Препоруке за куповину возила

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
intra:
Каква су искуства са браво/а? 2000/01 1.4 мотор
Kad sam ja trazio sebi nov polovnjak, izmedju ostalog Bravo i Brava su bili jedni od udarnih modela koje sam gadjao... medjutim gledajuci nekolicinu, da se primetiti da imaju malo problem sa limarijom i farbom. Svaki iole stariji (6-8 god) se cinio kao da mu vec malo popusta lak, a s druge strane sam video neke primerke koji su od sitnog cukanja i guljenja farbe vec poceli blago da korodiraju... Takodje sam video i dva pirmerka, ocigledno ne pazena uopste, koji su izgledali ko krshevi s pocetka '80-tih. I s obzirom da FIAT-a generalno bije glas o relativno losem kvalitetu izrade, digo sam nacisto ruke od njih. Opet s druge strane treba uzeti i ekonomicnost odrzavanja tih automobila... pa sad ne znam, ti vidi :)
 
Dovla:
Pa ne bih se bas slozio... ja sam protiv preregistracije, a vozim auto od 500EUR u raspadnutom stanju i cak i u toj situaciji ne bih se bavio time cime se vi bavite.... Nije da nisam imao para.. imao sam... mogao sam i ja da kupim u cg neko auto, ali jednostavno meni je auto vazan da ga imam i nisam zeleo da razmisljam o tome da li ce me u sred nekog posla zaustaviti policija i oduzeti auto i da ja onda mogu da se slikam i sa poslom i sao autom i sa parama koje sam dao za njega...
Ovo je post sa teme CG table...zezas ti malo,a?
 
Znam nekoliko ljudi koji imaju ovaj auto... jedan lik ima 1.0 motor i prezadovoljan je sto se tice potrosnje jer je stvarno smesna cini mi se da rece da ne prelazi 4l... meni se ne svidja jedino sto je slab za moj ukus, ali u sustini auto nema manu... imam takodje jednu drugaricu koja vozi 1.5d i ona je takodje prezadovoljna sto se tice potrosnje i odrzavanja... u sustini i jedno i drugo su pazljivi sto se tice kola, redovno ih odrzavaju tako da nisu imali vecih problema. Jedino sto bi MENI smetalo na tim kolima sto je ovaj prvi slab, a ovaj drugi mnogo ali bas mnogo tandrce (vise i od golfova) posto je dizel i to ona starija varijanta :?:?:?
Dakle, u sustini te "mane" i nisu mane nego eto vise moja zelja, za jacim autom lepsim na oko (sto ovaj model jeste) i uvo...
 
U sustini porez i carina ti izadju jos 44% na vrednost vozila... sto se tice konkretne procedure ona se razlikuje po nekim detaljima u zavisnosti od mesta u kome zivis, ali u sustini tu nema nekih vecih komplikacija... odes u salon gde kupujes auto i oni ce ti uz nadoknadu (koja ne bi trebala da je veca od 1500din) zavrse sve sto se tice papirologije i ti dobijas auto, tablice i saobracajnu ;)

Ako auto uvozis sam onda lepo uzmes papir i olovku odes do nadleznog SUP-a i oni ti izdiktiraju proceduru po kojoj postupas ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top