POSTOJI LI MAGIJA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Demoni su bozije kreacije. I neunistivi su. Mozda vernici ne shvataju njihovu vaznost u njihovim zivotima?

Demoni nisu Bozja kreacija ,vec kada se Satanlaj pobunio protiv Boga ,tada postaje satana i povlaci trecinu andjela sa sobom ,tako da nikako ne mogu da budu Bozja kreacija,vec su sami sebi zakovali sudbinu

- - - - - - - - - -

Demoni su bozije kreacije. I neunistivi su. Mozda vernici ne shvataju njihovu vaznost u njihovim zivotima?

Ni demoni ne ubijaju, a bog stvorio izopacen svet, pa uziva u ubijanje i zlih i savrsenih. To su sadisticki postuplci jednog neinventivnog mitoloskog bozanstva. Zapravo, neinvenntivnih autora biblijskog vracanja. Sve je moguce, samo je neophodno da imas bogatu i perceptivnu imagainaciju. Da zakljucim, bog je prvo morao da "pocisti" svoje gresne vernike, a ne i ostalai posten i ispravan narod. Da su kreatori svetih spisa bili mastovitiji, stvorili bi najhumanijeg boga koji je ikada postojao. Medjutim, od polupismenih Palestinaca, autora kanonizovanih spisa, nije se moglo ocekivati vise. Kakvi kreatori takav i bog.
Ko si ti da sudis i rasudjujes o Bogu?
Sto ne kazes to za alaha ,sto ne kazes to muslimanima?
 
sto meni pises u muskom rodu :confused:

Ja ne znam zasto su drugi vernici mogu reci u svoje ime.

Moguce da su neki i od straha od kazne... ali to je stvar vaspitanja.

Mene su vaspitali u duhu ljubavi i zato volim dobrotu i pravednost kao i sve vrline.

Iz Ljubavi je moja vera u Boga.
Izvini, negde sam omasio. Moze biti da sam mislio da repliciram bakonji.
 
Demoni nisu Bozja kreacija ,vec kada se Satanlaj pobunio protiv Boga ,tada postaje satana i povlaci trecinu andjela sa sobom ,tako da nikako ne mogu da budu Bozja kreacija,vec su sami sebi zakovali sudbinu
Ma nemoj mi reci, i tebi je sve to rekao tvoj bog, ili boziji sin (bog sin), ili boziji duh (bog sveti duh). Sve je to njegova kreacija, on moze da ubija ljude, ali ne moze da ubija demone. Sta na to kazes? Ili mislis da su ljudi gori, zlobniji od demona, od Sastane? Mislim na vernike.

- - - - - - - - - -

Ko si ti da sudis i rasudjujes o Bogu?
Sto ne kazes to za alaha ,sto ne kazes to muslimanima?
Ja sam misaona zivotinja, bas kao i ti, ali nisam indoktriniran, ne zivim u iluzijama i verujem u realnost i humanaizam. Drugo, kad kazem bog, ja mislim i na Jehovu i na Alaha, i na boga Savatija, jer to je jedan te isti bog u koga averuju i hriscani i Jevrejeji i muslimani. I ti, naravno.
 
Ma nemoj mi reci, i tebi je sve to rekao tvoj bog, ili boziji sin (bog sin), ili boziji duh (bog sveti duh). Sve je to njegova kreacija, on moze da ubija ljude, ali ne moze da ubija demone. Sta na to kazes? Ili mislis da su ljudi gori, zlobniji od demona, od Sastane? Mislim na vernike.

- - - - - - - - - -

Ja sam misaona zivotinja, bas kao i ti, ali nisam indoktriniran, ne zivim u iluzijama i verujem u realnost i humanaizam. Drugo, kad kazem bog, ja mislim i na Jehovu i na Alaha, i na boga Savatija, jer to je jedan te isti bog u koga averuju i hriscani i Jevrejeji i muslimani. I ti, naravno.

