Plakati i grafiti: "CRNOGORŠTINE MARŠ IZ SRBIJE!"...

pridruzujem se grafitima

i dodajem nove:

"Svakom kom je Crna Gora mati - Marsh u Crnu Goru!"
"Svakom kom je majchica Rusija - Marsh u Rusiju!"

Сваком ком је Запад и мама и тата - пасош и МАРШ НА ЗАПАД !!!:evil:

Па бирај хоћеш ли код Солане, Карле, Цобела, Буша, Оли Рена, Медлин... где год ти је воља - АЛИ ОВДЕ СА ТИМ И ТАКВИМ МАРШИРАЊЕМ ПРОЋИ НЕЋЕШ !!! :otkacio:
 
Niko njima nije zabranjivao da se otcepe i tu nije bilo nikakvih problema.Problem je što se u vreme Tita a i danas vodi antisrpska kampanja,falsifikuje se istorija.Ako oni žele da žive odvojeno nije problem ali ako vode žestoku antisrpsku medijsku i svaku drugu kampanju ,izmišljaju novu istoriju, novu crkvu ,jezik i sl. onda im treba stati na put.

Znaš li šta je zanimljivo? To što svi vode antisrpsku kampanju. Hrvati vode antisrpsku kampanju, falsifikuju istoriju, izmišljaju novu, izmišljaju novu crkvu, jezik i sl., pa onda redom Slovenci, Bošnjaci, Makedonci, Crnogorci, Marsovci... Kako to da su jedino Srbi pravi, a svi ostali su falsifikatori istorije i izdajice.
 
Znaš li šta je zanimljivo? To što svi vode antisrpsku kampanju. Hrvati vode antisrpsku kampanju, falsifikuju istoriju, izmišljaju novu, izmišljaju novu crkvu, jezik i sl., pa onda redom Slovenci, Bošnjaci, Makedonci, Crnogorci, Marsovci... Kako to da su jedino Srbi pravi, a svi ostali su falsifikatori istorije i izdajice.

..napad je najbolja odbrana...tako kazu...:hahaha::hahaha::bye:
 
Znaš li šta je zanimljivo? To što svi vode antisrpsku kampanju. Hrvati vode antisrpsku kampanju, falsifikuju istoriju, izmišljaju novu, izmišljaju novu crkvu, jezik i sl., pa onda redom Slovenci, Bošnjaci, Makedonci, Crnogorci, Marsovci... Kako to da su jedino Srbi pravi, a svi ostali su falsifikatori istorije i izdajice.

Prva zajednička država je nosila naziv Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca jer su samo postojala ta tri naroda(nacije) Ostali su samo proizvod Titoizma i nekih zapadnih sila
 
Prije prvog svjetskog rata, na karti Evrope postojale su samo dvije južnoslovenske države, Srbija i Crna Gora. Bosna, Hrvatska, Slovenija - sve je to bila Austrougarska

Postojalo je do Bizmarka i stotinak drzavica umesto jedne Nemacke, pa niko nije osporavao da su to sve Nemci.

Budi sta hoces, na kraju krajeva, ali se ne pretvaraj da ti deda nije bio Srbin.
 
VRAĆAJUĆI SE MALOPRE IZ GRADA VIDEO SAM PLAKATE NA KOJIMA PIŠE:

"CRNOGORŠTINE, MARŠ IZ SRBIJE
...pagani kleti, seme vam se... (...tako nešto, nisam zapamtio tačno šta je pisalo...)
..par metara dalje, veliki grafit sa istim tekstom...

Stvarno NE RAZUMEM te organizacije i ljude koji to rade... Šta je cilj toga?! Da se posvadjamo i sa bratskom CG?! Strašno!

Kao sto sam napisao pre nekoliko dana ,pocelo je pocelo,a i ne cudime kada procitam izjave nasih politicara,bruka i sramota je sve ovo sta se desava,a jos veca je bruka i sramota ovo utrkivanje nasih vajnih politicara ko ce vise popljuvati Crnu Goru i Crnogorce.

Ovo ludilo me podseca na nase "bojkote" Slovenackih gaca,frizidera,zavesa itd.,poziva na "bojkot" Ustasko-Krvatskog mora, jer bogati gde ce pravi Srbenda da pere m..a i onu stvar u njihovom moru kada imamo nase "bratsko" Crnogorsko,Bosansko-mudzahedinskih bureka,suflakija i slicnih gluposti,u tom nasem ludilu u koje smo bili upali,zna se kako smo prosli i kao drzava i kao narod.

