Pozitivne reakcije u svetu na usvajanje Deklaracije o Srebrenici

ej, sto se pjenis...:cool:
nisam ja nego sud donio tu presudu i kvalifikaciju...
a ti ako imas dokaze da nije tocno, posalji sudu i napisi kontratuzbu..
Uzmi pa se informisi sama. Taj sud koji pominjes NIJE presudio genocid.
Ono sto ste vi uradili Srbima je genocid.

Budireceno, nece sud nista korigirati, jer se isi slucaj ne vodi dva puta, a zalbe su uglavnom ispucane, koliko je meni poznato.
 
[/B]
deklaracija je pozdravljena kao prvi korak u ispravnom pravcu suocavanja sa prosloscu a djelomicno se zamjera sto je izostavljen termin genocid
nebih se slozila sa tom konstatacijom...
osim srpske, nijedna strana u sukobu nije pocinila sudski dokazani genocid, prema tome to je samo srpska stvar..:think:
a izvinjenje svakoga svakome, naravno podrzavam, a i to je nesto drugo

Genocid u NDH nije sudski dokazan, znaci li to da se nije desio?
Kad ce Hr da se suoci sa prosloscu?
 
procitala sam da sto si pisao o tome...
ali to ne mjenja kvalifikaciju tog zlocina, mislim da je bilo stotinjak manje...
kazem to moze opovrci samo sud...
odnesite tamo sve dokaze i ako je sud presudio pogresno, on ce svoju pogresku korigirati

Niko . Ali niko nije vodio istragu o tome , da li je tamo bilo genocida ili nije . MSP je ssamo ijedino ponovio ono stoje bez israge izgovorio sud u HAGu , koji isto nije vodio nikakvu istragu o tome i koji je to rekao samo i jedino iz politickih razloga .
Ako se uzme u obzir definicija genocida , tamo genocida nije bilo ,. Rqadi se o ratnom zlocinu .
Al vi hrvati i onako tuunmacite sve kako vam odgovara .
 
mislim da je dokazan i da se desio bez obzira na nepostojecu presudu...:(
i vjerujem da tako misli velika vecina, iliti gotovo svi Hrvati

To je laž.
Velika većina misli potpuno suprotno.
Paveliću se jedino zamera što je hrvatske teritorije dao Talijanima.
Plus, smatra se da je u Jasenovcu stradalo jedva tisuću ljudi, uglavnom Jevreja.
 
pises netocne gluposti i lazi :per::mrgreen:

to pre svega , moze za tebe da se kaze .
A da li ti znas , posto kazes da znaju svi hrvati :
koliko Srba su ubili hrvati u Sremu .
Koliko Srba su hrvati ubili u Hercegovini
Koliko Srba su ubili hrvati u Lici ,Baniji ,na Kordunu
Koliko Srba su ubili hrvati u Jasenovcu , a koliko u Gradisci
Koliko srpske dece su zaklali hrvati u Jastrebarskom .
Koliko Srba su ubili hrvati , a koliko muslimani
Kolko je baceno u Golubinku
Koliko srba , dece zena ,, u Jadovno .
Koliko .....
Dodaj brojeve , ujna ... sama dodaj , kad svi hrvati znaju .
Da li ti znas , da je u direktnom klanju male dece ucestvovao ogroman broj svestenika
da li znas , da su hrvatske casne sestre tropvale srpsku decu kausticnom sodom
Ajd , stavi brojeve , kad svaki hrvat zna .
 
Poslednja izmena:
mislim da je dokazan i da se desio bez obzira na nepostojecu presudu...:(
i vjerujem da tako misli velika vecina, iliti gotovo svi Hrvati

Čekaj malo, pa zar se presuda za genocid generalu Krstiću ne zasniva na presudi Erdemoviću i Boškiću inače Hrvatima koji su dobili po 5 godina za strijeljanje navodno 1200 ljudi za 6 sati?
 
procitala sam da sto si pisao o tome...
ali to ne mjenja kvalifikaciju tog zlocina, mislim da je bilo stotinjak manje...
kazem to moze opovrci samo sud...
odnesite tamo sve dokaze i ako je sud presudio pogresno, on ce svoju pogresku korigirati

Ne želim ja da negiram da se desio zločin, naravno da sve zločince treba kazniti i osuditi na dugogodišnje robije. A pitanje je kakav i ko ga je počinio!!

Ali ovo fabrikovanje je potrebno samo da bi poslužilo svrsi kada za to dođe vrijeme. Pa znaš da su se muslimanske vlasti trudile svim silama da prikažu kako su oni žrtve a Srbi agresori.

Postoje dokazi o podmetnutim eksplozijama u Sarajevu i fotomontaže srpskih logora koje su obišle svijet, zar to ne otvara dovoljno sumnje u njihove izvještaje i povodom Srebrenice?
 
reakcije su nikakve, samo prenose da je ostra podela u srpskom narodu, i traze izrucenje mladice, dakle cist i bezpotreban autogol srbiji

Da bi pratio juce reakcije na CNN, BBC , euronews, moras da znas engleski .
Posto vecina vas ovde, bez uvrede, tesko barata i sa srpskim jezikom, cisto sumnjam da su mogli da prate reakcije iz sveta na engleskom.

