Глад у свету

ННПКИ

Ističe se
Poruka
2.011
Ауторска, линкова нема, лењост.

Глад у свету остаје један од највећих глобалних изазова. Према, Глобалном индексу глади (GHI) за 2023. годину, глад је озбиљан или алармантан проблем у 43 земље. Ова стагнација у односу на 2015. годину углавном одражава комбиноване ефекте неколико криза.

Извештај Уједињених нација показује да је број људи погођених глади глобално порастао на чак 828 милиона у 2021. години, што је повећање од око 46 милиона у односу на 2020. годину и 150 милиона од почетка пандемије COVID-19². Око 2,3 милијарде људи у свету (29,3%) били су умерено или озбиљно несигурни у вези са храном у 2021. години – 350 милиона више у поређењу са периодом пре избијања пандемије.

Скоро 3,1 милијарда људи није могла приуштити здраву исхрану у 2020. години, што је пораст од 112 милиона у односу на 2019. годину, одражавајући ефекте инфлације на цене хране које произилазе из економских утицаја пандемије COVID-19 и мера које су уведене да би се она сузбила.

Извештаји из 2023. године наводе да је раст глади у свету још већи.

Pa nismo ni mi bas tako daleko, realno ljudi uglavnom kupuju hranu i namirnice na akcijama i sniženjima i realno malo ko može da si priušti zaista kvalitetnu i pravilnu ishranu (koja uključuje dovoljno voća, povrća, mesa, ribe, itd) sa 3 obroka dnevno i najvećem delu ljudi ishrana se svodi na neku vrstu improvizacije (jede se ono šta se ima ili šta je na akciji).

Pa nismo ni mi bas tako daleko, realno ljudi uglavnom kupuju hranu i namirnice na akcijama i sniženjima i realno malo ko može da si priušti zaista kvalitetnu i pravilnu ishranu (koja uključuje dovoljno voća, povrća, mesa, ribe, itd) sa 3 obroka dnevno i najvećem delu ljudi ishrana se svodi na neku vrstu improvizacije (jede se ono šta se ima ili šta je na akciji).
Sva zdrava hrana je jeftina a ono sto ne valja kosta vise.
Za zdraviju ishranu je bolje imati manju platu.
Generalno, manje jesti je takodje zdravo.

Sva zdrava hrana je jeftina a ono sto ne valja kosta vise.
Za zdraviju ishranu je bolje imati manju platu.
Generalno, manje jesti je takodje zdravo.

Pa i ne baš, recimo kilo jagoda 500 dinara ili kilo pasulja košta sad skoro kao kilo mesa, a kilo recimo neke kvalitetnije ribe da i ne govorim, nažalost kvalitetna i adekvatna ishrana košta, to što neki ljudi skuvaju pasulj u koji stave onu groznu jeftinu kobasicu koji gule 3 dana pa se tripuju da se "zdravo" hrane veze sa mozgom nema.
Inače po toj logici ispada da je najzdraviji onaj Vučićev parizer. :d

Mada nažalost većina ljudi je ovde srećna da uopšte ima nešto da pojede i da se prehrani.

Poslednja izmena:
Нисмо у овој категорији

Švabo isto tako radi
Amerikanac ima jače akcije - 5 kila letnje majice za dolar i tako

Нисмо у овој категорији

Pa ok možda Srbiji ne preti direktno glad toliko ali kažem da nismo ni mi baš tako daleko od toga ono kupujući hranu i namirnice po akcijama i sniženjima i gde se vecini ljudi ishrana svodi na neki vid improvizacije.

Kao sto recimo cinjenica da ovde najmanje 80% ljudi živi na granici siromaštva uprkos nekim statistikama koje veze nemaju, e sad sta znaci to na rubu siromastva, to znaci da ukoliko su tebi hrana i režije opterecujuci faktor ti već živiš na granici siromaštva, a koliki je procenat ovde ljudi kojima hrana i režije ne predstavljaju opterećenje i neki bitak faktor, jako jako mali (čak i medju onima što naizgled kao malo bolje stoje), znači čim ti u prodavnici prvo gledaš da uzmeš ono sto je na akciji ili razmisljas kako da platis rezije ili razmisljas dal da ovaj mesec platis rezije ili infostan ili koliko da platim da me ne diraju ili ne znam kad kupuješ čokoladu vodiš računa da gledaš koja je na akciji (to sam uzeo kao plastičan primer) ti svakako živiš na granici siromaštva a tako živi barem 80% ljudi ovde (ma šta god oni pričali na ružičastoj i srećnoj televiziji).

Pa ok možda Srbiji ne preti direktno glad toliko ali kažem da nismo ni mi baš tako daleko od toga ono kupujući hranu i namirnice po akcijama i sniženjima i gde se vecini ljudi ishrana svodi na neki vid improvizacije.

Kao sto recimo cinjenica da ovde najmanje 80% ljudi živi na granici siromaštva uprkos nekim statistikama koje veze nemaju, e sad sta znaci to na rubu siromastva, to znaci da ukoliko su tebi hrana i režije opterecujuci faktor ti već živiš na granici siromaštva, a koliki je procenat ovde ljudi kojima hrana i režije ne predstavljaju opterećenje i neki bitak faktor, jako jako mali (čak i medju onima što naizgled kao malo bolje stoje), znači čim ti u prodavnici prvo gledaš da uzmeš ono sto je na akciji ili razmisljas kako da platis rezije ili razmisljas dal da ovaj mesec platis rezije ili infostan ili koliko da platim da me ne diraju ili ne znam kad kupuješ čokoladu vodiš računa da gledaš koja je na akciji (to sam uzeo kao plastičan primer) ti svakako živiš na granici siromaštva a tako živi barem 80% ljudi ovde (ma šta god oni pričali na ružičastoj i srećnoj televiziji).
Наведени су неки од извора. Малим трудом долази се до много више података.

Нисмо у категорији земаља које су у тој позицији.

Није најјасније зашто наводиш телевизије и податак који нигде није доступан (80%).

Mislim da si pomesao zdravu ishranu i glad.

Back