POSTOJI LI MAGIJA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije Amerika sama po sebi losa. ZLo je postojalo i pre Amerike.

Amerika je samo reflekcija realnog stanja ljudi, jer je u ljudima da teze ka moci, kontroli i vladanju.

Nece Amerika da unisti Srbiju, Srbi su sami sebi neprijatelji oduvek i sami sebe ce unistiti, takvi smo.

Razmisli samo sta znaci ono "Samo sloga Srbina spasava" i reci mi kada su Srbi bili slozni?

Ili ono da ce Srba biti tek toliko da se skupe oko kruske... ta ideja postoji od pamtiveka, takvi smo ti. Srbi su jedna nacija od koje su nastali Hrvati i bosansci i sada ti meni hoces da kazes da su Amerikanci krivi sto smo mi onako glupavi i bratoubilacki se borili, jel ?

Lepo je Seselj argumentovao da Hrvati i bosanci ne postoje, da su to sve Srbi.

Opet ti kazem Amerika nije zla sama po sebi, zlo je postojalo i pre Amerike, a to sto Amerikanci iskoriste tudju glupost i manipulisu sa ostalim nacijama to je antropolosko pitanje a ne politicko.

Slazemo se sa vecinom tvojih stavova.

A sto se tice Evropse unije, moze li nam tu magija pomoci da udjemo? Pitam hipoteticki, ne bitno da li smo ti i ja za ili protiv. Mozda je bolje pitanje moze li nam pomoci da uopste udjemo :)
 
Kako nema madjije? A Bajern sto mi ispade u polufinalu?

Ozbiljno sad, po meni magija nije nista drugo nego nadogradjeno sujeverje. Kako neko moze misliti da uzimanjem par necijih dlaka i par izrecenih reci mogu uticati negativno na tu osobu?
Kao i provlacenje vode ispod jastuka tri puta i umivanje istom :)

Svima se desavaju dobre i lose stvari u zivotu, povezuvati lose sa magijom nema uporiste ni u dokazima ni u logici.

mesas ritual sa magijom... ;)

neje isto
 
Slazemo se sa vecinom tvojih stavova.

A sto se tice Evropse unije, moze li nam tu magija pomoci da udjemo? Pitam hipoteticki, ne bitno da li smo ti i ja za ili protiv. Mozda je bolje pitanje moze li nam pomoci da uopste udjemo :)

Gledaj, unija bilo kakva podrazumeva da se vise razlicitosti ujedine u jednistvo. Ideja jeste dobra ali u praksi bas i nije tako, jer da je bilo jedinstva Grcka ne bi bankrotirala. Znaci da je opet jedna manipulacija i bacanje prasine u oci.

Ali realno, magija tu nema nista, mi cemo ili uci ili ne a u oba slucajeva niko od nas se nece pitati. Mozda cisto ono manipulatorsko glasanje, ali opet ce biti kako je davno isplanirano bez obzira na sve.
 
- - - - - - - - - -

Dobro, poznavanje srpske magij mi nije jaca strana. Niti bilo koje druge, al ajd sad.

Ali i taj ritual se izvodi da bi prizvala neka magija? To je magijski rutual. Kako zamisljas magiju bez rituala?

ritual sluzi da bi stvorio privid da nesto radis. a mnogim sluzi kao sredstvo za ulazak u trans gde ti se sposobnosti i koncetracija nenormalno povecavaju. samim tim i uspesnost magije



sad dal to bio neki camugarski saman iz afrike,indijanac,kelt ili baba sarika princip je isti
 
Gledaj, unija bilo kakva podrazumeva da se vise razlicitosti ujedine u jednistvo. Ideja jeste dobra ali u praksi bas i nije tako, jer da je bilo jedinstva Grcka ne bi bankrotirala. Znaci da je opet jedna manipulacija i bacanje prasine u oci.

Ali realno, magija tu nema nista, mi cemo ili uci ili ne a u oba slucajeva niko od nas se nece pitati. Mozda cisto ono manipulatorsko glasanje, ali opet ce biti kako je davno isplanirano bez obzira na sve.

Nije tema o EU, pa ne bih da idemo toliko nasiroko o njenoj politici, strukturi i svrsi.

Znaci magija ne bi mogla da pomogne? Da se putem magije utice na odredjene ljude koji donose odluke?
 
