pomozite mi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Fixa,
Nema prisile u vjeri. Ali ne moras ni bezuslovno i slijepo vjerovati. To je lijepo, ali nekom trebaju i dokazi i zdrav razum u vjeri. Sve to postoji! Pa i dokazi! Pozdrav

има присиле, јер и алах и исус обећавају вечни огањ.

оно ваше тумачење курана нису докази.

чак и да је тачан куран, чак и да је каба центар света, чак и да је у курану писало да светлост путује 300 000км/с, то мени опет није довољно. значи било ко да постоји, морао би да ми да много непосредније доказе свог постојања, у супротном не може да рачуна на мене као овцу свога стада.
 
imam neka pitanja, trebaju mi odgovori.

1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika. kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.

2. zasto je bog uvek birao da on prenese svoje zakone jednog coveka i to privatno. on je svemoguc. mogao je svima da objavi ako mu to toliko bitno. a verovatno mu je bitno da sto vise ljudi postuje njegova pravila.
a bitno mu je, cim je 1. zapovest: Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
svi pripadnici amazonskih plemena koja nisu cula za isusa ce u pakao jer nisu krsteni i ne veruju njega?

3. sta je to sa crkvama i svestenicima? kad god je isus spominjao svestenike, spominjao ih je po zlu. i sve te stvari koje rade svestenici, nista osim krstavanja nisam uspeo da nadjem u bibliji. a prvi su poceli da krstavaju egipcani.
ostalo su sve izmislili ili preuzeli od drugih religija? negde sam cuo da su svi crkveni rangovi iz pravoslavne crkve preuzeti iz neke druge religije.

Postoje inteligentniji načini da se nešto osporava.
 
imam neka pitanja, trebaju mi odgovori.

1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika. kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.

2. zasto je bog uvek birao da on prenese svoje zakone jednog coveka i to privatno. on je svemoguc. mogao je svima da objavi ako mu to toliko bitno. a verovatno mu je bitno da sto vise ljudi postuje njegova pravila.
a bitno mu je, cim je 1. zapovest: Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
svi pripadnici amazonskih plemena koja nisu cula za isusa ce u pakao jer nisu krsteni i ne veruju njega?

3. sta je to sa crkvama i svestenicima? kad god je isus spominjao svestenike, spominjao ih je po zlu. i sve te stvari koje rade svestenici, nista osim krstavanja nisam uspeo da nadjem u bibliji. a prvi su poceli da krstavaju egipcani.
ostalo su sve izmislili ili preuzeli od drugih religija? negde sam cuo da su svi crkveni rangovi iz pravoslavne crkve preuzeti iz neke druge religije.

ниси ме питао ал одговарам.
1. дефиниши чудо па да проверимо оће ли ил не.
2. ништа није скривено, сем за оног ко неће да види, чује, осети...
исус се појавио који миленијум после моше и књиге постања.
3. углавном сви владајући слојеви јевреја су прозвани, зато га и осудише.
 
Poslednja izmena:
цела та прича је бесмислена, ал' ајд, верницима не мож ништа објаснити :lol: та прича да је он себе послао да га разапну па да нам покаже да уме да васкрсне је у домену ваше вере, дакле ви верујете да је било тако, а да је стварно и било тако нема доказа, према томе то може бити чиста превара (као што вероватно и јесте). а бесмислено је то што нама не требају непрекидни докази, али нам наравно требају докази.

да бог стварно постоји, бесмислена је концепција у којој се он игра жмурке са својим створењима. потпуно је бесмислено да се све ово дешава, а да нас он мотри и нешто чека да обави тај судњи дан.
благо оном ко не виде, а поверова је типична реченица оних који желе да се оствари манипулација над другим људима. ова концепција у коме бог "не постоји, али постоји" је провидно типична концепција тешке преваре и манипулације људи.

а оно што вернике спречава да схвате колико је то бесмислено јесте страх од смрти, од непостојања. то је главни разлог зашто већина верника не успева да увиди колико је хришћанство бесмислено.

