Aida Ćorović dobila poziv da ide u zatvor zbog murala Ratku Mladiću

JNA i jedinice iz Srbije tj Arkanovi Tigrovi koji nikad nisu odgovarali za zlocine 17 Aprila preuzeli vlast u Bos Samcu. Te jedinice iz Srbije su napravili masakr u svakom mjestu u istocnoj Bosni prije 12 maja 1992..

https://www.slobodnaevropa.org/a/arkan-zeljko-raznatovic-rat-zlocin-arkanovci-tigrovi/32467816.html
vi ste takodje poceli zabijati noz u ledja i prije 17 aprila..tu ste htjeli presjeci kako i u drugim posavskim mjestima..nije vam uspjelo i nema ljutnje..VRS je napravila koridor i to je to..smaras sa linkovima..tema je otisla u tri lijepe ko i svaka druga...nit cu ja tebe ubijediti, nit ces ti mene ubijediti..vazno da je za vas naser heroj, a srbi nemaju prava reci to isto za arkana..smjesni ste..
 
Samo sto se zvala JNA prije toga. JNA svu artiljeriju prije rata ukopala i okrenula prema Sarajev, kad ih pitanju zasto to rade, kazu vojna vjezba :D
Ovo nije tačno, u svakoj kasarni se po pravilu službe cevi artiljerijskih oruđa okreću od kasarne. Zbog mogućih pobuna i sl - topom/haubicom pojedinac ili par ljudi (pobunjenih recimo) ne mogu da rukuju ukoliko nije već nanišanjeno, ali da se ukrade par granata s punjenjima i u povoljnom trenutku nanišani kasarna ili komanda i kad se reši samo podesi elevacija cevi (po visini) to već može i jedan čovek.
 
vi ste takodje poceli zabijati noz u ledja i prije 17 aprila..tu ste htjeli presjeci kako i u drugim posavskim mjestima..nije vam uspjelo i nema ljutnje..VRS je napravila koridor i to je to..smaras sa linkovima..tema je otisla u tri lijepe ko i svaka druga...nit cu ja tebe ubijediti, nit ces ti mene ubijediti..vazno da je za vas naser heroj, a srbi nemaju prava reci to isto za arkana..smjesni ste..
Pitaj ga ko je pucao na sarajevske svatove. Zaboravio, bili Srbi.
 
Добила честитку. :D
:D
ABB54C0C-656B-4274-88E9-900838D48822.jpeg
 
vi ste takodje poceli zabijati noz u ledja i prije 17 aprila..tu ste htjeli presjeci kako i u drugim posavskim mjestima..nije vam uspjelo i nema ljutnje..VRS je napravila koridor i to je to..smaras sa linkovima..tema je otisla u tri lijepe ko i svaka druga...nit cu ja tebe ubijediti, nit ces ti mene ubijediti..vazno da je za vas naser heroj, a srbi nemaju prava reci to isto za arkana..smjesni ste..
Naser nije heroj nema nigdjenasreovih murala ili spomenika, np Arkan i njegovi Tigrovi su napravili masakr u svakom mjestu u istocnoj Bosni i nikad nisu odgovarali za to, ne smeta tebi sto je tema otisla u drugom smjeru nego sto te svaki put poklopim, ne prolaze ti lazi.
 

1710578209193.png


ЕU o slučaju Aide Ćorović: Odgovornost za ratne zločince, a ne za one koji im se protive


"Svaka takva mera nametnuta na osnovu izražavanja političkih stavova je problematična"


evropska_unija_eu_pixabay-2-1024x643.png


15. МАР 2024.

Pravda treba da obezbedi odgovornost za ratne zločine, a ne za one koji protestvuju zbog veličanja ratnih zločinaca, izjavila je portarolka Evropske komisije Ana Pisonero, povodom poziva za izdržavanje zatvorske kazne koji je dobila aktivistkinja Aida Ćorović, nakon što nije isplatila novčanu kaznu zbog toga što je jajima gađala mural Ratka Mladića, piše večeras Slobodna Evropa (RSE).

Mladić, nekada komandant glavnog štaba Republike Srpske, osuđen je pred Tribunalom u Hagu za genocid.

