pomozite mi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
хвала на линку, наручио сам 3 књиге, међу којима је и "куран и модерна наука" :D
штета, атеисти су познати по томе да нема ништа за џабе за разлику од верника,
па немам да ти узвратим неком теоријом еволуције :lol:

Nema na cemu.
Ma rijetko gdje ima sta dzabe...
 
па ни хришћанство у почетку не кошта ништа, а онда кад крене те крштење 60 евра, те венчање у цркви 200 евра, те свеће за мртве те за живе, те тамјан, те свећење водице за славу, те прилог за овај манастир те за онај и тако.
 
ako mu je namera da budemo srecni, sta ceka? sto odmah ne pobedi djavola? ne moze da ga nadje? zar nije svemoguc i dobar? nesto ovde ne stima.


bog se vise pouzdao u mojsijeve govornicke sposobnosti od njega samoga??? mora da je mojsije bio dobar govornik. a mozda bog zamuckuje? i mojsije ce vernije preneti njegove zakone nego on sam? cuo sam za tu preciznu igru gluvih telefona.


to je neko tvoje tumacenje. pitaj bilo kog svestenika, ko god nije krsten, ide pravo u pakao.


toliko od mene, pozdrav :)

Nije moje ucenje nego hriscansko i Biblijsko...

a crkva nije u pravu :cao:

pokusala sam ti objasniti..

ocigledno te ne zanima istina...
 
Mi Hrišćani verujemo u Vaskrsenje posle smrti i večni život. Gospod je učinio čudo nad čudima poslavši Sina da bude razapet i Vaskrsne, kako bi ljudi poverovali, međutim i tada i sada i ko zna još koliko, ljudima će trebati neprekidno dokazi i nova čudesa.

"Blago onom ko ne vide, a poverova", kaže Sveto pismo.
blago onom...?
sad zamisli politicara tako da prica....
to mi lici na prodavanje neke jako slabe price, i kad vide da ne drzi vodu, treba im jos i ta doskocica.
 
ниси ме питао ал одговарам.
1. дефиниши чудо па да проверимо оће ли ил не.
2. ништа није скривено, сем за оног ко неће да види, чује, осети...
исус се појавио који миленијум после моше и књиге постања.

1. isus je pravio cuda. sa par hlebova i riba nahranio je hiljade ljudi. vaskrsavo ljude, lecio leprozne isterivao demone iz ljudi (sada znamo da su dosta bolesti bakterijske i virusne infekcije). imas svetce koji su pravili slicna cuda.

cudo - lako uocljivo negiranja prirodnih zakona.

evo sta je za hriscane cudo. pokusali su da ubiju predhodnog papu. papa je preziveo i to odmah proglasio za cudo. kaze spasla ga je Nossa Senhora de Fátima (gospa iz fatime). kaze da je ona, u stvari skrenula metak i spasila mu je zivot. i to je za hriscansku crkvu cudo.

za mene je cudno sto su od device marije (1 osobe), napravili gomilu osoba. gospa iz medjugorja, gospa iz fatime, gospa iz gvadalupe i sl.
i njega je spasila bas marija iz fatime. i to kako ga je spasila? skrenula je metak. ako je vec skrenula metak, zasto nije skrenula metak da ga promasi?
a nije mu bilo cudo to sto su ga operisali 6 sati i preziveo je. to mu nije bilo cudo moderne nauke. i sto je uopste isao kod hirurga? ja sam cuo da vera leci.
 
pod 2 zato kad bi preneo svakom to se vec ne bi nazivalo cudom vec bi bila normalna stvar a tad bi covek trazio jos vise i vise sve dok ne zauzme njegovo mesto!!!Zato su ljudi osudjeni na ovaj materijalni svet a Luciferu je dao da se davi vecno u svom besu, zavisti i ljubomori zbog toga sto je zeleo to mesto sad mu je dato da bude gospodar besa zla itd...A tamo ce svi oni koji cine zlo a pritom ne nose u sebi ni trunki pokajanja i osecaj da nesto nije u redu, ne osecaju krivicu, oni koji se previse dave u materijalizam i uzivaju svim svojim bicem u njemu....


