Pirsing na pupku

@ oxxy
Hm,cudi e da ti tvoj doktor nije to objasnio... Bar desetak dana cistis, troporocentnim hidrogenom, jodom ili rastvorom morske soli, prva tri,cetiri dana bar 5 puta dnevno, kasnije je dovoljno i dva puta. Uz to mozes i prvih par dana jednom dnevno da namazes i neku antibiotsku mast, npr gentamicin. Bilo bi da dobro da neko vreme izbegavas kupanje na bazenima,rekema, jezerima i sl. Zarastanje je potpuno individualna stvar, od nedelju dana do tri nedelje
 
Ja cju da ga bushim(ali tek sledecjeg ljeta),pa sam se maLo raspitaLa...rekli su mi da ne boli,da je osjecjaj neprijatan,ali uopshte ne boli.Kad ga stawish trebash da ga chistish nechim,i to je to...waljda ne trebash da ga skinesh,pa da ga dugo ne stawish jer mozhe da zaraste;)...to je to;P
 
@ oxxy
Hm,cudi e da ti tvoj doktor nije to objasnio... Bar desetak dana cistis, troporocentnim hidrogenom, jodom ili rastvorom morske soli, prva tri,cetiri dana bar 5 puta dnevno, kasnije je dovoljno i dva puta. Uz to mozes i prvih par dana jednom dnevno da namazes i neku antibiotsku mast, npr gentamicin. Bilo bi da dobro da neko vreme izbegavas kupanje na bazenima,rekema, jezerima i sl. Zarastanje je potpuno individualna stvar, od nedelju dana do tri nedelje

hvala Flaffy ;)
Lekar nije objasnio jer je i sam samo dva puta do sad to radio... on mi je spomenuo samo hidrogen, a meni je trebalo malo vise info... bas ovako kako je u tvom postu. Hvala jos jednom.
 
Ok ischitala sam celu temu i mada svi govore o tome kako je nuzno chistiti i odrzavati pirsing u pupku niko ne govori KAKO?
Pitanje za one koji ga imaju... KAKO odrzavate svoj pirsing? Chime to radite? Koliko dugo ste radili tokom zarastanja.
Ja sam izbushila juche, u bolnici, kod svog lekara u potpuno sterilnim uslovima.
Sad me zanima odrzavanje....

ps Jos jedno pitanje... koliko je trebalo da rupica, bar na izgled zaraste (mislim, da nema sukrvice i sl.)

Pupak se neguje min 6 meseci...Cistis ga 3 puta dnevno: ujutru antibakterijskim sapunom,; u toku dana prskas ga marisol rastvorom i isperes; pre spavanja opet sapun...

Da bi formirala rupicu i putic, moras malo provlaciti mindjusicu gore dole...;)
 
Pupak se neguje min 6 meseci...Cistis ga 3 puta dnevno: ujutru antibakterijskim sapunom,; u toku dana prskas ga marisol rastvorom i isperes; pre spavanja opet sapun...

Da bi formirala rupicu i putic, moras malo provlaciti mindjusicu gore dole...;)

Ja sam pochela da koristim antibakterijski sapun i hidrogen (3%) 2-3 puta dnevno. Ponekad naprskam enbecinom i to je to... za sad nemam problema. Proslo je samo 3 dana, ;) ali ovo sad valjda i jeste neki najkritichniji period.
Koliko sam shvatila, najvaznije je redovno i obavezno (!) chistiti taj deo.
Ovo za povlachenje gore-dole ide jednostavnije nego sto sam ochekivala. lol lol
Nije strasno i ne boli (osim kada zaboravim na nju i zakachim je sluchajno odecom ili rukom. :sad2::sad2:

Najteze mi ipak pada to sto ne mogu da spavam na stomaku... :( To je isto kao da su me naterali da spavam na stolici!
 
Ja sam pochela da koristim antibakterijski sapun i hidrogen (3%) 2-3 puta dnevno. Ponekad naprskam enbecinom i to je to... za sad nemam problema. Proslo je samo 3 dana, ;) ali ovo sad valjda i jeste neki najkritichniji period.
Koliko sam shvatila, najvaznije je redovno i obavezno (!) chistiti taj deo.
Ovo za povlachenje gore-dole ide jednostavnije nego sto sam ochekivala. lol lol
Nije strasno i ne boli (osim kada zaboravim na nju i zakachim je sluchajno odecom ili rukom. :sad2::sad2:

Najteze mi ipak pada to sto ne mogu da spavam na stomaku... :( To je isto kao da su me naterali da spavam na stolici!

Ne bih ti preporucila hidrogen jer isusuje ranu;)
 
Zaista ne znam sta je najbolje resenje!
Mishljenja su podeljena. Na jednoj strani chujem da je hidrogen obavezan, jer odrzava pupak i pirsing chistim, a na drugoj strani chujem da je antibakterijski sapun sasvim dovoljan za odrzavanje pirsinga u tom "kritichnom" periodu zarastanja i da je sve drugo suvishno.
Ja se odluchila za kombinovanje, radi svake sigurnosti. Znam, nije ni to reshenje, ali .... :(
 
kakvu samo famu pravite oko toga :roll: imam ga vec 6 godina i nikakvih problema nije bilo,samo sam prala bebi sapunom prvih par dana...a to za hidrogen-ni slucajno,to moze isusiti pa mora da se vadi pirsing pa da se ceka 3-4 meseci dok ne zaraste etc....samo napred svima koji hoce da buse :)
 
Slazem se za preveliku famu... Vidim da su skoro svi ovde protivnici hidrogena,meni je bas odgovarao, mada se nisam nesto pretrzala od ciscenja. Ni govora o setomesecnom ciscenju ne znam ni da li je 6 dana trajalo, i posle 4 godine pupak mi je ziv i zdrav :D (pu,pu,da ne ureknem)
 
evo nije proslo ni punih 3 meseca a pirsing hoce napolje....
koza se istanjila i pochela blago da se isushuje.
da li je moguce da ce mindjusa da mi "otpadne".
sta da preduzmem ljudi
please help!!!!
ja volim moj pirsing...
 
Pu...maiq mu...šta će mo sad...
c035.gif

Skini isti i zaboravi da si ga ikada imala - manje ćeš se sekirati...
 
evo nije proslo ni punih 3 meseca a pirsing hoce napolje....
koza se istanjila i pochela blago da se isushuje.
da li je moguce da ce mindjusa da mi "otpadne".
i meni se isto to bilo desilo...S:
koza se naglo stanjila posle 3 meseca..
al sad je proshlo vec godinu i po dana i sve je ok ((:
pirs stoji na nekoliko mm...al bitno je da je TU :mrgreen:

na tebi je da odluchish ocesh da ga skinesh ili ostavish....mozda izraste, a mozda i ostane....
 
O cemu se tu zapravo radi? Da li je zahtevalo neko posebno odrzavanje, ne razumem... Sto se tiche higijene, preduzela sve sto je bilo potrebno i nikada nisam imala problem sa infekcijama ili slichno. Da li ce mi se slichno desiti ako za neko vreme pokusam ponovo?
 
O cemu se tu zapravo radi? Da li je zahtevalo neko posebno odrzavanje, ne razumem... Sto se tiche higijene, preduzela sve sto je bilo potrebno i nikada nisam imala problem sa infekcijama ili slichno. Da li ce mi se slichno desiti ako za neko vreme pokusam ponovo?
strano telo...pa ga nechiji organizam odbacuje, a nechiji ne..
mozhe, ali i ne mora da ima veze sa infekcijama, higijenom...
 

Back
Top