za sex bez tih dodataka, tj emocija. Lično mislim da jesu, ali takav sex je običan, praznjikav, ne znam ženu koja će ostati ravnodušna kada je jako lepo..
Ja baš mislim da većina nema plan, nego pojedini tako pričaju i vrlo su glasni a misle da tako treba jer im je rekao neki Endrju Tejt. Ili Rusdrugsrba.
:mrgreen:
U reali i oni se prepuste, odstupe od plana i mogu da se zaljube ako im duh nije zarđao.
Pa mi to nije jasno kako očekuju da ona ostane bez prevelikih emocija ako se oni trude da se ona oduševi njima.
Onda treba paziti od koga prihvataš komplimente, ko te oduševljava i zašto ti nekog oduševljavaš. Često to nisu pravi putevi ka ljubavi a ni zaljublenisti.

Dušice draga,.. zar opet ? :rotf:

Screenshot_4.png

@Paula, zezao sam se,.. znam ko briše ;) ... kažem lepo da još nije prebolela :rumenko:

:heart: dušice,.. prosta ti bilaa,.. moja dva lajka :hahaha:

E, ima nešto što je svojevrsni paradox, koji muškarci prema mom iskustvu, sprovode. A radi se o sledećem.

Naime, njima prija kada se svide nekoj ženi. Zapravo, uradiće mnogo toga da je oduševe. Ponašaće se muževno, da ispadnu mačo, da budu privlačnog izgleda, oblačenja. Zatim kada je osvoje onda će da joj pokažu kako su odlični u krevetu, daće sve od sebe da svršava i da bude zadovoljna. Usput, ljubiće je i grliti da pokažu kako umeju da budu i nežni, da bi ih poželela ponovo.

I onda se posle takvog tretmana, ima odličan sex, on joj se svideo, počela je da ga želi češće jer se primila, itd, ona se zaljubila. 🥰

I onda sledi pitanje kojim se oni žale, zašto žene jednostavno ne doživljavaju sex kao gimnastiku, zašto se zaljubljuju, gde su te žene koje se ne zaljubljuju? (A, by the way, sami su to sve izazvali)

Nije li to paradox, oni očekuju da ih oduševe da ispadnu najbolji hebači, a onda se čude kad se ona zaljubi. Zaljubi, mislim na to želi često da se vide, jer joj je lepo, želi ga, želi komunikaciju itd.

Šta kažete na to?
Ima li neka mana u ovoj postavci?
🙃
Da, da..šepure se kao paunovi mali slatkiši :lol:

Nije li to paradox, oni očekuju da ih oduševe da ispadnu najbolji hebači, a onda se čude kad se ona zaljubi. Zaljubi, mislim na to želi često da se vide, jer joj je lepo, želi ga, želi komunikaciju itd.

Želja da nekoga vidiš često jer ti je lepo nije isto što i zaljubljivanje.

Zašto paradox? Mogu i ja da dam sve od sebe jer mi je prijatno sa nekom osobom ali ne želim da se zatelebesa u mene odmah! Lepo nam je hajmo sada lagano pa videćemo gde nas to vodi, mani me zaljubljenosti na prvu loptu.

E, ima nešto što je svojevrsni paradox, koji muškarci prema mom iskustvu, sprovode. A radi se o sledećem.

Naime, njima prija kada se svide nekoj ženi. Zapravo, uradiće mnogo toga da je oduševe. Ponašaće se muževno, da ispadnu mačo, da budu privlačnog izgleda, oblačenja. Zatim kada je osvoje onda će da joj pokažu kako su odlični u krevetu, daće sve od sebe da svršava i da bude zadovoljna. Usput, ljubiće je i grliti da pokažu kako umeju da budu i nežni, da bi ih poželela ponovo.

I onda se posle takvog tretmana, ima odličan sex, on joj se svideo, počela je da ga želi češće jer se primila, itd, ona se zaljubila. 🥰

I onda sledi pitanje kojim se oni žale, zašto žene jednostavno ne doživljavaju sex kao gimnastiku, zašto se zaljubljuju, gde su te žene koje se ne zaljubljuju? (A, by the way, sami su to sve izazvali)

Šta kažete na to?
🙃
Odakle ti inspiracija?

То врло просто. Жена жели да за себе веже квалитетног мушкарца, па покреће емотивну компоненту. А он само жели да остане слободан, неће да се веже јер је важно само да се добро зеза...

То врло просто. Жена жели да за себе веже квалитетног мушкарца, па покреће емотивну компоненту.
Ma uopšte ne mora biti da želi da ga veže.
Recimo ja ne želim da se vežem za nekog jer je jasno da nema budućnost, pa se desi sve to što pišem. Nije uopšte volja tu uključena, tj ne mora biti. Naprotiv. Ali nije o tome baš tema.
А он само жели да остане слободан, неће да се веже јер је важно само да се добро зеза...