Opet ti kazem Amerika nije zla sama po sebi, zlo je postojalo i pre Amerike, a to sto Amerikanci iskoriste tudju glupost i manipulisu sa ostalim nacijama to je antropolosko pitanje a ne politicko.

мислим да је ипак политичко питање, велике силе су увек манипулисале мале народе, лагале, обећавале...
 
- - - - - - - - - -



ritual sluzi da bi stvorio privid da nesto radis. a mnogim sluzi kao sredstvo za ulazak u trans gde ti se sposobnosti i koncetracija nenormalno povecavaju. samim tim i uspesnost magije



sad dal to bio neki camugarski saman iz afrike,indijanac,kelt ili baba sarika princip je isti

Pa kako funkcionise magija onda? Samo vrac pozeli nesto ili?
A zasto, po tebi, onda vracevi daju ljudima uputstva za takve rituale? Mislim voda ispod jastuka, krilo slepog misa, kokosaija noga i to?
 
Sto onda nije na Blera? On je u UK.
Zasto onda nije zatrazio pomoc belih sila? Mislim dobrih sila.
Zasto nije trazio od njih da bar ublaze dejstvo losih, ili da nas bar malo sacuvaju?

Jel ti ne kapiras?Ako govoris o magiji,onaj ko je sprovodi bio beli ili crni mag to je jedno te isto,imaju istog gazdu,a nasuprot njima stoji Bog kao tvorac univerzuma.Sve se desava po Bozijoj promisli.Sve to sto nam se desilo to je radi naseg pokajanja,da se vratimo u cistotu vere.Znas li ti da nama nije svetog Save,da bi mi jos gore prosli,ali dobro Bog nama zato i daje vremena da se ispravimo,lepo je rekao Gavrilo ukoliko se ne ispravimo Beograd ce biti sravnjan sa zemljom,a nasu zemlju ce unistiti.Kada bi makar prestali da psujemo,sve bi bilo mnogo bolje.
 
Pa kako funkcionise magija onda? Samo vrac pozeli nesto ili?

pa nije to americki film d a se pukne prstima i ostvari bilo sta.
to "pozeli" je mnogo slozenije nego sto zamisljas


A zasto, po tebi, onda vracevi daju ljudima uputstva za takve rituale? Mislim voda ispod jastuka, krilo slepog misa, kokosaija noga i to?

mozda zbog koristi?
ili postizanja placeba?
msm nije to recept za dobos tortu.
odes kuci zamutis krilo slepog misa i zaljubi se komsinica u tebe :lol:


ne moz svako da madzija
barem ne bez puuuuno vezbe
 
Nije Amerika sama po sebi losa. ZLo je postojalo i pre Amerike.

Amerika je samo reflekcija realnog stanja ljudi, jer je u ljudima da teze ka moci, kontroli i vladanju.

Nece Amerika da unisti Srbiju, Srbi su sami sebi neprijatelji oduvek i sami sebe ce unistiti, takvi smo.

Razmisli samo sta znaci ono "Samo sloga Srbina spasava" i reci mi kada su Srbi bili slozni? Ili ono "ne daj boze da se Srbi sloze".



Ili ono da ce Srba biti tek toliko da se skupe oko kruske... ta ideja postoji od pamtiveka, takvi smo ti. Srbi su jedna nacija od koje su nastali Hrvati i bosansci i sada ti meni hoces da kazes da su Amerikanci krivi sto smo mi onako glupavi i bratoubilacki se borili, jel ?

Lepo je Seselj argumentovao da Hrvati i bosanci ne postoje, da su to sve Srbi.

Opet ti kazem Amerika nije zla sama po sebi, zlo je postojalo i pre Amerike, a to sto Amerikanci iskoriste tudju glupost i manipulisu sa ostalim nacijama to je antropolosko pitanje a ne politicko.

To je zato sto ne cenimo sebe,sto smo drugima dopustili da nas ponize,ja samo hocu da kazem da ovo sve nije moralo da nam se desi,tu se slazem sa tobom,stvar je da se mi ispravimo i onda ce nama biti bolje.
 
Niko to ne bi prakticirao kad ne bi bilo glupsona kojima se to naplaćuje .
To ti je logika a ne ovo što ti navodiš .

Logika je da ono sto ne razumes pokusavas da objasnis na neki plitak nacin.Jednostavno ko je lud da nesto radi ako nema efekta.

