Pigmalion i Galatea

obrve su od papira, kao privremeno rešenje.
kad sam ih pravio, uzeo neki stari informer, i sad ide bizarni deo priče - listam ga, tražim taminiju boju papira, a tamne boje nigde osim crne majice muža one ubijene pevačice. i ja to iskoristim.
kasnije sam napravio još nekoliko parova obrva isto iz informera, i sve su se odmah pocepale dok sam eksperimentisao oko facijalnih ekspresija, a ove odolevaju, ni da mrdnu...
kad ovaj događaj sa obrvama sada ukrstim sa pričom corpse bride tim bartona, gde emili na početku filma gine isto u šumi ali ostaje na ovom svetu, zaključak koji upravo izvlačim o marli kler je da je i ona nasilno skončala pre nego što se pojavila kod mene. interesantno kako se priča sama priča preko ovakvih slučajnosti
 
da, na avataru je isto ona.
što se tehnike tiče -
radim je na bazi lutke za butik. tako da je u life size veličini.
kupio polovnu, ruiniranu lutku od onih belih blještavih za tričavih 2k din. one man garbage is another man's treasure...

moj duboki naklon i sav kredit umetniku koji je izvajao, ali sam joj ipak konfiguraciju glave menjao, ljuštio sloj po sloj fiberglasa, neka mesta tanjio a na nekim dodavao fimo masu, najviše sam je promenio u u slepočnim delovima i obrazima, nadogradio i slomljeni nos i zakrpio druga oštećenja lica...
ali je revolucija usledila kad sam joj ugradio prave očne proteze, tj. staklene replike ljudskih očiju.
u prvoj verziji sam joj suviše razmaknuo oči, sviđala mi se ali je moglo i bolje, usledilo je repozicioniranje... nove korekcije su bile fijasko i bivale sve gore i gore što sam više pokušavao, onda pokušah da vratim na staro ali ubrzo shvatam da ne mogu i da sam je upropastio. predajem se i odlučujem da je bacim u kantu za smeće. ipak, posle par dana, dok je čekala da je izbacim do kontejnera, shvatam da mi nedostaje, da sam izgubio nešto, i pokušao ponovo.

i tako, što reče nele karajlić, koji piše roman od 1000 strana, to je moja meditacija, sloboda, stvaranje paralelnog sveta. ili što kaže tišma - umetnički eskapizam, otklon od postojećeg, poenta umetnosti je da stvori ugođaj, u paklu smo ali smo srećni...
 
Moram priznati - jezivo :lol:
Jel imas samo jednu ili pravis seriju? Bila bi to zanimljiva izlozba. Jedino ti je potrebna tema, neka nit koja ih povezuje.

moze biti samo jedna! :)
kao sto je samo jedna nasa 'druga polovina', od kad su androgini razdvojeni.
i ja nekad sanjam o muskarcu koji bi bio 'moje sve'..tako slican, a tako razlicit
nekako ne odustajem od toga, kad budem odustala, moci cu da napisem 'odraslu pesmu'
pozz tree:D
 
Mekflaj, mani se toga. Zene danas hoce nezavisnost, a samo ih je zavisnost mogla stvoriti nama slicnim. Sad one hoce da ti budes njima slican. Otud dolazi sto ima toliko metro i homoseksualaca. Postani maco i umri muski.

- - - - - - - - - -

Nemoj da budes kao Jesha :manikir: i Sticka_ :manikir:, da pjenis kako su ti bogatasi uzeli "necu necu" dijamante.
 
moze biti samo jedna! :)
kao sto je samo jedna nasa 'druga polovina', od kad su androgini razdvojeni.
i ja nekad sanjam o muskarcu koji bi bio 'moje sve'..tako slican, a tako razlicit
nekako ne odustajem od toga, kad budem odustala, moci cu da napisem 'odraslu pesmu'
pozz tree:D
Izgleda da delimo iskustvo. :)
Sta mislis postoji li taj muskarac o kojem sanjas u stvarnosti ili je to izgubljeni arhetip?
Mozda je potrebno vise od jednog zivota za ponovno radjanje androgina.
 
Mekflaj, mani se toga. Zene danas hoce nezavisnost, a samo ih je zavisnost mogla stvoriti nama slicnim. Sad one hoce da ti budes njima slican. Otud dolazi sto ima toliko metro i homoseksualaca. Postani maco i umri muski.

- - - - - - - - - -

Nemoj da budes kao Jesha :manikir: i Sticka_ :manikir:, da pjenis kako su ti bogatasi uzeli "necu necu" dijamante.

Borba za ravnopravnost polova je nazalost samo urodila plodom za jednu stranu-zensku. Zene su dobile to sto su zelele ali obaveze oko porodice i kuce su i dalje nepodeljene. Tipicno musko rezonovanje - evo ti sta hoces samo me ostavi ispred tv- a. :lol: kao i obicno nisu shvatili poentu. Tako da su emancipacijom zene sebi stvorile duplo vise obaveza. Zbog toga se zene odricu porodice zarad karijere. Ali cini mi se da i muskarci, doduse sa zakasnjenjem, pocinju pravilno da ucestvuju u emancipaciji. Nazalost necemo biti svedoci kako ce se to odraziti u daljoj evoluciji.
 
Ne znam zbog cega muskarac sjedi za tv-om ako je zena ravnopravan ucesnik u razgovoru i ako je sposobna kroz razgovor da ostvari prijateljstvo?
Ustvari znam, ona slini i place na poslu kako joj je tesko, te moli za pomoc svakog muskarca, jer sama ne nalazi rjesenja za trivijalne stvari. Njoj je novac, ukradeni novac, garancija da njena inferiornost nece biti sankcionisana. Zato po svaku cijenu gleda da dodje do novaca. A koliko samo laze da dodje do svog cilja i tzv. jednakosti, to je vec postalo odvratno. Samo lazima i ucjenama mozete prisiliti muskarca da ima nesto s vama, sem toga od djela ili misli ni traga ni glasa.

