Poziv iz prošlosti

A, što se tiče prezimena... a, jeste...u pravu si. Baš su interesantni Hrvati sa lepim srpskim prezimenima Vuković, Lazarević, Obradović, Ostojić, Stojanović...

ajd da se malo zay.ebajem s tobom,Hrvatino.reci,pajdo..na osnovu cega je VUK-ovic "srpsko" prezime,ili LAZAR-evic...

Što me pitaš o poreklu, kada sam ti već nekoliko puta objasnio, ali pošto ti je interes da me kao "prokažeš" pred Srbima na forumu, ponoviću ono što i do sada.
Otac mi je Srbin iz Mačve, poreklom Cincar sa juga Albanije. Ti Cincari su se posrbili negde između dva srpska ustanka. Jedan od mojih predaka je kao Cincar bio saborac Karađorđu. Inače, ni najmanje se ne stidim svoga cincarskog porekla. Šta više, ponosan sam na njega, iako ne znam ni reči cincarskog, što mi je, priznajem krivo. Cincari su ponosan i plemenit narod, koji je dao mnogo uglednih ljudi.
Majka mi je Hrvatica iz Hercegovine, poreklom Srpkinja sa Brača.

pa pitam te bas zbog toga, jer nisi ni s od srbina.cale cincar,mater Hrvatica,a ti glumish srbendu.sta je krivo islo pitam se..cuj,"srpkinja" sa braca,:mrgreen:.srbi i brac je nesto kao kinezi i japan.nenady.ebivi cincarski humor.:klap:

U toku austrijske okupacije Hercegovine su pohrvaćeni. Veru nisu menjali, jer su bili Srbi katolici.


hahahaha...lazes ko srbin.sto bi stari kinezi rekli.iako si miks Hrvata i cincara.:bye:
 

Back
Top