Reakcije su uglavnom pozitivne, hvali se srpski parlament koji je imao snage i hrabrosti, kao i casti i postenja da prizna da se dogodio strasan zlocin u Srebrenici i da izrazi svoje zaljenje zbog toga, kao i izvinjenje muslimanskom narodu.

Doduse, malo se pominje i nespremnost da se eksplicitno prizna "genocid", ali je on implicira u delu teksta koji govori o "presudi haskog suda', pa nije veliki problem.

U svakom slucaju, veliki gest srpskog parlamenta i srpske drzave .
 
U svakom slucaju, veliki gest srpskog parlamenta i srpske drzave .

Ja bih dodao da ovo jeste gest parlamenta. Nikoga drogog do parlamenta i one male grupe koja bi trebalo da predstavlja volju naroda, koju su ovaj put propustili da prvo ispitaju.
Koliko vidim niko nema problem sa tim da prizna da se zločin desio, ali o tom zločinu još uvek nema tačnih podataka. ne zna se tačan broj poginulih u ratnim sukobima, a koji je tačan broj streljanih ili na drugi način zločinački ubijenih. takođe se ne zna tačan broj sahranjenih koji nisu muslimani, ili koji nisu poginuli u borbama oko Srebrenice.
Zločini jesu za osudu, ali mene i dalje zanima odgovr na nekoliko suštinskih pitanja.
Prvo je, zašto Srbija donosi rezoluciju o nečemu šta se desilu u susednoj državi i šta su radile vojske susedne države.
Drugo je, zašto se iz mnoštva zločina izdvaja samo ovaj i on se osuđuje. Zar ostali zločini nisu za osudu?
Treće je, zašto predsednik prihvata odgovornost za ovaj zločin u ime svih stanovnika Srbije? Zar ja treba da osećam nekakvu odgovornost zbog zločina u kome nisam učestvovao?
Četvrto je, koji je smisao ove, ili sličnih rezolucija? Šta se sa ovim menja kod mene, bilo koga od vas, ili kod rodbine žrtava?
 
Obrni-okreni usvajanje Deklaracije o Srebrenici ce po svemu sudeci vise koristi nego stete doneti Srbiji kao i stabilizaciji citavog regiona.
Naravno lopta je u tudjem dvoristu i ocekujemo usvajanje slicnih deklaracija i kod ostalih aktera sukoba iz devedesetih,
a i ako to ne ucine sa ovom deklaracijom ce Srbija opet biti ispred njih na civilizacijskom nivou.

Е, ако је доношење резолуције позитивно оценио Бернер Кушнер, осведочени непријатељ Србије и Срба, то је само показатељ колико је та резолуција антисрпска!
 
SAD pozdravljaju Deklaraciju o Srebrenici

Autor: Tanjug

Vašington - Sjedinjene Američke Države su pozdravile Deklaraciju Skupštine Srbije kojom je najoštrije osuđen zločin nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice, u julu 1995. godine, kao pozitivan korak ka pomirenju.

- Pozdravljamo rezoluciju Narodne Skupštine Srbiije od 30. marta kojom se osuđuje masakr u Srebrenici iz 1995, kao pozitivan korak ka pomirenju, okretanju zločcinima iz prošlosti, jačanju regionalnih odnosa i unapređenju stabilnosti u regionu - rekao je predstavnik za štampu Stejt departmenta Mark Taner.

On je juče, na konferenciji za štampu, rekao da Vašington pozdravlja kao deo tog procesa, rešenost Srbije, izraženu u Deklaraciji, da nastavi napore da u potpunosti sarađuje sa Haškim tribunalom,"uključujući napore za hvatanje i izručenje Hagu preostalih begunaca Ratka Mladića i Gorana Hadžića".

Taner je ponovio da je stav američke vlade da generalno podržava odluku Međunarodnog suda pravde da se u Srebrenici dogodio genocid.

Ovo je itekako važno
 
MEĐUNARODNI MONETARNI FOND ODOBRIO JE JUČE TREĆU REVIZIJU STENDBAJ ARANŽMANA SA SRBIJOM

Srbiji odobreno 360 miliona evra kredita

Muriljo Portugal: Mere Vlade Srbije pomogle su da se umanji uticaj krize na srpsku ekonomiju, tako da je pad proizvodnje bio ograničen, a pad domaće tražnje doveo do značajnog smanjenja trgovinskog deficita


VAŠINGTON - Međunarodni monetarni fond odobrio je juče treću reviziju stendbaj aranžmana sa Srbijom, čime je omogućeno povlačenje treće rate kredita od oko 360 miliona evra.
Kako se navodi u saopštenju MMF, srpske vlasti planiraju da povuku polovinu rate, tako da će ukupan iznos do sada iskorišćenih sredstava iz kredita od 2,9 milijardi evra za jačanje deviznih rezervi biti oko 1,3 milijardi evra.
- Srbija je nastavila da ostvaruje dobre rezultate prema ekonomskom programu podržanom aranžmanom sa MMF - ocenio je zamenik direktora MMF Muriljo Portugal posle sednice Odbora Fonda na kojoj je odobrena treća revizija kredita.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...2010/srbiji-odobreno-360-miliona-evra-kredita

Eto zasto, tolika zurba za usvajanje rezolucije...
 

Back
Top