Penzioneri izdržavaju zaposlene [ovo moze samo u Zemlji Srbiji, zaista smo Posebni]

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Penzioneri izdržavaju zaposlene:
http://www.novimagazin.rs/ekonomija/penzioneri-izdrzavaju-zaposlene

Prosečnu porodicu u Srbiji sve više izdržavaju njeni najstariji članovi. Prema anketi o radnoj snazi, Republičkog zavoda za statistiku, udeo plata plata u ukupnim prihodima domaćinstva stagnira a udeo penzija raste već godinama.

Za devet godina porastao je sa 20 odsto na čak 32,6 odsto. Prema poslednjim podacima, u prvom kvartalu ove godine u prosečnom domaćinstvu su prihodi od plata bili 22.834 dinara, a od penzija 17.387 dinara, a deo je stizao i od raznih socijalnih pomoći, poljoprivrede, imovine, iz inostranstva.

A samo na hranu i piće, od prvog do prvog, trošilo se bar 19.994 dinara mesečno.

Penzije su danas definitivno najsigurniji prihodi, a mnogi radnici su postali paraziti svojih tašti, roditelja, svekrva. Jer, većina njih mora da otplaćuje stambene kredite. Tek kada poplaća sva dugovanja, može da troši ostatak, koji je po pravilu, veoma mali, smatra ekonomista Miroslav Zdravković. Do ovakve poražavajuće ekonomske situacije dovelo je to što su zarade u privredi neralno male i neredovne, a istovremeno je broj penzionera premašio broj zaposlenih.

Raspoloživa sredstva po domaćinstvu su od 2003. do danas povećana za 148,2 evra, pri čemu je najveći rast ostvaren od penzija (91,5 evra) i od plata (65,8 evra), računa Zdravković. Lična potrošnja je povećana za 136,9 evra (sa 317,8 na 454,6 evra), u čemu je najveći porast bio izdataka za hranu i to za 59,7 evra (sa 135,1 na 194,7).

Da su kućne kase sve pliće, pokazuje i slaba potrošnja. Prosečan Srbin, računa Zdravković, za godinu dana potroši 1.960 evra, isto koliko i Crnogorac, ali znatno manje od ostalih iz komšiluka.

Na ovakvu nepovoljnu nesrazmeru ukazuju i u Međunarodnoj organizaciji rada.

U 2003. je radilo 2,3 miliona, dok je danas zaposleno svega 1,7 miliona. To znači da je i masa zarada znatno manja u odnosu na masu penzija, kaže Jovan Protić, nacionalni koordinator iz MOR.

U Fondu PIO kažu da ovakva "zavisnost" domaćinstava od njenih najstarijih članova ne iznenađuje jer su penzije, iako skromne, ipak redovne jer se zna tačan datum njihove isplate, a uvek se usklađuju sa inflacijom iz prethodnih šest meseci.

Prosečna majska penzija iznosila je 23.106 dinara i povećana je za 7,5 odsto u odnosu na maj prošle godine, računaju u Upravnom odboru Fonda PIO.

Izraženo u evrima, prosečna penzija je iznosila 198 evra i prvi put je pala ispod 200 evra od marta prošle godine. S obzirom na to da je evro ojačao za 20,2 odsto u odnosu na maj prošle godine, prosečna penzija je zapravo smanjena za 10,6 odsto. A samo za majske isplate, sa računa Fonda PIO je potrošen 39.031 milion dinara.

Ludilo, ludilo... :per:

_nobody_
 
Ludilo, ludilo... :per:

_nobody_

Ovako opstaje pola Beograda :D
Ja kažem po ko zna koji put - nedo Bog milosni kakav zemljotres poput onog u Kraljevu

Kakvo ludilo? To je cena "tranzicije" pokrenute od Slobe Miloševića, znate ne može fabrika automobila na budžet...
a ni Galenika nam ne treba, pitajte SPS-ovce... ni EPS nam ne treba, šta će to nama?
 
Ovako opstaje pola Beograda :D
Ja kažem po ko zna koji put - nedo Bog milosni kakav zemljotres poput onog u Kraljevu

Kakvo ludilo? To je cena "tranzicije" pokrenute od Slobe Miloševića, znate ne može fabrika automobila na budžet...
a ni Galenika nam ne treba, pitajte SPS-ovce... ni EPS nam ne treba, šta će to nama?

