Metode i grane omocenja

Eto jedne teme gde mozete slobodno da trcite ka Nicheu ili od njega...
Dakle Omocenje, da li je Eticno , da li nam treba, da li je bogougodno , kako se sve vrsi omocenje , i kojim metodama se to radi...
Da li je omoćenje ili osjećaj moći kao emotivna refleksija etičan ili neetičan, ne može se reći jer emocije ne spadaju u tu grupu. Za etičnost ili neetičnost mora da postoji definicija odredjenog samovoljnog čina u šta emocije same po sebi ne spadaju.
Ako bih baš morao da odgovorim na pitanje i povežem etiku sa emocijom omoćenja, onda bih rekao da je etično, ili dobro za nas jer nam taj osjećaj prija.
Sa druge strane ako bi taj osjećaj bio pokretač nekog čina nasilja ili nečeg malicioznog ka nekome, onda ne.
 
Zanimljivo , znaci gordost ti nije eticki penal....
Kao što navedoh, emocija nije etična ili neetična, sama po sebi, ali čin začinjen emocijom može biti, dakle, razdvojimo čin i emociju.
Možemo povezati emociju i čin naravno, to sam i naveo da emocija nekada pokreće volju na nasilje npr. ali nije emocija etična ili neetična, već taj čin. Jer čovjek može da kontroliše svoje činove iako ima neku emociju, npr. ima želju da razbije glavu nekome jer osjeća emociju mržnje i to bez validnog razloga, ali npr. ne učini to, dakle tu je opet emocija neutralna po etičkom pitanju, jer ako on mrzi nekoga, a ne udari ga, to je etično, a ako ga mrzi i udari ga to nije etično, dakle mržnja stoji i iza etike i neetike, tj. nije u njoj. Tako isto je i sa gordošću.
 
Povlacim se iz debate o Etici , jer ono sto sam procitao iz eseja o etici se totalno razlikuje od mojih teorija, na mnogo nizem i vrlo pogresnom putu i nije u redu da se natezem sa takvim stanjem etike a samim tim i morala...
Nisam bio svestan da je Etika i moral na tako niskom nivou razvoja...Nisam istrazivao sta je sve u filozofskim knjigama, radio sam za svoj cosak...
Nemam ni autoritet da se bakcem sa natezanjima drugih, a nije da su mi teorije mnogo apstraktne, ali u ovakvom raspadu vrednosti i totalnom haosu jos ja da postavljam svoje teorije i strukturu moralnosti i eticnosti, nije to ni za danasnje drustvo ni za mene..
 
Povlacim se iz debate o Etici , jer ono sto sam procitao iz eseja o etici se totalno razlikuje od mojih teorija, na mnogo nizem i vrlo pogresnom putu i nije u redu da se natezem sa takvim stanjem etike a samim tim i morala...
Nisam bio svestan da je Etika i moral na tako niskom nivou razvoja...Nisam istrazivao sta je sve u filozofskim knjigama, radio sam za svoj cosak...
Nemam ni autoritet da se bakcem sa natezanjima drugih, a nije da su mi teorije mnogo apstraktne, ali u ovakvom raspadu vrednosti i totalnom haosu jos ja da postavljam svoje teorije i strukturu moralnosti i eticnosti, nije to ni za danasnje drustvo ni za mene..
Tu smo da razmjenjujemo stavove, nije sad nužno da usvojimo nečije mišljenje kako bi neku važnu odluku donijeli o nečemu, koja će imati impakt na tudje živote, kao npr. oni u skupštini što rade.. tvoje pisanije je tu, moje je tu pa neka čitaju ljudi i neka se uključe ako hoće..
 
Suvise je velika razlika....
Sve ovo sto sam procitao i sto jos uvek citam iz Etike i morala, je na tako niskom nivou da je decija igra....Hajde razumem anticke filozofe sto im je etika na takvom nivou, ali ove ostale, ne.

Mene su zavela dela religijskih filozofa iz Nemacke, koji su pisali o raznim stvarima pa su pipnuli malo i etiku ali se nisu bavili time, ali su se bavili metafizikom...Tako sam preskocio dalje proucavanje etike i morlala, misleci da su ti isti ili ako nisu oni da je neko pre njih odradio posao oko Etike..tako su dobar utisak ostavili...
Ali sudeci po ovome sto sam procitao i sad sto citam, nema tu prostora za bilo sta ozbiljnije...Ako se promeni nesto , pa i da se bakcemo , ovako , ne.
 
Dakle da nastavimo o omocenju...

Njegove veze i politicka moc ga cine nedodirivim.....a sve sluzbe znaju da je teski kriminalac...

