Pokojnik ne dolazi u san slučajno

da li ste sanjali nekada pokojnike ?
Budući da često razmišljam o dragim ljudima koji više nisu ovde, i ne tako retko ih i pominjem, trebalo bi da ih češće sanjam, ali se dešava. Nisu mi strašni na snu-uglavnom dolaze spokojni, nasmejani i nemi, kao da su došli da me malo vide i osmotre šta radim.
Jednog dedu sam sanjala kako lepog sunčanog dana sa kesicom kafe u ruci zvoni na vrata, a ja svesna da nije živ, gledam ga iznenađeno i pitam otkud on, a on: "Ja došao da popijemo kafu."
Ispitao me je šta ima novo, gde su svi (nigde nikog osim nas dvoje u tom snu), kako su, primetio šta sam novo kupila, pohvalio šporet.
To je izuzetak da sam sa pokojnikom porazgovarala. U drugim snovima se srećemo, radujemo se, ali ne razgovaramo.
Pozdravismo se. On je u njegovom stilu rekao: "Dobro, hajd' u zdravlje!"
Dana nakon takvih snova sam uvek posebno vesela.
Neka počivaju u miru, Bože daj!
 
Ja sam mog pokojnog oca sanjala cesto...ali uvijek ili kao bolesnog ili kao da smo ga zaboravili ili kao da mu ne mozemo pomoci.
Uglavnom,kao da uvijek nesto smeta da se uspostavi kontakt.A to je odraz i stvarnih dogadjaja.
Samo jednom sam ga sanjala srecnog,veselog i nasmijanog,a ja mu idem u susret i grlim ga i kazem...gdje si ti do sada,otkad te cekamo.
 
Šta znači da me "duhovni pojačano napadaju"?

Palim i u crkvi i na groblju ali volim i u stanu, nekako su mi bliži tada. Prija mi to, teši me.
Упс грешка, хтедох рећи ''духоВИ појачано нападају''... тј. стално да сањаш, и то по неколико снова дневно, то замара ум...

Тамо где се приноси жртва или помен тј. сећање паљењем свећа, обично долазе и нежељени духови, а не само добри тј. анђели, јер желе да нас саботирају на молитви и добрим делима...

Што би се рекло, у Божијој куци преба да приснош помен и жртву, а не у својој да те опседају нежељени, који немају приступ у Божијој...
 
Упс грешка, хтедох рећи ''духоВИ појачано нападају''... тј. стално да сањаш, и то по неколико снова дневно, то замара ум...

Тамо где се приноси жртва или помен тј. сећање паљењем свећа, обично долазе и нежељени духови, а не само добри тј. анђели, јер желе да нас саботирају на молитви и добрим делима...

Што би се рекло, у Божијој куци преба да приснош помен и жртву, а не у својој да те опседају нежељени, који немају приступ у Божијој...
Ali ja volim kada ih sanjam!

Ostali snovi su neopterećujući, jedino kada sanjam neko društvo pa učestvujem u razgovoru pa kada se probudim imam osećaj da sam se umorila od priče i ljudi. Retko imam ružne snove, noćne more.
 
Kod mene u selu kad neko kaže Sanjao sam pokojnika, ti mu kažeš Došao da te vodi
Npr. majku sam sanjala još u tinejdžerskim danima i sveže se sećam tog sna i danas. Videle smo se preko prozora moje sobe, ja u sobi, ona u dvorištu naspram mog prozora. Bila je odevena u dugu belu haljinu, lepa, nasmejana. U tom periodu svog života sam se i dalje osećala osakaćeno i neutešno bez nje. Otvarala sam usta da joj kažem da me povede sa sobom, ali glas nije izlazio iz mog grla. Stavila je kažiprst preko svojih usta i rekla: "Nije vreme."
Uvek se pitam da li sam bila sposobna u tim godinama da proizvedem toliko jaku poruku samoj sebi koristeći se imidžom svoje majke... ili san mogu da računam u svojevrsnu posetu nekoga "sa one strane".
 
Npr. majku sam sanjala još u tinejdžerskim danima i sveže se sećam tog sna i danas. Videle smo se preko prozora moje sobe, ja u sobi, ona u dvorištu naspram mog prozora. Bila je odevena u dugu belu haljinu, lepa, nasmejana. U tom periodu svog života sam se i dalje osećala osakaćeno i neutešno bez nje. Otvarala sam usta da joj kažem da me povede sa sobom, ali glas nije izlazio iz mog grla. Stavila je kažiprst preko svojih usta i rekla: "Nije vreme."
Uvek se pitam da li sam bila sposobna u tim godinama da proizvedem toliko jaku poruku samoj sebi koristeći se imidžom svoje majke... ili san mogu da računam u svojevrsnu posetu nekoga "sa one strane".
Још један сан за најежити се...
 
ili san mogu da računam u svojevrsnu posetu nekoga "sa one strane".

