Poznajete li srećne parove?

Hajmo sad iz početka, tema su srećni parovi. Ja ne znam baš mnogo njih koji su srećni ili srećniji što su sa nekim nego što bi bili da su sami.
Koliko puta ' iz početka'?
Treba jednoglasno usaglašavanje o disfunkcionalnim brakovima bez izuzetka?

Ako već pitaš pusti ljude da iznesu iskustva i stavove, ma koliko se to tebi ( ne) dopada.
 
Koliko puta ' iz početka'?
Treba jednoglasno usaglašavanje o disfunkcionalnim brakovima bez izuzetka?

Ako već pitaš pusti ljude da iznesu iskustva i stavove, ma koliko se to tebi ( ne) dopada.

Njen problem je sto zeli da svet potvrdi njene stavove i iskustva kao jedinu istinu, umesto da radi na onom sto je tisti.

Hvala na nepotrebnom napadu. Rekla sam “iz početka” jer sam zbog prijava obrisala više poruka koje su bile svađa na temi.
 
Poslednja izmena:
Hajmo sad iz početka, tema su srećni parovi. Ja ne znam baš mnogo njih koji su srećni ili srećniji što su sa nekim nego što bi bili da su sami.

Sta za tebe znaci srecan par? Zbog cega su sad manje srecni nego kad su bili sami? On ne moze vise da juri sojke po klubovima , a ona vise ne planinari svaki vikend?
Da ne vole to sto sad imaju ne bi time zamenili ovo gore.

Ja cak mislim da su retki nesrecni parovi i kao sto rekoh, neki srecnim smatraju savrsene brakove, takvih nema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hvala na nepotrebnom napadu. Rekla sam “iz početka” jer sam zbog prijava obrisala više poruka koje su bile svađa na temi.

Nije mi jasno odakle ovolika negativna energija…
Gde vidiš ' napad'?
Nadovezala sam se na tvoje napisano a iza mog posta.
Kako treba da tumačim napisano, kako da znam šta je pisalo i obrisano?
I, ne impliciraj negativnost!
Negativnost se razlikuje od direktnosti.
 
Poslednja izmena:
Poznajem dosta srećnih parova. Moje sestre, brat, djeverovi, kumovi, kume...svi su u dugogodišnjim brakovima i stalno se družimo, ljetujemo zajedno. Razvedenih na prste jedne ruke mogu da izbrojim (govorim na svoje okruženje, porodicu i prijatelje) Ljudi su srećni onoliko koliko sebi dozvole to biti, ako neko pokušava da promijeni partnera tu nema ništa od zajedništva. Jednostavno prihvatiš činjenicu da niko nije savršen i da svi imamo mnogo mana, pitanje je samo da li ćeš te mane prihvatiti ili čak i prigrliti kao neku posebnost svog partnera ili ćeš stalno i iznova gubiti energiju da nekoga ukalupiš po svojoj mjeri.
 
Poznajem dosta srećnih parova. Moje sestre, brat, djeverovi, kumovi, kume...svi su u dugogodišnjim brakovima i stalno se družimo, ljetujemo zajedno. Razvedenih na prste jedne ruke mogu da izbrojim (govorim na svoje okruženje, porodicu i prijatelje) Ljudi su srećni onoliko koliko sebi dozvole to biti, ako neko pokušava da promijeni partnera tu nema ništa od zajedništva. Jednostavno prihvatiš činjenicu da niko nije savršen i da svi imamo mnogo mana, pitanje je samo da li ćeš te mane prihvatiti ili čak i prigrliti kao neku posebnost svog partnera ili ćeš stalno i iznova gubiti energiju da nekoga ukalupiš po svojoj mjeri.
Tako je i kod mene u okruženju.
Ponekada, čitajući komentare, imam utisak da sam ' pala s Marsa', sramota me je da napišem šta mislim; u vezi braka, seksualne orijentacije, partnerskih odnosa, pomoći ljudima u nevolji, i ne mogu da se setim svih tema.
Ne razumem šta je čudno ljudima vezano za skladan i dugotrajan brak?!
 
Poznajem dosta srećnih parova. Moje sestre, brat, djeverovi, kumovi, kume...svi su u dugogodišnjim brakovima i stalno se družimo, ljetujemo zajedno. Razvedenih na prste jedne ruke mogu da izbrojim (govorim na svoje okruženje, porodicu i prijatelje) Ljudi su srećni onoliko koliko sebi dozvole to biti, ako neko pokušava da promijeni partnera tu nema ništa od zajedništva. Jednostavno prihvatiš činjenicu da niko nije savršen i da svi imamo mnogo mana, pitanje je samo da li ćeš te mane prihvatiti ili čak i prigrliti kao neku posebnost svog partnera ili ćeš stalno i iznova gubiti energiju da nekoga ukalupiš po svojoj mjeri.

Dakle tolerancija?
 
Poznajem dosta srećnih parova. Moje sestre, brat, djeverovi, kumovi, kume...svi su u dugogodišnjim brakovima i stalno se družimo, ljetujemo zajedno. Razvedenih na prste jedne ruke mogu da izbrojim (govorim na svoje okruženje, porodicu i prijatelje) Ljudi su srećni onoliko koliko sebi dozvole to biti, ako neko pokušava da promijeni partnera tu nema ništa od zajedništva. Jednostavno prihvatiš činjenicu da niko nije savršen i da svi imamo mnogo mana, pitanje je samo da li ćeš te mane prihvatiti ili čak i prigrliti kao neku posebnost svog partnera ili ćeš stalno i iznova gubiti energiju da nekoga ukalupiš po svojoj mjeri.
to zato što vi ubosni sve udarite na šegu. Neozbiljni ste :)
 
И ја знам срећне парове. Како знам да су срећни? Тако што извлаче оно најбоље једно из другога, што једно другоме истичу врлине, што нису заједљиви и не сумњају у срећу других полазећи од своје. Што се нису изгубили као јединке, остали су своји али опет журе кући оном другом.

Насупрот њих знам оне који глуме срећу а поружнели су у том односу. Осмех им није искрен. Беже од куће на посао. Са заједничких одмора долазе уморнији а није од секса сигурно јер су и бешњи и намргођенији. Тачно се види да не воле свој живот.
 

Back
Top