Prebilovci, jedna od mnogih tragedija

Reefer

Starosedelac
Poruka
179.381
Danas sam pročitao ovaj tekst i želja mi je da ga podelim sa ostalim forumašima. Nadam se da nakon ovoga neće uslediti podela političkih neistomišljenika, da neko neće ovo osporavati, neko ovo veličati. Reč je o stašnom zločinu, koji se jeste desio, i jeste dokumentovan. Na žalost, niko nije odgovarao za ovaj zločin. A svi smo videli šta se desi kad se ovakva zlodela ostave nerešena.

http://www.novinar.de/2009/11/02/prebilovci-i-prebijanje-hrvatsko-srpskih-povesnih-racuna.html
 
На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација.

Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!”
 
Danas sam pročitao ovaj tekst i želja mi je da ga podelim sa ostalim forumašima. Nadam se da nakon ovoga neće uslediti podela političkih neistomišljenika, da neko neće ovo osporavati, neko ovo veličati. Reč je o stašnom zločinu, koji se jeste desio, i jeste dokumentovan. Na žalost, niko nije odgovarao za ovaj zločin. A svi smo videli šta se desi kad se ovakva zlodela ostave nerešena.

http://www.novinar.de/2009/11/02/prebilovci-i-prebijanje-hrvatsko-srpskih-povesnih-racuna.html

"Зашто се Србија, иначе једина међународно призната држава српског народа, још увек није курталисала авнојевског духа „братства и јединства” је управо стога што њом и даље владају авнојевски депутати из Бихаћа и Јајца заједно са својим бенефицираним потомцима."

Tvrdim, potpisujem i overavam :rtfm:
 
Na zalost , Pribilovci su samo jedno od mnogih mesta srpskog stradanja . Ono sto ih izdvaja je konkretan opis , moze biti , bolji od drugih .
O Pribilovciima postoje mnogi napisi a pa cak i narodna pesma .
Zapravo , nas odnos prema nasim komsijama , bi trebao , ( u koliko mislimo da se ne ponovi , ) da bude izgradjadjen na ovom i drugim slicnim slucajevima . Moramo ih gledati kroz njihova dela .
 
Takvi smo mi SRBI sve zaboravljamo a ima ona Jevrejska ko zaboravlja svoju istoriju vraca mu se kao bumerang.
Da smo mi to ucinili Hrvatima oni bi tu sagradili spomenik visok 100 metara.
Ali sto kaze Ostojic iz LDP-a ne treba se vracati u istoriju naravno Srpsku a u Ustasku to moze.
Dakle Srbi doci cemo mi jednog dana na svoje kako ne znam.
 
Danas sam pročitao ovaj tekst i želja mi je da ga podelim sa ostalim forumašima. Nadam se da nakon ovoga neće uslediti podela političkih neistomišljenika, da neko neće ovo osporavati, neko ovo veličati. Reč je o stašnom zločinu, koji se jeste desio, i jeste dokumentovan. Na žalost, niko nije odgovarao za ovaj zločin. A svi smo videli šta se desi kad se ovakva zlodela ostave nerešena.

http://www.novinar.de/2009/11/02/prebilovci-i-prebijanje-hrvatsko-srpskih-povesnih-racuna.html

То је само један од многих злочина над Србима...

Нема мира док се са хрватима једном за сва времена необрачунамо...
 
Poenta ove price nije zalopojka nad srpskim stradanjem vec visestruka obznana da su zverstva ustasa su toliko bolesna da cak i nacisti (za koje dobro znamo kako su tretirali ljudske zivote) tezhe da se od njih ograde kao i da Srbija treba da zauzme rigorozniji medjunarodni stav o tome.
:ok:

Од Анте Павелића и његове екипе, на крају, се оградио и сам Хитлер.

А Италијани још много раније, баш због тих стравичних покоља које су чинили, какви нису падали на памет ни нацистима.

Звери су то биле и остале.
Остаје нам још да видимо хоће ли их употребити још који пут или ће их уништити, јер се звер контролисати не може.
 
Da li znate da je komadant Italijanaskoh snaga u Dubrovniku streljao 10 Ustasa kad je cuo izvestaj o Prebilovcima.
Za vreme Komunistickog Titovog terora o ovome svemu se cutalo a cuti se i danas.
Да ли ти знаш да је партизански врх асимиловао, пред крај рата, све усташе које су то желеле?

Дакле, да ли знаш за сарадњу партизанског врха и усташког врха?;)
 
Takvi smo mi SRBI sve zaboravljamo a ima ona Jevrejska ko zaboravlja svoju istoriju vraca mu se kao bumerang.
Da smo mi to ucinili Hrvatima oni bi tu sagradili spomenik visok 100 metara.
Ali sto kaze Ostojic iz LDP-a ne treba se vracati u istoriju naravno Srpsku a u Ustasku to moze.Dakle Srbi doci cemo mi jednog dana na svoje kako ne znam.