U odgovoru za Radio Slobodna Evropa, portaprolka EK je istakla da je sloboda izražavanja osnovno pravo Evropske unije koje treba zaštititi, i da svaka mera lišenja slobode ili krivična sankcija mora biti opravdana i srazmerna.

Svaka takva mera nametnuta na osnovu izražavanja političkih stavova je problematična i podleže strogim ograničenjima kako je to predviđeno članom 10. Evropske konvencije o ljudskim pravima“, istakla je u izjavi za RSE Ana Pisonero.

Aida Ćorović je sa koleginiciom Jelenom Jaćimović privedena nakon što je na Međunarodni dan borbe protiv fašizma bacila nekoliko jaja na mural osuđenom ratnom zločincu Ratku Mladiću u Njegoševoj ulici u Beogradu, piše RSE.

Pravosnažnu presudu Prekršajnog apelacionog suda na kaznu od 100.000 dinara – oko 850 eura – dobila je 14. decembra 2023.
U presudi se navodi da je Ćorović prekršila Zakon o javnom redu i miru, jer je „bacala jaja u pravcu stambene zgrade“ i vređala policijske službenike prilikom vršenja dužnosti.

Ćorović je u četvrtak rekla za Radio Slobodna Evropa da je dobila rok od osam dana da se javi u zatvor „Padinska skela“ na izdržavanje zatvorske kazne od tri meseca.
 


ЕU o slučaju Aide Ćorović: Odgovornost za ratne zločince, a ne za one koji im se protive


"Svaka takva mera nametnuta na osnovu izražavanja političkih stavova je problematična"


evropska_unija_eu_pixabay-2-1024x643.png


15. МАР 2024.

Pravda treba da obezbedi odgovornost za ratne zločine, a ne za one koji protestvuju zbog veličanja ratnih zločinaca, izjavila je portarolka Evropske komisije Ana Pisonero, povodom poziva za izdržavanje zatvorske kazne koji je dobila aktivistkinja Aida Ćorović, nakon što nije isplatila novčanu kaznu zbog toga što je jajima gađala mural Ratka Mladića, piše večeras Slobodna Evropa (RSE).

Mladić, nekada komandant glavnog štaba Republike Srpske, osuđen je pred Tribunalom u Hagu za genocid.

U odgovoru za Radio Slobodna Evropa, portaprolka EK je istakla da je sloboda izražavanja osnovno pravo Evropske unije koje treba zaštititi, i da svaka mera lišenja slobode ili krivična sankcija mora biti opravdana i srazmerna.

Svaka takva mera nametnuta na osnovu izražavanja političkih stavova je problematična i podleže strogim ograničenjima kako je to predviđeno članom 10. Evropske konvencije o ljudskim pravima“, istakla je u izjavi za RSE Ana Pisonero.

Aida Ćorović je sa koleginiciom Jelenom Jaćimović privedena nakon što je na Međunarodni dan borbe protiv fašizma bacila nekoliko jaja na mural osuđenom ratnom zločincu Ratku Mladiću u Njegoševoj ulici u Beogradu, piše RSE.

Pravosnažnu presudu Prekršajnog apelacionog suda na kaznu od 100.000 dinara – oko 850 eura – dobila je 14. decembra 2023.
U presudi se navodi da je Ćorović prekršila Zakon o javnom redu i miru, jer je „bacala jaja u pravcu stambene zgrade“ i vređala policijske službenike prilikom vršenja dužnosti.

Ćorović je u četvrtak rekla za Radio Slobodna Evropa da je dobila rok od osam dana da se javi u zatvor „Padinska skela“ na izdržavanje zatvorske kazne od tri meseca.
Kiše jesenje, odležaće ona duplo.
 
1710579906563.png

Aida Ćorović povodom odlaska u zatvor: Postoji mogućnost da platim novčanu kaznu, ali ne želim


Aida Ćorović povodom odlaska u zatvor: Postoji mogućnost da platim novčanu kaznu, ali ne želim 1


15.03.2024. 10:50

Aktivistkinja Aida Ćorović, kojoj je stigao je poziv da se javi na izdržavanje zatvorske kazne pošto nije platila novčanu kaznu zbog gađanja murala Ratku Mladiću u Beogradu, kaže da misli da ima veze njena izjava koju je dala u Dubrovniku sa činjenicom da joj je baš sada stigao poziv da ode u zatvor.