I sad nakon maltene dve decenije kasnije ,opet nasi "dragi" politicari u likovima Velje Ilica,Sormaza,Todorovica,Samardzica,Palme ,da ih ne nabrajam sve,isto ili vrlo slicno nam predlazu,predlazu nam da siljimo onu stvar na maloj Crboj Gori i da izlecimo sve nase frustracije zbog svih izgubljenih ratova S.Milosevica,Mire Markovic,V.Seselja,T.Nikolica i ostalih nosioca tog ludila iz `90.godina proslog veka.:otkacio::otkacio::banovati::banovati:

To je za mene bruka i sramota i cisti lavor.:dash:
Mi nikako kao narod ne shvatamo da u ovom svetu nema nikako (kako je to davno jedan veliki politicari drzavnik rekao)"vecnih prijatelja ,nego samo vecni interesi".

P.S.Samo da dodam,da nisam nikakav ********* nego rodjeni Sumadinac iz Kragujevca.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam napisao pre nekoliko dana ,pocelo je pocelo,a i ne cudime kada procitam izjave nasih politicara,bruka i sramota je sve ovo sta se desava,a jos veca je bruka i sramota ovo utrkivanje nasih vajnih politicara ko ce vise popljuvati Crnu Goru i Crnogorce.

Ovo ludilo me podseca na nase "bojkote" Slovenackih gaca,frizidera,zavesa itd.,poziva na "bojkot" Ustasko-Krvatskog mora, jer bogato gde ce pravi Srbenda da pere m..a i onu stvar u njihovom moru kada imamo nase "bratsko" Crnogorsko,Bosansko-mudzahedinskih bureka,suflakija i slicnih gluposti,u tom nasem ludilu u koje smo bili upali,zna se kako smo prosli i kao drzava i kao narod.

I sad nakon maltene dve decenije kasnije ,opet nasi "dragi" politicari u likovima Velje Ilica,Sormaza,Todorovica,Samardzica,Palme ,da ih ne nabrajam sve,isto ili vrlo slicno nam predlazu,predlazu nam da siljimo onu stvar na maloj Crboj Gori i da izlecimo sve nase frustracije zbog svih izgubljenih ratova S.Milosevica,Mire Markovic,V.Seselja,T.Nikolica i ostalih nosioca tog ludila iz `90.godina proslog veka.:otkacio::otkacio::banovati::banovati:

To je za mene bruka i sramota i cisti lavor.:dash:
Mi nikako kao narod ne shvatamo da u ovom svetu nema nikako (kako je to davno jedan veliki politicari drzavnik rekao)"vecnih prijatelja ,nego samo vecni interesi".

P.S.Samo da dodam,da nisam nikakav ********* nego rodjeni Sumadinac iz Kragujevca.


S precima koji se doselili iz C.Gore,jel' tako?
 
Za tebe ne znam,ali moje preci vekovima zive tu gde sada zive....ali da se kao Sumadinac stidim mnogih tkz. turbo-velikih (ne znam ni sam kako da vas covek nazove) Srba,e to je tacno.:dash::dash:

Samo da dopisem,prijatno sam iznenadjen rekaciom ovog lika...mora,da nije kosnultovao sefa i dosefa Velju kada je izgovarao ove reci:

SAMARDŽIĆ: PREKOMERNA REAKCIJA SRPSKIH VLASTI
13.10.2008 14:21 BEOGRAD (Tanjug) - Potpredsednik opozicione Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić ocenio je danas da je reakcija srpskih vlasti na crnogorsko i makedonsko priznanje jednostrano proglašene nezavisnosti Kosmeta bila prekomerna.
''Imamo nervoznu reakciju i prekoračenje do sada primenjivanih mera. Država treba da bude racionalna, a ne da stupa u konflikt kojim izaziva samo medijsku pažnju'', rekao je Samardžić na konferenciji za novinare.
 
Poslednja izmena:
Prije prvog svjetskog rata, na karti Evrope postojale su samo dvije južnoslovenske države, Srbija i Crna Gora. Bosna, Hrvatska, Slovenija - sve je to bila Austrougarska

Tačno ali srpske države

Govor crnogorskog kneza Nikole na vidovdan 1896 u Beogradu po pitanju ujedinjenja

Zagrljeni i slogom spojeni,nas će dobri srpski narod,ispredvajan,a iz tri vjere blagosiljati,blagosijaće nas sjenke umrlih mučenika srpskih,blagosijaće nas roblje srpsko.On će naš primjer šljedovati,te složen sav će vjerovati jednu vjeru,vjeru spasavajuću,vjeru narodnosti.Celo je srpstvo danas u duhu s nama...
 