Остојић по правилу лупета.

Пошто му нико није страдао од усташког ножа.

Лик попут њега мрзи сопствени народ, шта мислиш колико би био у стању да мрзи неког ко му дирне у његове?
 
Да ли ти знаш да је партизански врх асимиловао, пред крај рата, све усташе које су то желеле?

Дакле, да ли знаш за сарадњу партизанског врха и усташког врха?;)

Naravno da znam to nije nikakva novost.
Ali pitanje je da li smo mi naucili nesto od toga.
 
Ма пусти наше јајаре...мухамедови и хрвати су нама проблем...после ће се са домаћим заврши посао...
А ја баш мислим да треба обрнутим редом да идемо.

Кад се редови у држави консолидују, кад не пуде подела, тад ћемо бити у стању да се разрачунамо са свима који су то заслужили.
 
А ја баш мислим да треба обрнутим редом да идемо.

Кад се редови у држави консолидују, кад не пуде подела, тад ћемо бити у стању да се разрачунамо са свима који су то заслужили.

Политички концензус по питањима од Националне важности код нас је изгледа немогућ...једноставно код нас странке неће да граде свој рејтинг по ДОБРИМ стварима које су учинили за државу...већ по сијању политичке мржње...јер до сада списак добрих ствари које су све странке учиниле може да стане на један А4 формат..
 
Nadam se da ce neki od ovih bolesnih administratora ovo procitati i napokon nauciti da su ustase fasiste i najveci ovozemaljski smrad koji je hodao zemaljskom kuglom.
Obicno cim napisem ustaski smrad ili da su ustase fasiste sleduje mi kazna.

A danasanji hrvarti (ako ih uopste ima, jer se skoro svi dice da su ustase) da shvate razmere svoga zivotinjskog gena i da ce najpre morati da plate dugove.
 
Бојим се да још увек има будала које верују да је Тито био светац.:confused:
А партизански врх све мајка Тереза до мајке Терезе.

Novi fazon je da moju generaciju rodjenu 80-ih uce da budu novi komunisti ili ****** i lezbejke.
Dakle opet po Srbima i dalje Stipe Mesic ciji je sric bio jedan od komadanata Ustaske legije nad Staljingradom,dosao je sa Crvenom armijom u BG i tu poducavao Tudjmana za dalji rad koji su uspesno zavrsili 90-ih i o tome se cuti ma mismo narod malo jaci.
 
Nadam se da ce neki od ovih bolesnih administratora ovo procitati i napokon nauciti da su ustase fasiste i najveci ovozemaljski smrad koji je hodao zemaljskom kuglom.
Obicno cim napisem ustaski smrad ili da su ustase fasiste sleduje mi kazna.

A danasanji hrvarti (ako ih uopste ima, jer se skoro svi dice da su ustase) da shvate razmere svoga zivotinjskog gena i da ce najpre morati da plate dugove.

Zapamti Hrvati ne postoje ako bi smo nekog mogli nazvati Hrvati to su Varazdin i okolina,zagorje i gore oko Drave.
Ostalo su Srbi koji su prvo unijaceni da bi postali Hrvati tj ustase to je jedina istina.
 
Nadam se da ce neki od ovih bolesnih administratora ovo procitati i napokon nauciti da su ustase fasiste i najveci ovozemaljski smrad koji je hodao zemaljskom kuglom.
Obicno cim napisem ustaski smrad ili da su ustase fasiste sleduje mi kazna.

A danasanji hrvati (ako ih uopste ima, jer se skoro svi dice da su ustase) da shvate razmere svoga zivotinjskog gena i da ce najpre morati da plate dugove.

Pa neki modovi zele da mi napravimo jasnu razliku izmedju ustasha i Hrvata, a sami je ne prave pa rec ustasa citaju kao Hrvat i to ih uzvrpolji i drmnu kaznu.

Ja priznajem da ne umem da napravim razliku izmedju reci ustasha i Hrvat.:rumenko::mrgreen: Nadam se da necu popiti kazneni poen zbog te leksicke zavrzlame. Istorija me naucila da se te dve reci nekako mnogo cesto poklapaju.:neutral:
 
Pa neki modovi zele da mi napravimo jasnu razliku izmedju ustasha i Hrvata, a sami je ne prave pa rec ustasa citaju kao Hrvat i to ih uzvrpolji i drmnu kaznu.

Ja priznajem da ne umem da napravim razliku izmedju reci ustasha i Hrvat.:rumenko::mrgreen: Nadam se da necu popiti kazneni poen zbog te leksicke zavrzlame. Istorija me naucila da se te dve reci nekako mnogo cesto poklapaju.:neutral:



xaxaxaxax ........
samo ti politicari.........:lol:
 

Back
Top