Ovo predstavlja jednu putanju omocenja, koja je danas u trendu...
Sto vise para ulazes u pokrice preko korumpirane vlasti , to ti se vise vraca i isplati...
Jedan od razloga zasto ce svaki krimos uloziti u nekog ko je korumpiran a ne u nekog ko nije...
To ide toliko da se i onima koji nisu krimosi isplati da ulazu u korumpiranu vlast...
Sledi da je svima u interesu korumpirana vlast....

Ako si glup kao cosak, ili prosecno glup onda ti je u interesu korumpirana vlast i zbog razloga da sam ne mozes da podrzis nesto pametnije...nemas interakciju koja to podrzava..
 
Verovatno čitaš bez razmišljanja, ali svaki, baš svaki filozof se oslanjao na neki moral bar da ga zaobidje. Bandera morala je smetnja filozofiji....pa su se mnogi dokazivali tako što su je obilazili....
Moć i moral nisu u suprotnosti, osim što mnoge zbunjuje razlika izmedju moralnih stavova današnjice i lažnog morala srednjeg veka, o starom i da ne govorimo...Danas znamo da je osnova moći direktno vezana sa moralnom vertikalom, nema laži, nema prevare....sve se zna i pored teške propagande zla....
 
Mnogi u mladosti traže odgovore, bez obzira na koji način, obično je to kritika društva za ono što im je pred nosom, pošto dalje od toga ne vide, onda u želji za moći zanemaruju svoje mladalačke stavove i preskaču stepenike, postaju svoja suprotnost, svoji roditelji, jer to najbolje znaju da kopiraju, kasnije počinju da sazrevaju i da vide loše i dobre strane, a želja za moći opada kada shvate da su smrtni i da su napravili previše greški zbog nefiltrirane želje za moći, svaki filter je usporenje u dostizanju moći...nevažno koji tip moći.
 
Pa meni ne treba saucesnistvo u buckurisu kad sam vec izgradio strukturu morala koja zadovoljava sve prakticne primene, tako da mogu da napravim model...
Zasto bih se zaebavao sa necim ko sta misli i gleda da utakne u svoju viziju morala, kad imam mnogo jednostavnije i mocnije oruzje, strukturu koja je preciznija i tacnija...

Sa konja na magarca, no no no....
A sta mogu da dobijem da ovde prezentujem moju strukturu ili strukture moralnih relacija i geneze tih sistema kod pojedinca?
Nista...Sukobljavanje bez veze, a uporedjivanje misljenja tih filozofa mogu i sam na brzaka, brze citam nego sto ce neko da mi ovde to analizira..
Mada bi bilo koristi da mi neko nabaca osim osnovnih moralista, sta je dobro , da ne citam samo ovo sto lici na uvlacenje ljudima...

Moja je greska, sto sam mislio da je buckuris moralnih pojmova i definisanja morala zbog licemerja u Srbiji , i u sustini mnogo su jasnije moralne relacije u nekim drugim drzavama....A videcemo , jos uvek citam ali je i dalje no no no...suvise mi je filozofiranje ali u pezurativnom smislu , ono sto citam o moralu , znaci ono kad autor nema viziju i znanje nego samo da pise o tome, kad je vec pisao i o drugim stvarima..
Mozda zato sam rekao da razumem stare grke sto su Etiku , posto necu o moralu , ovako tretirali , ali ne i ove ostale kad je vec jasnija sociologija i psihologija...
Ja nisam u obavezi da drugima koji u mladosti traze odgovore dajem moje misljenje sta je odgovor...
 
Najjasnije su prirodne moralne relacije, zna se ko šta "mora", u srbiji treba izaći na kraj sa tim moralistima koji znaju šta "mora", a koje podržavaju oni kojima je osnova morala "mora" i moranje....jer im je to maksimum Etičnosti...zezam se, Etike....
 
To je zabranjeno zna se, vidi se, naravno , normalno , takve reci u moralu i narocito Etici su zabranjene....zanimljivo je to pitanje koje postavljas, pojam mora u Etici....
Slican je pojmu ogranicenih resursa , npr 3 pacijenta 1 operaciona sala...
 
Nije etično na forumu voditi retoriku i ne dovoditi je u pitanje.
Ali više čovjek osjeća omoćenje kada je retoričar, kada vodi blog i monolog, nego kada je na forumu u debati podložan činjeničnom onemoćenju.
Više prija i omoćuje pratilac koji ne razmišlja, nego kritičar koji dovodi u pitanje.
 
Odlicno , retorika u okruzenju dogmata je omocenje......
Ako bi okruzenje bilo samokriticno , onda bi i debata i dovodjenje u pitanje donosilo omocenje....
Eto jedne smernice kako se vrsi promena okruzenja ako zelis drugacija omocenja...nije priroda prirodna....sto je inace kosmicki zakon, tj nisu svuda temperature topljenja i kljucanja iste...niti su kriticne tacke pojava iste itd itd..
Jedno politicki mocno zapazanje..
 

Back
Top