Poslednja izmena:
Za tebe ne znam,ali moje preci vekovima zive tu gde sada zive....ali da se kao Sumadinac stidim mnogih tkz. turbo-velikih (ne znam ni sam kako da vas covek nazove) Srba,e to je tacno.:dash::dash:

Samo da dopisem,prijatno sam iznenadjen rekaciom ovog lika...mora,da nije kosnultovao sefa i dosefa Velju kada je izgovarao ove reci:

SAMARDŽIĆ: PREKOMERNA REAKCIJA SRPSKIH VLASTI
13.10.2008 14:21 BEOGRAD (Tanjug) - Potpredsednik opozicione Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić ocenio je danas da je reakcija srpskih vlasti na crnogorsko i makedonsko priznanje jednostrano proglašene nezavisnosti Kosmeta bila prekomerna.
''Imamo nervoznu reakciju i prekoračenje do sada primenjivanih mera. Država treba da bude racionalna, a ne da stupa u konflikt kojim izaziva samo medijsku pažnju'', rekao je Samardžić na konferenciji za novinare.
konsultovao je verovatno svoje saplemenike.
drzava koja je racionalna ne dopusta da na kljucnim pozicijama budu drzavljani druge drzave a o nekakvim besplatnostima da i ne govorimo.
 
Za tebe ne znam,ali moje preci vekovima zive tu gde sada zive....ali da se kao Sumadinac stidim mnogih tkz. turbo-velikih (ne znam ni sam kako da vas covek nazove) Srba,e to je tacno.:dash::dash:

Samo da dopisem,prijatno sam iznenadjen rekaciom ovog lika...mora,da nije kosnultovao sefa i dosefa Velju kada je izgovarao ove reci:

SAMARDŽIĆ: PREKOMERNA REAKCIJA SRPSKIH VLASTI
13.10.2008 14:21 BEOGRAD (Tanjug) - Potpredsednik opozicione Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić ocenio je danas da je reakcija srpskih vlasti na crnogorsko i makedonsko priznanje jednostrano proglašene nezavisnosti Kosmeta bila prekomerna.
''Imamo nervoznu reakciju i prekoračenje do sada primenjivanih mera. Država treba da bude racionalna, a ne da stupa u konflikt kojim izaziva samo medijsku pažnju'', rekao je Samardžić na konferenciji za novinare.

Nisam te pitao koliko zive,nego odakle se doselili?
Ako mozda,znas?
 
Nisam te pitao koliko zive,nego odakle se doselili?
Ako mozda,znas?

znam ja..

++++
(“Karađorđevići”, NIN br. 2639)

Prvi put me razočarao gospodin Jovan Ćirilov. Rado ga čitam, ali! Zašto se bojao da u pedigreu o Karađorđevićima navede i onaj dalji, i dublji, koren od Karađorđevog oca. Zar je sramota, i za nas Srbe potcenjujuće, da priznamo da smo se mešali sa drugim nacijama, da je Šumadija, posle odlaska Srba sa Arsenijem Čarnojevićem u Austrougarsku, ostala pusta u koju su tu dolazli svi - Grci, Bugari, Hrvati, Makedonci... A znamo - i ćutimo - i Albanci.

U okolinu Topole naselio se izuzetno veliki broj Albanaca, i to najviše iz plemena Keljmendi (kako smo ih odna nazivali Klimenti). Od njih potiče i loza Karađorđevića.

To je najbolje opisao dr Jovan Tomić, profesor Beogradskog univerziteta i, što nije od sporedne važnosti, lični i veliki prijatelj Petra Prvog Karađorđevića. Stavio je pred svoje studente da to uče, a mi sada krijemo. Dimitrije Tucović takođe piše o tome (Srbija i Albanija, 1914) i takođe se poziva na dr Tomića, a u naučnom svetu to nije nepoznato, čak sada objavljuju i neki udžbenici. Nedavno je i Ibrahim Rugova priznao da je iz istog plemena sa Karađorđem. Može to biti i iz zlih namera, ali je pitanje - otkuda se baš toga setio.
++++
 
znam ja..

++++
(“Karađorđevići”, NIN br. 2639)

Prvi put me razočarao gospodin Jovan Ćirilov. Rado ga čitam, ali! Zašto se bojao da u pedigreu o Karađorđevićima navede i onaj dalji, i dublji, koren od Karađorđevog oca. Zar je sramota, i za nas Srbe potcenjujuće, da priznamo da smo se mešali sa drugim nacijama, da je Šumadija, posle odlaska Srba sa Arsenijem Čarnojevićem u Austrougarsku, ostala pusta u koju su tu dolazli svi - Grci, Bugari, Hrvati, Makedonci... A znamo - i ćutimo - i Albanci.

