Plakati i grafiti: "CRNOGORŠTINE MARŠ IZ SRBIJE!"...

[/B]

ma razumijem ja srpsku ljutnju i da se treba sprijeciti falscifiranje povijesti...(iako svi na Balkanu, ali doista svi pljuju po onima drugima da falscifiraju povijest )
i zasto im treba "stati na put" ako zele svoj jezik (pa makar i izmisljen) i zele svoju crkvu ?
i dali je to "stati im na put" moguci razlog za antisrpske kampanje?
p.s. to me podsjeca na bunjevce, koji su etnicki Hrvati, i koji to vise ne zele biti...sto se mene tice, neka budu sto hoce, nova nacija sa novim jezikom itd. jest da je smijesno, ali neka im bude kada to hoce

"stati im na put" nije uzrok već posledica tih kampanja koje traju preko 60 godina.Pod stati im na put nisam mislio da podržim ove grafite ili ništa slično.Milov režim u Podgorici neće večno trajati i on će vremenom nestati,rezultati referenduma su bili tesni.Dosta je Srba dole i pod drugačijim okolnostima oni mogu doneti prevagu.
 
Au, pa nije valjda da misliš da mi ovde želimo da im dajemo privilegije? :shock: Ima stranaka koje se zanose time, zato što ima Crnogoraca koji vole da su sa nama, pa kao mi smo braća. I oni se sada osećaju povređeno. Ali to nema veze sa stavom cele vlade, političkih stranaka, a najmanje naroda. Ja se ne slažem sa time da treba da imaju privilegije. Nisam u vladi, ali znam da ima partija koje misle kao ja. Moji prijatelji misle kao ja. Zapravo ni ne poznajem osobu koja je bila protiv samostalnosti Srbije i samostalnosti Crne Gore, kao ni koja je im se daju privilegije. Iskreno, ne razumem zašto bi ih imao bilo ko ako nije građanin Srbije. Ja im dozvoljavam da budu šta god hoće. O njima ni ne razmišljam. Moji prijatelji takođe. Čak sam imala raspravu sa nekim Crnogorcima pre skoro deset godina. Pričali kako će se otcepiti i bla, bla. Kad sam im rekla da ja to želim da oni urade i moji prijatelji, familija, cela okolina želi da oni odu svojim putem kako bismo i mi progledali. Napali su me kako ih ne razumem, kako to nije tako lako, kako svako ovde ima nekoga i kako smo mi braća. :lol: :shock: Pa ti sada meni reci ko pravi frku. ;)
A što se crkve tiče, pa autokefalnost nisam sigurna da su ikad imali. I autokefalnost ne mogu sami da dobiju niti im ga može dati srpska crkva, koliko ja znam. Ako im je da Pravoslavna crkva onda će je imati, ali niko ne može sam da se odvaja kada mu se ćefne. To nije stvar politike države, već crkve i ne bi trebalo mešati babe i žabe.

sad mi je malo jasnije...ali jos uvijek ne dokraja...moj sin npr. studirao je u Zgb. dva semestra,(prvenstveno sam ga poslala zbog jezika) i iako ima i hrvatsko drzavljanstvo, (a imam ga naravno i ja)morala sam da platim i to povecu svotu, plus studentski samo zbog toga sto nema stalno boraviste u RH....i zato sam pitala dali postoji ta mogucnost, da Crnogorci ne treba da placaju zbog drzavne politike, koja je nama evtl. nedokuciva...
doista steta, ja jako malo znam (ili gotovo nista) o pravoslavnim crkvama, nego sam to procitala ovdje na forumu, pa sam mislila da ti znas vise i dali je to tocno (mislim samostalnost crnogorske crkve)
p.s. da, znam i ja za one price, drugo oko u glavi, srpska sparta itd. (Dubrovnik i Konavle sto sad tvrde...sve su to bili Srbi, mi posteni Crnogorci ne), ali zasto to vise nezele da budu?
 
Alo! Ne može Srbija, niti država niti crkva, da daje njima slobodu da imaju svoju crkvu. Ne ide to tako. Treba da se sazove sabor valjda, pa da tamo sve pravoslavne crkve, autokefalne, dozvole. Šta je vama? I ko njima ovde zabranjuje da imaju svoj jezik? Šta slušate vi tamo po Hrvatskama? :lol:

..podseti me da ti dam bonu za trud..dzaba ti njoj prichash, ona je stvorila sliku o nama i ne odstupa ni mm...verovatno i tebe zamishlja kao bradatu i krezubu..dzaba se trudish da je uputish..slavonija hdz ti je to..tudjman is not dead..i to..
 
