Pitanje za sve Hriscane...?

MilicaN:
Volela bih da te vidim za 10 g, tj kakav ces biti....(nemoj sad da meispljujes, molim te)
Ne vidim da će se moji stavovi po pitanju organizovane religije promeniti u budućnosti. To bi bio svakako korak unazad. Mogu samo da žalim one kukavice koji religiju i Boga prihvate pred kraj života u nadi da će im to doneti neki boljitak kad umru. Čitao sam na jednom web sajtu izjave američkih osuđenika na smrt, to su dakle ubice koji se, pre nego što će nad njima biti izvršena najstroža kazna, okreću - kome drugom nego Bogu. U izjavama 90% njih pominje se Bog, obično u pokajničkom kontekstu.

To je licemerje ubica koji ni pred kim drugim ne mogu da se iskreno pokaju.

I naravno, nemam razloga da te "pljujem", ne radim to ni onima koji me vređaju, ne znam otkud tebi ta ideja? :D
 
ZA SIZIFA Evo stigla sam na posao, pijem kafu i interesuje me da li si nesto odgovorio. Pretpostavljam da zivis ovde i da poznajes nas zargon - nadovezujem se na ono " nemoj sad da me ispljujes" - samo sam htela da se nasalim na konto tvog odbacivanja svega sto se ne da dokazati a odnosilo se na prihvatanje moje poruke da te andjeli cuvaju. Sve najbolje.
 
MilicaN:
...samo sam htela da se nasalim na konto tvog odbacivanja svega sto se ne da dokazati a odnosilo se na prihvatanje moje poruke da te andjeli cuvaju...
Anđeli nisu tu, pustio sam ih na odmor. Dva su otišla u Tursku a treći je otišao sa Deda Mrazom na neki letnji festival na Mediteranu. Dao sam im tri nedelje, jedva čekam da se vrate na posao. :wink:
 
ZA KASTORA[/color STRAH OD BOGA I MANIPULISANJE: kada pricam sa prijateljima uvek gledamo da pricamo o mudrosti hriscanske religije a ne o sledbenicima, njihovoj nesavrsenosti i manipulacijama - toga ne mozes da se spases Pogledaj Tarkovskog ili Dostojevskog na temu - sta bi bilo kad bi bili svi srecni i idealni..
Tako sam bila u zapletu oprecnih osecanja i rezona povodom straha od Boga dok nisam procitala neku knjigu u kojoj se tip muci time i dobija odgovor od Boga, nesto kao -
Pa kakav bih ja Bog bio, tvorac neba i zemlje itd., kad bih ljudima naredjivao a oni me ne slusaju pa se ljutim i kaznjavam koga kako stignem (i kako mi mislimo - ne s podjednakom pravdom.
Ja sam rekao malo drugacije,a vi, ljudi ste to izvrnuli... da vam ukazem na put i nacin da dodjete do mene - "Kada budete spoznali mene ljubicete bliznjeg..... Kada budete spoznali mene necete... itd sve sto pise u 10 bozjih.."
Pravo da ti kazem, meni je to delovalo kao razbistrenje situacije, malo pomeranje delica i sada stoji slika kako treba.
Koliko sam skapirala do sada a ne mogu da se hvalim nekim znanjem, samo pokusavam, ljubav i princip ljubavi oslobadja, dovodi do mudrosti i sve ostalo a to je dobilo ime Bog i otvara cudesna vrata, svakome vec prema svom trudu
 
ZA KISSKA I SLICNE
Citam sta pises o Bibliji i zavidim vam.. mozda sam ja tek sada spremna da hvatam dublji smisao i pocecu ovih dana ponovo citam. Ima mnogo onih koji citaju i odbacuju, onih koji ne citaju, a malo onih koji pronalaze bar nesto u njoj.
Da li je neko citao Sazrevanje duse - knjiga sa Hilandara? I sta mislite o Isusovoj molitvi i svemu sto se pise o njoj?
 
