Pravoslavni odgovori na teološka pitanja

И како ћеш правилно разумјети шта пише у Писму? Св. ап. Петар упозорава да постоје они који изврћу Писмо на своју пропаст.
pa, zato se sastajemo, i ovde, da se ispravljamo medjusobno
ja se ne ljutim kada me neko ispravi, i ispravljam druge, cak i "autoritete", mislim tako treba, pa ako pogresim, ispravi i ti mene, nemoj samo da mi se podsmehnes, kao ovaj robi tebi

inace ja sam bar 100x pokazao i prokazao to izopacivanje/izvrtanje konkretno, i objasnio kako treba na tacno odredjenim primerima... tako i od drugoh ocekujem da mene isprave ako pogresim, a svi mi pogresimo nekad, neko vise, neko manje, jer bolje pazi

ima ih i koji namerno izopacuju... tvoj posao je da ih brises kada prekardase
 
Poslednja izmena:
pa, zato se sastajemo, i ovde, da se ispravljamo medjusobno
ja se ne ljutim kada me neko ispravi, i ispravljam druge, cak i "autoritete", mislim tako treba, pa ako pogresim, ispravi i ti mene, nemoj samo da mi se podsmehnes, kao ovaj robi tebi
Нећу те ја исправљати јер ја нисам неко ко је у позицији да неког исправља. Могу те само упутити на Оце који ће те исправити.
 
Нећу те ја исправљати јер ја нисам неко ко је у позицији да неког исправља. Могу те само упутити на Оце који ће те исправити.
pa dobro, sto se tebe tice, to sam i mislio, da me ispravis sa njima, citirajuci ih, pa ja onda da proverim, jer nikad se ne zna, mozda se ja i zaletim nekad
mislim, ne trazim ja od tebe nikakav specijalan tretman, samo radi sto najbolje znas, kao i do sada
 
И како ћеш правилно разумјети шта пише у Писму?
a cekaj, jel imaju neka laka mesta koja nisu "tvrda hrana", a koja moze svako da razume, bez dodatnog tumacenja otaca? e, ako imaju, daj onda da podjemo od njih, tj. da kazemo koja su to mesta za koja ne treba dodatno nista da se pojasnjava

U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima
jel ti razumes kada ja kazem da si ti u mojim ocima kao ovi koji prave famu oko mnogih stvari, i prosvetljenja, i treceg oka, ama svega?

stvari su proste za nas koji smo prosti, jednostavni, bezveze pravite svi famu, kao da neko ima kljuceve, ili neko tajno znanje, ili da su potrebni mudraci, starci/oci/dede i sta ja znam...mozda samo vratar da nas pusti?

a ti sam rece da ja sve znam, samo ja rekoh, dodah: skoro sve
 
Zašto se na Hristovo vaskrsenje gleda kao na njegovu pobjedu ili čudo ako je Hristos Bog?
A sta vredi da je on vaskrso i otiso a mi gledali predstavu njegovu i kao ono eto dokaza postoji bog.Ali nije tako.Zbog nas je vaskrso.
11. А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.
 
Zašto se na Hristovo vaskrsenje gleda kao na njegovu pobjedu ili čudo ako je Hristos Bog?
to su 2 razlicita pitanja, i malo je komplikovanije, ako imas podpitanje, nastavicemo, ali ako nastavimo, opet cu morati da ispravljam makija

1. Korinćanima - 1 КОРИНЋАНИМА 15 : Biblija - Novi zavet


25 Jer Njemu valja carovati dokle ne položi sve neprijatelje svoje pod noge svoje. 26 A poslednji će se neprijatelj ukinuti, smrt. 27 Jer sve pokori pod noge ...

mora ovo poglavlje detaljno da se iscita, pa onda da se upusti covek u teologiju apostola Pavla, sta je umiranje i neprijateljstvo
 
Poslednja izmena:
Pa desiće se upravo zato što je Hristos prvi vaskrsnuo i u ljudsku prirodu usadio zalog ili klicu vaskrsenja. Mi ne bi vaskrsli da On nije prvi. Ali to ti govori da je ipak bilo neophodno da neko napravi taj inicijalni korak i da bude prvenac iz mrtvih a nijedan čovjek to ne bi mogao učiniti pa je zato Sam Bog postao čovjek kako bi se to ostvarilo.
 
Ali ce se to isto desiti i drugim ljudima jednom u buducnosti ( kada Isus bude dosao da da platu svakom po delima njegovim) pa oni nece toga radi postati bogovi !!!
Jel shvacas koja je ovde caka koja ide u prilog onima koji osporavaju Hrista ?
Joj čeka me isus na nebu da mi da crkavicu od plate, ne treba mi. Jel ga zato nema da se vrati na zemlju jer je prezauzet na nebu davajući plate svežim mrtvacima?:think:
 
Joj čeka me isus na nebu da mi da crkavicu od plate, ne treba mi. Jel ga zato nema da se vrati na zemlju jer je prezauzet na nebu davajući plate svežim mrtvacima?:think:
Ne,svi mrtvaci su sada su svojim grobovima i za njh je vreme stalo u trenutku njihove smrti i u takviom,nersvesnoim stanju "cekaju"drugi Hristov dokazak - tada ce On dati platu svakome po delima njegovim.
Medjutim ne smemo zaboraviti i Biblijsku realnost da Bog daje blagoslove i prokletstva u toku ovozemaljskog zivota a koje su takodje rezultat dela svakog pojedinca !
 
Jel shvacas koja je ovde caka koja ide u prilog onima koji osporavaju Hrista ?
Мој ти је савјет да престанеш гледати у "цаке" и гледати на вјеру као на игру поклапања аргументима и да стално размишљаш како да случајно не оставиш другој страни простор за контрааргумент и закуцавање. За неког ко не вјерује да је Христос Бог ништа никад неће бити довољан аргумент да га увјериш у супротно. Апостол Тома директно Христа назива Богом па опет се то спинује да није Бог. То је узалудна борба.
 

Back
Top