Препоруке за куповину возила

Sta se lozite na tog Tihija za kog se zna da covek nije realan i da pojma o kolima nema?
Pazi molim te kako odvaljuje bez i jednog argumenta!
Pa evo i ja cu da odvalim da u Francuskoj u Engleskoj opada broj benzinaca i da je prodaja dizelasa skocila na 80% jer manje trose,bolje idu i manje zagadjuju okolinu.
I naravno ovo napisem bez argumenata i svi misle da je tacno jel tako?
Taj Tihi,ljubitelj amerike, gleda samo sta se tamo desava a u Evropi ga ne interesuje nista i sad ce on nama da piskara sta se desava u Evropi i to bez ikakvog dokaza. Lupeta po obicaju.
Ono sto ja znam je da se u Srbiji traze dizelasi u odnosu 80:20 a i to malo benzinaca se uglavnom trazi da budu do 1300 ccm a veoma mali procenat moze da bude do 2000 ccm. Iskereno i dizelasi su poceli da se traze do 1600 ccm u nekom procentu ali to je posledica nemastine i sve tanjeg novcanika. Narano ima i onih koji na to ne gledaju ali srednja klasa nam izumire pa se gleda da troskovi voznje i odrzavanja budu sto manji.
 
I ovde se gledaju troškovi.. Prodaja dizela je u porastu u odnosu na 2011.. Prošle godine se prodalo 48,2% dizela u odnosu na 2011 kad je to bilo 33%.. Troškovi koje nameće država utiču na prodaju svugde tako i na Zapadu.. Dizel se vraća sa ovim modelima koji troše oko i ispod 4l na 100km tu su troškovi mali sve preko se povećava drastično ...
 
Dragi moji, treba mi misljenje znalaca o Toyota RAV.
Meni se ovaj auto svidja ali mi treba objektivno misljenje ljudi koji se dobro razumeju u automobile, sta su mu prednosti I mane, I da li je ok za svakodnevnu voznju, minimum 150 km, doduse autoputem.

Hvala svima na savetima I pomoci! :)
Nzn na koju seriju mislis ali su generalno dobre starije imaju problema sa korozijom ali je to na severu gde koriste so .. Ako uzimas dizela gledaj da je 2010 pa preko tu su ih usavrsili i manje troše, mada ni starije nisu loše.. Inace Toyote možeš ladno da uzmes i sa vecom km prenos je lanac robustan auto i nema tu nekih preterani održavanja ... Meni se lično ne sviđa dizajn i dosta su skrti na opremi tj sve se doplaćuje automatski menjač im je staromodan ali stabilan, jako su pouzdane generalno delovi napravljeni da traju ..
 
Poslednja izmena:
Imao sam par licnih koje sam vozio po godinu dana i ono sto je sigurno je da model koji sam ja vozio a radi se o onom 2004-2005 dobro ide,udoban je,malo je zastareo a pogotovo sa enterijerom i da trosi u gradu 7,5 dok se ta potrosnja zimi dize i na 10L u gradskoj voznji. NA otvorenom nije stedisa i pri brzini od 100 km je to negde do 7L ali na 120 je 7,5 i sto se brze vozi sve vise i vise trosi.
Sto se tice odrzavanja njen najveci problem je plivajuci zamajac koji zajedno sa setom kvacila izadje oko 650-700 eura i pritom mislim na Aisin koji jedini valja za nju.
Ovi noviji modeli sa 2200 ccm su se losije pokazali i imaju problema sa potrosnjom ulja i sa menjacima.
E sad do koliko para ste mislili da izdvojite za RAV to ce odrediti i godiste i model.
E sad zamislite ako dizelas zimi trosi 10L koliko trosi benzinac pa jos i plina a da ne pricam koliko mu treba da prebaci na plin i svo to vreme suklja benzin.
Al ajd da kazem da je realno da trosi 15L plina i kad ga sipate po 73 dinara to je 1095 dinara a dizela je to 1590 dinara jer je litar 159.
razlika je znaci 495 dinara na 100 km sto je na 1000 km 4950 dinara sto je na 10000 km 49500 dinara sto je na 20000 km citavih 99000 dinara ili 839€.
E sad kako neki dolaze do drugacije matematike vesc sam jednom objasnjavao ali ovigledno im ne vredi objasnjavati.
A to je razlika na RAV-u rok je realna razlika na onom autu dosta manja jer tamo dizelas trosi dosta manje u odnosu na benzinca.
Tu naravno nije uracunata cena benzina koji se potrosi dok auto predje na plin da radi,cena ugradnje plinskog uredjaja,atesti,reatesti i odrzavanje tog uredjaja.
PA ko moze sve to da sabere uvidece da je prednost skoro pa nikakva.
Da ne pricam o mogucnosti da izgore ventili i dihtung glave jer plin postize vecu temperaturu a ja sam to morao da popravljam na svakom drugom plinasu.
 
Pa da ,sto bi se ugradivao plin ako je vec ugradjen a ne zapita se covek zasto je ugradjen.
PA zato sto se ajcio taj auto i presao je mnogo km i zato samo vi slusajte ove neiskusne vozace koji vam daju pogresne savete.
Auto sa benzinskim motorom se po pravilu kupuje bez plina jer ces ga ti ovde ugraditi i imati garanciju na njega dve godine a pritom ces imati dizne koje nisu skupe.
Na kolima koja su iz uvoza su vrhunski plinski uredjaji ali koji su presli ko zna koliko i treba ih servisirati a pritom im jedna dizna kosta 80€ plus sto su verovatno pred istekom atesta boce pa je moras menjati.
Znaci,uzmes obicnog benzinca koji je samim tim sa sansom da je presao manje km i ugradis plin ako bas hoces i onda mozes da kazes da imas dobar auto.
Ovi sa ugradjenim plinom mogu da budu velika i debela macka u dzaku.
 
Uvezen i ovde ugradjen plin nema te opcije?4 dizne 70€ ne pije ni to vodu?koliko god ja ulozio u takav audi toliko isto moj prijatelj ulaze u cromu duplo mladju,znaci menjam sve sto se inace menja,uopste se ne opterecujem koliko je presao,poluosovina ode na 200 000 kazu i ja je bas sad zamenio za 60€,i da ne nabrajam dalje posto sve kaze ta tvoja racunica ustede na plinu,taman sa osmehom da sve nabacim novo za tu razliku
 

Back
Top