Uto, 05. avgust 2003 20:49
Strah od Boga ne mora postojati. Ne mora se ni verovati u njegovo postojanje. Bilo bi krajnje besmisleno da se plašimo nečega u čije postojanje ne verujemo, zar ne?
GOVORIM O ONIMA KOJI VERUJU U BOGA , A STRAH NE OD NEČEGA NEGO OD NEČIJE KAZNE A TO JE SMRT I SRAMOTA KAO LOPOV ŠTO SE PLAŠI ZATVORA I SRAMOTE

Ova je tvrdnja u potpunosti lišena smisla, i izuzetno emocionalno obojena. Šta ti uopšte smatraš pod "smislom"? Da li po tebi biće koje stvara Kosmos, pri tom pateći od svih ljudskih slabosti i mana, ima veći "smisao" nego prosto postojanje živog sveta koji nastavlja svoju vrstu kontinuirano se prilagođavajući uslovima okoline u kojoj živi? Ova rečenica "slučajno bez smisla" ima samo za cilj da neodlučnima pokaže besmisao teorije evolucije koja je mnogo smislenija nego teorija da je sve nastalo onako kako su pisci Biblije svojevremeno zamislili.
TAČNO DA JE EMOCIONALNO OBOJENA I U STILU EVOLUCIONISTA I MALO IRONIČNA
Christadelphian ::
Ako nađemo i jednu protivrečnost treba odbaciti šta?
prvo tumačenje a ne Bibliju.

Tu i jeste problem. Ja sam svojevremeno na ovim diskusijama navodio protivrečnosti pred kojima zdrav razum mora da poklekne i svoje mesto ustupi slepoj veri. Nema potrebe da se ponavljam
MENI NISI NAVEO NI JEDNU , SAMO ARGUMENTI U FAZONU TI NEZNAŠ TI SI GLUP TI SI SLEP ZAVEDEN I SL.
TO MOGU I JA REĆI ZA TEBE I GDE SMO STIGLI

MADA STVARNO RUKU NA SRCE ZA JEDNOG EVOLUCIONISTU I TO TAKO GORLJIVOG ZA SVOJU VERU NISI BIO NEKULTURAN NITI PROST, ŠTO SKIDAM KAPU.
 
Christadelphian:
...Ja sam svojevremeno na ovim diskusijama navodio protivrečnosti...

MENI NISI NAVEO NI JEDNU , SAMO ARGUMENTI U FAZONU TI NEZNAŠ TI SI GLUP...
Ni jednu?
Možda nisam tebi lično, ali evo iz rukava jedne biblijske protivrečnosti: dakle, nagradno pitanje - koliko je godina imao Joahin kada je počeo da vlada?

a) 8 godina
b) 18 godina
c) 21 godinu

Odgovor potražiti u 2. Carevima i 2. Dnevnika. Ako odgovoriš i logično i tačno u isto vreme a Biblija i dalje ostane bez protivrečnosti, dobijaš sledeću protivrečnost. Pa da te čujemo.
 
Sizif:
Christadelphian:
...Ja sam svojevremeno na ovim diskusijama navodio protivrečnosti...

MENI NISI NAVEO NI JEDNU , SAMO ARGUMENTI U FAZONU TI NEZNAŠ TI SI GLUP...
Ni jednu?
Možda nisam tebi lično, ali evo iz rukava jedne biblijske protivrečnosti: dakle, nagradno pitanje - koliko je godina imao Joahin kada je počeo da vlada?

a) 8 godina
b) 18 godina
c) 21 godinu

Odgovor potražiti u 2. Carevima i 2. Dnevnika. Ako odgovoriš i logično i tačno u isto vreme a Biblija i dalje ostane bez protivrečnosti, dobijaš sledeću protivrečnost. Pa da te čujemo.
Svaka cast na tvom naporu. Ipak, imam malu sugestiju. Biblija se cita DUHOM a ne razumom. Iz tog razloga i postoji molitva koja se izgovara pre nego se otvore te svete stranice...tada stize pomoc od Duha Bozjeg (iliti Sv. Duha) da zaista razumemo RECI BOZJE...a onda nam verovatno nece biti bitno ko koliko godina ima ili kakve je boje bila Sarina haljina...duhom cemo spoznavati nesto drugo sto se krije iza vibracije reci...Mnogo srece,
 
Christadelphian:
Uto, 05. avgust 2003 20:49
Strah od Boga ne mora postojati. Ne mora se ni verovati u njegovo postojanje. Bilo bi krajnje besmisleno da se plašimo nečega u čije postojanje ne verujemo, zar ne?
GOVORIM O ONIMA KOJI VERUJU U BOGA , A STRAH NE OD NEČEGA NEGO OD NEČIJE KAZNE A TO JE SMRT I SRAMOTA KAO LOPOV ŠTO SE PLAŠI ZATVORA I SRAMOTE

