Podrška za dijetu 3

Ja mogu da te podržim, da nastaviš da žvaćeš. :lol: Šalim se, ali kod tebe nije alarmantno, a neće biti ni dugotrajno.
Ja sam, blago meni, sve kile koje sam skinula u periodu jun 2020. - mart 2021. vratila. I to sam do polovine oktobra bila super, a onda posle korone, u meni se probudila životinja. Za 4 meseca sam se ugojila 13kg. Prvog januara 2022. sam imala neverovatnih 93,3kg. Užas.
Sačekala sam da prođe Božić, i rešila da preduzmem nešto. Išlo je klimavo, ali sam onda krajem januara pronašla na Instagramu neku ženu nutricionistu koja je napravila izazov, za 14 nedelja, 7kg manje. Platiš 1500 dinara, ona pošalje jelovnik, i uslov da nastavljaš da budeš u izazovu je da kada je merenje, a to je svake druge nedelje, imaš 1kg manje. To se meni učinilo sasvim realno, a i pare su nikakve, te sam ja to uplatila.
Početak je bio 31. januara, tako da sam na prvom merenju imala kg manje. Imala sam dva, ali bitan je taj jedan. Sledeće merenje mi je u petak.
Jelovnik koji mi je poslala me ne zanima, jer ja znam način na koji mogu da izmršavim. Bez šećera, bez sokova, i bez grickanja u prolazu, između obroka. Nekog napisanog plana po kom ću da jedem ja ne mogu da se pridržavam. Pokušala sam više puta, i ne ide. Kada bih mogla da se pridržavam, doživotno bih bila na Atika programu. Kod njih se mnogo dobro jede, a mršavi.
U međuvremenu sam kupila fit narukvicu, broji mi korake i kalorije koje sagorim, i guram polako. Trudim se da svakodnevno brzo hodam 3,5km minimalno, a počeću i da vežbam ponovo, samo kada ta odluka sazri još malo u meni.
Mnogo mi je teže da vežbam nego pre dve godine. Ne znam da li kod svih proces starenja ide tako brzo, ali ja mnogo toga što sam mogla tada, sada ne mogu.
Ovo je moj novi početak, i ovoga puta se moram potruditi da sačuvam postignuto, jer mi je očigledno sve teže.
domacice, isto se meni desilo posle korone, ali isto i ja jos uvek evo ne mogu da se trgnem
trgnem sa na 3-4 dana i opet se vratim
nikada nisam bila deblja, u ocaju sam juce narucila neke sejkove neka cuda, sutra treba da mi stigne, da probam sam tim
bukvalno nemam sebe pod kontrolom kada je hrana u pitanju i tako vec evo godinu dana
uzasno sam ljuta na sebe jer je to klasicna neodgovornost, jedem kada stignem i sta stignem i onda se prejedem

drago mi je da si se trgla, volela bih da ti se pridruzim jer bukvalno dolazim do toga da nemam sta da obucem jbt

ajde, drzim fige!
 
@tara sve te razumem. Ja sam kupila dve jakne, jednu u oktobru 2020. drugu u martu 2021. Bile su mi obe dobre, čak sam se dvoumila da li da uzmem broj manje. Došla sam do toga da ih jedva zakopčam. Pantalone mi dala drugarica, bile mi super, sada ih zakopčam, ali mi stoje k'o piletu sise. :sad2:
O tome kako mi je teško da se sagnem, čučnem, ustanem, neću ni da pričam.
Moram da izdržim, moram da se dovedem u red, i onda to da održavam. I moram da počnem da vežbam. Ne znam kako da se nateram, jer mnogo mi je teško, ali moram.
Za sada šetam svakodnevno, u proseku napravim više od 9000 koraka dnevno (za ceo dan, ne ciljano od šetanja) i kada dozvoli vreme idem biciklom kod mame, to je 8km. Ali moram da ubacim i vežbe, da kada se savijem mogu da dohvatim rukama pod. :lol:
 
i ja cu detox sokove, ali prvo sam narucila neki suludi preparat dijetx nesto, kao razmutis sa jogurtom pa ti zameni jedan obrok, horor, znam, nemojte da trosite reci, ali to govori o mom stepenu ocaja
da probam tako par dana pa onda detox pa da pa da nastavim sa tim preparatom i ishranom
bukvalno potezi ocajnika

@tara nama je najteže ❤️
Ja se ujutru merim. Za prolazak u treći krug. Kao u Zvezdama granda. :lol:
"Uđi slobodno, vidi da li dišem"
ali super je da si ti si nasla motiv, cuti, pljuc pljuc, nasla si izazov, sad jos samo malo da istrajes, da prodje tak kriticni momenat koji je obicno pri pocetku, posle kada se zavrti krug ide sve lakse <3
 
i ja cu detox sokove, ali prvo sam narucila neki suludi preparat dijetx nesto, kao razmutis sa jogurtom pa ti zameni jedan obrok, horor, znam, nemojte da trosite reci, ali to govori o mom stepenu ocaja
da probam tako par dana pa onda detox pa da pa da nastavim sa tim preparatom i ishranom
bukvalno potezi ocajnika


ali super je da si ti si nasla motiv, cuti, pljuc pljuc, nasla si izazov, sad jos samo malo da istrajes, da prodje tak kriticni momenat koji je obicno pri pocetku, posle kada se zavrti krug ide sve lakse <3
brate pa te sokove mozes i sama napraviti ?
 
Screenshot_20220224_214420_com.krstarica.krstarica.huawei.jpg
Vi pišete o detoxu a meni izadje reklama za detox sokove.
 
Citala sam sta ste pisale. I moje zapazanje, vidim da ste ocajne i hocete a ne ide. Tj nije da ne ode nego ste sebe ubedile, hicete a nista ne preduzimate....
Brza resenja ne postoje.
I ako postoje, nisu dugorocna, izbicete za 3 dana vodu, splasnucete i vratiti sve posle par dana ili nedelja....

Prvo bih vam.sacetovala da se smirite.
Na kraju nije sve ni u tom broju na vagi, nije smak sveta ni imati koju kg vise, ali ako zelite, krenite sa promenom vec sutra, bez izgovora. I budite istrajani.
Nek vam.cilj ne bude npr skidanje 5 kg, jer cim vidite broj koji vas cini srecnim, olet cete se vratiti na staro jer cete se opustiti, pocastiti i vrtite sr u krug.
Menjajte navike i zivotni stil.
Prvo zavolite sebe i sa tim viskom, shvatite da ste ista osoba i sa plus 10 kila i sa minus 10 kila, i promene nek vam budu vas novi stil zivota, a ne nrka kratkorocna resenja.
 
Menjajte navike i zivotni stil.
Prvo zavolite sebe i sa tim viskom, shvatite da ste ista osoba i sa plus 10 kila i sa minus 10 kila, i promene nek vam budu vas novi stil zivota, a ne nrka kratkorocna resenja.
Ja upravo na ovome radim. Na dugoročnoj promeni načina života.
Znam ja da sam ista osoba i sa 10kg više i manje, samo što se ona sa 10 manje bolje oseća, ali je ona sa 10 više stalno opstruiše, jer mnogo voli da jede.
Moje prokletstvo je što volim da jedem i volim da budem vitka, a u mom slučaju ta dva ne idu zajedno.

Prošla sam u treći krug izazova, - 1,2kg na jutrošnjem merenju. To je za mesec dana - 3,3kg. Ja zadovoljna.
 

Back
Top