Ma sve SPSovci prodali:hahaha:boze kakvih ludaka ima ovde na forumu.
 
splitski marjan je velik a fažola ima, zato braćo u kolonu , a neki će i vidit more uživo

Vi IPAK nemate u Vasoj Lijepoj, da penzioneri (u proseku) izdrzavaju zaposlene. To su, vidis li, morski takorec' coveci, tekovine NOBa + ludila samoupravnog socijalizma +++ tekovine narodne 5oktobarske demokraCije. :whistling:

Ipak se kod nas desiJo ProSerbski EU ropski nebeski Narod! :ok:

_nobody_
 
Poslednja izmena:
Па где је ту лудило? Више је него јасно да у Србији нема посла и да они који и нађу посао имају мале плате.

Ti kao da si iz komunisticke price?! Bio jedan cova, crnogorac, ja zavrsavam pre 25+ godina ETF, a on vec 10ta godina apsolvent na Pravima... Sedimo mi u drustvu, jedno 15tak nas, tek ce on meni: bash lepo, kada zavrsis, zaposlices se tu i tu, vidim ja da si ti extra pametan, pa cu ja za godinu dana da se zaposlim, teca mi u toj firmi generalni, taman da me postave za tvog sefa! Ostali klimaju potvrdno glavom, vidim ja da sam skroz izgubljena Sibirska divlja macketinica u Srbiji...:hahaha:

Danas je taj dzukac cuvar parkinga u USA ambajadi, u Kneza Milosa, jer faks nije nikada zavrsio, a iebao je maloumnu ribu koja je glupava, ali zaista radna i vredna, i koja je radila u USA ambajadi kao sekretarica otpravnika poslova, posto je kao mala zivela 8 godina u W DCu... Pa mu je ona "sredila" kod Montgomerija taj poslic!
_______

Svi cete vi, Srpski Neradnici, mene radi, mojih ideja radi, da ponesete ratnu opremu: asove, motiqe, lopate i opanke, pa na grunt, na okopavanje useva. Ja sam to obecao, sebi samom, i Bogu onom na 7om Nebu... A ja svoja obecanja odrzavam.

Ima da radite 15 sati dnevno za 400 jevreja mesecno, i da pitate ima li jos njiva da se okopa. A ti ces imati posebnu ulogu. Ima da budes zemljoradnicki udarnik, posto se cini da se mLogo pouzdajes u tvoju nepostojecu pamet. :whistling: :ok:

_nobody_
 
Ti kao da si iz komunisticke price?! Bio jedan cova, crnogorac, ja zavrsavam pre 25+ godina ETF, a on vec 10ta godina apsolvent na Pravima... Sedimo mi u drustvu, jedno 15tak nas, tek ce on meni: bash lepo, kada zavrsis, zaposlices se tu i tu, vidim ja da si ti extra pametan, pa cu ja za godinu dana da se zaposlim, teca mi u toj firmi generalni, taman da me postave za tvog sefa! Ostali klimaju potvrdno glavom, vidim ja da sam skroz izgubljena Sibirska divlja macketinica u Srbiji...:hahaha:

Danas je taj dzukac cuvar parkinga u USA ambajadi, u Kneza Milosa, jer faks nije nikada zavrsio, a iebao je maloumnu ribu koja je glupava, ali zaista radna i vredna, i koja je radila u USA ambajadi kao sekretarica otpravnika poslova, posto je kao mala zivela 8 godina u W DCu... Pa mu je ona "sredila" kod Montgomerija taj poslic!
_______

Svi cete vi, Srpski Neradnici, mene radi, mojih ideja radi, da ponesete ratnu opremu: asove, motiqe, lopate i opanke, pa na grunt, na okopavanje useva. Ja sam to obecao, sebi samom, i Bogu onom na 7om Nebu... A ja svoja obecanja odrzavam.