Ova je tvrdnja u potpunosti lišena smisla, i izuzetno emocionalno obojena. Šta ti uopšte smatraš pod "smislom"? Da li po tebi biće koje stvara Kosmos, pri tom pateći od svih ljudskih slabosti i mana, ima veći "smisao" nego prosto postojanje živog sveta koji nastavlja svoju vrstu kontinuirano se prilagođavajući uslovima okoline u kojoj živi? Ova rečenica "slučajno bez smisla" ima samo za cilj da neodlučnima pokaže besmisao teorije evolucije koja je mnogo smislenija nego teorija da je sve nastalo onako kako su pisci Biblije svojevremeno zamislili.
TAČNO DA JE EMOCIONALNO OBOJENA I U STILU EVOLUCIONISTA I MALO IRONIČNA
Christadelphian ::
Ako nađemo i jednu protivrečnost treba odbaciti šta?
prvo tumačenje a ne Bibliju.

Tu i jeste problem. Ja sam svojevremeno na ovim diskusijama navodio protivrečnosti pred kojima zdrav razum mora da poklekne i svoje mesto ustupi slepoj veri. Nema potrebe da se ponavljam
MENI NISI NAVEO NI JEDNU , SAMO ARGUMENTI U FAZONU TI NEZNAŠ TI SI GLUP TI SI SLEP ZAVEDEN I SL.
TO MOGU I JA REĆI ZA TEBE I GDE SMO STIGLI

MADA STVARNO RUKU NA SRCE ZA JEDNOG EVOLUCIONISTU I TO TAKO GORLJIVOG ZA SVOJU VERU NISI BIO NEKULTURAN NITI PROST, ŠTO SKIDAM KAPU.

Strah Bozji ili Strah od Boga, kazu sveti oci, je pocetni stadij duhovnog razvoja, kada smo jos uvek niske svesti i kada samo strahom mozemo da postujemo neke kanone- strah od kazne nas ispravlja...ali u naprednijem stadijumu duhovnog razvoja kada smo blizi Bogu i kada usled Bozje blagodati osetimo LJUBAV prema Bogu, tada se gubi strah od kazne, ali se pojavljuje strah da ne uvredimo voljenog. To je isto kao kada dete ne prelazi ulicu jer se plasi oceve kazne, a kasnije, zato sto voli oca trudi se da ga ne uvredi.
Toliko za sada. Svako dobro svima.
 
Mislim da je nas zdrav razum postavljen na premisama koje su nam trenutno razumljive i prihvatam da smo sigurni jedino kad su nam mehanizmi za komunikaciju sa svetom poznati i oprobani...
Volela bih da cujem misljenja i iskustva onih koji su prosirili granice za razumevanje iako je tesko, ima patnje i ima straha... duh, dusa ... imaju puteve koji oslobadjaju od socijalnih programa ( mentalnih, emotivnih) i uvode u ljubav - tako sam nekako shvatila i sad cu da otvorim temu, samo za vernike - iskukstva u vezi Isusove i ostalih molitvi, pa zovem Gosta 1, Srpkinju, Kiska i ostale da mi pricaju
 
Sad sam tek zbunjen.Trudio sam se da odbacim razum i da verujem bez pitanja.Sto vise citam ovo o cemu Sizif prica nalazim potvrde nekih mojih stavova.Kako da slepo verujem?Zelim ali ne ide.Cak osecam neku nelagodnost i pri ulasku u crkvu.Plasim se i da ne verujem,a opet razum mi ne da da slepo verujem.
 
Sizif:
Možda nisam tebi lično, ali evo iz rukava jedne biblijske protivrečnosti: dakle, nagradno pitanje - koliko je godina imao Joahin kada je počeo da vlada?

a) 8 godina
b) 18 godina
c) 21 godinu

Mislio sdam Sizife, da sam ti dao zadovoljavajući odgovor na tu takozvanu proturječnost.
A gdi mi je tekst - nestao.

Pozdrav
zenzen
 
Pa da ponovim radi drugih
Dakle sizif kaže:



"2. Carevima, 24
8. Осамнаест година беше Јоахину кад се зацари, и царова три месеца у Јерусалиму. Матери му беше име Неуста, кћи Елнатанова, из Јерусалима.

2. Dnevnika, 36
9. Беше Јоахину осам година кад поче царовати, и царова три месеца и десет дана у Јерусалиму; и чињаше што је зло пред Господом.

Hajde onih deset dana carevanja da oprostimo kao grešku zaokruživanja, ali deset godina... što je mnogo, mnogo je, prava "bogovska" greška."