Ćorović je rekla i da je za nju veliko razočaranje potpuni izostanak reakcije međunarodne zajednice, „ljudi koji su ovde u EU, različitim organizacijama, OEBS-u, delegacijama EU i ambasadama“ na slučaj presude zbog gađanja murala.

„Javno ih pozivam da rehabilituju Ratka Mladića, da kažu da nije zločinac…To što u svojim zemljama govore je jedan par rukava, ali u Srbiji se potpuno drugačije odnose prema ratnim zločincima. U ovom trenutku potpuno mirne duše mogu da kažem da je međunarodna zajednica saučesnik u svemu ovome što Aleksandar Vučić ovde radi, što nam je vratio ratne zločince na pijedestal i pokušava da od njih pravi ratne heroje“, istakla je aktiviskinja.

Ćorović je, naime, zbog gađanja murala prošle godine pravosnažno osuđena na kaznu od 100 hiljada dinara, a tek juče joj je stigao poziv za odlazak u zatvor. Na pitanje N1 da li misli da s tim pozivom ima veze njen nastup na panelu u Dubrovniku, ona je potvrdno odgovorila.

Ispričala je i da je presudu dobila još u novembru i da je mislila da će je pozvati već posle 10 tak dana, ali su uveliko prošli i novogodišnji praznici i da je došao mart.

Podseća da je pre nekoliko dana bila u Dubrovniku, na festivalu na kojem se okupljaju levičari, i „pobunjenici u celom regionu“ i da je tamo govorila na dve tribine – jednoj vezanoj za 8.mart i mesto žene u društvima, a da je na drugom panelu govorila o sintagmi „domaći izdajnici i strani plaćenici“.

Svoj nastup u Dubrovniku objašnjava ovako:

„Inače uvek ukazujem na katastrofalno stanje u Srbiji, šta režim radi. Rekla sam da je režim spleten za krimininalne grupe i da prava opasnost preti Aleksandru Vučiću od kriminalaca i da sam sigurna da će biti ubijen ili da će stradati – ne sećam se kako sam tačno rekla. Možda sam upotrebila jaku reč, ali zaista mislim da se Vučić grčevito drži vlasti ne zato što misli da će mu odlazak sa političkog trona nešto lično značiti, već zaista on može da izgubi glavu, ozbiljno strada. To jeste prejaka izjava, ali kad pričate u grupi od 100 istomišljenika, ponekad stvarno imam običaj i pregrube kvalifikacije radim. Izjava je svakako pregruba, ali ona je mogla samo da bude kazana na drugi način…Zaista mislim da je režim Aleksandra Vučića duboko spleten i da sarađuje sa najgorim kriminalnim grupama – od dešavanja na severu Kosova, od slučaja Belivuk, od afera koje izlaze svih ovih godina – mislim da se Vučić plaši pada s vlasti zbog veza sa kriminalnim grupama i činjenice da jedni drugima svašta nešto duguju“, rekla je Ćorović.

Ona je, ističući da je juče dobila poziv za zatvor, objasnila da bi trebalo do petka sledeće nedelje da se javi u Padinsku Skelu na izdržavanje 60 dana zatvorske kazne, što je maksimim kada su prekršaji u pitanju, gde će odlužiti kaznu za 60.000 dinara, a ostatak od 40.000 dinara će morati da plati ili će joj zapleniti imovinu.

„Postoji mogućnost da platim novčanu kaznu ali to ne želim da radim. U celoj priči ključno je da nisam kriva – da sam napravila pogrešan parking, platila bih, ali Jelena Jaćimović i ja uradili smo s likom Ratka Mladića nešto što je štitilo zakone ove zemlje. Zanimljivo je da je taj mural nestao promptno nakon užasnih zločina 3. i 4. maja i vlast je shvatila da je oportuno da taj mural preko noći nestane…I sa tim mladićima koji su čuvali i da je nestao kad je njima to odgovaralo, pokazuje da je mural politički projekat ove vlasti i tog murala više nema. I ja idem u zatvor jer sam gađala zgradu i vređala policiju. Nisam gađala zgradu, već lik osuđenog ratnog zločinca za najteže ratne zločine nakon Drugog svetskog rata i nisam psovala policajce već neke siledžije koje su bile civilno odevene“, rekla je Ćorović.
 

Back
Top