Imamo apsolutno isti strah od smrti, kao i svi drugi, dakle veliki, ali verujemo da tu nije kraj. I ako smo gluplji od ostalih, nismo očajni, već imamo nadu (u Vaskrsenje).
 
Mi Hrišćani verujemo u Vaskrsenje posle smrti i večni život. Gospod je učinio čudo nad čudima poslavši Sina da bude razapet i Vaskrsne, kako bi ljudi poverovali, međutim i tada i sada i ko zna još koliko, ljudima će trebati neprekidno dokazi i nova čudesa.

"Blago onom ko ne vide, a poverova", kaže Sveto pismo.

I ja vjerujem na riječ onima koji su mi to rekli.
U tom i jeste bit vjere da se ne sumnja da se vjeruje.
Nema razloga da netko vlada ljudima sve je to dobar svjet.
Tako da sumnjati je jako štetno u životu.
 
Imamo apsolutno isti strah od smrti, kao i svi drugi, dakle veliki, ali verujemo da tu nije kraj. I ako smo gluplji od ostalih, nismo očajni, već imamo nadu (u Vaskrsenje).

у смислу инстикта за преживљавање свакако да сви имамо исти страх од смрти, међутим овде је реч о непостојању.
 
1. Cuda ima i dan-danas. Samo,ti si izgleda neko ko traga za cudom da bi verovao....

2. Ne znam kako da odg. na ovo pitanje.

3. Crkveni cinovi ne bi trebalo da se naplacuju,ali...sta da se radi?
1. navedi mi neko cudo.

3. ma mislio sam na sluzbu u crkvi. kiturgija. to nigde ne postoji u bibliji. isus je rekao svojim sledbenicima da obuku najjeftiniju odecu, idu od kuce do kuce i sire njegovu rec. nikad novac ne uzimaju, a hranu da ocekuju od dobrih ljudi. ovo ne lici ni na kakve hriscanske svestenike. u bibliji NE POSTOJE hriscanski svestenici.
 
Takodje zivimo u vreme kada se ceka Bozje delovanje, prema Biblijskoj hronologiji zivimo u poslednjim danima ovog Sotonskog sistema... Bog ce delovati uskoro u buducnosti bice "velika nevolja" ( prema Mateju 24, Marku 13 i Luki 21 poglavlja) i Armagedon - Bozji rat u kojem ce Bog unistit zlo sa zemlje... i zle ljude..
Pocetak velike nevolje ce prema Otkrivenju zapoceti padom celokupne krive religije ....

Nakon toga ce biti 1000 god Bozja vladavina mira na celu sa Kraljem Isussom Hristom i za vreme te vladavine Bog ce delovati...
Dovesce ljud edo savrsenstva postepeno i bice vaskrsavanje na zemlji umrlih koji su unjegovom secanju ..
Nakon tih 1000 god ljudi ce moci da zive vecno na zemlji kao savrsena bica...
To je i Bozja namera da ljudi kao savrsena bica zive vecno na zemlji..
Sada smo nesavrseni jer smo nasledili taj prvobitan greh od Adama i Eve ( Rimljanima 5:12 i 6:;23)
U Armagedonu I nakon tih 1000 god Bog ce zauvek unistiti zlo... ono sad postoji sa Bozjim dopustenjem...
ako mu je namera da budemo srecni, sta ceka? sto odmah ne pobedi djavola? ne moze da ga nadje? zar nije svemoguc i dobar? nesto ovde ne stima.

2 Da, Bog je birao da svoj zaskon prenese prek ocoveka, prvo je to bi oMojsije kojem je dao zakon n aplocama a onda je Mojsije prene to svom narodu...
Bog j ejednostavno tako zeleo da prek oljudi koje on odabere prenosi zakon...
To je njegov nacin... Jer je imao poverenje u Mojsija i znao je da ce on verno preneti svoj zakon ljudima... i jer svaki covek pojedinacno mozda ne bi shvatio Boga na pravi nacin ...
Bog na s poznaje dobro kao osobe moze da cita nase srce misli i zna ko bi mogao najbolje da ga razume... i ko je dovoljno poslusan da sprovede Bozju volju...
bog se vise pouzdao u mojsijeve govornicke sposobnosti od njega samoga??? mora da je mojsije bio dobar govornik. a mozda bog zamuckuje? i mojsije ce vernije preneti njegove zakone nego on sam? cuo sam za tu preciznu igru gluvih telefona.