pod 1i 3 danas istinu covek tesko moze naci, svuda je samo gotovo jedna laz, laz na netu, na tv, lazni proroci, baba vange, montaze uspomoc tehnologije, danas se religija koristi za manipulaciju naroda zloupotrebljava na jedan vrlo pogan nacin gde je ona izgubila svoju jacinu bas zbog toga jer su je ti sto e koriste za manipulaciju da bi li se docepali moci i bogatstva bas ti unistili i dali joj lazno lice i sad naravno da ce se svi slepi okrenuti materijalizmu i zanemariti boga,(zato sad zbog toga svi mrze boga jer ne vide pravu istinu jer je sve zamazano i laz) tako da i kad se desi neko cudo oni nece znati da li je to bilo stvarno ili je bila monataza, najlakse je narodu poturiti pricu to je zbog toga i toga, nema boga i kraj...

kada se bog javi jednom coveku je cudo? a kada se javi milionima tad je normalna stvar?
kada bi se bog sutra obratio milijardama ljudi na svim mogucim jezicima, za tebe bi to bilo normalno?
a sto on ne unisti tog lucifera? ja sam mislio da je on svemoguc. i da je dobar.
ili nije svemoguc, ili nije dobar.

kada se religija nije koristila za manipulaciju?
a ja sam mislio da su baba vange pravi proroci, da im zato ide tako mnogo srba.
 
kada se bog javi jednom coveku je cudo? a kada se javi milionima tad je normalna stvar?
kada bi se bog sutra obratio milijardama ljudi na svim mogucim jezicima, za tebe bi to bilo normalno?
a sto on ne unisti tog lucifera? ja sam mislio da je on svemoguc. i da je dobar.
ili nije svemoguc, ili nije dobar.

kada se religija nije koristila za manipulaciju?
a ja sam mislio da su baba vange pravi proroci, da im zato ide tako mnogo srba.

Trazio si pomoc a ja mislim da tebi pomoci nema jer ti i ne zelis da vidis boga xzato sto ga mrzis i tu vise nema sta s tobom da se komentarse kraj!!!!!!
 
1. isus je pravio cuda. sa par hlebova i riba nahranio je hiljade ljudi. vaskrsavo ljude, lecio leprozne isterivao demone iz ljudi (sada znamo da su dosta bolesti bakterijske i virusne infekcije). imas svetce koji su pravili slicna cuda.

cudo - lako uocljivo negiranja prirodnih zakona.

evo sta je za hriscane cudo. pokusali su da ubiju predhodnog papu. papa je preziveo i to odmah proglasio za cudo. kaze spasla ga je Nossa Senhora de Fátima (gospa iz fatime). kaze da je ona, u stvari skrenula metak i spasila mu je zivot. i to je za hriscansku crkvu cudo.

za mene je cudno sto su od device marije (1 osobe), napravili gomilu osoba. gospa iz medjugorja, gospa iz fatime, gospa iz gvadalupe i sl.
i njega je spasila bas marija iz fatime. i to kako ga je spasila? skrenula je metak. ako je vec skrenula metak, zasto nije skrenula metak da ga promasi?
a nije mu bilo cudo to sto su ga operisali 6 sati i preziveo je. to mu nije bilo cudo moderne nauke. i sto je uopste isao kod hirurga? ja sam cuo da vera leci.

кад будеш био болестан јави се, мож се деси чудо.
 
naravno da sam gledala...

U Filmu ima puno istina...

Ovaj svet nam je serviran i nema veze sa istinom...

Ovaj svet je u vasti Satane...

Istina je Bozja rec...

Ko zeli moze se iscupati u duhovnom smislu... i biti slobodan...

Matrix je vez prica za sebe. ;)
Niko mi od hriscana nije znao dati odgovor na jedno pitanje. Da pokusam sa @besmrtnom.

Zbog cega vjerujes u Bibliju? Koji je razlog da smatras Bibliju vjerodostojnom (pored svih kontradikcija)? Reci mi bar jedan razlog zasto je Biblija Bozija rijec a ne djelo covjeka.
Zasto npr. vjerujes u Bibliju a ne vjerujes u hinduisticke Vede?
Evo jos preciznije...
Da li postoji ijedan razlog sto si hriscanka pored cinjenica da si rodjena u hriscanskoj porodici?
 