То врло просто. Жена жели да за себе веже квалитетног мушкарца, па покреће емотивну компоненту. А он само жели да остане слободан, неће да се веже јер је важно само да се добро зеза...

Isto se desi i kad je obrnuta situacija...

Biće da je amigdala kod žena malo drugačije naštimana...:lol:

Ja sam stekla utisak čitajući forum da većina muškaraca ima neki plan, kada žele nekoga da zavedu, te da je to muški princip, to ti je osvajanje.
nemoj da citas forum.

muskarci nikad ne zavode, jer su musksrci uvek plen. privid flerta i zavodjenja sto im zene dopustaju sa cinicnim neizgoverenim osmehom, je samo potvrda da imaju kod nje prolaz.

sve ostalo je samo i jedino zenska taktika.

Šta kažete na to?
🙃
da,istina je i uvik ce bit tako..
i muskarcu ta zena doista jest lipa, draga, pozeljna, zenstvena ali i postane posesivna,naprosto hoce imati sve i potpuno a to bas i ne ide...:)
mislim da nije paradoks,naprosto realitet i prirodno stanje stvari,da jest nam dobro i lipo,super si osoba i zena,imamo toliko toga lipog i naseg ali ne mozes me imati u toj i takvoj mjeri kao recimo auto,cipele,psa..
mozda je paradoks u tom smislu da hoteci ono sto volimo i "ubijamo" zeleci to ili toga zuvijek za sebe..

Šta kažete na to?
🙃
Jedina mana je što žena ne reaguje isto na svakog muškarca.
ne dešava se da se automatski zaljubljuje u muškarce koji joj poklanjaju pažnju.
neko može doživotno da treperi i da ne dobije ljubavni odgovor
a neko samo baci pogled a kolenca sama klecnu.
iz moje perspektive biram da se zaljubim u muškarca koji dozira pažnju.
od previše finoće ja se ugušim i zbrišem.

Ja sam stekla utisak čitajući forum da većina muškaraca ima neki plan, kada žele nekoga da zavedu, te da je to muški princip, to ti je osvajanje. Ne mora to da bude nešto loše, imati plan, želeti se pokazati u najboljem svetlu, imati neke razumne taktike kako doći do osobe koja ti se dopada, uraditi nešto pametno. Međutim, sa druge strane mnogi se i žale da žene nisu sposobne za sex bez tih dodataka, tj emocija. Lično mislim da jesu, ali takav sex je običan, praznjikav, ne znam ženu koja će ostati ravnodušna kada je jako lepo..

Pa mi to nije jasno kako očekuju da ona ostane bez prevelikih emocija ako se oni trude da se ona oduševi njima.

Ta cura se valjda zaljubljuje u osobu a ne u njegov trud da je odvede u krevet.

Za mene su to drugacije stvari. Moze da se trudi ali ipak je najvaznije sta govori i koliko se nadjemo mi u tome.

Krevet je nesto sasvim drugo i verujem da je vecina zena, skoro pa 100% zena do 25. godine, naislo na muskarce koji skidaju zvezde do kreveta.
Moja nana, rodjena 1930., je ucila unuke "do kreveta i zlatom te mami, a posle ti i hleb zabrani".
Ne smeju zene da budu bas toliko naivne.
Nije do njega, do nas je. Do onoga sta mi zelimo da vidimo...a cega nema.

Ma uopšte ne mora biti da želi da ga veže.
Recimo ja ne želim da se vežem za nekog jer je jasno da nema budućnost, pa se desi sve to što pišem. Nije uopšte volja tu uključena, tj ne mora biti. Naprotiv. Ali nije o tome baš tema.

Он жели секс и потрудио се да га добије. Она мимо тога жели и позориште и изложбе, али њега не занима да тамо иде са њом.

Meni je posve interesantno kada ljudi bacaju kamenje na majlepše stvari koje se mogu desiti, a jedna od njih je zaljubljenost.

Лепше од заљубљености јесте рационалност. Заљубљеност је губитак разума -- нека врста ирационалности тј. лудила. То што настаје као последица хормона, или чега већ, не мења њен патолошки статус. Но, с обзиром да људи, у које спадам и ја, нису савршени, склони су одређеној дози лудила, па самим тим, треба имати разумевања за њих . Али да је идеално стање, није.

Da li su ljudi svesni da nema ničeg goreg od toga da se ne možeš zaljubiti, da si hladan s kim god bio.

Грешиш у својој поставци да рационалност нужно подразумева индиферентност и одсуство љубави.

Емоција је конфликтно стање ума и самим тим ометајући фактор. Присутна је код људи зато што нису савршени -- код неких више, код неких мање. Но, емоција није исто што и љубав и пажња.

Враћамо се на Болдвинову тему на психологији :kez:

Очекују оно што би желели да се деси маколико било нереално.

Back