Poziv iz prošlosti

takvih zlaja,ili emira, ili fahreta je bilo i bice. ja tome ne bih pridavao veci znacaj. izroda je bilo i bice. enmam nista protiv ako se neko vrati svojim "pravim korenima", to je OK. covek je shvatio nesto, dobro ili lose, zavisi iz kojeg ugla posmatras, ali pljuvati na ono sto si bio do juce, to samo znaci da ces sutra, ako budes "morao" pljuvati i po ovome.
ps. za mene je svako izrod ko se stidi svojih roditelja, svojih rodjaka, svojeg drustva, svojih korena, svog naroda.
 
takvih zlaja,ili emira, ili fahreta je bilo i bice. ja tome ne bih pridavao veci znacaj. izroda je bilo i bice. enmam nista protiv ako se neko vrati svojim "pravim korenima", to je OK. covek je shvatio nesto, dobro ili lose, zavisi iz kojeg ugla posmatras, ali pljuvati na ono sto si bio do juce, to samo znaci da ces sutra, ako budes "morao" pljuvati i po ovome.
ps. za mene je svako izrod ko se stidi svojih roditelja, svojih rodjaka, svojeg drustva, svojih korena, svog naroda.

Mislim da on ne pljuje na svoju veru,nego na one koji su radile lose stvari...a koji su te njegove vere....
 
takvih zlaja,ili emira, ili fahreta je bilo i bice. ja tome ne bih pridavao veci znacaj. izroda je bilo i bice. enmam nista protiv ako se neko vrati svojim "pravim korenima", to je OK. covek je shvatio nesto, dobro ili lose, zavisi iz kojeg ugla posmatras, ali pljuvati na ono sto si bio do juce, to samo znaci da ces sutra, ako budes "morao" pljuvati i po ovome.
ps. za mene je svako izrod ko se stidi svojih roditelja, svojih rodjaka, svojeg drustva, svojih korena, svog naroda.

evo, Adem ti sve objasnio...:manikir:
 
takvih zlaja,ili emira, ili fahreta je bilo i bice. ja tome ne bih pridavao veci znacaj. izroda je bilo i bice. enmam nista protiv ako se neko vrati svojim "pravim korenima", to je OK. covek je shvatio nesto, dobro ili lose, zavisi iz kojeg ugla posmatras, ali pljuvati na ono sto si bio do juce, to samo znaci da ces sutra, ako budes "morao" pljuvati i po ovome.
ps. za mene je svako izrod ko se stidi svojih roditelja, svojih rodjaka, svojeg drustva, svojih korena, svog naroda.

Лепа тема....Права тема....Онако, људска....
Набијена емоцијама......
И ОНДА ДОЂУ ДИВЉИ ПА РАЗЈУРЕ ПИТОМЕ.....
:( :( :(
 
Po zivotnom iskustvu, a odatle tvrdim : Zlaja je sa tobom bio iskren drug, nemam razloga da to ne vjerujem !

Kazes, izvuko se u inostranstvo .
Takva je propaganda tada tamo protiv nas vodjena, da su Srbi gastarbajteri krili svoj identitet,
a eto tvoj Zlaja u takvim okolnostima nije podlegao euforiji ?

Prosto, skloni smo povjerovati i u nemoguce da se eto kod nekog od njih javio plemeniti osjecaj pravde !

Imam ih u najblizoj familiji kojima sam sticajem okolnosti zivote spasio i znas sta misle?
Ko i svi drugi !

Zlaja nije otišao da ne bi podlegao propandi, nego jer je smatrao da treba spasavati glavu iz ludnice. A nisam mogao očekivati od njega da pređe na Srpsku stranu. Bilo bi previše.
 
takvih zlaja,ili emira, ili fahreta je bilo i bice. ja tome ne bih pridavao veci znacaj. izroda je bilo i bice. enmam nista protiv ako se neko vrati svojim "pravim korenima", to je OK. covek je shvatio nesto, dobro ili lose, zavisi iz kojeg ugla posmatras, ali pljuvati na ono sto si bio do juce, to samo znaci da ces sutra, ako budes "morao" pljuvati i po ovome.
ps. za mene je svako izrod ko se stidi svojih roditelja, svojih rodjaka, svojeg drustva, svojih korena, svog naroda.

U ovome boldovanom si dao odgovor koga i zašto Zlaja prezire.

I, da dodam... Masovnost ne znači i ispravnost. Naci pokret je u Nemačkoj za vreme Hitlera bio toliko masovan da se sticao utisak da u celoj Nemačkoj nema nijedan čovek koji je antinacista, a bilo ih je. Mnogi su čak bili i prisiljeni da umru sa puškom u ruci za Hitlerove ideje, iako su duboko u sebi bili protiv toga, ali masi se nisu usudili suprotstaviti.

Ja se kladim da i na Kosovu ima ogroman broj Šiptara kojima uopšte nije do te vaše nezavisne mafijaške nazovi države, i koji bi da smeju sutra se javno izjasnili za povratak u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Mislim da on ne pljuje na svoju veru,nego na one koji su radile lose stvari...a koji su te njegove vere....

Zlaja, od oca Seje, one što danas sami sebe zovu Bošnjacima, naziva balijama i poturicama.

po meni, ako ti halide postanes musliman, promenis veru, i navedes neki razlog da je ova bolja, da ti odgovara, to je Ok. ali ako posle psujes pravoslavce, govoris lose o pravoslavcima, jer ti je odjednom doslo iz duepta u glavu, e to vec nije u redu, i nema nsita od tebe. to je poenta mog posta.
 
mozes i tako da shvatis poruku.

Pa, ja sam je tako shvatio, sem ako ti nisi pogrešno shvatio Zlaju. On nema ništa protiv muslimana, on nema nameru da se vraća u pravoslavlje, ali ne dozvoljava da ga neko pravi budalom i da ga ubeđuje da njegov predak, izvesni Stjepan Filipović, nije njegov predak, a da on nije poreklom Hrvat, nego nekakav Bošnjak.
 
U ovome boldovanom si dao odgovor koga i zašto Zlaja prezire.

I, da dodam... Masovnost ne znači i ispravnost. Naci pokret je u Nemačkoj za vreme Hitlera bio toliko masovan da se sticao utisak da u celoj Nemačkoj nema nijedan čovek koji je antinacista, a bilo ih je. Mnogi su čak bili i prisiljeni da umru sa puškom u ruci za Hitlerove ideje, iako su duboko u sebi bili protiv toga, ali masi se nisu usudili suprotstaviti.

Ja se kladim da i na Kosovu ima ogroman broj Šiptara kojima uopšte nije do te vaše nezavisne mafijaške nazovi države, i koji bi da smeju sutra se javno izjasnili za povratak u Srbiju
.

da dodam i ja nesto. da sam ja ovako nesto hteo napisati, mislim na boldovan deo, i da sam hteo da me ti ozbiljno shvatis,i da vidis da sam obejktivan pri pisanju, a ne da pisem naviajcki, ja nikada ne bih napisao
te vaše nezavisne mafijaške nazovi države
ovim samo pokazujes koliko si pristrasan, jer nipodastavas zelju makar 90 % albanaca, pod uslovom da ima 10 % koji pripadaju tvojoj grupaciji, i da ti nije cilj napisati sta mislis,vec nesto sasvim drugo. sve mi se cini da je siti cilj i tvoje teme
 

Back
Top