Hoće li išta vrediti ukoliko objasnim ovo naizgled proturječje. Ubijedjen sam da si spreman iz rukava izbaciti na desetine njih. No,iz koje(kojih) knjige ih crpiš? Sumnajm da si spreman sam čitati Bibliju i baciti se u lov na proturječnosti.
Bibliju je pisalo četrdesetak osoba u rasponu od nekih 1600 godina. Pri tome ta knjiga razvija jedinstvenu temu od početka do kraja. Pa kako su im promakli takvi detalji?
Pozeljno bi bilo da prvo uočis o čemu govore te dvije knjige. O hronologiji dakle kraljeva Izraela i Jude. Morao bi zapaziti s koliko je iskrenosti izvještavano o svoj izopačenosti kako kraljeva tako i samog izabranog Božjeg naroda. Tu nema manipulacija i pisanja stavri koje će golicati usi.
Ukoliko su biblijski pisci bili viješti manipulatori razumno bi bilo očekivati da otklone takve detalje.
Nekada takve razlike prije ukazuju na doslijednost u izvještavanju nego na proturjecnost. Svaki je pisac pisao iz svog gledista. Nekad je pisao hronoloski, a nekad s odredjene vremnske distance.
2. Carevima pisao je Jeremija. Očito, za njega je bitno kad je Joakim stvarno počeo vladati, a to je bilo ka je ovome bilo nešto više od 18 godina.
2. Dnevnika pisao je Ezra koji nas izvještava da je Joakim zapravo kao jedini naslijednik proglašen kraljem već u 8 godini. Drugi podatak, onaj o dužini njihova carevanja se slaže. Ne naglašujući posebno, Ezra govori o periodu njegovog stvarnog vladanja. Ne očekuješ zasigurno da dijete od 8 godina caruje i još pri tome čini zlo pred Jehovom Bogom.
Jeremija i Ezra upotpunjuju sliku.
 
Zdravo ZenZen,

Hajde da kažemo da je to numeričko sitničarenje, ali recimo da krenemo od istoriografskih podataka, recimo kako je umro Savle. Ima mnogo "istina" u Bibliji, između ostalog da se ubio, 1 Sam 31:4-6, 1 Dn. 10:4, pa onda da ga je ubio Amalik 2 Sam 1:8-10, pa da su ga ubili Filisteji 2 Sam 21:12, pa na kraju i da ga je sam Bog ubio, u 1 Dnev. 10:14.

Ako je i od Boga, totalna je ludnica.
 
Sizif:
Pozdrav i tebi Sizif. Hoce li prestati ove vručine?

Nego veliš:
"Hajde da kažemo da je to numeričko sitničarenje, ali recimo da krenemo od istoriografskih podataka, recimo kako je umro Savle. Ima mnogo "istina" u Bibliji, između ostalog da se ubio, 1 Sam 31:4-6, 1 Dn. 10:4, pa onda da ga je ubio Amalik 2 Sam 1:8-10, pa da su ga ubili Filisteji Sam 1:8-10, pa na kraju i da ga je sam Bog ubio, u 1 Dnev. 10:14."

Što bi rek'o Đura iz nadrealista: «ovi eksperimenat me malo zamorijo»

Dakle uvjek želiš vidjeti naopako. Ne želiš vidjeti kako različiti pisci prenose izvještaj o istom dogadjaju i kako ga svojim uglovima gledišta upotpunjuju.
O tome kako je Saul, prvi kralj Izraela izgubio život točno saznajemo u 1 Sam. 31:4-6 i 1. Dn. 10:4. Dakle ubio se nasadivši se na oružje jednog od vojnika.
Saul je jako mrzio Davida i svim silama je nastojao ubiti ga. U 2. Sam. 1:8-10 čitamo o tome kako je Amalek mislio da će se dodvoriti Davidu ukoliko kaže da je lično dokrajčio Saula. Ta Amalekova laž na njegovo iznenadjenje košatala ga je života.
Ako znamo da su ta dešavanja posljedica ratovanja, tj. boja sa Filistejima, nije pogrešno reći da su ga Filisteji ubili. I u svjetovnom jeziku nekad se tako generališu stvari i historijski fakti pogotovo kad se govori s neke vremenske distance kao što je slučaj i u 2. Sam 1:8-10. Uz to Saulov postupak-samoubojstvo rezultat je očajne situacije na bojnom polju s Flistejima pa iz tog razloga takodjer proizlazi da su Filisteji doprinjeli njegovoj smrti. (U svjetovnom jeziku nekad čujemo kako je gradonačelnik napravio most. Premda znamo da su ga pravili radnici nama je jasno što se time htjelo reći.)
Na koncu svega Saul, prvi kralj Izraela na to mjesto je postavljen direktno Božjom voljom. Obzirom da iz Biblije saznajemo da se Bog uplitao u dešavanja na zemlji samo u vezi sa provedbom svoga nauma, to znači da je smrt, Saula koji se pokazao poptuno nedostojnim uloge kralja Izraela bila u funkciji provedbe Božjeg nauma. To nam potvrdjuje i citat iz 1 Dnev. 10:14.
Što je slijedeće.
 
