Pokojnik ne dolazi u san slučajno

Pogledajte prilog 1495331

Sanjati pokojnika mnogima je najveći strah, a takvi snovi često nose određenu poruku.
Sanjati neku osobu koja nam je draga, a koja je preminula u stvarnom životu, može biti odraz naših osećanja u vezi te osobe.

Tumačenjem snova se bavi oneiromancija koja datira jos iz drevnog Vavilona, ali kod sanjanja mrtvaca-pokojnika u snu značenje se veoma razlikuje - od obične promene vremena, žalosti što je neka osoba otišla i stvarnih pravih poruka koje vam pojavljivanje pokojnika u snu donosi.

Veruje se da ukoliko osoba sanja preminulu osobu nakon što prođe period žaljenja onda će od nje da dobije neku pouku. Međutim, ukoliko se to desilo neposredno nakon smrti, tada nećete imati nikakvu pouku i san će vam uglavnom biti nejasan. Nekada se desi da preminula osoba u snu ne progovara, ali i to je znak da su oni i dalje uz vas i da se o vama brinu.

Pokušavaju da kažu da je sve u redu
Mir kaže da često naši preminuli ne dolaze dok niste završili proces žaljenja tako da bi njihova poruka mogla da dopre do vas. Ako vidite da oni dolaze do vas u snu, znači da su dobro i da su stigli do "druge strane". Posećivaće vas da bi vam dali do znanja da su prisutni – bilo to preko mirisa ili treptaja svetlosti ili određenom pesmom na radiju.Pokušavaju da vam stave do znanja da će uvek biti tu da vas podrže u svemu.
Možete videti vaše voljene u snu, kad se nalazite pred teškom životnom odlukom, što je način da vam kažu da vas podržavaju.

Hoće da vam kažu da vas vole
Samo žele da znate da paze na vas.

Možda vas i upozoravaju
Ako hoće da vas upozore na nešto, pojaviće se na način drugačiji nego što to rade uobičajeno. Izgledaće čudno ili neprirodno u snu, a to su znaci koje ne smete da ignorišete.

Nekada ne progovaraju ni reč
Oni možda neće progovoriti u snu, već će preneti poruke telepatski. Možda će se samo nasmejati i otići dajući vam do znanja da paze na vas.
Zanimljivo je da u našem narodu postoji verovanje da ako nas preminula osoba u snu pozove da pođemo sa njom, ne treba da se odazivamo, jer je to veoma loš znak.

(izvor:direktno)
Kod nas postoji prica,da kada ti se pokojnik pojavi u snu,treba otici na groblje i upaliti mu svecu.

Ja svaku noć sanjam, nemam "san bez sna" i to me često umara ali navikla sam se... i na to.
Moja majka stalno sanja da joj lopovi otimaju novčanik ili nešto drugo 😂 pa leti, kad je otvoren prozor , a ona zaurla "m i l i c i j a a a" , odzvanja naselje. 😂 Još se nije prešaltala na 'policija', u snu još zove 'miliciju' 😁

Pretprošle godine dvaput lomila ruku i bila u gipsu, a noću urla glasno to "milicijaaaaa" ja reko, ženo , malo-malo pa si u gipsu a redovno zoveš pomoć, misliće neko da te ja bijem :hahaha1:

Volim kada sanjam moje voljene koji nisu više pored mene, nekako mi je... srce puno. Često mi se desi da mi dođu u san kada mi treba podrška ili kada mi se nešto lepo dešava u životu, samo da mi svojim prisustvom pokažu da su i oni srećni i da je to što radim dobro.

Kada sam u nekom mračnom ili tužnom stanju mislim da me ostave na miru da se sama izborim, da mi pokažu da ja to mogu.

Eto.

Свиђа ми се уводни пост. Пре неку ноћ сам сањао покојну бабу по мајци. По овоме што је Нина написала, значи да је добро и да се брине о мени. Баш ми је драго да је тако. Релативно скоро сам сањао и деду по оцу. Исто осећање...

Свиђа ми се увидни пост. Пре неку ноћ сам сањао покојну бабу по мајци. По овоме што је Нина написала, значи да је добро и да се брине о мени. Баш ми је драго да је тако. Релативно скоро сам сањао и деду по оцу. Исто осећање...
naravno da je dobro jer kako tvoja baka ili deda iako su mrtvi mogu da budu nesto loše ako ih sanjaš

mislim da ne postoji neki poseban nacin..ili odes na grob i zapališ svecu ili možeš u crkvi da zapališ svecu
У Цркву... Гробљанску кад идеш на гроб, а кад не у парохијску...

скоро увек је тај сан сигнал, да нас умрли опомињу да не мислимо довољно на заједничке духовне потребе... Зато и не долаза за џабе никад

Углавном долазе духовно изгладнелима и неуређенима долазе, те опомене да се подсете на Бога и све своје живе, умрле и будуће претке који тек треба да се роде и умро ко остали...

Sveću možeš da zapališ gde god želiš. Ja je palim skoro svaki dan.
Није добро ван цркве, онда те духовни појачано нападају...

Боље тамо где их успокојавају молитва и паљење, јер би треба да се мало молиш у цркви пред свећом за те духове предака...

ne treba se plašiti kada vam u san dodju pokojnici samo treba zapamtiti sta su vam porucili :)

da li ste sanjali nekada pokojnike ?

Nina, deda mi je umro kada sam imao 11 godina. Iznenada...imao je 61 godinu...koliko god se meni to tada cinilo strim sad shvatam koliko je bio mlad.

Par dana posle sahrane sanjam kako sam setam trgom i ide mi deda u susret...i tu se izljubimo i kazem mu deda pa ti si mrtav...on se samo nasmeja onako i rece nista ne brini u redu sam ja i ode dalje.

Jedan od najlepsih snova ikada.

Rođenog dedu sam sanjala od dana njegove sahrane do dana pre izdavanja pola godine, svaku , baš svaku noć. Bili su to snovi flešbekovi iz detinjstva, sadašnjost, neki snovi gde znam da je pokojan, neki nerealni, i tako skoro šest meseci i taj "poslednji" san u tom "serijalu" je bio da mi se obraća sa rečima " ne brini za mene, dobro je meni ovde" , i posle tog sna prestala sam da ga sanjam. Sutradan smo mu izdali pola godine.
Ponekad, ponekad, sad, naiđe mi na san.

Wow...imao sam skoro identican san

Nina, deda mi je umro kada sam imao 11 godina. Iznenada...imao je 61 godinu...koliko god se meni to tada cinilo strim sad shvatam koliko je bio mlad.

Par dana posle sahrane sanjam kako sam setam trgom i ide mi deda u susret...i tu se izljubimo i kazem mu deda pa ti si mrtav...on se samo nasmeja onako i rece nista ne brini u redu sam ja i ode dalje.

suze si mi izmamio :cmok2:

Најежио сам се.

ima ,
sveća se stavi u onaj pesak naopako i posle upali
sry. tako sam čuo
ne mora da je tačno ili da sam u pravo
Де си чуо у то - цркви алистера коулија...?

Запалиш је прво и нормално причврстиш... нема шта да је окрећеш наопако

Back