Po čemu se Jehovini svedoci razlikuju od pravoslavne vere?

U bogte, ja nisam znao da sam podoban za jehovine svedoke.
Meni najvise smetalo to sto mi dok spremam ispit dodju ili same ili u paru neke lepotice i popune mi pauzu to je plus, ali budu prelepe a nece da izadju sa tobom dok te ne vide na njihovim nekim sastancima, a ja ne verujem u kolektivno dobro samo u kolektivno nasilje...
Jedino kolektivno sto mi je pozitiva je kreativnost i saradnja u kreativnosti, a to institucionalne i religijske grupe sigurno ne nude.
A nikad nisu htele da kazu sta njih privlaci u JS.
Biblijska istina. sta bi drugo...
 
Biblijska istina. sta bi drugo...
vidis da covek/decko sam sprema ispite, zasto sumnjas ako vec kaze da je individualac da ne moze da nauci i bibliju komplet, danas kada na internetu sve moze sam da nadje, a sa vasim prevodom bi cak mogao i da se prevari, jer ono sto je opsteprihvaceno vi menjate i gurate u fusnote, navodno osavremenjujuci prevod
 
Ajd opet digresija.
Edukacija se pokazala kao najslabiji uzrok promena ponasanja.
Izuzetno je neefikasna u tome.
Dve mnogo efikasnije stvari su kazna i oportunizam.
Mora li da se kaze da je u dosadasnjoj istoriji coveka sve sto je bilo iznad prosecne svesti i percepcije uglavnom izgubljeno i unisteno kao misao i tekovina.
To kao cinjenica jeste strasno ali je strasnije to sto svaki mladi covek, dete biva uceno od roditelja dve pogresne stvari.
Prvo je da budu iskreni prema roditeljima, ne samo dok su deca.
Drugo je da naivno veruju da ljudski rod ceni znanje i svest.

Ako pogledate sta je efikasnije u promeni ponasanja, jasno ce vam biti sta stvarno ceni ljudski rod, pa i u znanju i svesti....Moc (kao osnovu za kaznu) i pogodnost za korist.

Svaka religija se smatra uspesnom ako uspe da prosiri vernika da shvati istovremenost postojanja i zlatoljublja i svetoljublja.Ako vernik, tumac religije , protumaci da je cilj biti "dobar", "prav", "bogougodan", on ce u svojoj uzanosti uma, makar i pravilno usmerenoj uciniti veliku stetu svojoj porodici.
Pa ipak upravo je takvo tumacenje dobar los, najcesce kod religioznih ljudi, jer kalupe sve prema svojim dimenzijama, narocito kod naroda gde je izokrenuta patrijarhalnost u porodicnu tiraniju bilo kog tipa.Da se ne lazemo , patrijarhalno vrlo cesto donosi matrijarhalnu tiraniju pod maskom.

Medjutim, dozvoljavati proizvoljna tumacenja svakom verniku je jos gora varijanta, jer nivo svesti odredjuje bukvalno svako tumacenje do nivoa suprotnog rezultata podivljale strelice....
Rigidnost i dogma religioznog podobnog su tu da bezrazmisljajucima omoguce neostecujucu radnu i zivotnu okolinu.

U tom smislu svaki vernik svake religije danas mora da se zapita da li slucajno zivi u Sodomi i ignorisuci vaznost postojanja okruzenja za nerazmisljajuce koje je bogougodno, da li su ustvari samo blebetala u funkciji upravo Sodomije.
Pravo na zivot na Dorcolu postoji za svakog, ali taj svako sigurno daje prvenstvo mestu u odnosu na odnose medju ljudima.
 
Edukacija se pokazala kao najslabiji uzrok promena ponasanja.
Izuzetno je neefikasna u tome.
neko je namerno izopacio vrednosn i sistem, edukacija je tek jedan segment
Dve mnogo efikasnije stvari su kazna i oportunizam.
mislis, Bog je znao da ce covek bas zabranjeno voce?
i men' se cini da ce covek da ispita prvo sve pogresne odgovore/resenja/solucije, pa da ce onda kao i corava koka da nabode zrno
Pa ipak upravo je takvo tumacenje dobar los, najcesce kod religioznih ljudi,
to su ti arhetipi, amerika ti je primer, dobri i losi momci... ne razumem zasto ti taj arhetip smeta, uvek je bilo dobrih i losih, samo sto rekoh se izopacuje vrednosni sistem
Medjutim, dozvoljavati proizvoljna tumacenja svakom verniku je jos gora varijanta, jer nivo svesti odredjuje bukvalno svako tumacenje do nivoa suprotnog rezultata podivljale strelice....
genijalna misao
Rigidnost i dogma religioznog podobnog su tu da bezrazmisljajucima omoguce neostecujucu radnu i zivotnu okolinu.
pitanje je - uljuljkanosti u sta?
U tom smislu svaki vernik svake religije danas mora da se zapita da li slucajno zivi u Sodomi i ignorisuci vaznost postojanja okruzenja za nerazmisljajuce koje je bogougodno, da li su ustvari samo blebetala u funkciji upravo Sodomije.
matriks
Pravo na zivot na Dorcolu postoji za svakog, ali taj svako sigurno daje prvenstvo mestu u odnosu na odnose medju ljudima.
munze konza
 
