Pink Floyd

Zdravo! Pišem vam iz Makedonije, i kao prvo primite moje izvinenje ako moj makedonsko-srpski je loš.

O Pink Floyd nema šta da se priča, sve je dosad rečeno, ali hteo bih da kažem nekoliko stvari:

Ne mogu da shvatim kako možete da birate omiljene pjesme kada PF se slušaju po albumima kao zaokruženih koncepata, i ne mogu da se izdvoju neke posebne omiljene pesme.

Moja lista omilenih albuma:

Dark side of the moon
Wish you were here
Animals
The wall
The final cut

Ovi su prvi 5 zasto su konceptualni i sa sjajnu poruku, a samo malo ispod njih:

The piper at the gates of dawn
Saucerful of secrets
More
Atom heart mother
Meddle
The division bell

Ostaju Ummagumma i Obscured by clouds, koje ih nisam isslusao dobro, i A momentarz lapse... za koga mogu da parafraziram jedan drug clan foruma, da je to nedostatak talenata.

Што се мене тиче они помало извикани бенд, као и њихови наследниси Рејдиохед.
Добар бенд али претераше га са похвалама, смем да се кладим да је неки бољи бенд од њих неоправдано скрајнут као што је случај на релацији Рејдиохед - Меркури Рев.
Уосталом, шта да се уплићем у дискусију кад ионако више немам интересовања за Флојде.
Дивижн Бел ме је дефинитвно удаљио од њих.

PAC-PAC:
Што се мене тиче они помало извикани бенд, као и њихови наследниси Рејдиохед.
Добар бенд али претераше га са похвалама, смем да се кладим да је неки бољи бенд од њих неоправдано скрајнут као што је случај на релацији Рејдиохед - Меркури Рев.
Уосталом, шта да се уплићем у дискусију кад ионако више немам интересовања за Флојде.
Дивижн Бел ме је дефинитвно удаљио од њих.

Ako si podobro zapoznaen so istorijata na bendot kje znaes deka Division Bell e nastanat posle zaminuvanjeto na Waters, a toa definitivno ne e Pink Floyd. A za falenje, mislam deka malku e falen i deka treba uste povekje da go falat. Nepovtorliv bend.

Trotsky:
Ako si podobro zapoznaen so istorijata na bendot kje znaes deka Division Bell e nastanat posle zaminuvanjeto na Waters, a toa definitivno ne e Pink Floyd. A za falenje, mislam deka malku e falen i deka treba uste povekje da go falat. Nepovtorliv bend.

Nauci srpski.......

1. Dark Side Of Moon
2. Wish You Were Here
3. The Wall
4. The Animals
5. Meddle
6. The Division Bell, A Momentary Lapse Of Reason;
7. The Final Cut (tekstovi izuzetni, ali razocaranje na polju svirke)

Steta da tek sada vidim ovu temicu
1. njihove ploce mozete da eventualno nadjete u second hand shopovima...na buvljacima...nemam gramofon ali njihovih ploca imam...bilo mi zao ne kupiti ih
2. film "the wall" mozete da snimite na DC++ program kao kazaa i slicni samo bez too much cookies...i treba da imate puno share...najmanje 5 Gb....treba vam lista "hubova" ali to mozete da prepisete od mene ;)
3. na DC++ sam nasla dosta njihovih koncerata, albuma, albuma roger watersa cak, vjerovatno ih mozete naci na i drugim programima ali ja sam imala srecu sa DC++
4. Ima super koncert sa Roger Watersom i raznim pjevacima....zove se the wall koncert....i radjen je kad je berlinski zid srusen....vrijedno pokusati naci i odgledati....spektakl na Pink Floyd nacin

krejzi_dajmond:
Ne bih mogao da izdvojim neki album kao najbolji... Njihovu muziku treba posmatrati kao jedno delo. Nije mi jasno sto su se svi zalepili za Wish You Were Here i Another Brick, to su skroz prosecne rock stvari a i nemaju velike slicnosti sa Pink Floyd-om u sustini, iako vecina na njih prvo pomisli kad se prica o Floyd-u. Da li su oni slusali Echoes ili Shine On You Crazy Diamond... Ili ceo Meddle album, ili Relics, ili Dogs, Sheep, One tri drugacije svinje (ja preveo), WELCOME TO THE MACHINE...ma sve?
Da bi se Pink Floyd doziveo mislim da je potrebno dobro ozvucenje, svi albumi, best of-ovi i video snimci (nikako mp3), puno, puno slobodnog vremena bez prisustva drugih osoba (osim ako ne zele da uzivaju sa vama) i spremnost uma da prihvati toliku dozu dooooobre muzike. Naravno, ne sve odjednom, treba uzivati polako, album po album, a svaki zasluzuje mnogo.
Oni su pravili toliko dobru muziku da mislim da su znali neku tajnu ljudske duse koju niko nije pre njih, a ni posle. Oni stvarno prodiru do moje duse. Ne znam gde je ali znam put do nje, a to je njihova muzika. A studirali su arhitekturu... I ne mogu da podnesem kad neko kaze da su drogirali ko ludi pa su pravili takvu muziku. Sta, pola mog drustva samo sto nije izdalo Dark Side of the Moon Vol. 2? Droga ovako ne radi, verujte!

Jeste li ih gledali 2. jula u Londonu? Ponovo zajedno... Matorci a rasturaju ko da imaju 25. Ma oni nece umreti!

Kurt Cobain:
Pink Floyd je skroz ok. Naj pesma mi je another brick in the wall

Meni je omiljena shine on you crazy diamond... Mogu da je slusam staaalno... :D

A inace, text od another brick in the wall... :D:D:D

Pink Floyd - Learning to Fly

Into the distance, a ribbon of black
Stretched to the point of no turning back
A flight of fancy on a windswept field
Standing alone my senses reeled
A fatal attraction holding me fast, how
Can I escape this irresistible grasp?

Can't keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted Just an earth-bound misfit, I

Ice is forming on the tips of my wings
Unheeded warnings, I thought I thought of everything
No navigator to guide my way home
Unladened, empty and turned to stone

A soul in tension that's learning to fly
Condition grounded but determined to try

Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I

Above the planet on a wing and a prayer,
My grubby halo, a vapour trail in the empty air,
Across the clouds I see my shadow fly
Out of the corner of my watering eye
A dream unthreatened by the morning light
Could blow this soul right through the roof of the night

There's no sensation to compare with this
Suspended animation, A state of bliss
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit,
moja omiljena...

Iron man:
Nauci srpski.......

1. Dark Side Of Moon
2. Wish You Were Here
3. The Wall
4. The Animals
5. Meddle
6. The Division Bell, A Momentary Lapse Of Reason;
7. The Final Cut (tekstovi izuzetni, ali razocaranje na polju svirke)

Slazem se sa listom, mada bih ubacio negdje i Ummagumma i Atom Heart Mother

Ehej, Pink Floyd. Jedna od mojih najvećih ljubavi i prvi koncert na koji sma zapucala preko grane sama s 16! :) Naravno, na turneju Division Bell pre 10-ak godina!

Iron man:
Nauci srpski.......

Čemu ovo? Dečko se lepo izvinio što ne govori tečno, ovde je zbog muzike!

~Long you live and high you fly
And smiles you'll give and tears you'll cry
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be.~

CopyofSeeNoEvilPaper-1.jpg

Rekoh da osvjezimo malo temu... :wink:

Back