Quantcast

Po čemu se Jehovini svedoci razlikuju od pravoslavne vere?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Blago onima koji su svesni svojih duhovnih potreba :)
zar opet? a fusnota, bukvalni prevod sa js.org stranice?
ti bre nemas dozvolu od svoje org da mislis svojom glavom

zamisli da kazes tamo u centralnu - objasnjava mi 1 da je u stvari bukvalan prevod [koji smo mi stavil/sakrilii u fusnotu] ispravan kao i u svim drugim biblijama, a ovo nase namamljivanje na POTREBE da je pokvareno

mi JS cemo da se pobrinemo za duhovne potrebe narocito one skupine od 144.000 bez dece, - podrazumeva se da ce nama da ostvave svoj imetak, jer dece nemaju

MORACEMO DA SE ZALIMO ZAKONODAVCU da se ova pokvarena praksa iskoreni, bar u americi - to sto ste vi uradili se kosi sa etickim normama, falsifikovanjem biblije da sredite konkurenciju.

Poslednja izmena:

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
zar opet? a fusnota, bukvalni prevod sa js.org stranice?
ti bre nemas dozvolu od svoje org da mislis svojom glavom

zamisli da kazes tamo u centralnu - objasnjava mi 1 da je u stvari bukvalan prevod ispravan kao i u svim drugom biblijama, a ovo nase namamljivanje na POTREBE da je pokvareno
Tako je prevedeno u Bibliji :)

A meni ti delujes da ne razmisljas svojom glavom

ja sve sama pisem :)
Sama sam izucavala Bibliju pa je znam :)

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Tako je prevedeno u Bibliji :)

A meni ti delujes da ne razmisljas svojom glavom

ja sve sama pisem :)
Sama sam izucavala Bibliju pa je znam :)
ne, nego ste vi falsifikovali bibliju zarad materijalne koristi i eliminisanja konkurencije.
sredice vas zakondavac, samo strpljivo, dosta ste peljesili na kvarno, samo mi treba advokat, radi se o ogromnim parama, a ja nisam lakom.

ima ovde bivsih svedoka kivnih na vas, tek ce da svedoce, ima i advokata, a ja im se nudim kao biblijski ekspert, pa da pocne dranje, polako, spasce ti osmeh s lica kad se procujes kao izdajnik, TJ. UPROPASTITELJ JS :zcepanje:posle cu ja da te zaposlim, rekao sam ti vec, a to si mi se zahvalila

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
jos ako se ispostavi da ste fusnotu dodali kasnije po sugestiji nekog pravnika da bi se formalno-pravno zastitili, platicete svaki cent za to vreme dok fusnote nije bilo u vasoj bibliji, a vi zadovoljavali duhovne potrebe naivnih bez naslednika; ja sad ne znam koji je to period, ali izgleda da ste ga ugasili... nagodbe nece biti, mito vas nece spasti, nema te cene, nema poravnanja, nego idemo na zaravnanje

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
ako ima igde i jedna biblija tj. prevod biblije na ovome svetu da kaze kao JS
3 „Srećni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba,*
Ako nema onda je ovo nelojalana konkurencija falsifikovanjem biblije, jer ispada da jedino JS nude zadovoljenje duhovnih potreba, i nijedna druga denominacija!
da su svesni da su faksifikovali Hristove reci zarad materijalne koristi govori i dodavanje fusnote kojom se ogradjuju od svoje prevare, ali u tome i jeste kvaka, KADA SU JE DODALI i zasto ako ne da se formalno-pravno ograde - pravniku vec sasvim dovoljno da ih postavi pred lice pravde za period pre fusnote, bar je amerika poznata po takvim slucajevima koji propituju kompanije za odgovornost u proslosti,a ovde imamo korpus delikti - naknadno dodavanje fusnote na raniji falsifikat

p.s. koliko su kompanije cigareta platile za zadovoljenje potrebe za opustanjem i uzivanjem, a znali su da varaju/truju ljude?isto je ovo, dokaz crno na belo da su falsifikovali, kasno su se setili fusnote -smoking hazard, vec su morali da plate za stetusto su varali ljude

srecni su oni koji su svesni potrebe za relaksirujucim duvanskim dimom - e posle dosla maca na vratanca
3 „Srećni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba,* - u cemu je razlika objasnice na sudu