Ima da radite 15 sati dnevno za 400 jevreja mesecno, i da pitate ima li jos njiva da se okopa. A ti ces imati posebnu ulogu. Ima da budes zemljoradnicki udarnik, posto se cini da se mLogo pouzdajes u tvoju nepostojecu pamet. :whistling: :ok:

_nobody_
Одувек сам мрзео песимизам, а нарочито песимизам твог типа. Резон ти је једноставно лош. Сада ћу објаснити зашто је тако.;)
1. Сваки народ има тупамаросе и ленчуге, али они нису толико битни за развој друштва
2. Проблем Србије, а и осталих бивших комунистичких држава је тај што је превише форсиран непотизам.
3. За развој неке државе нису важни обични људи већ пре свега ЕЛИТА. Да баш ти који живе животом дивљих мачака како сам кажеш. Они и нико други су криви или заслужни за развој неке државе. Па осећаш ли се кривим ти који кривиш нас, обичне земљораднике ударнике??:lol:
4. Из Србије су током 90-тих, а и раније одлазили баш ти највреднији кадрови уместо да они буду мотор развоја ове земље. Видиш у Словенији на пример није тако.
5. Велико је питање зашто у Србији успева само коров, али за чишћење корова и узгајање квалитетног биља на овом загађеном подручју потребно је живети и горим животом од живота дивљих мачака. Ако узмемо у обзир како је Ђинђић страдао могли бисмо такав живот назвати и руским рулетом.
6. И дан данас због тог "руског рулета" дијаспора не може да улаже у Србији. Србија је власништво криминалних група којима одговара ова жабокречина, а не уређена држава. А само од дијаспоре бисмо живели сасвим лепо.

Надам се да сам ти објаснио.;)
 
Subudai:
Одувек сам мрзео песимизам, а нарочито песимизам твог типа. Резон ти је једноставно лош.

Ne kazem da je dobar. Ne znam bolji. Nauci me. Naucite me. Srbiji je potreban tiranin. Onaj koji moze gomilu ovih zayebanata tipa 100% politicara, estradnih "umetnica" da natera da rade koristan posao, a ne da mentalno i svakojako drugacije onanisu.

Subudai:
1. Сваки народ има тупамаросе и ленчуге, али они нису толико битни за развој друштва
2. Проблем Србије, а и осталих бивших комунистичких држава је тај што је превише форсиран непотизам.

Citas li uvodnu temu? Pa to je drustvo u smrtonosnom hropcu! Ali ne da znam jednog, ili 10, znam ih MNOGO koji zive kako je opisano u clanku. tamo daleko, u Srbiji.

Subudai:
3. За развој неке државе нису важни обични људи већ пре свега ЕЛИТА. Да баш ти који живе животом дивљих мачака како сам кажеш. Они и нико други су криви или заслужни за развој неке државе. Па осећаш ли се кривим ти који кривиш нас, обичне земљораднике ударнике??:lol:

Cinim najbolje sto umem, u svetskoj dzungli, na asfaltu velikim gradova... Ali lako je meni samom. Krivim se za sta? Pa u prolece 1988me sam JAVNO izjavio da je ona srpska nacionalna euforija indukovana Vojkom i Savletom ludilo koje ce nas oterati u smrtonosne kockarske kombinacije. Jedva zivu glavu na ramenima izvukoh zbog mojih (ispravnih) stavova... Dobro pa sam zapalio napolje 1992ge, da to nisam uradio bukvalno da odigram ruski rulet, Vreme Sadasnje. :dash:

Subudai:
4. Из Србије су током 90-тих, а и раније одлазили баш ти највреднији кадрови уместо да они буду мотор развоја ове земље. Видиш у Словенији на пример није тако.

Da li si primetio da u Sloveniji NEMA tajkuna? Nema ljudi bogatijih od 10 miliona ojra? Govori li taj podatak nesto?

Subudai:
5. Велико је питање зашто у Србији успева само коров, али за чишћење корова и узгајање квалитетног биља на овом загађеном подручју потребно је живети и горим животом од живота дивљих мачака. Ако узмемо у обзир како је Ђинђић страдао могли бисмо такав живот назвати и руским рулетом.
6. И дан данас због тог "руског рулета" дијаспора не може да улаже у Србији. Србија је власништво криминалних група којима одговара ова жабокречина, а не уређена држава. А само од дијаспоре бисмо живели сасвим лепо.

Dzindzolina je bio krimos. On je samo na privatizacijama zaradio oko pola milijarde ojra, ispod stola, za "uspesno" odradjen posao. S kim si, takav si. Stigao ga zasluzeni metak. Pokusao je da ga izbegne. Znao je sa kim se pajtao. Nije metak bio nimalo slucajan.