Takodje Bogu je bitno da se njegova poruka prosiri po celom svetu to neznaci da ce svi cuti za Isusa..
Al opet kad dodje Sudnji dan svako me ce suditi kao pojedincu...
ne znaci da ce biti unisten neko ako ne zna...
Bice pravedan sud...
to je neko tvoje tumacenje. pitaj bilo kog svestenika, ko god nije krsten, ide pravo u pakao.

3 crkv aje prihvatila paganska ucenja vec u 3 veku i paganske obicaje a sve to nema veze sa Biblijom i izvornim hriscanstvom 1 veka...

Medjutim postoje oni koji danas izucavaju izvorno hriscanstvo i Bibliju i koji se pridrzavaju toga u svom zivotu...
Ima ih preko 7 miliona u svetu... To su Jehovini svedoci, oni su hriscani i nose ime Boga - Jehova ( JHVH)
Mozes proveriti da je to ima Boga... koje je crkva izbacila iz mnogih prevoda...

toliko od mene, pozdrav :)[/QUOTE]
 
ako mu je namera da budemo srecni, sta ceka? sto odmah ne pobedi djavola? ne moze da ga nadje? zar nije svemoguc i dobar? nesto ovde ne stima.


bog se vise pouzdao u mojsijeve govornicke sposobnosti od njega samoga??? mora da je mojsije bio dobar govornik. a mozda bog zamuckuje? i mojsije ce vernije preneti njegove zakone nego on sam? cuo sam za tu preciznu igru gluvih telefona.


to je neko tvoje tumacenje. pitaj bilo kog svestenika, ko god nije krsten, ide pravo u pakao.

3 crkv aje prihvatila paganska ucenja vec u 3 veku i paganske obicaje a sve to nema veze sa Biblijom i izvornim hriscanstvom 1 veka...
[/QUOTE]

Neki konkretni primer, ili je to u korpusu smaka sveta 1917.?
 
1. navedi mi neko cudo.

лепо ти је рекла да мораш да трагаш за чудом,
чуда су свуда, само је потребно веровати:

jesus_iron.jpg


ако ти ово није чудо, ја не знам шта је.
 
у смислу инстикта за преживљавање свакако да сви имамо исти страх од смрти, међутим овде је реч о непостојању.

O tome ti i govorim, ali to je otkriveno bezazlenima, mislim nesumnjivo i večno postojanje. Ja ne sumnjam, već verujem.:D
 
imam neka pitanja, trebaju mi odgovori.

1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika. kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.

2. zasto je bog uvek birao da on prenese svoje zakone jednog coveka i to privatno. on je svemoguc. mogao je svima da objavi ako mu to toliko bitno. a verovatno mu je bitno da sto vise ljudi postuje njegova pravila.
a bitno mu je, cim je 1. zapovest: Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
svi pripadnici amazonskih plemena koja nisu cula za isusa ce u pakao jer nisu krsteni i ne veruju njega?

3. sta je to sa crkvama i svestenicima? kad god je isus spominjao svestenike, spominjao ih je po zlu. i sve te stvari koje rade svestenici, nista osim krstavanja nisam uspeo da nadjem u bibliji. a prvi su poceli da krstavaju egipcani.
ostalo su sve izmislili ili preuzeli od drugih religija? negde sam cuo da su svi crkveni rangovi iz pravoslavne crkve preuzeti iz neke druge religije.

pod 2 zato kad bi preneo svakom to se vec ne bi nazivalo cudom vec bi bila normalna stvar a tad bi covek trazio jos vise i vise sve dok ne zauzme njegovo mesto!!!Zato su ljudi osudjeni na ovaj materijalni svet a Luciferu je dao da se davi vecno u svom besu, zavisti i ljubomori zbog toga sto je zeleo to mesto sad mu je dato da bude gospodar besa zla itd...A tamo ce svi oni koji cine zlo a pritom ne nose u sebi ni trunki pokajanja i osecaj da nesto nije u redu, ne osecaju krivicu, oni koji se previse dave u materijalizam i uzivaju svim svojim bicem u njemu....


