Pilula "za dan posle" ...

Potrebno je shvatiti jednu stvar a to je da postinor nije bombona vec metoda kojoj se pristupa u krajnjoj nuzdi.
Ne znam nijednog lekara koji bi ordinirao postinor 3 dana pred ocekivan ciklus.A sto se tice vaseg slucaja, izuzeci postoje ali to ne opravdava konzumiranje hormonskih bombi kad god se desi nezasticen odnos, zato i postoje antibebi pilule ,da bi se odrzavala kontinuirana kontracepcija.
Postinor to nije.
 
dr:
Potrebno je shvatiti jednu stvar a to je da postinor nije bombona vec metoda kojoj se pristupa u krajnjoj nuzdi.
Ne znam nijednog lekara koji bi ordinirao postinor 3 dana pred ocekivan ciklus.A sto se tice vaseg slucaja, izuzeci postoje ali to ne opravdava konzumiranje hormonskih bombi kad god se desi nezasticen odnos, zato i postoje antibebi pilule ,da bi se odrzavala kontinuirana kontracepcija.
Postinor to nije.
Tu se slazem.
 
tequila:
menstruacija mi traje oko 4 dana,dan poslije sam imala sex bez zastite i sad se bojim da mogu ostati trudna. kupila sam postinor pa ne znam da li ga smijem popiti?

Мислим да не треба, пети дан после почетка менструације не би требало да буде плодан! Следећи пут памет у главу!

Постинор нису бомбонице, децо!!!
 
Devojke ako mozete izbegnite Postinor i konkretno pilule za dan posle. Ona potpuno stetno deluje na organizam. Mozda ce zvucati surovo ali manje stete vam izazove abortus nego ta jedna pilula.
Ako vec morate uzmite anti-bebi pilule ali samo one sa najmanjom dozom hormona, a trenutno su to i kod nas i u svetu Logest.
Naravno, prvo se posavetujte sa svojim ginekologom i ne samo to nego zahtevajte da vam pre pocetka koriscenja urade hormonalni test da vidite svoj hormonski status,pa ako je ok...samo napred.
Pruza vam potpunu opustenost i potpuno uzivanje.
A ti Nelice...ipak za nekih 15-tak dana uradi test trudnoce i idi do ginekologa na ultrazvuk...moje prijateljice su imale lose iskustvo...
Secno![/QUOTE]

Ma nemoj mi reci, vece zlo od 2 tablete sa hormonima (slazem se da su jaci od onih kod obicnih tableta i da ne treba da budu primarna kontracepcija) nego da te neko ceprka na slepo? Mislim..........
Dalje, da Logest mozda imaju najnizi nivo, ali ne odgovaraju svima te u tom smislu obavezno uradite neophodne analize (krv na polne hormone i T3, T4, TSH) i ne uzimajte pre toga tablete jer uzima drugarica, jer je doktorica preporucila. Prvo analize pa konzumacijaA!

Nelice i meni je bilo uzasno muka kad sam uzela Postinor- ali ta pojava je navedena kao moguca u pratecim efektima, te eto desava se.
I da, obavezno otidi do lekara, ako ni zbog ceg II onda zato sto bi trebalo da se upise u karton, da si uzela Postinor, da ne bude da se nesto poremei a da doktor posle ne zna svedetalje.
By the way, I ja bih radila i test i UZ.
 
Lady:
Nije potrebno da budes nesto posebno medicinski obrazovan da zakljucis da to mora biti jako stetno s obzirom da se uzima da bi u slucaju da je doslo do trudnoce sprecilo plod da se razvija.Zar je moguce da postoje i devojke koje to cesto koriste???????

Ne mogu da verujem. lepo ne mogu da verujem da ste napisali ovakvu glupost. Pa da ste samo otisli na google i procitali nesto o tome znali sledece:
How does POSTINOR-2 work?
POSTINOR-2 is an emergency contraceptive which is taken after unprotected sex. It is estimated that POSTINOR-2 prevents about 85% of expected pregnancies and so will not prevent a pregnancy in every instance. It is thought to work by:
• Stopping your ovaries from releasing an egg;
• Preventing sperm from fertilising any egg you may have already released; or
• Stopping a fertilised egg from attaching itself to your womb lining.
POSTINOR-2 helps to stop a pregnancy before it is established. It does not work if you are already pregnant.
POSTINOR-2 can help to prevent you from getting pregnant, but you must take the first tablet within 72 hours (three days) of having unprotected sex. The tablets are more effective if they are taken as soon as possible after unprotected sex. You need to take the second tablet 12 hours (but no more than 16 hours) after the first.
 