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
brate kad se zalaufas isti si ko mona samo sa druge strane crte :jede2:
3 „Srećni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba,* - FALSIFIKAT, seko, a dokaz je da ovoga nema ni u 1 bibliji
jel ima razlike u reklami pre 50 godina - srecni su oni koji su svesni potrebe za opustajucim duvanskim dimom? - jel znas ti koliko su kompanije cigareta morale da plate jer su znale da sto rade nije eticki... pa neka druge ubedjuju u svoju matematiku, nas zanima samo ovaj FALSIFIKAT

Jedno je kada se ti branis biblijom, eto tako je shvatas, drugacije - to moze da prodje, nismo svi jednako pametni,
a drugo je kada je falsifikujes i nemas opravdanje, vec ostavljas i dokaz iza sebe o svom falsifikovanju

Poslednja izmena:

Umri_muski

Elita
Poruka
18.324
I jeste i nije.....to bi trebalo da bude deo kulture komunikacije...
Kultura religijske komunikacije...
Npr neke od smernica....ne ide na svako pitanje odgovor.
Zatim, ni jednom verniku ne moze biti recenica, ti veruj sta hoces.
Iz razloga sto osoba ili prihvata ili ne prihvata izreceno , ali ako nije u pitanju religiozni snobizam, onda je nevernik onaj koji jos nije spoznao veru.
Itd itd....
Ako se prekrse te norme religijske komunikacije imamo uvod prvo u nametanje, a zatim i u nasilje koje prelazi u religijsku netrpeljivost.

Religija i stavovi u vezi religije su bas zbog toga sto je religija usmerena ka onima sa manje znanja, manje razuma i vise zbunjenosti, vrlo cesto uzrok povredjenosti...uvredjenosti.
Ali priznajem da je tako daleko pricati o kulturi govora na srpskom jeziku....

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
hajde ne lupaj.

Biblija je jedna samo su razni prevodi.

Ko moze joss da falsifikuje Bibliju ona prolazi kroz provere da bi bila odobrena
:lol:
stvarno lupas

sta ocekivati opd tebe kada ne piznajes Bozju rec.
ma kakvi, ja sam imao u rukama razne prevode, samo vi isto kao prodavci cigarata imate podilazenje da cemo biti srecni kada zadovoljimo svoje potrebe
3 „Srećni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba,* - FALSIFIKAT, seko, a dokaz je da ovoga nema ni u 1 bibliji
sto ne kazes da li ste imali fusnotu [klik na zvezdicu] oduvek u vasem prevodu, ili ste je dodali kasnije uplasivsi se konsekvenci

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
A ti zapeo za jednu fusnotu.

To je tacan prevod savremenim jezikom receno...
kazem ti ja, kad se procuje da si ti ocinkarila JS... znaci, taj moderni prevod niste imali u pocetku, vec se kasnije neko setio da modernizuje, ili ste od starta JS imali i moderan prevod, a demode u fusnoti? pardon, savremen, a ne moderan

sta je ovde savremeno
3 „Srećni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba,*

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Istina se ne moze lazima unistiti

kao sto Sotona ne moze nista Bogu
A ti zapeo za jednu fusnotu.

To je tacan prevod savremenim jezikom receno...
od koncepta da
videlo svetli u tami, ali tama ga ne obuze
vi ste napravili koncept
da istinu [bukavalan prevod u vasoj fusnoti] zaklanjate lazju [navodno savremenom koja nije tacan prevod, vec vasa reklamna prevara]
15. Što rekoste: Uhvatismo vjeru sa smrću, i ugovorismo s grobom; kad zađe bič kao povodanj, neće nas dohvatiti, jer od laži načinismo sebi utočište, i za prijevaru zaklonismo se;

Umri_muski

Elita
Poruka
18.324
Eto podstakla me ona tema o pusenju da to napisem.
Jehovini Svedoci ne konzumiraju duvan niti drogu niti se opijaju.

To su sve preduslovi da bi neko bio JS.

ne tolerisu se takvi gresi.
U bogte, ja nisam znao da sam podoban za jehovine svedoke.
Meni najvise smetalo to sto mi dok spremam ispit dodju ili same ili u paru neke lepotice i popune mi pauzu to je plus, ali budu prelepe a nece da izadju sa tobom dok te ne vide na njihovim nekim sastancima, a ja ne verujem u kolektivno dobro samo u kolektivno nasilje...
Jedino kolektivno sto mi je pozitiva je kreativnost i saradnja u kreativnosti, a to institucionalne i religijske grupe sigurno ne nude.
A nikad nisu htele da kazu sta njih privlaci u JS.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.