Sizif:
Gost1:
Biblija se cita DUHOM a ne razumom.
Goste, hvala ti za više nego zadovoljavajući odgovor. Jedini problem je što duh emocionalno zrelih, odraslih osoba ne prihvata stvari koje se kose sa zdravim razumom.
Postoji molitva"Gospode, pomozi mojem neverju" jer i VERA je stanje svesti i osvaja se sa naporom...iskrenom molitvom dobit ces pomoc i odgovore...ali ako si "definitivno"uveren da su to sve gluposti jer "emotivno zreo covek se oslanja na razum" zatvorio si sva unutarnja vrata spoznaje i sav si otisao u spoljna cula na osnovu kojih i funkcionise razum (iliti 15%tvog uma). Ja ipak mislim da se mudar covek ne oslanja ninasta svoje, vec iskljucivo na Boga, jer onda se ka njemu izliva beskonacna ljubav i beskonacno znanje...Ali to je vec neka druga prica.
 
MilicaN:
Mislim da je nas zdrav razum postavljen na premisama koje su nam trenutno razumljive i prihvatam da smo sigurni jedino kad su nam mehanizmi za komunikaciju sa svetom poznati i oprobani...
Volela bih da cujem misljenja i iskustva onih koji su prosirili granice za razumevanje iako je tesko, ima patnje i ima straha... duh, dusa ... imaju puteve koji oslobadjaju od socijalnih programa ( mentalnih, emotivnih) i uvode u ljubav - tako sam nekako shvatila i sad cu da otvorim temu, samo za vernike - iskukstva u vezi Isusove i ostalih molitvi, pa zovem Gosta 1, Srpkinju, Kiska i ostale da mi pricaju
Draga Milice,
Isusova molitva je oprobano sredstvo kontakata sa Gospodom. Iza njene vibracije stoje generacije monaha i svetitelja i posto u vasioni nista nije propadljivo, izgovaranjem molitve covek se ukljucuje na taj kanal iliti vibracioni talas. Sam sadrzaj molitve ti sve objasnjava. Prvo prihvatas Isusa Hristosa kao Sina Bozjeg, zatim, osecas sebe gresnom (pogresnom iliti izdvojenom od Boga) i trazis pomilovanje (da otpadne sve sto te udaljava od Boga, trazis probudjenje, trazis povratak izvoru, kucas da bi ti se otvorila unutarnja cula kojima ces iznutra rasti ka Gospodu..itd. ovo sve vec znas, pretpostavljam.. Ono sto ja znam je da bi trebalo da imas duhovnog oca ili starca (kako mi to pravoslavci zovemo) koji ce ti blagosloviti molitvu (blagoslov nije samo prazna rec vec mocna duhovna podrska), s kojim ces se redovno konsultovati jer ozbiljno upraznjavanje Isusove molitve nosi sa sobom dosta prelesti- nasa cula pocnu da se igraju s nama i zato se mora pod duhovni pokrov starca. Preporucujem ti Oca Jojila (manastir Cirilovac pored Kolasina), Oca Simeona (Manastir Rukumija), Oca Simona (Isposnica Sv. Save pored Studenice), Oca Benedikta (Podmajna Budva)itd.itd. Sa sestrinskom ljubavlju...
 
Pa zasto da se citira Biblija ao si vjernik ne mora znaciti da su popovi bezgresni, da je crkva dobra i slepovjerujes u Boga ali znaj da u bibliji nemama niceg ruznog gresnog pokvarenog i bolesnog. Vremenom se morala prilagoditi svim ljudima, ona nije knjiga za obrazovane niti je knjiga za odrasle on je podjednako za djecu za neuke za sve.
 