Evo pile na finskom!

Kuinka does POSTINOR -2 aikaansaada? POSTINOR -2 on by odottamaton tapaus ehkäisyväline joka on varattu jäljessä hoivaton erotiikka. Se on arvioitu että POSTINOR -2 estää jokseenkin 85% -lta arvata merkityksellisyys ja joten jälkisäädös ei ehkäistä merkityksellisyys kotona joka esimerkki. Se on ajatus jotta aikaansaada luona :
• Asuva sinun munasarja polveutua aukaiseminen by yllyttää ;
• Ehkäisy siemenneste polveutua fertilising jokin yllyttää te toukokuu hankkia ennestään esittämislupa ;
eli • Asuva hedelmällisyys yllyttää polveutua kiinnittyä itse jotta sinun kohtu sisusta.

POSTINOR -2 auttaa jotta seis merkityksellisyys aiemmin se on laillinen. Se does ei aikaansaada tokko te aari ennestään merkittävä. POSTINOR -2 kanisteri auttaa jotta ehkäistä te polveutua ehtiminen merkittävä , ainoastaan te raivo ajaa edellä levy sisäpuolella 72 aika ( kolme days ) -lta hankkiva hoivaton erotiikka. levy aari enemmän tehokkaasti tokko he aari varattu koska aikaisin koska mahdollinen jäljessä hoivaton erotiikka. Te kaivata jotta ajaa avustaa levy 12 aika ( ainoastaan ei enemmän kuin 16 aika ) jäljessä edellä.
 
ja sam pila jednom i bas mi nije bilo dobro, prelezala sam ceo dan. ali opet ja sam sva kilava. inace me trudnoca uzasava i nikad nisam imala nezasticen odnos ali eto jednom je prokleti kondom morao da pukne, i to durex. eto radi to cudo, ali ja ga nikome ne bih preporucila osim u veoma izuzetnim situacijama na koje sami ne mozete uticati nego se jednostavno dese...
 
Nedavno je bio jedan članak čini mi se u "Kuriru" u kome je bilo reči upravo o ovim tabletama. Tablete mogu da se koriste samo jednom do dva puta godišnje!!!!!! Naravno, direktor klinike "Narodni front" je lepo objasnio da ukoliko dođe do rizičnog odnosa bolje je popiti te pilulice, nego uraditi abortus. Ali, nikako ih ne treba često koristiti, jer je to "hormonska bomba" za organizam i totalni šok! Zato je naglasio da ih retko treba koristiti!
 
Silvie:
Ne mogu da verujem. lepo ne mogu da verujem da ste napisali ovakvu glupost. Pa da ste samo otisli na google i procitali nesto o tome znali sledece:
How does POSTINOR-2 work?
POSTINOR-2 is an emergency contraceptive which is taken after unprotected sex. It is estimated that POSTINOR-2 prevents about 85% of expected pregnancies and so will not prevent a pregnancy in every instance. It is thought to work by:
• Stopping your ovaries from releasing an egg;
• Preventing sperm from fertilising any egg you may have already released; or
• Stopping a fertilised egg from attaching itself to your womb lining.
POSTINOR-2 helps to stop a pregnancy before it is established. It does not work if you are already pregnant.
POSTINOR-2 can help to prevent you from getting pregnant, but you must take the first tablet within 72 hours (three days) of having unprotected sex. The tablets are more effective if they are taken as soon as possible after unprotected sex. You need to take the second tablet 12 hours (but no more than 16 hours) after the first.

Tek sam sada primetila da je citiran moj post od pre tri godine. Procitala sam ga ponovo i videla da se nista nije u medjuvremenu promenilo-jos uvek sam istog misljenja. Postinor i ostale pilule za dan posle zbog velike koncentracije hormona i dalje smatram losim po zdravlje i mislim da ih treba izbegavati sem u slucaju krajnje nuzde (jer je, naravno, sve bolje od abortusa). Zaista me zanima zbog cega moje misljenje smatrate gluposcu.
 
Zasto?

