PREPORUKE... knjige koje volite...

Pa evo,recimo:
1.A.J.Kronin :Judino drvo
2.Momo Kapor:Foliranti
3.Perl Bak:Istocni vetar,zapadni vetar
4.Vuk Draskovic:Noz
5.Mark Tven:101 prica
6.Ljiljana Habjanovic:Zenski rodoslov
7.Matija Beckovic:O medjuvremenu
8.Neven Orhel:Ponocni susret
9.Jovan Radulovic:Braca po materi
10.Mesa Selimovic:Tvrdjava....itd.itd
 
Јован 88:
Да ли може неко да ми каже о чему се ради у књизи Џорџа Орвела ,,Животињска фарма?``

tu je alegoricno prikazano sta vlast radi od ljudi. hocu reci od svinja. ustvari, boris se protiv necega da bi, kad svrgnes nemilosrdne ugnjetavace sa pozicije i dodjes na to isto mesto, postao isti takav.
procitaj obavezno, knjiga je genijalna!

posle uzmi "1984" od istog pisca.
 
Knjige koje su ostavile utisak i kojih se uvek setim, mada sam ih davno pročitala su:
Zivot Mona Lize-Pjer La Mir
Samarkand-(ne mogu da se setim autora, znam da je indijac u pitanju.Knjiga je izdata pre više od 10. godina.Preporučujem je svima koji mogu da dodju do starijih izdanja da je pročitaju).
pisac-Paulo Koeljo-
A što se tiče knjige koja mi mnogo znači je Kraljević i prosjak -zato što je to prva knjiga koju sam pročitala(ne računam lektiru).
 
anakin:
Јован 88:
Да ли може неко да ми каже о чему се ради у књизи Џорџа Орвела ,,Животињска фарма?``

tu je alegoricno prikazano sta vlast radi od ljudi. hocu reci od svinja. ustvari, boris se protiv necega da bi, kad svrgnes nemilosrdne ugnjetavace sa pozicije i dodjes na to isto mesto, postao isti takav.
procitaj obavezno, knjiga je genijalna!

posle uzmi "1984" od istog pisca.

Zestoka kritika komunistickog sistema.
Ekranizovana je u skorije vreme.
 
"trans-atlantik" vitold gombrovic
"treci policajac" flen o'brajen
"za esme" selindzer
"zapisi iz podzemlja" (nikako u prevodu isidore sekulic!)
"aleksandrijski kvartet" lorens darel (I "justina"; II "baltazar"; III "mauntoliv"; IV "klea")
(izlizalo se ime divnog tomasa mana ovde...........)
 

Back
Top