pomozite mi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
па није сунчев систем настао случајно, као што ни облаци не настају случајно; него се зна како шта настаје.

Sve se savrseno poklopilo igrom slucaja?! Zar ne mislis da je sve previse dobro upakovano da smo mi posledica jednog slucajnog rasporeda planeta. Zalosno...
Otkud Sunce?! Otkud voda?! Zasto nam bas oni trebaju da bi opstali!? Je li moze nauka da da odgovor na pitanje, kada je sve pocelo!? Je li bilo pocetka?! Kako to da nesto nema pocetka!? Ali i da je bilo pocetka... Moralo je sve poceti od neke cestice! Otkud ta cestica!? Kako od te cestice nastade sve sto postoji!? Zamisli da je igrom slucaja stvoren nas nervni sistem... Od neke FLEKE u vodi!? :cool:
 
Sve se savrseno poklopilo igrom slucaja?! Zar ne mislis da je sve previse dobro upakovano da smo mi posledica jednog slucajnog rasporeda planeta. Zalosno...
Otkud Sunce?! Otkud voda?! Zasto nam bas oni trebaju da bi opstali!? Je li moze nauka da da odgovor na pitanje, kada je sve pocelo!? Je li bilo pocetka?! Kako to da nesto nema pocetka!? Ali i da je bilo pocetka... Moralo je sve poceti od neke cestice! Otkud ta cestica!? Kako od te cestice nastade sve sto postoji!? Zamisli da je igrom slucaja stvoren nas nervni sistem... Od neke FLEKE u vodi!? :cool:

пази настали смо тамо где су се створили услови да настанемо. у којем год крају свемира, на којој год планети да смо настали, ти би рекао није случајно да смо овде настали. јел разумеш разлику?

ми смо настали из услова, па самим тим зависимо од тих услова. нису услови створени за нас, него смо ми настали због таквих услова.

сунце и планете се знају како су настали, имаш клипове на јутубету како се формирао сунчев систем. ништа није случајно, све је последица природних закона.

наука трага за одговорима на разна питања. на нека је одговорила, на нека ће тек одговорити; засигурно да се не треба задовољавати теистичким одговором јер тако не бисмо догурали далеко.
 
пази настали смо тамо где су се створили услови да настанемо. у којем год крају свемира, на којој год планети да смо настали, ти би рекао није случајно да смо овде настали. јел разумеш разлику?

ми смо настали из услова, па самим тим зависимо од тих услова. нису услови створени за нас, него смо ми настали због таквих услова.

сунце и планете се знају како су настали, имаш клипове на јутубету како се формирао сунчев систем. ништа није случајно, све је последица природних закона.

наука трага за одговорима на разна питања. на нека је одговорила, на нека ће тек одговорити; засигурно да се не треба задовољавати теистичким одговором јер тако не бисмо догурали далеко.

Pazi... Ne kazem ja da se nesto stvorilo tek onako. Sve je to tacno sto kazes. Ali ti uslovi nisu nastali slucajno. Nije se sve poklopilo tek onako.
Sto se tice uslova... To ide obostrano... Uslovi su nastali zbog nas, ali sa druge strane i mi zbog uslova. Prvi dio se odnosi na Boziju namjeru da nas stvori. Drugi dio kako je moguce da opstanemo.
Ti prirodni zakoni i kojim govoris su Boziji zakoni. Bog je sve stvorio. Nauka proucava ono sto je Jedan i Jedini Bog stvorio. As simple as that...
 
ако ти имаш један облак гаса и материје, који се временом сажима због гравитације и крене да ротира итд итд. све оно што је касније настало није случајно, него последица природних закона. а откуд тај облак гаса, наука ће једног дана открити. а вама је лакше да кажете па то је бог ту ставио, уместо да трагате и откривате.
 
ако ти имаш један облак гаса и материје, који се временом сажима због гравитације и крене да ротира итд итд. све оно што је касније настало није случајно, него последица природних закона. а откуд тај облак гаса, наука ће једног дана открити. а вама је лакше да кажете па то је бог ту ставио, уместо да трагате и откривате.

Otkud gravitacija!? Zasto bi krenulo da rotira!? Ne razumijes sta hocu da ti kazem.

Ovo je zato sto je Bog tako htio... Funckionise jer je Bog omogucio.
water_cycle.jpg


To sto zoves "prirodnim zakonima" su zakoni koje je Bog uspostavio. I sve sto je nauka pokazala je tako kako jeste. Tacno. Niko to ne osporava. Osporava se samo da je to Bozije.
 
Otkud gravitacija!? Zasto bi krenulo da rotira!? Ne razumijes sta hocu da ti kazem.