Tacno tako,i pritom one ljude dole koji su se izjasnili kao Srbi,na svaki moguci nacin sikaniraju,i to onako ''demokratski''nacin.

Npr ako radis u policiji naprasno dobijes premestaj na nekih stotinjak km od kuce,jer je to ''potreba sluzbe''(kako to komunisticki zvuci),i to je najblazi moguci oblik sikaniranja.

Ako npr imas privatnu radnju,eto ti svakih pet dana u poseti razne vrste inspekcija,koja ti trazi dlaku u jajetu,i normalno nadje,pa te oplete sa par hiljada evra kazne,iz nekoliko puta,tako da ti se vise isplati da je zatvoris
\
Onda npr.izgradis kucu za koju niko u komsiluku nema potrebnu gradjevinsku dozvolu,ali samo tebi je ruse,jer si ''nepodoban'' i znaju da se izjasnjavas kao Srbin.
U isto vreme komsija podoban i obavezno veliki Crnogorac,gradi li gradi,i niko ga zivi ne dira.

Primera iz raznih sfera zivota na hiljade slicnih,ali identicnih po matrici.

ako je ovo tocno e onda je to vise nego lose...:mrgreen:
i onda se treba nesto poduzeti..
 
sad mi je malo jasnije...ali jos uvijek ne dokraja...moj sin npr. studirao je u Zgb. dva semestra,(prvenstveno sam ga poslala zbog jezika) i iako ima i hrvatsko drzavljanstvo, (a imam ga naravno i ja)morala sam da platim i to povecu svotu, plus studentski samo zbog toga sto nema stalno boraviste u RH....i zato sam pitala dali postoji ta mogucnost, da Crnogorci ne treba da placaju zbog drzavne politike, koja je nama evtl. nedokuciva...
doista steta, ja jako malo znam (ili gotovo nista) o pravoslavnim crkvama, nego sam to procitala ovdje na forumu, pa sam mislila da ti znas vise i dali je to tocno (mislim samostalnost crnogorske crkve)
p.s. da, znam i ja za one price, drugo oko u glavi, srpska sparta itd. (Dubrovnik i Konavle sto sad tvrde...sve su to bili Srbi, mi posteni Crnogorci ne), ali zasto to vise nezele da budu?

U Crnoj Gori živi ogroman broj Albanaca i tzv poturica(kojima je bilo u interesu otcepljenje Crne gore)Ako njih izuzmemo veći je broj onih koji su za zajedničku državu
 
"stati im na put" nije uzrok već posledica tih kampanja koje traju preko 60 godina.Pod stati im na put nisam mislio da podržim ove grafite ili ništa slično.Milov režim u Podgorici neće večno trajati i on će vremenom nestati,rezultati referenduma su bili tesni.Dosta je Srba dole i pod drugačijim okolnostima oni mogu doneti prevagu.

mislim da sam negdje procitala da ih pri posljednjem popisu ima oko 38 % sto je za tako malu drzavu, velik broj...i s tim brojem trebali bi imati udio u vlasti, a time i mogucnost odlucivanja
 
sad mi je malo jasnije...ali jos uvijek ne dokraja...moj sin npr. studirao je u Zgb. dva semestra,(prvenstveno sam ga poslala zbog jezika) i iako ima i hrvatsko drzavljanstvo, (a imam ga naravno i ja)morala sam da platim i to povecu svotu, plus studentski samo zbog toga sto nema stalno boraviste u RH....i zato sam pitala dali postoji ta mogucnost, da Crnogorci ne treba da placaju zbog drzavne politike, koja je nama evtl. nedokuciva...
doista steta, ja jako malo znam (ili gotovo nista) o pravoslavnim crkvama, nego sam to procitala ovdje na forumu, pa sam mislila da ti znas vise i dali je to tocno (mislim samostalnost crnogorske crkve)
p.s. da, znam i ja za one price, drugo oko u glavi, srpska sparta itd. (Dubrovnik i Konavle sto sad tvrde...sve su to bili Srbi, mi posteni Crnogorci ne), ali zasto to vise nezele da budu?