U okolinu Topole naselio se izuzetno veliki broj Albanaca, i to najviše iz plemena Keljmendi (kako smo ih odna nazivali Klimenti). Od njih potiče i loza Karađorđevića.

To je najbolje opisao dr Jovan Tomić, profesor Beogradskog univerziteta i, što nije od sporedne važnosti, lični i veliki prijatelj Petra Prvog Karađorđevića. Stavio je pred svoje studente da to uče, a mi sada krijemo. Dimitrije Tucović takođe piše o tome (Srbija i Albanija, 1914) i takođe se poziva na dr Tomića, a u naučnom svetu to nije nepoznato, čak sada objavljuju i neki udžbenici. Nedavno je i Ibrahim Rugova priznao da je iz istog plemena sa Karađorđem. Može to biti i iz zlih namera, ali je pitanje - otkuda se baš toga setio.
++++

Takve i slične izjave davao je Slobodan Jakovljević potomak Jakova Obrenovića(brata kneza Miloša Obrenovića),tako da je jasno o čemu se tu radi.
 
Takve i slične izjave davao je Slobodan Jakovljević potomak Jakova Obrenovića(brata kneza Miloša Obrenovića),tako da je jasno o čemu se tu radi.

jasno,ali ovdje se neradi o obrenovicima vos karadjordjevicima.
uostalom,taj poviesni momenat je poznat,Hrvati(mahom dalmatinci)
su bili naseljavani od osmana u ovo sto se danas zove sumadija.
zemlja plodna a prazna,dok su Hrvati na kamenjarau tesko prezivljavali
pa se dobrovoljno naseljavali u sumadiji.prepoznat ces vrlo lako unuke tih dalmatinskih Hrvata shirom srbije.nose prezimena kao im i rodjaci danas od istre do
dubrovnika(antici,matici,jozici,stipici,lovrici,marici............)
 
jasno,ali ovdje se neradi o obrenovicima vos karadjordjevicima.
uostalom,taj poviesni momenat je poznat,Hrvati(mahom dalmatinci)
su bili naseljavani od osmana u ovo sto se danas zove sumadija.
zemlja plodna a prazna,dok su Hrvati na kamenjarau tesko prezivljavali
pa se dobrovoljno naseljavali u sumadiji.prepoznat ces vrlo lako unuke tih dalmatinskih Hrvata shirom srbije.nose prezimena kao im i rodjaci danas od istre do
dubrovnika(antici,matici,jozici,stipici,lovrici,marici............)

Pa taj Obrenović je suparnička dinastija,direktan pretedent na prestol ako Srbija postane kraljevina(dobar deo naroda to želi)onda mu Karađorđevići stoje na putu.A o seobi Hrvata u Šumadiju neću ni da pričam,mnogo si neozbiljan.
 
znam ja..

++++
(“Karađorđevići”, NIN br. 2639)

Prvi put me razočarao gospodin Jovan Ćirilov. Rado ga čitam, ali! Zašto se bojao da u pedigreu o Karađorđevićima navede i onaj dalji, i dublji, koren od Karađorđevog oca. Zar je sramota, i za nas Srbe potcenjujuće, da priznamo da smo se mešali sa drugim nacijama, da je Šumadija, posle odlaska Srba sa Arsenijem Čarnojevićem u Austrougarsku, ostala pusta u koju su tu dolazli svi - Grci, Bugari, Hrvati, Makedonci... A znamo - i ćutimo - i Albanci.

U okolinu Topole naselio se izuzetno veliki broj Albanaca, i to najviše iz plemena Keljmendi (kako smo ih odna nazivali Klimenti). Od njih potiče i loza Karađorđevića.

To je najbolje opisao dr Jovan Tomić, profesor Beogradskog univerziteta i, što nije od sporedne važnosti, lični i veliki prijatelj Petra Prvog Karađorđevića. Stavio je pred svoje studente da to uče, a mi sada krijemo. Dimitrije Tucović takođe piše o tome (Srbija i Albanija, 1914) i takođe se poziva na dr Tomića, a u naučnom svetu to nije nepoznato, čak sada objavljuju i neki udžbenici. Nedavno je i Ibrahim Rugova priznao da je iz istog plemena sa Karađorđem. Može to biti i iz zlih namera, ali je pitanje - otkuda se baš toga setio.
++++
Po Dusanovom zakonu,Srbima je bilo zabranjeno da sklapaju brakove sa siptarima,sto je tradicionalno ostalo do danas,sa jako malim izuzetcima.Tako da mani se ti tvojih klikeranja
 

Back
Top