Naravno, upoznao sam nekoliko izuzetaka. Sto bi Nice rekao savrsenih zena, koje umiju umom da prate um muskarca, ili barem muske djece. Ali i tu vjerovatno mora da se spontano razvije neprekinut odnos izmedju nje i vlastitog djeteta. Pitam se kako bi izglealo ako bi majka bila odvojena od sina neko vrijeme, da li bi kasnije uhvatila prikljucak.
 
Pitanje je u koga se zaljubljujemo, u osobu ili u ono što mi sami želimo u njoj da vidimo..
Pigmalion se zaljubio u svoju sopstvenu predstavu o ženi a ne u ono što ona jeste..mislim da svi mi to radimo..

kaze Ducic, sve sto ljubimo stvorili smo sami...
sustinski, covek (zena) se uglavnom zaljubljuje u svoju predstavu voljene osobe...
zato uglavnom i sledi razlaz kad se upoznaju...
 
kaze Ducic, sve sto ljubimo stvorili smo sami...
sustinski, covek (zena) se uglavnom zaljubljuje u svoju predstavu voljene osobe...
zato uglavnom i sledi razlaz kad se upoznaju...

Svi se zaljubljujemo u predstavu koju nosimo iz kuce. Ako je u kuci bio red i mir, onda cemo se zaljubiti u red i mir. A ako nije bilo reda i mira, onda ta osoba nije sposobna za ljubav. A sam red i mir zavise od zelje za redom i mirom. Tako da mislim da je u ranijim vremenima mnogo vise bilo ljubavi, nego danas. Danas je pobuna ka redu i miru dokaz da si covjek a ne rob!
Sem toga, red i mir su mogli opstati samo ako se drasticno kaznjavao prekrsitelj. Konjokradicu su vjesali. Zamisli da danas objese kradljivca automobila?! A takav sistem je osposobio ljude da stvore ono cime se danas ponose.
Bez kazne nema dusevnog mira. A zna se ko vise voli da laze, a ko manje. Sigorno postoje i statistike u vezi laznih krivicnih prijava.
 
Izgleda da delimo iskustvo. :)
Sta mislis postoji li taj muskarac o kojem sanjas u stvarnosti ili je to izgubljeni arhetip?
Mozda je potrebno vise od jednog zivota za ponovno radjanje androgina.

pa ne znam bas
vise verujem u nadcoveka kao bespolno bice (resice se svih sranja vezanih sa polnost i sex), veza izmedju 2 osobe(ili vise osoba) ce biti sustinska lisena animalnosti.
pre ili posle toga ce se resiti i organa za varenje. energiju ce dobijati na bolje nacine (napr. od sunca i sl.)
odumrece i mnogi instinkti koji se smatraju bazicnim.
a mozda ce prvo nestati emocije kao covekov najveci teret, ali i alat za razvoj svega i svacega drugog, pa i inteligencije. onda ce neka vrsta disciplinovanog psihopete preovladati i nece biti moguce povezivanje s drugim na nivou za kojim sad zudimo..
ali to su neke druge futuristicke teme...
 
pa ne znam bas
vise verujem u nadcoveka kao bespolno bice (resice se svih sranja vezanih sa polnost i sex), veza izmedju 2 osobe(ili vise osoba) ce biti sustinska lisena animalnosti.
pre ili posle toga ce se resiti i organa za varenje. energiju ce dobijati na bolje nacine (napr. od sunca i sl.)
odumrece i mnogi instinkti koji se smatraju bazicnim.
a mozda ce prvo nestati emocije kao covekov najveci teret, ali i alat za razvoj svega i svacega drugog, pa i inteligencije. onda ce neka vrsta disciplinovanog psihopete preovladati i nece biti moguce povezivanje s drugim na nivou za kojim sad zudimo..
ali to su neke druge futuristicke teme...

I evo ga, kompjuterizovano drvo bez cvata.
 
Ja nisam kvantitativac niti bukvalac i ne idem iz krajnosti u krajnost. Mada, primijetio sam kod zenskih polnih organa da su kod nizih rasa "k'o slonovo uvce".

Nadcovjek je upravo neko ko ima bezbroj instinkata i navika, ali ih sve ima pod kontrolom, upravo iz razloga da jedan od instinkata ne bi zavladao svim ostalima i na taj nacin ih ucutkao. Jer tamo gdje zavlada tiranin cuje se samo njegov govor, a svi ostali cute. To cini slabog covjeka. Redukuje ga na nivo zivotinje.
 
Ja nisam kvantitativac niti bukvalac i ne idem iz krajnosti u krajnost. Mada, primijetio sam kod zenskih polnih organa da su kod nizih rasa "k'o slonovo uvce".

Nadcovjek je upravo neko ko ima bezbroj instinkata i navika, ali ih sve ima pod kontrolom, upravo iz razloga da jedan od instinkata ne bi zavladao svim ostalima i na taj nacin ih ucutkao. Jer tamo gdje zavlada tiranin cuje se samo njegov govor, a svi ostali cute. To cini slabog covjeka. Redukuje ga na nivo zivotinje.

postoje vise i nize rase?
 
nije mi zabavno uopste i za razliku od tebe ne smatram da postoje nize i vise rase.
te hitlerovske teorije kod mene nemaju mesta.
i ne bi bilo lose da malo razmislis o tome...
jer kad razmislis, mozda uvidis u cemu je razlika izmedju ljudi (sem boje koze), i cemu je ona trebala da posluzi...
 

Back
Top