Ovo je zato sto je Bog tako htio... Funckionise jer je Bog omogucio.
water_cycle.jpg


To sto zoves "prirodnim zakonima" su zakoni koje je Bog uspostavio. I sve sto je nauka pokazala je tako kako jeste. Tacno. Niko to ne osporava. Osporava se samo da je to Bozije.

Хахаха. Какви разговори. А ко је створио Бога? Ко је тако хтео?
Причате на теме које немају одговора.
 
Otkud gravitacija!? Zasto bi krenulo da rotira!? Ne razumijes sta hocu da ti kazem.

као што рекох, порекло универума је ствар космологије уз мултидисциплинарни приступ одговора на питање откуд све ово. ви сте ментално лењи и вама је лакше да кажете па то је бог све тако створио, а у ствари тиме уносите додатни проблем откуд бог ту који је све ово створио.

а једног дана кад откријемо и то питање како је настао космос итд. поједине џамије и цркве, каба и јерусалим ће се преименовати у музеје, остало ће да се руши да се праве гараже и ц-маркети :lol:
 
Kakvo spamovanje? Ne razumem šta ti tražiš na ovoj temi.

Јел ти то мене пратиш да не изнесем неку критику о твом "изаброном" народу? Где год да постујем нешто, ето твојих безначајних коментара. Једино те нисам видео на подфоруму ,,Спорт".
 
Хахаха. Какви разговори. А ко је створио Бога? Ко је тако хтео?
Причате на теме које немају одговора.

Bog je oduvijek.

као што рекох, порекло универума је ствар космологије уз мултидисциплинарни приступ одговора на питање откуд све ово. ви сте ментално лењи и вама је лакше да кажете па то је бог све тако створио, а у ствари тиме уносите додатни проблем откуд бог ту који је све ово створио.

а једног дана кад откријемо и то питање како је настао космос итд. поједине џамије и цркве, каба и јерусалим ће се преименовати у музеје, остало ће да се руши да се праве гараже и ц-маркети :lol:

Dream on. :cool:
Nismo stvoreni bez razloga - to ces kad tad uvidjeti. (hocu reci, milom ili silom ;) )
Bog naredjuje da se sve proucava, tako da nepoznavanje nauke je protiv Bozije zapovijesti, samim tim vjernik ne bi smio baciti mozak na otavu. Ateista vec moze. ;) Ali prije toga bi morao upoznati svoju stvarnost i smisao zivota pa se onda baci na brojanje prasnika u cvetovima. Btw, imaj na umu da je to Bog stvorio. :cool:
 
Nismo stvoreni bez razloga - to ces kad tad uvidjeti. (hocu reci, milom ili silom ;) )
Bog naredjuje da se sve proucava:

а што наређује да се проучава, што нам није једноставно све рекао. та игра жумрке ми је толико дебилна и уз психологију главна ствар што сам атеиста.
 
а што наређује да се проучава, што нам није једноставно све рекао. та игра жумрке ми је толико дебилна и уз психологију главна ствар што сам атеиста.

Da ti vidis Dzennet ili Dzehenem... Zar mislis da bi bilo nevjernika?
Zbog cega mislis da smo stvoreni? Sve se desava sa razlogom. I to sto ti mozes odabrati da budes ateista ili vjernik se zove iskusenje koje ti nisi prebrodio. U Dzennetu ce oni koji su to zasluzili. Kaze se u Kur'anu: "Poruku primaju samo razumom obdareni". U Dzehenem ce oni koji su se prepustili ovosvjetskom uzivanju zaboravljajuci na svoju stvarnost. (bolje reci ne zanjuci je)
 
наравно, нисам ни очекивао другачији одговор од "све се дешава са разлогом" или "чудесни су путеви госпоњи" то вам је одговор за свако питање у које не желите да се упуштате разумом.
 
наравно, нисам ни очекивао другачији одговор од "све се дешава са разлогом" или "чудесни су путеви госпоњи" то вам је одговор за свако питање у које не желите да се упуштате разумом.

hahaha... Pa nije bas tako. Vrlo su jasni putevi Gospodnji...

Posmatras zivot kao zagonetku koju moras rijesiti. Moras pronaci svoj zivotni put... Nema prihvatanje stvari zdravo za gotovo onih koji bi to od tebe htjeli. Ne smijes da zivis onako kako bi to neko htio tebi da nametne vec onako kako je u tvojoj prirodi. Moras prvo spoznati istinu da bi znao zivjeti. Moras iskoristit stvar koja je najveci dar od Boga za nas, ali ujedno i nasa najveca odgovornost: sloboda izbora. Ne vrijedi kajanje kada ce se vecina kajati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top