pomozite mi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam neka pitanja, trebaju mi odgovori.
1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
Наравно да има. Укуцај на Гугл Чуда Св. Василија и пронаћи ћеш примере.

bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika.
kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.
Не знам за Лурд, јер сам православка, а то је католичко светилиште, али знам да су људи из Острога одлазили излечени од душевних болести и рака...
За статистике не знам (иначе је јако ружно што кроз то сагледаваш колико је ''ефикасна'' религија :confused:)
... није то као да идеш у болницу, како си ти овде представио... :confused:
 
Ако није било почетка, откуд онда све ово што нас окружује? Све има свој почетак.

Sve sto nas okruzuje ima pocetak. Ali Bog je oduvijek. Ne moze tebe da stvori nesto sto je moralo nekada da pocne, jer to ne bi bilo savrseno. A Bog je Savrsen. Bog je vjecan.
Ako ti odgovara, Bog je oduvijek a sve sto je on stvorio je nekada i pocelo. Pocelo je onda kada ih je on stvorio.
 
Sve sto nas okruzuje ima pocetak. Ali Bog je oduvijek. Ne moze tebe da stvori nesto sto je moralo nekada da pocne, jer to ne bi bilo savrseno. A Bog je Savrsen. Bog je vjecan.
Ako ti odgovara, Bog je oduvijek a sve sto je on stvorio je nekada i pocelo. Pocelo je onda kada ih je on stvorio.

Па морао је неко и њега да створи. Како је он настао? Немој тако вечан. Можемо и ми да причамо да смо вечни па нико не би могао да докаже супротно.
 
Па морао је неко и њега да створи. Како је он настао? Немој тако вечан. Можемо и ми да причамо да смо вечни па нико не би могао да докаже супротно.

Kako mislis njega neko da stvori ako je Bog Jedan i Jedini.
Ako mi ne mozemo da objasnimo sta je vjecnost, to ne znaci je Bog morao biti stvoren. Ako mi znamo samo za stvari koje imaju pocetak, ne znaci da nema Onog koji nema pocetka. On nije stvoren. On stvara.

"ni rodjen nije..."

Ako vjerujes da je Bog Jedan i Jedini. Onda odmah moras znati da je on oduvijek.
Mi smo vezani za vrijeme na nacin na koji smo vezani. Opisano je da je jedan Boziji dan, kao nasih 1000 godina. To je jos jedna stvar koju nas mozak ne moze da svari. Ali ybg, mi smo samo ljudi. Znamo samo onoliko koliko nam je Bog dozvolio da znamo.
 
Otkud gravitacija!? Zasto bi krenulo da rotira!? Ne razumijes sta hocu da ti kazem.

Ovo je zato sto je Bog tako htio... Funckionise jer je Bog omogucio.
water_cycle.jpg


To sto zoves "prirodnim zakonima" su zakoni koje je Bog uspostavio. I sve sto je nauka pokazala je tako kako jeste. Tacno. Niko to ne osporava. Osporava se samo da je to Bozije.
picture.php
 
Наравно да има. Укуцај на Гугл Чуда Св. Василија и пронаћи ћеш примере.
ovo???

Не знам за Лурд, јер сам православка, а то је католичко светилиште, али знам да су људи из Острога одлазили излечени од душевних болести и рака...
За статистике не знам (иначе је јако ружно што кроз то сагледаваш колико је ''ефикасна'' религија :confused:)
... није то као да идеш у болницу, како си ти овде представио... :confused:
hocu samo da kazem da je lurd poznatiji, verovatno zato sto je efikasniji.
statistike su bitne da se utvrdi da li nesto radi ili ne.
ako neko dobije na lotou, ne mozemo da izvedemo zakljucak da "svaka dobija".
mada. moje misljenje je loto daje vece sanse nego ostrog.
i patrijarh kad se razboleo nije otisao u ostrog, nego u bolnicu. izgleda da i on vise veruje lekarima.
 
Да, то је један од много случајева...

hocu samo da kazem da je lurd poznatiji, verovatno zato sto je efikasniji.
Ух, како одвратно звучи то ''ефикаснији'' :evil:
Већ сам ти рекла да се ту не ради о ''ефикасности'' светог места, већ се излече они који искрено верују...

statistike su bitne da se utvrdi da li nesto radi ili ne.
У овом контексту не!

mada. moje misljenje je loto daje vece sanse nego ostrog.
Па, иди играј лото, зашто си на форуму и провоцираш нас?!

i patrijarh kad se razboleo nije otisao u ostrog, nego u bolnicu. izgleda da i on vise veruje lekarima.
Јадан си! :neutral:
 
Да, то је један од много случајева...

Ух, како одвратно звучи то ''ефикаснији'' :evil:
Већ сам ти рекла да се ту не ради о ''ефикасности'' светог места, већ се излече они који искрено верују...
patrijarh nije umeo iskreno da veruje?

У овом контексту не!
imam utisak da se mnogo potreses kad prica o statistikama

Па, иди играј лото, зашто си на форуму и провоцираш нас?!
necemo da se vredjamo! da igram loto??? na to da trosim moje vreme i moj novac???
a ovde pricamo o veri i religiji. ja postavljam pitanja, a ako tebe to provocira, nemoj da citas moje postove.

Јадан си! :neutral:
ovde moram samo da ponovim sta sam napisao
i patrijarh kad se razboleo nije otisao u ostrog, nego u bolnicu. izgleda da i on vise veruje lekarima.

i da pokazem kolika je vera kod kolege
picture.php
 
Да, то је један од много случајева...
razlika izmedju nas, naroda istocne evrope i zapadnjaka je u tome sto ovi na zapadu vise veruju u statistiku. tako i rimokatolicka crkva. oni svoja cuda uredno beleze, da ih neko ne bi prozivao da su izmisljena, ili ne bi bilo rekla-kazala. ja nikad nisam cuo ni za jedno ozbiljno cudo.
posto ti jesi, evo zaradi 1.000.000 $ i pokloni ih crkvi. Nije bas direktan link, ali imas objasnjenje za srpskom
http://www.paralax.rs/milion.htm
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top