S tobom nemam sta vise da diskutujem ,ovde su bili ljudi koji su ateisti pa su znali da se ponasaju pristojno i kulturno

Mada mislim da ti nisi ateista

Kao drugo ja ne verujem u alaha ,niti u savatija ,niti u Muhameda ,vec u Isusa Hrista Gospoda Boga Savaota u Oca, Sina i Svetoga Duha sada i uvek i u vekove vekova .Amin
 
Tako prestanite da trpate u isti kos,Muhameda ,alaha ,savatija .... nije Jehova ,nego Jahve ....jer to uopste nije isto ,niti mi verujemo u istog Boga.
A posto su Jevreji odbacili Sina onda oni nemaju ni Oca ,to su Hristove reci ,ne moje
 
S tobom nemam sta vise da diskutujem ,ovde su bili ljudi koji su ateisti pa su znali da se ponasaju pristojno i kulturno

Mada mislim da ti nisi ateista

Kao drugo ja ne verujem u alaha ,niti u savatija ,niti u Muhameda ,vec u Isusa Hrista Gospoda Boga Savaota u Oca, Sina i Svetoga Duha sada i uvek i u vekove vekova .Amin
Ubedio si me. Sada moram da odem u crkvu da se pomolim da ti bog Savaot oprosti, jer si uvredio jednog ozbiljnog coveka koji veruje da su ljudi jedina misaona stsvorenja u zizi postojanja svega vidljivog i nevidljivog. Zaista, izvinjavam se bogu Savaotu na greske u spelovanju njegovog imena. I oprosti ovom gresniku sto ti ne daje za pravo da vladas svojom jevrejskom i muslimanskom pastvom, bas kao sto vladas i ovim nasim bezgresnim Srbima. Reci cu mu da je u pitanju neznanje, a ne namerno omalovazavanje.
 
Tako prestanite da trpate u isti kos,Muhameda ,alaha ,savatija .... nije Jehova ,nego Jahve ....jer to uopste nije isto ,niti mi verujemo u istog Boga.
A posto su Jevreji odbacili Sina onda oni nemaju ni Oca ,to su Hristove reci ,ne moje[/QUOTEKakav je ovo razgovor sa bogom. Ko to sme da trpa boga u KIOSH. Drugo, Jahve ili Jahova je sve jedno te isto i, trece, Vise od prve polovine Biblije je prevod jevrejske Tore, pa samim tim i Jahova, tj. Jahve je samo i jedino njihov bog. Hriscani i muslimani su prisvojili jevrejskog boga. To niko ne moze da porekne, pa ni ti, bez obzira na nivo.
 
To je tačno,hrišćani i muslimani su prisvojili tog jevrejskog boga samo ga muslimani zovu drugačije ali čak ni ne kriju da je to taj bog,samo je onda govorio jedno svojom poslanicima Avramu,Mojsiju,Isusu itd. a sad govori nešto deseto njihovom poslaniku Muhamedu itd. Te religije su dosta komične kad ih ovako pogledaš,jevreji imaju tog svog boga koji se u pricipu samo njima obraća i ne priznaju nikakvog hrišćanskog sina božijeg Isusa za svog mesiju niti veruju da Jahve ima sina itd. ali su svejedno hrišćani prisvojili tog njihovog boga.Muslimani su opet kasnije prisvojili tog istog boga za koga takođe veruju da nije imao sina ali je imao svoje poslanike i Muhamed je poslednji od svih njih,oni čak veruju i da je sam Isus musliman tj.da će da pređe na Islam posle smaka sveta i sudnjeg dana.Ni hrišćani ni jevreju ne priznaju tog muslimanskog božijeg poslanika.Svima je dakle zajednički taj jedan bog ali niko nikog tu ne priznaje u suštini,komedija.
 
Religija je nastala od bezbožnika jer kako drugačije upravljati narodom nego ih podeliti na religije, narode, nacije.
Hrist je pripovedao da je jedan Bog stvaralac i da su svi ljudi jednaki i zato je razapet jer to nije odgovaralo onima koji rade podele.
Nažalost, te podele se i danas rade a običan čovek samo želi da živi pod nebeskom kapom.
 
Religija je nastala od bezbožnika jer kako drugačije upravljati narodom nego ih podeliti na religije, narode, nacije.
Hrist je pripovedao da je jedan Bog stvaralac i da su svi ljudi jednaki i zato je razapet jer to nije odgovaralo onima koji rade podele.
Nažalost, te podele se i danas rade a običan čovek samo želi da živi pod nebeskom kapom.

On je razapet (ako je uopte i postojao i ako je razapet) zato jer je tvrdio da je boziji sin i da je davidovog (kraljevskog) porekla. Dovoljno da u ona vremena bude kraci za glavu. To razapinjanje na krstu Rimljani su praktikovali samo za one koji su dizali ustanke, dakle za najteza krivicna dela. Raspece su smislili tvorci Jevandjelja da bi utisak o raspecu i vaskrsu bio maksimalno dramatican.

Ako malo pazljivije citas Bibliju, zapazices da Jevreji ne okrivljuju Pontija Pilata i rimske legionare za Isusovo raspece, vec Jevreje - fariseje, najvece i najzesce protivnike Imperije. Sta ti to govori?
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top