- - - - - - - - - -

mislimo na istog Savu?
onaj sto je OGNJEM I MACEM naterao srbe koji su se drzali svojih "paganskih" obicaja da odbace sve sto im je milo i sto im je tradicija i prihvate tamo neku novu modernu veru gde se slavi obrezani jevrejin?

ako je taka, svaka mu dala

Ja govorim o onome kome bi svi morali da budemo zahvalni,a ti paganski obicaji to je cist satanizam kao i bilo koja druga primitivna religija.Ja to zovem cirkuskom saradom za naivne.:lol:
 
Logika je da ono sto ne razumes pokusavas da objasnis na neki plitak nacin.Jednostavno ko je lud da nesto radi ako nema efekta.

- - - - - - - - - -



Ja govorim o onome kome bi svi morali da budemo zahvalni,a ti paganski obicaji to je cist satanizam kao i bilo koja druga primitivna religija.Ja to zovem cirkuskom saradom za naivne.:lol:

aha. a osvestanje vodice,kuce i stajaznam pred slavu za iljadarku je duboki duhovni cin koji prija nasem gospodu dzizus krajstu?? :think:
 
pa nije to americki film d a se pukne prstima i ostvari bilo sta.
to "pozeli" je mnogo slozenije nego sto zamisljas




mozda zbog koristi?
ili postizanja placeba?
msm nije to recept za dobos tortu.
odes kuci zamutis krilo slepog misa i zaljubi se komsinica u tebe :lol:


ne moz svako da madzija
barem ne bez puuuuno vezbe

Mozda magiju ljudi koriste zbog koristi? Mozda su magiju izmislili kao i rituale. Izmisliti nesto sto nema efekta, ne zahteva napor ni ulaganje i za to uzimati pare, zvuci isplativo i nebi bio prvi put da ljudi tako nesto rade. A placebo se pobrine za ostalo.

Znacu po tebi se magija uci? Kao neka vestina?

Znaci ja uzalud trosio vreme jureci corave misOve? :D
 
Jel ti ne kapiras?Ako govoris o magiji,onaj ko je sprovodi bio beli ili crni mag to je jedno te isto,imaju istog gazdu,a nasuprot njima stoji Bog kao tvorac univerzuma.Sve se desava po Bozijoj promisli.Sve to sto nam se desilo to je radi naseg pokajanja,da se vratimo u cistotu vere.Znas li ti da nama nije svetog Save,da bi mi jos gore prosli,ali dobro Bog nama zato i daje vremena da se ispravimo,lepo je rekao Gavrilo ukoliko se ne ispravimo Beograd ce biti sravnjan sa zemljom,a nasu zemlju ce unistiti.Kada bi makar prestali da psujemo,sve bi bilo mnogo bolje.

Ne verujem ni u boga ni u madjije. Pitanje sam postavio hipoteticki.
 
aha. a osvestanje vodice,kuce i stajaznam pred slavu za iljadarku je duboki duhovni cin koji prija nasem gospodu dzizus krajstu?? :think:

Jedno je cin,a drugo je materijana korist,to sto se neko od svestenika tako ponasa pa on sam vrsi prestup.

- - - - - - - - - -

онда је православље сатанизам?

Ne slazem se jer nema veze uopste.
 
- - - - - - - - - -

Jedno je cin,a drugo je materijana korist,to sto se neko od svestenika tako ponasa pa on sam vrsi prestup.


jesi li ikada zvao svestenika da ti osvesta kucu pred slavu? i SVAKI PUT SI MU CUSNUO, NE??

aj ne lupetaj, zna se tarifa ;)


Jel bi mogao svako da nauci bar ponesto? Bar osnove neke?
Sta znam, nesto tipa nizi kurs na Higvortsu

o tom ti i pricam. ti zamisljas da je to ko u filmu. pa nejde to tako ;)
 
- - - - - - - - - -




jesi li ikada zvao svestenika da ti osvesta kucu pred slavu? i SVAKI PUT SI MU CUSNUO, NE??

aj ne lupetaj, zna se tarifa ;)




o tom ti i pricam. ti zamisljas da je to ko u filmu. pa nejde to tako ;)

Ja bas napravio stapic :(
Jos sam i ucio expeliamus i ostala bajanja.

Ozbiljno sad, jel moze po tebi svako da nauci bar po nesto iz magije? Mislim da se koristi osnovama?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top