Pigmalion i Galatea

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
e679ee69e2a1410df2875e30b4c6dbd3.jpg


Grčki mit o umetniku Pigmalionu koji stvara skulpturu žene svojih snova i zaljubljuje se u nju, daje joj ime Galatea, oblači joj odeću... boginja ljubavi Afrodita je oživljuje i Pigmalion i Galatea na kraju dobijaju i dvoje dece...

Kako vam se čini ta ideja o stvaranju žene svojih snova kroz umetnički proces?
Preporučite sadržaje u vidu filmova i knjiga sa tom tematikom.
 

Prilozi

  • e679ee69e2a1410df2875e30b4c6dbd3.jpg
    e679ee69e2a1410df2875e30b4c6dbd3.jpg
    77,6 KB · Pregleda: 16
Pitanje je u koga se zaljubljujemo, u osobu ili u ono što mi sami želimo u njoj da vidimo..
Pigmalion se zaljubio u svoju sopstvenu predstavu o ženi a ne u ono što ona jeste..mislim da svi mi to radimo..
 
Nije ovo tema u kojoj treba da iznosimo svoje stavove o ženama ili muškarcima..

Nije ni danas retkost da se umetnik zaljubi u svoje delo.
Pigmalion je neko ko je vajao spoljašnost jedne žene, posmatrao je kao kamen, živeo pored nje i sa njom mnogo duže nego pored ijedne druge žene
obzirom da je bio zakleti neženja, uživao dodirujući svoju kreaciju u nameri da je dovede do savršenstva a tek kad mu je to pošlo za rukom, poželeo je dublji odnos..
..njen glas, smeh, pokret, radjanje njene duše...
 
Kipari su mi među otkačenijim drugarima
..Jedino se oko pivkana složimo...Slikari su manje osobenjaci,mada

..
Ne bih ja moje dame da
prekreiram-i ovakve pa me razbiše!
A što bih-to kakve su veštićare (cmok!)
ja ne bih znao baš kreirati...To je izgleda
neko pametniji od mene,neki Boža ili
sila božanska...Nije čudo što ih neretko
nazivamo našim boginjama...;)
 
Pogledajte prilog 397587

Grčki mit o umetniku Pigmalionu koji stvara skulpturu žene svojih snova i zaljubljuje se u nju, daje joj ime Galatea, oblači joj odeću... boginja ljubavi Afrodita je oživljuje i Pigmalion i Galatea na kraju dobijaju i dvoje dece...

Kako vam se čini ta ideja o stvaranju žene svojih snova kroz umetnički proces?
Preporučite sadržaje u vidu filmova i knjiga sa tom tematikom.

umetnost imitira stvarnost ali u ovom slucaju je pogubno jer covek od svoje bogom date prirodi nikad pobeci ne moze bez obzira na razinu ucenja.
 
... ko koga tu kleše, a ko koga vaja ...:think:


jbt...kada uzme dleto pa počne da me kleše, sve moje varnice sa njenim suzama otpadaju...

Nemaju one osećaja za vajanje, mi smo tu osećajniji .... :manikir:
 
Poslednja izmena:
haha...
pomeranjem obrva i trepavica, mogu se dobiti razni izrazi lica

inače, radim je u svetlo plavoj boji, nešto u fazonu corpse bride tim bartona. planiram da je obučem u korset venčanicu. how sick is that?
primetio sam da me dosta ispunjava rad na njoj, hobiji su čudo protiv depresije...
 
Poslednja izmena:
to je moja galatea... uronio sam u umetnički proces stvaranja žene svojih snova...

šta reći, lep je osećaj biti kreator ženske lepote :D strange journey...

jeste malo razroka, ali ništa strašno...
Pogledajte prilog 400002

Malo je tuzna...pitam se sta to govori o tebi...
Inace podsetila me tema na divan deo barkerove knjige gde zena odsanja (kreira sanjajuci) svog izgubljenog muskarca
 

Back
Top