Zar covjeku nije data sloboda izbora? Ovaj zivot je prolazan... Te stoga i nije toliko vazan jer je sledeci zivot (poslije prozivljenja) vjecni zivot. Bog suditi pravedno. Ko uradi i koliko trun dobra vidjece ga, ko uradi i koliko trun zla vidjece ga. Nekom je tesko za povjerovati ali kako smo mogli biti prvi put stvoreni bicemo i drugi put. Na novom svijetu. Bice to novi zivot. Savrsenstvo za jedne. Patnja za druge. Zato je ovaj nevazan u smislu da se vezujemo za ishta na njemu Dok vazan je jako puno sa druge strane zato sto se odredjuje ko ce vjecno patiti a ko ce vjecno uzivati. (kroz jacinu vjere, istinoljubivost i djela) A u svakom trenutku, koliko si daleko od Pakla toliko si daleko od Raja.

Umesto da vidiš sebe u okruženju, ti pokušavaš da opravdaš zamišljenog boga. Kao on ne može sve da kontroliše ili namerno dopušta nepravde. I ti prihvataš sve te nebuloze verujući da ćeš zauzvrat dobiti večni život. Produženje života postoji samo kao nastavak života kroz potomstvo. Prihvatite ljudi tu neminovnost. Ne zavaravajte sebe i druge verujući u bajke koje nam serviraju religije.
 
Poslednja izmena:
Umesto da vidiš sebe u okruženju, ti pokušavaš da opravdaš zamišljenog boga. kao on ne mkože sve da kontroliše ili namerno dopušta nepravde. I ti prihvataš sve te nebuloze verujući da ćeš zauzvrat dobiti večni život. Produženje života postoji samo kao nastavak života kroz potomstvo. Prihvatite ljudi tu neminovnost. ne zavaravajte sebe i druge verujući u bajke koje nam serviraju religije.

Koji je najefikasniji nacin upravljanja svijetom? Vrlo lako... KONTROLA UMA! E pa umjesto da trazis svoj put da zivis, zivis u sistemu koji je nametnut i sa kojim smo svi nazalost zadovoljni (ali to je i plan). Shvatite vec jednom svoju stvarnost. Ako stvarno mislite da zivot nema smisla i da je sve ovo nastalo slucajno onda ste dobro upali u zamku.

Ajde ovako. Vidi koliko je Sunce u nasem Mlecnom put:
NASA_Kepler_Milky_Way.jpg


A pogledaj sada stvorenje na nasoj mikro planeti koje zivi, koje je savseno stvoreno, za koje vi smatrate da je slucajno nastalo:
igor-siwanowich32.jpg


Ima li ikakve veze ovo sa slucajnoscu!? Ima li ikakve veze sa slucajnoscu to sto nasa planeta jedina ima sve uslove za zivot? (savrsena udaljenost od sunca, voda itd.)
 
Koji je najefikasniji nacin upravljanja svijetom? Vrlo lako... KONTROLA UMA! E pa umjesto da trazis svoj put da zivis, zivis u sistemu koji je nametnut i sa kojim smo svi nazalost zadovoljni (ali to je i plan). Shvatite vec jednom svoju stvarnost. Ako stvarno mislite da zivot nema smisla i da je sve ovo nastalo slucajno onda ste dobro upali u zamku.

Ajde ovako. Vidi koliko je Sunce u nasem Mlecnom put:
NASA_Kepler_Milky_Way.jpg


A pogledaj sada stvorenje na nasoj mikro planeti koje zivi, koje je savseno stvoreno, za koje vi smatrate da je slucajno nastalo:
igor-siwanowich32.jpg


Ima li ikakve veze ovo sa slucajnoscu!? Ima li ikakve veze sa slucajnoscu to sto nasa planeta jedina ima sve uslove za zivot? (savrsena udaljenost od sunca, voda itd.)

Kako da ti pomognem kad ti dobrovoljno pristaješ da tvojim umom vlada religijski mit i da ti u mit veruješ samo zato što ti je neko rekao da je sadržaj mita tračan. Ispravan put je kritičko preispitivanje. Kad vernici dođu do neke nelogičnosti u sadržaju mita, oni se trude da nađu opravdanje za boga, kao ta nelogičnost je namerno od boga postavljena. Nigde kraja ljudskoj gluposti.
 