Nemam pojma. Ja sam oca sanjao nekih 10 godina nakon njegove smrti, to je jedna stvar, kolko dugo je vremena proslo. Drugo, nismo se direktno sreli nego sam ja pozvan, navodjen na jedno mjesto od nekog glasa u neku cekaonu u nekom nebeskom bjelom gradu, i znam da dolazi jer mi duh to govori, i sreli smo se i razmjenili par rjeci ali on je tu dosao u tu cekaonu da nekim zenama objasni sta i kako. bila je grupa od njih sedam osam.
Tako da ne mogu potrditi nikakve neposredne posjete, a i zavisi od toga kolko je vremena proslo.
 
Де си чуо у то - цркви алистера коулија...?

Запалиш је прво и нормално причврстиш... нема шта да је окрећеш наопако

СФРЈу је до 1990 била преплављена тим будалаштинама, онда је СРЈ била запљуснута њуејџ булшитом од 2005-2010...

Чини ми се да то јењава...

Ти знаш боље...
 
Npr. majku sam sanjala još u tinejdžerskim danima i sveže se sećam tog sna i danas. Videle smo se preko prozora moje sobe, ja u sobi, ona u dvorištu naspram mog prozora. Bila je odevena u dugu belu haljinu, lepa, nasmejana. U tom periodu svog života sam se i dalje osećala osakaćeno i neutešno bez nje. Otvarala sam usta da joj kažem da me povede sa sobom, ali glas nije izlazio iz mog grla. Stavila je kažiprst preko svojih usta i rekla: "Nije vreme."
Uvek se pitam da li sam bila sposobna u tim godinama da proizvedem toliko jaku poruku samoj sebi koristeći se imidžom svoje majke... ili san mogu da računam u svojevrsnu posetu nekoga "sa one strane".
Na žalost draga moja, to je samo igra psihe i žala za voljenom osobom...
 
Na žalost draga moja, to je samo igra psihe i žala za voljenom osobom...
Pa, ok, neznalica sam, ne stidim se, ali činjenica da taj san pamtim ovako dugo, kao i ostale snove u kojima sam se srela sa pokojnicima, mi je ipak važna. Oni su (ti ljudi) i dalje deo mene, definisali su me, uticali svako na svoj način, bili mi utočište i podrška dok god su bili živi i ostavili mi primer kako da nastavim da živim bez njih.
Neki ljudi retko kad šta sanjaju. Ja volim da sanjam, i to ne samo kad spavam. Snovi su mi veoma dragoceni.
 
СФРЈу је до 1990 била преплављена тим будалаштинама, онда је СРЈ била запљуснута њуејџ булшитом од 2005-2010...

Чини ми се да то јењава...

Ти знаш боље...
Не јењава, тек је почело са овом био-поларизацијом и профанацијом духовног...

Ко на овој тему, не прави се разлика између духова који те посећују, већина мисли да им је то само у глави
 
Не јењава, тек је почело са овом био-поларизацијом и профанацијом духовног...

Ко на овој тему, не прави се разлика између духова који те посећују, већина мисли да им је то само у глави

Профанизација иде од просветитељства, модернизма и рационализма... Езотеријске вратоломије опскурних друштава

Ово данас су нихилистичке и постхуманистичке будалаштине...виртуелности

Све горе и горе...
 
Nina, deda mi je umro kada sam imao 11 godina. Iznenada...imao je 61 godinu...koliko god se meni to tada cinilo strim sad shvatam koliko je bio mlad.

Par dana posle sahrane sanjam kako sam setam trgom i ide mi deda u susret...i tu se izljubimo i kazem mu deda pa ti si mrtav...on se samo nasmeja onako i rece nista ne brini u redu sam ja i ode dalje.

Jedan od najlepsih snova ikada.
Isti san sam i ja sanjao. Kada mi je stric umro nako par dana sanjam ga da dolazi sa kočijama u jedan birc. I ja njemu kažem : pa čika zar nisi ti umro, a on meni odgovora : pa samo sam se šalio , živi sam.
I mislim da mi je dao jasnu poruku da postoji drugi život. Jako divan san
 
Isti san sam i ja sanjao. Kada mi je stric umro nako par dana sanjam ga da dolazi sa kočijama u jedan birc. I ja njemu kažem : pa čika zar nisi ti umro, a on meni odgovora : pa samo sam se šalio , živi sam.
I mislim da mi je dao jasnu poruku da postoji drugi život. Jako divan san
Pa, ne znam... mi smo iz detinjstva prirodno voleli vedre i nasmejane ljude koji nam se raduju kao deci, imaju želju da ostvare dobar kontakt sa nama i grade ga. Retko čujem da je neko od roditelja, baba i deda, bio grub i bezobrazan prema malcima, a da su ih oni zgotivili i čuvaju lepu uspomenu na njih. Retkost!
Mi volimo da se sećamo ljudi koji su nam na dobar način značili da upoznamo i kodiramo nekako ovaj život.
Osoba rasterećena duševnog ili fizičkog bola-što bi težila ili prosto imala san koji je strašan i ružan? Možda samo pod uticajem eksternih, ali i vrlo moćnih medija!
Ti kad ležeš da spavaš, ti se često i smiravaš, tražiš dobar i koristan odmor od života- a među takvim stvarima je i san o osobi koja ti je uvek bila draga, a više je nema.
 

Back
Top