Petnica

Zanimljivo...:)XD Rekli su mi da nije izvodljivo pohađati dva seminara, ali zahvaljujem na odgovoru. Volim hemiju, ali me zanima i biohemija tako da se nalazim u velikoj nedoumici. Da li ste i vi biohemičari okupirani zadacima i labom? Pozdrav!:)

Hmm, nije mi jasno sta se desava sa redosledom postova. Ovo gore tek sad vidim, nije bilo tu kad sam ti odgovorila prethodni put. :SS

Ja samo jos mogu da dodam da sam se ja dvoumila oko prebacivanja na biohemiju, ali sam odustala od toga, jer sam cetvrta godina. Tako da... Razmisli dobro o svojim zeljama, i, ako zelis da se prebacis, bolje to uradi sto pre. Bar ja tako mislim. ;)
 
Zar se postavlja pitanje da li petnica treba da postoji?
Nisam u toku, ali zar nije brze dati svim trudnicama malo bensedina sa alkoholom ili neki drugi koktel nego zatvarati petnicu kao nacin mentalne degradacije ionako degradirane srpske skolske omladine...Jeste da oni to ne primecuju jer su reperi koje bi mogli da primete ili van ili poguseni ....
 
Postavlja se. :(
Naime, Ministarstvo prosvete je obustavilo finansiranje Petnice.
Naisla sam na ovo:

"Nekoliko brojeva iz budzeta republike Srbije za 2009. godinu:

- Fond za Kosovo i Metohiju: 44m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za NIP: 1m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za KiM: 1.5m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za dijasporu: 440,000 EUR
- Neto plate u BIA: 20.5m EUR
- Neto plate u Upravi za duvan (?): 250,000 EUR
- Kupovina zgrade za ambasadu u Briselu: 12.5m EUR
- Budžetski fond za finansiranje sporta (čitaj: nagrade za sjajno
šesto mesto, kupovine stanova i druga finansiranja tuđih hobija):
850,000 EUR
- Republički zavod za informatiku i internet (???): 330,000 EUR
- Agencija za mirno rešavanje radnih sporova: 264,000 EUR
- Ukupan budžet Ministarstva prosvete: 1.4 milijarde EUR

Petnici obustavljeno: 24m RSD = 250,000 EUR."

Gore je link za potpisivanje peticije.
 
Nije najgore to sto ti obustave finansiranje , vec ako resis da resavas problem sto ti lako stave lisice, zbog nekog tumacenja nekog zakona....
Tako da i oni sto su od inicijative, a rado bih pomogao Vigoru, ne smeju da se mnogo mesaju jer ce dobiti po nosu...
Sto bi rekli.....Gledas , a ne das....
 
Zar se postavlja pitanje da li petnica treba da postoji?
Nisam u toku, ali zar nije brze dati svim trudnicama malo bensedina sa alkoholom ili neki drugi koktel nego zatvarati petnicu kao nacin mentalne degradacije ionako degradirane srpske skolske omladine...Jeste da oni to ne primecuju jer su reperi koje bi mogli da primete ili van ili poguseni ....

Ma bravo. Reci jednog akademika. Stvarno, tvoj talenat da od gluposti napravish umetnicko delo me na morbidan nacin zadiljuje. Posle se pitamo zashto Vigor nece sa tobom da saradjuje....Mozda zato sto i on ne veruje u talase, viruse koji izazivaju rakove, ph itd.
 
Postavlja se. :(
Naime, Ministarstvo prosvete je obustavilo finansiranje Petnice.
Naisla sam na ovo:

"Nekoliko brojeva iz budzeta republike Srbije za 2009. godinu:

- Fond za Kosovo i Metohiju: 44m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za NIP: 1m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za KiM: 1.5m EUR
- Neto plate u Ministarstvu za dijasporu: 440,000 EUR
- Neto plate u BIA: 20.5m EUR
- Neto plate u Upravi za duvan (?): 250,000 EUR
- Kupovina zgrade za ambasadu u Briselu: 12.5m EUR
- Budžetski fond za finansiranje sporta (čitaj: nagrade za sjajno
šesto mesto, kupovine stanova i druga finansiranja tuđih hobija):
850,000 EUR
- Republički zavod za informatiku i internet (???): 330,000 EUR
- Agencija za mirno rešavanje radnih sporova: 264,000 EUR
- Ukupan budžet Ministarstva prosvete: 1.4 milijarde EUR

Petnici obustavljeno: 24m RSD = 250,000 EUR."

Gore je link za potpisivanje peticije.


ma budale.
 
Zar se postavlja pitanje da li petnica treba da postoji?
Nisam u toku, ali zar nije brze dati svim trudnicama malo bensedina sa alkoholom ili neki drugi koktel nego zatvarati petnicu kao nacin mentalne degradacije ionako degradirane srpske skolske omladine...Jeste da oni to ne primecuju jer su reperi koje bi mogli da primete ili van ili poguseni ....

Ovaj prvi deo je nesto najgore sto sam skorije cula. :eek:
 
Pa ne znam koji su sve spidovi u opticaju , a znam da i oni prave kashicu od mozga i kod odraslog , a ne znam za bebe....

Mislim ako pogledas konacni rezultat, politika to samo ucini nevidljivim za vecinu, tj od metode sklapanja dogovora politika je postala metoda za pretvaranje u nevidljivo ono sto se radi....
A i drugi deo je vrlo losa stvar...zatvarati mogucnost kontakta sa iskorakom iz dogmi lokalne sredine, pa posle nije ni cudna radikalnost , egomanijakalnost i dogmaticnost novijih generacija...a primere imamo i ovde...
 
Ako nije tajna, je l' mogu da znam u kojoj naucnoj instituciji? :D

Sto se tice upoznavanja sire javnosti, mislim da je zaista puno ljudi culo bar nesto o problemu. Samo na facebook-u postoji nekoliko grupa, ljudi menjaju slike, stavljaju statuse koji se ticu Petnice. Za pohvalu. Sve zahvaljujuci polaznicima i saradnicima.
 
I ja mislim da je malo ljudi culo o tom problemu....
Uopste cim nije na pinku i na estradi , kao u magacinu vlade da se nalazi.
Ako zatreba za politicku propagandu onda ce se o tome cuti...
Mora da se radi seljacki u ovoj zemlji, vidis da i medju "naucnicima" vlada seljacko nadmudrivanje i "ko se to drzno na me"...
 
pa, dobro, nemoj bas da se toliko uzbudjujes, nije Petnica sad bas kolevka nauke
nije dobro u tim godinama da imas tako nizak parg tolerancije, narocito ako nameravas da radis u nauci ;)
 

Back
Top