Pink Floyd

milicaanchy:
Hm...ja od njih najvishe volim "Comfortably numb","High hopes" i naravno,"WISH YOU WERE HERE"...Ali ovde znam dosta ljudi koji znaju samo da pevaju "Another brick in the wall"(stvarno,ko ne zna tu pesmu?)i umislili da su neki...

A stvarno, ko ne zna za ovo sto si ti navela? Nije ti to Pink Floyd, to je David Gilmour, uglavnom.
Jos ti treba da cujes.
Jos si ti mala za tu muziku. :wink:
 
PINK FLOYD ko nije cuo za njih :?: :!: nemam njihov nastup live 2 jula ali sigurno mislis na koncert jer sve sto je LIVE je KONCERT, je li, krejzi :?:
IMam ih dosta ali ne bih :lol: :oops: znala da ih pustim u promet
 
morphea:
PINK FLOYD ko nije cuo za njih :?: :!: nemam njihov nastup live 2 jula ali sigurno mislis na koncert jer sve sto je LIVE je KONCERT, je li, krejzi :?:
IMam ih dosta ali ne bih :lol: :oops: znala da ih pustim u promet

bio sam tamo :D . Kako da propustim poslednju sansu da vidim legende uzivo. Definitivno najbolja grupa svih vremena, bez diskusije. Najkompletniji, najoriginalniji, od psihodelije do rokanja (The Nile song). E sad slusajte ovo, krece Breathe (na Live Eight), i ja da uzmem fotoaparat da slikam, noge mi se zatresu...i traje...i traje...i nikad mi se toliko nisu noge tresle. Posle sam se sat vremena setao po Londonu i razmisljao o koncertu. Kakvi su bili, joj!! Sta bih dao za jos jedan World Tour.

"When Pigs Fly" - Pink Floyd World Tour 05/06

A sto se tice pesama, nekako najdraze su mi

Shine 1
Stay
Fat Old Sun

Albumi Wish You Were Here i Nice Pair. ma svi!!!
 
Arnold_Layne:
morphea:
PINK FLOYD ko nije cuo za njih :?: :!: nemam njihov nastup live 2 jula ali sigurno mislis na koncert jer sve sto je LIVE je KONCERT, je li, krejzi :?:
IMam ih dosta ali ne bih :lol: :oops: znala da ih pustim u promet

bio sam tamo :D . Kako da propustim poslednju sansu da vidim legende uzivo. Definitivno najbolja grupa svih vremena, bez diskusije. Najkompletniji, najoriginalniji, od psihodelije do rokanja (The Nile song). E sad slusajte ovo, krece Breathe (na Live Eight), i ja da uzmem fotoaparat da slikam, noge mi se zatresu...i traje...i traje...i nikad mi se toliko nisu noge tresle. Posle sam se sat vremena setao po Londonu i razmisljao o koncertu. Kakvi su bili, joj!! Sta bih dao za jos jedan World Tour.

"When Pigs Fly" - Pink Floyd World Tour 05/06

A sto se tice pesama, nekako najdraze su mi

Shine 1
Stay
Fat Old Sun

Albumi Wish You Were Here i Nice Pair. ma svi!!!

Kupio sam Nice Pair LP za 150 din. na ulici skoro.
Da li to neko ne ume da ceni umetnost ili hoce da je podeli sa ostalima (za џ) ne znam. Znam da ja to sad imam i da ne dam za zivu glavu. Problem je sto nemam gramofon... Ali bice! Nadam se
 
Плоче сам нашао у Нишу, на почетку Победине лик продаје читаву колекцију свега и свачега из 60, 70 и 80-их. Код њега су од 150 па навише. Неке цени и 2500! Мислим да још увек није продао "Виш ју вр хир" (јбг, ћирилицу волим). "Најс пер" сам платио 200. Али остало сам купио од бисера који је продавао пре њега, дао ми "Дарк сајд ов д мун" за 50, "Виш ју..." за 50, "Колекшн ов грејт данс сонгс" за - 50 (динара). А све су ко нове! Криво ми што нисам налетео на "Зид" и "Животиње", кажу да је било и тога. Значи правац - Ниш!
 
i ja....zahvaljujuci mom drago tati, koji mi je pomogao da slusam danas onom sto slusam, ja posedujem sve ploce pink floyda...
ne znam, na pplocama njihova muzika vise dolazi do izrazaja...narocito ona dimenzija...ona...znate...vec...
ovom prilikom se zahvaljujem svom tati...
HVALA TATA! :D :D :D
 
Ja mogu samo da ponovim ono sto ste svi rekli.
Floyd-i su broj jedan po svemu.
I objektivno i subjektivno. :)
Svemirska muzika...
Malo mi smetaju te podele Barett-Waters-Gilmour.
Svi su oni Pink Floyd i bezveze je odvajati ovo ili
ono.
Cinjenica je da su najbolje stvari(albumi) Waters-ovi,ali nisam siguran da bi sve to tako izgledalo bez ostalih clanova,a narocito Gilmour-a.
Zamislite da je na njegovom mestu bio neko drugi(da je ostao Syd ili da je dosao neki "nalozeni").
Ne bi to bilo to.
Isto je cinjenica da stvari od Watersov-og odlaska
vise nisu konceptualne i da nemaju bas neki predubok smisao ili poruku.
Naravno, najvise volim Dark side,Wish ,Animals i Wall + Division bell.
Mozda su najkomercijalniji ali to je ono njihovo
prepoznatljivo.
Ostale(Umma,Saucer,Atom...) ne mogu da slusam bas uvek sto ne znaci da nisu dobri.
Sto se tice poslednjeg nastupa,vise me je odusevilo sto su se skupili(ipak je moguce!) nego sam nastup,ali treba uzeti u obzir godine,mada su zvucali bolje od dosta mladjih bendova.
Zelja mi je da ih vidim uzivo,jos kad bi opet bili kompletni...
 
Ok, ovo je mesto za fanove Floyda.Po meni, njihov najbolji album je Dark side of the moon,
zatim za nijansu slabiji Wish you were here...i meni najdrazi Animals...
Svakako, veliki povratak je A momentary lapse of reason koji pokazuje da bend ima "dusu" i
bez Rogera Watersa.Kakvo je Vase misljenje???
 
Momentary Lapse of TALENT je definitivno najloshiji ;)

a što se tiče najboljeg "Wish You Were Here", moj ujedno omiljeni album bilo kog izdavača. pa onda vrlo blizu prva dva ''Piper At The Gates Of Dawn'' i ''A Saucerful Of Secrets'', s'tim što je Saucerful malo bolji jer je, ipak to jedini album na kome su sva petorica radila
tek onda moze Dark Side i ostali
 
Pink Floyd, nemam reči. U srce ste me dirnuli, a i po žicama.
Stvarno, PF nešto mnogo više od benda,... A ako moram da se odlučim za omiljeni album, neka to bude Dark Side...
 

Back
Top