mirjana:
...ali znaj da u bibliji nemama niceg ruznog gresnog pokvarenog i bolesnog. Vremenom se morala prilagoditi svim ljudima, ona nije knjiga za obrazovane niti je knjiga za odrasle on je podjednako za djecu za neuke za sve.
Aaaaahahaha! Naročito su za decu pogodna ona poglavlja gde se govori o razbijanju beba o kamen, kamenovanju žena koje su izgubile nevinost pre braka, kao i ona gde se polni organi muškarca upoređuju sa magarčevim a količina ejakulirane sperme sa konjem... Deca to vole. :twisted:
 
Srpkinja:
MilicaN:
Mislim da je nas zdrav razum postavljen na premisama koje su nam trenutno razumljive i prihvatam da smo sigurni jedino kad su nam mehanizmi za komunikaciju sa svetom poznati i oprobani...
Volela bih da cujem misljenja i iskustva onih koji su prosirili granice za razumevanje iako je tesko, ima patnje i ima straha... duh, dusa ... imaju puteve koji oslobadjaju od socijalnih programa ( mentalnih, emotivnih) i uvode u ljubav - tako sam nekako shvatila i sad cu da otvorim temu, samo za vernike - iskukstva u vezi Isusove i ostalih molitvi, pa zovem Gosta 1, Srpkinju, Kiska i ostale da mi pricaju
Draga Milice,
Isusova molitva je oprobano sredstvo kontakata sa Gospodom. Iza njene vibracije stoje generacije monaha i svetitelja i posto u vasioni nista nije propadljivo, izgovaranjem molitve covek se ukljucuje na taj kanal iliti vibracioni talas. Sam sadrzaj molitve ti sve objasnjava. Prvo prihvatas Isusa Hristosa kao Sina Bozjeg, zatim, osecas sebe gresnom (pogresnom iliti izdvojenom od Boga) i trazis pomilovanje (da otpadne sve sto te udaljava od Boga, trazis probudjenje, trazis povratak izvoru, kucas da bi ti se otvorila unutarnja cula kojima ces iznutra rasti ka Gospodu..itd. ovo sve vec znas, pretpostavljam.. Ono sto ja znam je da bi trebalo da imas duhovnog oca ili starca (kako mi to pravoslavci zovemo) koji ce ti blagosloviti molitvu (blagoslov nije samo prazna rec vec mocna duhovna podrska), s kojim ces se redovno konsultovati jer ozbiljno upraznjavanje Isusove molitve nosi sa sobom dosta prelesti- nasa cula pocnu da se igraju s nama i zato se mora pod duhovni pokrov starca. Preporucujem ti Oca Jojila (manastir Cirilovac pored Kolasina), Oca Simeona (Manastir Rukumija), Oca Simona (Isposnica Sv. Save pored Studenice), Oca Benedikta (Podmajna Budva)itd.itd. Sa sestrinskom ljubavlju...
...Stvarno odavno nisam procitao ovako nesto...jesi li ti ovo sama smislila ili ti je neko pomogao?Jedno pitanje za tebe...NE IMAJ DRUGOG BOGA OSIM MENE I NE GRADI IDOLE PO LIKU MOME....NE MOLI SE DRUGOM BOGU DO MENI I NE PRINOSI IM ZRTVE....NE GRADI BOGOMOLJA,MENI SE MOZES MOLITI SVUDA I UVEK....? Nigde u po Bibliji Bozijim recima ne nadose se reci koje bi dozvolile sledece stvari,Krst,Crkve,Ikone...sve je to Bogohuljenje? A sta reci o Isusu,ima li sta o tome u Starom Zavetu?
 
Ovaj forum pocinje da lici na svastaru... skoro da nema smisla nikakva diskusija jer niko nikog nece ubediti ni u sta - samo diskvalifikacije...
Pitam se i sama sta mi treba da se opterecujem raznim rezonima ... Cini mi se da oni koji veruju pokusavaju nesto da kazu ali oni koji ne veruju bukvalno " disu za vratom" i zapitkuju ili poricu. Zasto? Da neko sad pocne o krokodilima uopste se ne bih petljala.
 
MilicaN:
Ovaj forum pocinje da lici na svastaru... skoro da nema smisla nikakva diskusija jer niko nikog nece ubediti ni u sta - samo diskvalifikacije...
Pitam se i sama sta mi treba da se opterecujem raznim rezonima ... Cini mi se da oni koji veruju pokusavaju nesto da kazu ali oni koji ne veruju bukvalno " disu za vratom" i zapitkuju ili poricu. Zasto? Da neko sad pocne o krokodilima uopste se ne bih petljala.
Milicice,
U pravu si i iskljucujem se. Mrzi me da se preganjam. Zelim ti svako dobro...
 

Back
Top