Poslednja izmena:
Ajd opet digresija.
Edukacija se pokazala kao najslabiji uzrok promena ponasanja.
Izuzetno je neefikasna u tome.
Dve mnogo efikasnije stvari su kazna i oportunizam.
Mora li da se kaze da je u dosadasnjoj istoriji coveka sve sto je bilo iznad prosecne svesti i percepcije uglavnom izgubljeno i unisteno kao misao i tekovina.
To kao cinjenica jeste strasno ali je strasnije to sto svaki mladi covek, dete biva uceno od roditelja dve pogresne stvari.
Prvo je da budu iskreni prema roditeljima, ne samo dok su deca.
Drugo je da naivno veruju da ljudski rod ceni znanje i svest.

Ako pogledate sta je efikasnije u promeni ponasanja, jasno ce vam biti sta stvarno ceni ljudski rod, pa i u znanju i svesti....Moc (kao osnovu za kaznu) i pogodnost za korist.

Svaka religija se smatra uspesnom ako uspe da prosiri vernika da shvati istovremenost postojanja i zlatoljublja i svetoljublja.Ako vernik, tumac religije , protumaci da je cilj biti "dobar", "prav", "bogougodan", on ce u svojoj uzanosti uma, makar i pravilno usmerenoj uciniti veliku stetu svojoj porodici.
Pa ipak upravo je takvo tumacenje dobar los, najcesce kod religioznih ljudi, jer kalupe sve prema svojim dimenzijama, narocito kod naroda gde je izokrenuta patrijarhalnost u porodicnu tiraniju bilo kog tipa.Da se ne lazemo , patrijarhalno vrlo cesto donosi matrijarhalnu tiraniju pod maskom.

Medjutim, dozvoljavati proizvoljna tumacenja svakom verniku je jos gora varijanta, jer nivo svesti odredjuje bukvalno svako tumacenje do nivoa suprotnog rezultata podivljale strelice....
Rigidnost i dogma religioznog podobnog su tu da bezrazmisljajucima omoguce neostecujucu radnu i zivotnu okolinu.

U tom smislu svaki vernik svake religije danas mora da se zapita da li slucajno zivi u Sodomi i ignorisuci vaznost postojanja okruzenja za nerazmisljajuce koje je bogougodno, da li su ustvari samo blebetala u funkciji upravo Sodomije.
Pravo na zivot na Dorcolu postoji za svakog, ali taj svako sigurno daje prvenstvo mestu u odnosu na odnose medju ljudima.
A sta drugo nego edukacija.
Samo je pitanje iz kojih izvora.

Svako bi trebao da poznaje Bibliju tada ne bi bilo problema.
 
:malav:

Titu 1
15 Čistima je sve čisto, a uprljanima i bezvernima ništa nije čisto, nego su im uprljani i um i savest.

Da zna se da JS propovedaju hriscanstvo, zato i prilaze ljudima.

Meni su došle neke dve bakice iz JS-a pričale mi o Armagedona, a jasam ih još više ložio o tome kako je to istina čak sam i rekao lažni datum 13.13.2013 godine. Gledale su me zapanjeno i rekle da sam ja jedan jako pametan momak i da bi im bilo posebno drago da dođem kod njih i da podelim svoja saznanja o armagedonu. Dale su mi lektiru na šta sam im se ja ljubazno zahvalio.
 
Zakljucajte sve teme o JS. Nek ih vise niko ne pomene nikad :) Dosta je bilo mantranja. :)
ovo ti sluzi da vidis ko je tuzitelj, evo citat
Đavo (od grč. Διάβολος preko stsl. Дїаволъ) Satana ili Sotona (hebr. שָׂטָן, aram. שִׂטְנָא, lat. Sátanas, sa prvobitnim značenjem u hebrejskom jeziku „protivnik”, „tužitelj (pred sudom)”
tacno se vidi, dok varanje funkcionise, mirno, ali kada paznja popusti krene tuzakanje... idi lepo na moju temu, jer ja Adam sam za sve kriv, pusti tuzibabe, mogu samo da sanjaju da mene Adama izvedu na sud, jer ja sam Hristov postao.
 
Razlikuju se po mnogo cemu,
Razlika je sto vi klevecete JS

A hriscanskih vera ima hiljade samo su vam trn u oku JS jer znate da su pravi hriscani :)


Jehovini Svedoci su pravi hriscani jer se drze izvornog Hriscanstva
i poglavar skupstine Js je Isus Hrist.
Osnivac vere JS je Bog i Isus Hrist.


ja necu za vas da kazem da vas osnivac nije Hrist
 

Back
Top