Poziv iz prošlosti

e, oce to...kad...Zlaja prica s tobom, al kad ode preko vrata...tesko je reci sta bi...Zlaja
sutra naprico npr. na radiju...ili kako bi uopce preprico susret s tobom...
naravoucenije: ipak pripazi sta pricas pred...Zlajom...:manikir:

Nemam ja šta da pazim. Ja od njega ništa ne krijem. A, on ako laže, sebe laže. Mada, kada sa nekim provedeš život, od kolevke pa do odraslog doba, teško da može da te isfolira.
Mislim da je bio iskren, jer osetio sam mu u glasu da ga boli to što vidi oko sebe. A, toliko ga poznajem da to mogu da osetim.
 
И ја сам Доне, скоро добио писмо од бивше девојке,
тамо из хрватског Загорја....Додуше, није то оно љубавно...емотивно....
више онако другарски....Пошто ми је промењен број телефона,
а адресу је памтила...па је хтела да се чујемо, да ли сам жив....
где сам био свих ових лудих година....?
Она је удата...има двоје деце....Мејлом послала слику, све са мужем и децом.
Брат јој је погинуо...негде у Босни....од стране муслимана,
али она никога не криви за то.....Само каже...судбина....
Хоћу да кажем, да постоје људи и везе, које нико и ништа
не може покидати....
:D :D :D
 
И ја сам Доне, скоро добио писмо од бивше девојке,
тамо из хрватског Загорја....Додуше, није то оно љубавно...емотивно....
више онако другарски....Пошто ми је промењен број телефона,
а адресу је памтила...па је хтела да се чујемо, да ли сам жив....
где сам био свих ових лудих година....?
Она је удата...има двоје деце....Мејлом послала слику, све са мужем и децом.
Брат јој је погинуо...негде у Босни....од стране муслимана,
али она никога не криви за то.....Само каже...судбина....
Хоћу да кажем, да постоје људи и везе, које нико и ништа
не може покидати....
:D :D :D

Ćuti, Mačak! Ne spominji mi devojke! I dan danas se skenyam kada je se setim.
 
Ako hoces iskreno Done, ja mislim da je taj Zlaja ateista, ili agnostik u najboljem slucaju.

Identitet je nesto sto osecas, mislis i dozivis, a ne ono sta ti je bio pradeda, koga nisi ni poznavao. U suprotnom bi bili zivotinje kojima je samo genetika bitna kada se prica o identitetu. Lepa prica, bila bi jos lepsa da ne izvlacis iz nje neke opste zakljucke o kolektivistickim identitetima.

I svako ko se buni protiv kolektivistickih identiteta mi je simpatican, pa tako i kada Zlaja pljuje po 'njima', to sto 'oni' rade jeste cist idiotizam. Ali ja to mislim iz drugih razloga. Taj Zlaja je svoj, nije ni 'njihov', ali isto tako nije ni ogranicen nekim svojim pretkom koji je bio Srbin.
 
Nemam ja šta da pazim. Ja od njega ništa ne krijem. A, on ako laže, sebe laže. Mada, kada sa nekim provedeš život, od kolevke pa do odraslog doba, teško da može da te isfolira.
Mislim da je bio iskren, jer osetio sam mu u glasu da ga boli to što vidi oko sebe. A, toliko ga poznajem da to mogu da osetim.

e, tako je jedan doso kod mog oca po 100 kuna...
i ovaj mu dao...mada je znao sta je sve pricao...mali je svijet...i mala je Bosna...
al mu reko da vise ne dolazi...
siru..."familiju" da ne pominjem...to je po principu.u - s kim si takav si...:confused:

neka fala, daleko im lijepa kuca
nemam nijedan racionalan razlog da im...ikome
bilo sta ikad vise povjerujem... :)
 
Ćuti, Mačak! Ne spominji mi devojke! I dan danas se skenyam kada je se setim.

mozda ti znam devojcicu ;)

Lepa prica, bila bi jos lepsa da ne izvlacis iz nje neke opste zakljucke o kolektivistickim identitetima.

Taj Zlaja je svoj, nije ni 'njihov', ali isto tako nije ni ogranicen nekim svojim pretkom koji je bio Srbin.

Ja takvih Zlaja nisam videla.... moje Zlaje ne vole novo Sa, ali su svi ponositi Bosnjaci

Mora da si skorpija u horoskopu?

:zper:
 
e, tako je jedan doso kod mog oca po 100 kuna...
i ovaj mu dao...mada je znao sta je sve pricao...mali je svijet...i mala je Bosna...
al mu reko da vise ne dolazi...
siru..."familiju" da ne pominjem...to je po principu.u - s kim si takav si...:confused:

neka fala, daleko im lijepa kuca
nemam nijedan racionalan razlog da im...ikome
bilo sta ikad vise povjerujem... :)

Zloco- pa zar i ti izbosne :zag::heart::bye:
 
A, po čemu ti zaključuješ da je laž?

Po zivotnom iskustvu, a odatle tvrdim : Zlaja je sa tobom bio iskren drug, nemam razloga da to ne vjerujem !

Kazes, izvuko se u inostranstvo .
Takva je propaganda tada tamo protiv nas vodjena, da su Srbi gastarbajteri krili svoj identitet,
a eto tvoj Zlaja u takvim okolnostima nije podlegao euforiji ?

Prosto, skloni smo povjerovati i u nemoguce da se eto kod nekog od njih javio plemeniti osjecaj pravde !

Imam ih u najblizoj familiji kojima sam sticajem okolnosti zivote spasio i znas sta misle?
Ko i svi drugi !
 
Poslednja izmena:
Ako hoces iskreno Done, ja mislim da je taj Zlaja ateista, ili agnostik u najboljem slucaju.

Identitet je nesto sto osecas, mislis i dozivis, a ne ono sta ti je bio pradeda, koga nisi ni poznavao. U suprotnom bi bili zivotinje kojima je samo genetika bitna kada se prica o identitetu. Lepa prica, bila bi jos lepsa da ne izvlacis iz nje neke opste zakljucke o kolektivistickim identitetima.

I svako ko se buni protiv kolektivistickih identiteta mi je simpatican, pa tako i kada Zlaja pljuje po 'njima', to sto 'oni' rade jeste cist idiotizam. Ali ja to mislim iz drugih razloga. Taj Zlaja je svoj, nije ni 'njihov', ali isto tako nije ni ogranicen nekim svojim pretkom koji je bio Srbin.

Kami, poznajem te ljude vrlo dobro. Ne zaboravi da sam odrastao među/sa njima. I, ja ti garantujem da većina to bošnjaštvo ne oseća kao nacionalni identitet, u smislu u kome ga svima nama žele prikazati, sa sve iskrivljenom istorijom. To bošnjaštvo je za njih štaka na koju se oslanjaju, u nedostatku prirodnog uda (identiteta).
Oni sa tim pokušavaju da obrišu ono što se obrisati ne da.

Evo, uzmimo za primer Amerikance. Svi mi znamo da dana postoji pojam američke nacije, koju niko ne osporava, niti Englezi, niti Nemci, niti bilo koji drugi narod. Ali isto tako pripadnici te američke nacije ne pokušavaju iskrivljivanjem istorije dokazati da su oni tamo postojali pre Indijanaca, i da nemaju nikakve veze sa Evropljanima, i da su se Evropljani doseljavali u Ameriku, i počeli život pored njih - Amerikanaca.
Možda ni bosanskim muslimanima niko ne bi osporavao pravo da sebi daju novi identitet da se ne služe tako bezočnim podmetačinama koje vređaju zdrav razum.
 

Back
Top