Q:Original postavio Lady
Nije potrebno da budes nesto posebno medicinski obrazovan da zakljucis da to mora biti jako stetno s obzirom da se uzima da bi u slucaju da je doslo do trudnoce sprecilo plod da se razvija:Q

A sad ajte da vam prevedem kako POSTINOR-2 funkcionise:
POSTINOR-2 je urgentna kontracepcija koja se uzima nakon nezassticenog sexa. Procena je da POSTINOR-2 sprecava oko 85% trudoca te u tom smislu neće uvek spreciti trudnocu.
Funkcionise ovako:
• Sprecava jajnike da oslobode jajnu celiju;
• Sprecavaju oplodjenje u slucaju da je doslo do oslobadjanja jajne celije; ili
• Sprecava da se oplodjeno jajasce „ugnezdi“ u materici.
POSTINOR-2 moze spreciti trudnocu ali tablete morate uzeti u roku od 72 sata (3 dana) od nezasticenog odnosa. Tablete su efikasnije ako su uzete sto pre. Druga tableta mora biti uzeta 12 sati posle prve (ali ne vise od 16 sati kasnije) .

POSTINOR-2 pomaze predupredjivanju trudnoce. Ne funkcionise ako ste vec u drugom stanju
-Sto ce reci ne sprecava razvijanje ploda!

Slazem se da ga ne treba konzumirati ko kokice, kao i da je sve bolje od kiretaze, ali ne mozete stavljati polu informacije. Neko ce se trudan nakljukati i sta onda?
Mnogo mladih zena (nazalost) misli da se kontraceptivne tablete mogu uzimati s vremena na vreme, da se mogu uzimati one koje koristi drugarica i sl? Ja se stresem kad tako nesto cujem. Ne mogu da verujem da nemaju neke osnovne informacije, da nisu otisle kod lekara nego eto amaterisu.
Mozda sam bila pregruba i izvinjavam se, nije mi bila namera.
 
Ok, u pravu ste, zaista se jesam lose izrazila, naravno da Postinor nece pomoci ukoliko je vec doslo do trudnoce. U stvari sam samo htela da podvucem razliku izmedju pilula za dan posle i obicnih kontraceptivnih pilula posto stvarno poznajem devojke koje Postinor uzimaju precesto.
 
Da li je moguce da postinor2 izazove poremecaj ciklusa? Ja sam ga uzela prvi put u zivotu pre 4 meseca, iako nije bilo potpunog odnosa, za svaki slucaj, jer se uzasno plasim da cu ostati u drugom stanju. Tad osim trodnevne vrtoglavice i malaksalosti pre nego sto sam dobila, nisam imala nezeljene efekte. Proslog meseca sam uzela, opet za svaki slucaj. Dobila 7 dana ranije uz uzasno jaku vrtoglavicu. A zatim sam nakon cetiri dana kako je prestalo krvaranje dobila opet, u vreme kad bi trebala da dobijem da nije doslo do prevremenog krvarenja. Otici cu kod ginekologa, samo me interesuje da li je postinor mogao da izazove ova krvarenja koja za mene nisu ni malo uobicajena? Do sada nisam imala probleme sa ciklusom. Trebalo je da od ovog meseca pocnem da pijem Yasmin koje mi je ginekolog preporucio, ali nisam ih uzela, jer sam mislial da je bolje da ne kljukam organizam odmah hormonima.U pauzi izmedju ova dva krvarenja uradila sam test na trudnocu i bio je negativan.
Hvala unapred!
 
hari hari:
Da li je moguce da postinor2 izazove poremecaj ciklusa? Ja sam ga uzela prvi put u zivotu pre 4 meseca, iako nije bilo potpunog odnosa, za svaki slucaj, jer se uzasno plasim da cu ostati u drugom stanju. Tad osim trodnevne vrtoglavice i malaksalosti pre nego sto sam dobila, nisam imala nezeljene efekte. Proslog meseca sam uzela, opet za svaki slucaj. Dobila 7 dana ranije uz uzasno jaku vrtoglavicu. A zatim sam nakon cetiri dana kako je prestalo krvaranje dobila opet, u vreme kad bi trebala da dobijem da nije doslo do prevremenog krvarenja. Otici cu kod ginekologa, samo me interesuje da li je postinor mogao da izazove ova krvarenja koja za mene nisu ni malo uobicajena? Do sada nisam imala probleme sa ciklusom. Trebalo je da od ovog meseca pocnem da pijem Yasmin koje mi je ginekolog preporucio, ali nisam ih uzela, jer sam mislial da je bolje da ne kljukam organizam odmah hormonima.U pauzi izmedju ova dva krvarenja uradila sam test na trudnocu i bio je negativan.
Hvala unapred!

Jао децоооо....разумем ја да се једном оклизнеш на банану...па попијеш Постинор ''за сваки случај'', али како и други пут да се оклизнеш на исту банану???
Постинор није метода за контрацепцију, забога!!!! :-?

Два пута си то користила, а ниси ишла код гинеколога????

Да си ми ћерка тако бих те слатко налупала! :evil:
 

Back
Top