Ne vidim da si mi ista objasnio. Nebitno... :whistling:

_nobody_
 
A šta mislite da vam nisu gastarbeiteri koji donose milione €vrića a vi ih ne cenite ni ič.Dva do tri puta godišnje dolaze i uvek na granici PLATEŽ.da bi imali penzije jer ovi što rade ne mogu te penzije da zarade .

Ne bih imao nista protiv da svaki put kada ulazim u zemlju Srbiju platim 100 ojra namet na vilajet, da penzioneri imaju za penzije... Da Srbija nema ni $1 USD MMF duga i da nema nijednog tajkuna. :roll:

_nobody_
 
Ne bih imao nista protiv da svaki put kada ulazim u zemlju Srbiju platim 100 ojra namet na vilajet, da penzioneri imaju za penzije... Da Srbija nema ni $1 USD MMF duga i da nema nijednog tajkuna. :roll:

_nobody_

Šta vredi da im se daje kad od ti € neće penzioneri da vide ni cent .Ja lično pomažem jednu fam. sa 50 € mesečno da bi dete studiralo.
 
Ne vidim da si mi ista objasnio. Nebitno...

_nobody_
Немој кривити обичне људе колики год лезилеби били, већ ЕЛИТУ. Она је та која треба да среди стање у земљи и да од лезилеба направи корисне чланове друштва.
А ако ЕЛИТА Србије масовно тражи срећу преко гране онда од нас и не може да буде ништа и никад и не треба кривити лезилебе.
Нормално је да ћемо имати више лезилеба него ЕЛИТАША и ту нема места чуђењу.
Јесте, диктатура у стилу Јосипа Броза која би се обрачунала са сваким организованим криминалом је решење.
Потребна је једна акција попут Сабље која би користила Србији.

И наравно, национално одговорна политика која би довела до стратешких партнерстава са страним земљама што би такође погодовало у развоју земље.

Никако ми не иде у главу што кривиш обичне људе. Не може свако да буде врхунски кадар, али треба их имати што више, то стоји.
 
Poslednja izmena:
Никако ми не иде у главу што кривиш обичне људе. Не може свако да буде врхунски кадар, али треба их имати што више, то стоји.

Reci cu ri samo ovo: ja sam poslednji, treci put pokusao da se vratim 2010te u Srbiju, i konacno shvatio da meni nema vise mesta u toj zemlji. Jednostavno, za moju pamet ne postoji domain (oblast) u toj zemlji, posto ja nikada nisam mogao da shvatim kako privreda te zemlje, zapravo, radi. Kojekakve, svakojake budale, skupljene sa koca i konopca, koje pricaju, pametuju, su uvek bili cenjeni mnogo vise od onih koji samo rade, a ne mesaju se mnogo u druge/tudje, osim u svoj posao.

Isto kao sto je ova tema Mission Impossible (koja pokazuje pravo stanje raspada i dezintegracije toga drustva), tako su i moja logicka shvatanja skroz kontra logici Srba u matici. :mrgreen:

_nobody_
 
Немој кривити обичне људе колики год лезилеби били, већ ЕЛИТУ. Она је та која треба да среди стање у земљи и да од лезилеба направи корисне чланове друштва.
А ако ЕЛИТА Србије масовно тражи срећу преко гране онда од нас и не може да буде ништа и никад и не треба кривити лезилебе.
Нормално је да ћемо имати више лезилеба него ЕЛИТАША и ту нема места чуђењу.
Јесте, диктатура у стилу Јосипа Броза која би се обрачунала са сваким организованим криминалом је решење.
Потребна је једна акција попут Сабље која би користила Србији.

И наравно, национално одговорна политика која би довела до стратешких партнерстава са страним земљама што би такође погодовало у развоју земље.

Никако ми не иде у главу што кривиш обичне људе. Не може свако да буде врхунски кадар, али треба их имати што више, то стоји.

Ti si iz neke NVO i dobijas iljadarku evra mesecno iz budzeta?

Nisu krive ove maloumne budaletine koje vladaju vec dvajes i kusur godina, nego bas ti jadni penzioneri koji9 ih uvek ispocetka biraju
jer nemaju vise od dva grama mozga u glavi. Uostalom svi su opskrbljeni, dobili stanove za 5 marke od MIlosevica, peMzije se uredno "primaju",
"dele" i sta ih briga.
 
Ti si iz neke NVO i dobijas iljadarku evra mesecno iz budzeta?