Kako da ti pomognem kad ti dobrovoljno pristaješ da tvojim umom vlada religijski mit i da ti u mit veruješ samo zato što ti je neko rekao da je sadržaj mita tračan. Ispravan put je kritičko preispitivanje. Kad vernici dođu do neke nelogičnosti u sadržaju mita, oni se trude da nađu opravdanje za boga, kao ta nelogičnost je namerno od boga postavljena. Nigde kraja ljudskoj gluposti.

Nije tacno. Ja ne vjerujem bezuslovno. Proucavao sam svaku religiju. Jedina religija koja ne trazi slijepo da vjerujes je Islam. Zasto? Zato sto u Kur'anu ne postoji nijedan kontradikciji ili greska. I zato sto je Bog rekao da salje dokaze ljudima koji imaju razuma. U 7. vijeku su bile poznate nevjerovatne stvari koje su nedavno otkrivene (sirenje univerzuma, nemijesanje mora, embrioloske etape, da mjesec nema svoju svjetlost itd.)


Evo samo neke:


Jedina religija koja ne trazi bezuslovno da vjerujes. I sve je savrseno logicno.
pozdrav
 
Kako da ti pomognem kad ti dobrovoljno pristaješ da tvojim umom vlada religijski mit i da ti u mit veruješ samo zato što ti je neko rekao da je sadržaj mita tračan. Ispravan put je kritičko preispitivanje. Kad vernici dođu do neke nelogičnosti u sadržaju mita, oni se trude da nađu opravdanje za boga, kao ta nelogičnost je namerno od boga postavljena. Nigde kraja ljudskoj gluposti.

помози себи, сфати глупост и све је могуће...
 
помози себи, сфати глупост и све је могуће...

Sta je nemoguce!? Da postoji Jedan i Jedini Bog? Da je slao poslanike da upozori narode kako da pomognu sebi? Da smo jednom stvoreni i da mozemo biti opet?
Ako si stvoren jednom i tebi je to normalno... Zasto tvoj mozak ne moze da svari cinjenicu da mozes biti opet stvoren (ne mora u ovom obliku).
Nemoguce da sve sto postoji nije nastalo slucajno?
 
Sta je nemoguce!? Da postoji Jedan i Jedini Bog? Da je slao poslanike da upozori narode kako da pomognu sebi? Da smo jednom stvoreni i da mozemo biti opet?
Ako si stvoren jednom i tebi je to normalno... Zasto tvoj mozak ne moze da svari cinjenicu da mozes biti opet stvoren (ne mora u ovom obliku).
Nemoguce da sve sto postoji nije nastalo slucajno?

http://forum.krstarica.com/blog.php?b=12031
 
Poslednja izmena:
помози себи, сфати глупост и све је могуће...

Razumem kada neki čovek ima ograničene sposobnosti raspolaganja svojim mozgom (mentalno ograničen) i kao takav ne može da shvati nešto. Ali ne mogu da razumem kada čovek koji ima sve predispozicije za zdrav razum, to ne koristi već sam sebe ograničava i zaglupljuje pa se još hvali time.
 
Razumem kada neki čovek ima ograničene sposobnosti raspolaganja svojim mozgom (mentalno ograničen) i kao takav ne može da shvati nešto. Ali ne mogu da razumem kada čovek koji ima sve predispozicije za zdrav razum, to ne koristi već sam sebe ograničava i zaglupljuje pa se još hvali time.

...кад сфатиш будалу схватићеш и бога...
 
Sta je nemoguce!? Da postoji Jedan i Jedini Bog? Da je slao poslanike da upozori narode kako da pomognu sebi? Da smo jednom stvoreni i da mozemo biti opet?
Ako si stvoren jednom i tebi je to normalno... Zasto tvoj mozak ne moze da svari cinjenicu da mozes biti opet stvoren (ne mora u ovom obliku).
Nemoguce da sve sto postoji nije nastalo slucajno?

Što nije po njima poslao kakav recept da ne bude toliko gladnih u svjetu nego šalje neke
brbljivce ubice Mojsija,Iliju;Muhameda i slične???

Što će svjetu to??
Pa ubica ima i bez njih...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top