PREPORUKE... knjige koje volite...

Moje omiljene knjige, svima ih toplo preporučujem:
Nikolo Amaniti- Ne bojim se (mada su i ostale njegove super napisane, doduše malko morbidne)
Justejn Gorder- Devojka sa pomorandžama
Naravno sve od Dostojevskog
Andre Djubus- Kuća peska i magle (mnogo je bolja nego film)
Margaret Atvud- Antilopa i kosac (luda mašta), Mačje oko
Irvin Jalom- Kad je Niče plakao
Trejsi Ševalije- Dama i jednorog, Devičanski plavo...ali i sve ostale
J. Coetzee- Sramota, Childhood
M. Bulgakov- Majstor i Margarita
A od lakše literature- Sve o muškarcu (ne znam ko je pisao, ali je mnogo smešna)
 
Zapisi iz podzemlja [Dostojevski]
Mansarda, Enciklopedija mrtvih [Kish]
O junacima i grobovima, Tunel [Sabato]
Zivotinjska farma, 1984, Niko i nishta u Parizu i Londonu [Orvel]
Kora [Popa]
Bludni sin, Palp, Faktotum, Holivud, Pesme I/II [Bukovski]
Jadi mladog Vertera, Faust [Gete]
Trainspotting [Velsh]
Kuga, Stranac [Kami]
Na putu, Satori u Parizu [Keruak]
Let iznad kukavichjeg gnijezda [Kejsi]
Seobe [Crnjanski]
Inferno [Strindberg]
Ljudi govore [R. Petrovic]
Doruchak kod Tifanija [Kapot]
Avanture Artura Gordona Pima, Pripovjetke, Eseji [Po]
Galeb Dzonatan Livingston [Bah]
Antihrist [Niche]
Paviljon br. 6 [Chehov]
...
 
Борислав Пекић - Атлантида, Златно руно, Нови Јерусалим...
Горан Петровић - Острво и околне приче, Опсада цркве Светог Спаса, Ситничарница ''код срећне руке''...
Слободан Џунић - Ветрови Старе планине
 
Po meni, NAJBOLJA knjia IKADA- "Zive rane", autobiografija Anthonyja Kiedisa, pevaca Peppersa... :D Divim mu se... I ostalim clanovima Peppersa, naravno... Sta su sve preziveli i ostali na vrhu... Procitajte knjigu, necete se pokajati... Cak i ljudi koji nisu fanovi Peppersa se odusevljavaju knjigom... Ja sam je procitala ne znam ni sama koliko puta... SVAKI put kad je procitam, pocnem ponovo... FENOMENALNA je, svima je preporucujem. ;)
 
preporucujem sve od Dostojevskog.Taj covek je "izmislio" pisanje.Sta god da se procita nije greska.Meni omiljena je "Braca Karamazovi". Tu je i Kafka - jako je tezak , ali se isplati kada dodjete do kraja :D ,za sada sam prevarila "Zamak" a planiram da citam i druge.Orvel je bio prorok svoga doba , pa mi je "1984" kultna knjiga.E sada , od "novijih" pisaca sam citala razne stvari... od nekih zenskih tema "Sex i slobodna devojka" - Helen Girli Braun (inace vlasnica Cosmopolitena) , je jako poucna i ima puno saveta kako da prezivite u surovom svetu kao sama zena (zanimljivo je i to da je knjiga napisana *50-ih i da se nista nije promenilo u sastavu drustvu od tada...Jedna slatka knjiga je i "Velika ljubav" - Sara Dan (mislim) , koja je ultra zanimljiva i smesna....Pozdrav svima. :)
 

Back
Top