Nisu krive ove maloumne budaletine koje vladaju vec dvajes i kusur godina, nego bas ti jadni penzioneri koji9 ih uvek ispocetka biraju
jer nemaju vise od dva grama mozga u glavi. Uostalom svi su opskrbljeni, dobili stanove za 5 marke od MIlosevica, peMzije se uredno "primaju",
"dele" i sta ih briga.
Не, не добијам ништа из буџета. Ови наши европљани су имали сасвим довољно времена, око 12 година, да развију земљу преко ЕУ и ништа. ЕУ није уложила у Србију.
И показали су да сигурно нису бољи од Милошевића.
 
Poslednja izmena:
Reci cu ri samo ovo: ja sam poslednji, treci put pokusao da se vratim 2010te u Srbiju, i konacno shvatio da meni nema vise mesta u toj zemlji. Jednostavno, za moju pamet ne postoji domain (oblast) u toj zemlji, posto ja nikada nisam mogao da shvatim kako privreda te zemlje, zapravo, radi. Kojekakve, svakojake budale, skupljene sa koca i konopca, koje pricaju, pametuju, su uvek bili cenjeni mnogo vise od onih koji samo rade, a ne mesaju se mnogo u druge/tudje, osim u svoj posao.

Isto kao sto je ova tema Mission Impossible (koja pokazuje pravo stanje raspada i dezintegracije toga drustva), tako su i moja logicka shvatanja skroz kontra logici Srba u matici. :mrgreen:

_nobody_
Ево ти један пример. Човек из Хановера који је тамо био студент генерације одлучио је да се врати у Србију и отвори фабрику компјутера. Хтео је да се врати у Србију, али газда Немац није хтео да га пусти те је због њега отворио фабрику у Србији. Отворио фабрику компјутера "Bluestar" у Ариљу и прави меморијска кола и мониторе.

Оно што су сви мислили да је немогуће, а то је постојање такве фабрике у Србији, десило се доста лако.
Зато и кажем да када бисмо створили добре услове у виду уређености државе живели бисмо лепо само од дијаспоре.

Океј, ако не можеш да се вратиш, шта да кажем. Решење би могло да буде у предузетништву као што је било у овом случају, али је такође потребно да Србија буде колико-толико уређена држава да би предузећа могла несметано да функционишу.
 
Poslednja izmena:
Ево ти један пример. Човек из Хановера који је тамо био студент генерације одлучио је да се врати у Србију и отвори фабрику компјутера. Хтео је да се врати у Србију, али газда Немац није хтео да га пусти те је због њега отворио фабрику у Србији. Отворио фабрику компјутера "Bluestar" у Ариљу и прави меморијска кола и мониторе.

Оно што су сви мислили да је немогуће, а то је постојање такве фабрике у Србији, десило се доста лако.
Зато и кажем да када бисмо створили добре услове у виду уређености државе живели бисмо лепо само од дијаспоре.

Океј, ако не можеш да се вратиш, шта да кажем. Решење би могло да буде у предузетништву као што је било у овом случају, али је такође потребно да Србија буде колико-толико уређена држава да би предузећа могла несметано да функционишу.

Izraz "student generacije" postoji samo u Srbiji.
Da neko otvara fabriku zbog nekog strucnjaka, bez da zna unapred da ce mu se to isplatiti, znaci samo da su student "generacije" i njegov
poslodavac bili u nekom ljubavnom, nesto intimnijem odnosu, Treceg nema.
 
Izraz "student generacije" postoji samo u Srbiji.
Da neko otvara fabriku zbog nekog strucnjaka, bez da zna unapred da ce mu se to isplatiti, znaci samo da su student "generacije" i njegov
poslodavac bili u nekom ljubavnom, nesto intimnijem odnosu, Treceg nema.
Па не верујем да је бацио 10 милиона евра због те љубави.:roll::lol:
Вероватно му је било исплативо.
 
Ovako opstaje pola Beograda :D
Ja kažem po ko zna koji put - nedo Bog milosni kakav zemljotres poput onog u Kraljevu

Kakvo ludilo? To je cena "tranzicije" pokrenute od Slobe Miloševića, znate ne može fabrika automobila na budžet...
a ni Galenika nam ne treba, pitajte SPS-ovce... ni EPS nam ne treba, šta će to nama?

Mislio si na DS..u vreme Milosevica nismo bili u tranziciji ,vec sankcijama..tranzitno je isla samo svercovana roba
 

Back
Top