Ima li istine?

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.570
1. Ćud je ženska smiješna rabota.
2. Ne zna žena ko je kakve vjere;stotinu će promijenit vjerah da učini što joj srce žudi.
3. Ništa ljepše nit’ je kada, niti od nje stvorit može.
4. Sve žene su kuurve, oprosti majko i ti si žena. (Neki tvrde da je ovu misao izgovorio Napoleon ili Jesenjin)

Ima li istine u ovim izrekama ?
 
1. Ćud je ženska smiješna rabota.
2. Ne zna žena ko je kakve vjere;stotinu će promijenit vjerah da učini što joj srce žudi.
3. Ništa ljepše nit’ je kada, niti od nje stvorit može.
4. Sve žene su kuurve, oprosti majko i ti si žena. (Neki tvrde da je ovu misao izgovorio Napoleon ili Jesenjin)

Ima li istine u ovim izrekama ?
Naravno da ima istine kao što ima istine i u svim stereotipovima muškaraca.
Ovo za žene su očigledno sastavili neki ogorčeni paćenici
 
Poslednja izmena:
1. Ćud je ženska smiješna rabota.
2. Ne zna žena ko je kakve vjere;stotinu će promijenit vjerah da učini što joj srce žudi.
3. Ništa ljepše nit’ je kada, niti od nje stvorit može.
4. Sve žene su kuurve, oprosti majko i ti si žena. (Neki tvrde da je ovu misao izgovorio Napoleon ili Jesenjin)

Ima li istine u ovim izrekama ?
Imam 70 god i 4 braka iza sebe a znam zivotne price mnogih mnogih ljudi. Ove izreke su izreke velikana i poznavaoca zenske prirode i iako se u njima upotrebljava rjecnik koji na prvi pogled izgleda grub i vulgaran ,u sebi sadrze vjecne istine i priznanje cak i velicanje zenske prirode. Eto necu ici toliko daleko da kazem da su ove izreke i izrazi teznje da se zenska prirodnost ispostuje ali svakako jesu priznanje zeni da instinktivno razumije da su prirodni nagoni vazniji od vjerskih podjela ili nekih drugih drustvenih normi.
 
Poslednja izmena:
Ne, ovo su sastavili oni koji su promenili puno zena
Tako izgleda iz mačo muške perspektive. Jedina pozitivna stvar je da su lepe, a sve ostalo je negativno što navodi na zaključak da "jadni" muškarci ne mogu da odole lepoti pa pristaju na one ostale stvari.

U realnosti, nisu ni muškarci nešto različiti po pitanjima iskrenosti i privrženosti. Ustvari, više ima primera ženske privrženosti.
 
Naravno da ima istine kao što ima istine i u svim stereotipovima muškaraca.
Ovo za žene su očigledno sastavili neki ogorčeni paćenici
Pa malo djeluju zbunjujuce rijeci kao smijesna rabota jer ne prilice danasnjem stilu govora. Ali zaista je nerazumljivo ponasanje da dok mi jurimo nekog da ubijemo zbog kradje ili sablaznih izgovorenih rijeci nasa majka ili sestra ce grijesnika sakriti. Zene jednostavno znace zivot a mi muski bogami….
 

Back
Top