Što bih se ja time bavila? Šta znam šta hoće i neće i kakve to ima veze sa nama Srbima? Koliko ja vidim, Crnogorci žele da budu samostalni, ali da imaju privilegije u Srbiji. Nadam se da će prevladati mudrost i da će im se oduzeti privilegije, pošto stvarno ne znam na osnovu čega treba da ih imaju. Ko ima osnova za dvojno državljanstvo neka ga ima, ali i to treba regulisati posebno, pošto ne sme da bude jednak meni koja imam samo srpsko državljanstvo, neko ko ima i srpsko i još poneko. Taj ima izbor da ode, ja nemam. Imam samo jednu državu.
 
VRAĆAJUĆI SE MALOPRE IZ GRADA VIDEO SAM PLAKATE NA KOJIMA PIŠE:

"CRNOGORŠTINE, MARŠ IZ SRBIJE
...pagani kleti, seme vam se... (...tako nešto, nisam zapamtio tačno šta je pisalo...)
..par metara dalje, veliki grafit sa istim tekstom...

Stvarno NE RAZUMEM te organizacije i ljude koji to rade... Šta je cilj toga?! Da se posvadjamo i sa bratskom CG?! Strašno!

proble je taj sto to i u cg rade...........
 
ma kakvi ********* to su orci

trolovi

kina nam je vishe bratska nego crna gora..

zao mi je i jedno i drugog naroda treca je lepo rekla sustinu treba spustiti loptu i ponasati se u skladu sa situacijom

1. sto se tice skolovanja stranci su stranci (ne znam zasto se to uopst ene primenjuje nadam se da ce ovaj shamar malo da osveti resurna ministarstva pa nek strebaju ali nek plate)
2. treba bojkotovati njihov turizam maksimalno (stvar licnog dostojanstva ne bi otisao tamo na more da je od zlata plaza ionako je vecina isla tamo ili zbog frke sa sankcijama ili aj kao kul smo sa njima pa tamo. postoje i bolja i lepsa a bogami i jeftinija mesta za letovanje)
3. treba ukinuti sve moguce trgovinske povlastice (uvoz izvoz ne neka blokada ali kao na svetskom trzistu realni ekonomski zakoni ponuda potraznja pa i sa malo zasoljenog poreza)

to je ukratko to, grafitima se nece daleko dogurati i ne znace nista. Stranci su stranci i tacka. Sa republikom srpskom je vec drugacija stvar njima treba sve povlastice dozvoliti. Sve ono sto su crnogorci imali i sto su izgubili nezavisnoscu i sad ovim "priznavanjem" to srbi iz republike srpske treba da imaju
 
VRAĆAJUĆI SE MALOPRE IZ GRADA VIDEO SAM PLAKATE NA KOJIMA PIŠE:

"CRNOGORŠTINE, MARŠ IZ SRBIJE
...pagani kleti, seme vam se... (...tako nešto, nisam zapamtio tačno šta je pisalo...)
..par metara dalje, veliki grafit sa istim tekstom...

Stvarno NE RAZUMEM te organizacije i ljude koji to rade... Šta je cilj toga?! Da se posvadjamo i sa bratskom CG?! Strašno!

E mani me toga bratskog. Imam samo 3 brata i to je to najbolje da su mi crnogorci braca.
 
Tada je jos bio u ljubavi sa Slobodanom Milosevicem. Kasnije se opametio i odvojio od najveceg zlocinca u istoriji srpskog naroda koji je i najzasluzniji za nezavisnost Kosova

Nemas ti pojma ni o cemu.......
Ostavi Milosevica sudu istorije......Jer svakako nemas nikakva prava da na taj nacin ocenjujes bilo koga.
Ali Milo?
Odcepio se od Milosevica, pa je govorio, da samo on ode, i sve ce biti u redu.
Pa je on otisao.Pa se onda cepao od Djindjica, pa se cepao od Srbije, sad se spaja sa Kosovom.....
Prilicno jasna politika.Politika jednog beskicmenjaka, ogrezlog u kriminal, koji je samo marioneta i eksponent srbomrzaca...
Ali, kad zavrsi posao za koji je postavljen, zavrsice isto onako kao i Norijega, Husein, i mnogi drugi koji su cuvajuci svoju gu**cu, radili protiv interesa svog naroda.
 

Back
Top