pod 1i 3 danas istinu covek tesko moze naci, svuda je samo gotovo jedna laz, laz na netu, na tv, lazni proroci, baba vange, montaze uspomoc tehnologije, danas se religija koristi za manipulaciju naroda zloupotrebljava na jedan vrlo pogan nacin gde je ona izgubila svoju jacinu bas zbog toga jer su je ti sto e koriste za manipulaciju da bi li se docepali moci i bogatstva bas ti unistili i dali joj lazno lice i sad naravno da ce se svi slepi okrenuti materijalizmu i zanemariti boga,(zato sad zbog toga svi mrze boga jer ne vide pravu istinu jer je sve zamazano i laz) tako da i kad se desi neko cudo oni nece znati da li je to bilo stvarno ili je bila monataza, najlakse je narodu poturiti pricu to je zbog toga i toga, nema boga i kraj...
 
има присиле, јер и алах и исус обећавају вечни огањ.

оно ваше тумачење курана нису докази.

чак и да је тачан куран, чак и да је каба центар света, чак и да је у курану писало да светлост путује 300 000км/с, то мени опет није довољно. значи било ко да постоји, морао би да ми да много непосредније доказе свог постојања, у супротном не може да рачуна на мене као овцу свога стада.

Moraces sam da trazis. Vjera nije nesto sto mozes za 20 minuta da vidis i povjerujes da je tacno. Imas ti sve dokaze ali se hvatas za sitinice ignorisuci prave stvari.

Samo moras znati... Ne trebas ti Bogu. Ne trebaju Bogu tvoju molitve. Ti si taj koji ima te potrebe!! Suncev sistem je samo tacka u nasem mlecnom putu. A mlecni put se vjerovatno i ne vidi u citavom Univerzumu. Zato mislis da neko ko je sve to stvorio treba tebe!?

Ajd... Sta cu ti... Da ti preporucim nesto da citas:
- Kur'an :)
- Zbirke hadisa (Buhari, Muslim, Tirmizi)
- ostalo sam trazi imas na milione knjiga koje mozes citati...

E i ovo... Evo ti sajt http://islamic-message.net/cims/default.aspx na kom mozes naruciti prvog mjeseca 3 knjige, sledece mjesece po jednu... Ubaci tacne podatke o sebi. Tacnu adresu. I stici ce ti na kucnu adresu. Naravno, knjige su islamske, te se ne smiju prodavati te su dzabe.

od linkove, posto trazi dokaze evo ti Faraonovo tijelo:
http://dzematpg.do.am/publ/11-1-0-223

Evo ovdje imas jako puno dokaza:
http://www.quranmiracles.com/?gclid=CIiViOz5qqMCFQYeZwodATdU4A

evo i ovdje:

1. http://www.angelfire.com/psy/zmaj/kuranske_mudzize.htm
2. http://www.angelfire.com/psy/zmaj/kuranske_mudzize2.htm
3. http://www.angelfire.com/psy/zmaj/kuranske_mudzize3.htm
4. http://www.angelfire.com/psy/zmaj/kuranske_mudzize4.htm

pozdrav
 
хвала на линку, наручио сам 3 књиге, међу којима је и "куран и модерна наука" :D
штета, атеисти су познати по томе да нема ништа за џабе за разлику од верника,
па немам да ти узвратим неком теоријом еволуције :lol:
 
1. navedi mi neko cudo.

3. ma mislio sam na sluzbu u crkvi. kiturgija. to nigde ne postoji u bibliji. isus je rekao svojim sledbenicima da obuku najjeftiniju odecu, idu od kuce do kuce i sire njegovu rec. nikad novac ne uzimaju, a hranu da ocekuju od dobrih ljudi. ovo ne lici ni na kakve hriscanske svestenike. u bibliji NE POSTOJE hriscanski svestenici.


http://forum.aladin.info/t3404-sveti-vasilije-ostroski-cudotvorac


Loza svetog Vasilija je nikla iz kamena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top