Pink Floyd

Nemaju oni nikakve veze sa klasikom,niti se njihova vrednost dokazuje na taj nacin.Imas jos mnogo bendova ciju muziku je odsvirao LFO.To ti je samo pokusaj da se preko popularne muzike privuku ljudi na njihove koncerte.Sad se lepo cuje na ovom primeru ustvari da njihova muzika i nije toliko bogata...Najbolje je ipak slusati studijski album i gitarske solaze.

Nije stvar u tome da sve moze da izvede orkestar. Vrednost nije pitanje bogatstva i zamrsenosti i koji je ili koliko je instrumenata u pitanju. Bitna je ideja.
Jednostavnost sama po sebi nije losa osobina. Nekad je, uostalom, najjednostavnije stvari najteze razumeti, (uopste u zivotu). A muzici masis sustinu ako polazis od toga sta je ko hteo da postigne radi neke popularnosti ili bilo kog licnog motiva. To je cist pozitivisticki pristup koji za samu umetnost nema nikakvog znacaja.
Ja kod Pink Floyda upravo cenim jednostavnost, savrsenstvo jednostavnosti. To ne znaci da je prosto
 
Kako Pink Floyd postaje blizak klasici sto opet pokazuje koliku vrednost imaju. Ovo je Time u izvodjenju Londonskog filharmonijskog orkestra



Ti ovde povezujes klasiku i flojde,kazes da postaju bliski klasici.To mi nije jasno kako?Kako mozes da povezujes klasicnu muziku sa njima.Ako je to LPO odsvirao ne znaci da je to klasika.A vec sam rekao zbog cega ,zato sto je to jedan od najkomercijalnijih albuma u popularnoj muzici.Ti ako njih slusas ,to je tvoj ukus i ne mesam se u to ali ne mozes da ih dizes u nebesa i da ides toliko daleko da ih povezujes i jednacis sa klasikom.
 
nisam u tom smislu mislila bliski. Naravno da to nije isto niti moze biti. Mislila sam bliski u smislu da izrazavaju nesto. Nema veze ni ako su , ako hoces gori od klasike, vec da ipak njihova muzika ima smisla, izrazava neku sustinu. Necu ih porediti sa ostalim rok grupama jer ga vise uglavnom ne slusam
Pa sta ako je komercijalno. Rec komercijalan je jedna rec koja je postala klise. Nije uvek popularnost isto sto i glupost. Ta rec se tako cesto koristi da vise nista ne znaci. Zato ona nije nikakav argument
Uostalom, to ne znaci da je album pravljen namenski samo za to da bi bio najpopularniji. Ako je nekom cilj popularnost on uziva u "blagodetima" koje ona donosi. A jesi ti kad video npr. Dejvida Gilmura da se javno eksponira, svoj privatni zivot i stvara neku sliku o sebi u javnosti. Ja to nisam primetila
Ali kad Mik Dzeger kaze kako svaki dan pije zeleni caj da bi odrzao svoju vitku liniju , e to je drugo
 
Mogao bih sad da se raspisem da ti iznesem argumente al me mrzi stvarno...A mislim i da ne bih postigao nista time...Jednostavno ne posmatramo muziku na isti nacin i nisam trebao da se ukljucim ni u kakvu raspravu.Uzivaj,pozz
 
Ti ovde povezujes klasiku i flojde,kazes da postaju bliski klasici.To mi nije jasno kako?Kako mozes da povezujes klasicnu muziku sa njima.Ako je to LPO odsvirao ne znaci da je to klasika.A vec sam rekao zbog cega ,zato sto je to jedan od najkomercijalnijih albuma u popularnoj muzici.Ti ako njih slusas ,to je tvoj ukus i ne mesam se u to ali ne mozes da ih dizes u nebesa i da ides toliko daleko da ih povezujes i jednacis sa klasikom.

Klasična muzika ima tačnu definiciju i odnosi se na period u kojem je stvarana. Ovde se može reći da je jedna fantastična rok-pop kompiozicija odsvirana u aranžmanu sinfonijskog orkestra što zaista odlično zvuči. Ipak, reč klasika se često koristi i u prenosnom značenju, kao nešto vredno, za sva vremena i sl. Što sigurno, voleo ti to ili ne za Flojde svakako važi i svi muzičari u celom svetu ih poštuju i dive im se.
 
Poslednja izmena:
nece biti toliko para u Evropi. bio sam na Watersu dvaput do sada, Locarno 2006 i Budimpesta 2007 i oba puta karta nije presla 50-60 evra. opusteno. idemo zajedno ako hoces, a ako si za dodatnu avanturu, mozes da produzis sa mnom u Prag gde je koncert tri dana kasnije :)

Pa i ja sam kontao tako. Mada, ne bih žalio ni centa i da su američke cijene. Što se tiče puta - može. :) Eh, kad bih nekako mogao zaspati do sljedeće godine. :)
 
Ljudi, danas sam nashao blago :D sluchajno sam kod babe trazhio neke rukavice u potkrovlju i sasvim sasvim slucajno ispod neke stare krpe naidjem na cd floyda, album neki sa orkestrom, machine se zove... Original totalno... Nema srewcnijeg covjeka od mene :D
 
Prodajem sledece floydove albume:Meddle,Atom heart mother,Obscured by clouds,Dark side of the moon,Wish you were here,Wall(2cd),final cut i Jazz side of the moon(jazz obrada istoimenog albuma).Diskovi su odlicno ocuvani,kao novi, skoro uopste nekorisceni,stari oko godinu dana!I veoma vazno,prodaju se u paketu ,ne pojedinacno!Cena je fiksna:5000din!Zainteresovani se mogu javiti na 0640467236-Milorad
 
Roger+Waters.jpg
 
Prodajem sledece floydove albume:Meddle,Atom heart mother,Obscured by clouds,Dark side of the moon,Wish you were here,Wall(2cd),final cut i Jazz side of the moon(jazz obrada istoimenog albuma).Diskovi su odlicno ocuvani,kao novi, skoro uopste nekorisceni,stari oko godinu dana!I veoma vazno,prodaju se u paketu ,ne pojedinacno!Cena je 5000din!Zainteresovani se mogu javiti na 0640467236-Milorad
 
David Gilmour and Roger Waters were re-united again last night to perform for a charity event. They played Wish You Were Here at the Hoping Foundation Benefit Evening on 10th July 2010 which was compared by Fearne Cotton!

102800407-1.jpg


;)

eto njih opet
 
David Gilmour to play Guitar on The Wall Tour

Pink Floyd guitarist David Gilmour is to join his old band mate Roger Waters on The Wall Live Tour either in 2010 or 2011 at one concert to play Comfortably Numb on guitar!

logicno da ce da svira gitaru :D

samo treba saznati kad i gde...kupiti karte...zvuci jednostavno....
 

Back
Top