Pažnja - koliko bitno?

Kurt2:
Pitanje je pre svega namenjeno curama... i svima koji se tako osećaju ;)
Koliko se vaš utisak o momku formira na osnovu sitnih znakova pažnje koje on radi? Npr. otvaranje vrata, ustupanje mesta, itd. Koliko vam je to uopšte bitno?
Koliko je takav vid pažnje bitan faktor u osvajanju, ili, da se grublje izrazim, muvanju?
Meni su veoma bitni svi ti sitni znaci paznje...ali i krupni,naravno..
Dosta govore o samom decku,njegovom vaspitanju.
Mada mi na zalost zivimo u takvom vremenu,da ukoliko se i decko postavi tako(sto je po meni sasvim normalno),vecini je to smesno,debilno,glupo..Jer ipak je ovo Balkan i uvek ce biti..
A i devojke(vecina) sve manje cene takvu paznju,vec je bitnije koliko tip ima para,koja kola vozi a sve ostalo i nije vazno..pa makar joj i lupao samare svaki dan...oprostice mu sve,kada dobije neku krpicu..
Sve to je cist debilizam...a neke prave vrednosti se stavljaju na poslednje mesto....
 
Pa meni je JAAAKOOO vazno! To mi daje utisak necijeg kucnog vaspitanja! Pa necu ga valjda ja vaspitavati?! A ne treba mi neki neandertalac pored sebe! Naravno, ako je sve to foliranje brzo se otkrije i onda i ne vrijedi!
 
Mislim da nije u pitanju vaspitanje, jer će skoro apsolutna većina zameniti ono što ga nauče kulturni ljudi (pod uslovom da ih ima u svom okruženju), onim što je opšti način ponašanja počev od škole, preko ulice, posla... Zato što je uvek najnepristojnije biti različit. Niko te u Južnoj Americi neće gledati čudno ako ustaneš kada se dama udalji od stola, ali hoće na, u poređenju sa nama, daleko kulturnijem zapadu. Jer je u JA to uobičajeno. Ima li nešto kulturno što je kod nas uobičajeno? Ne mora to da bude neki viteški postupak, dovoljno bi bilo da je normalno da vlasnik psa ukloni zaostavštinu svog ljubimca, da je nenormalno da ti neko duva dim za vrat i da puši gde stigne i sl. A posle će doći otvaranje vrata, podizanje ispalih stvari, ustupljivanje mesta u prevozu... a da devojka ne pomisli da je "muvaš".
 
Volim sitnu paznju, ali ne da ona bude mnogo napadna. Iritira me kad decko skace na svaki moj pokret, na svako moje ustajanje od stola on skace da mi pomeri stolicu ili mi svaki put otvori vrata, volim kad je spontano pazljiv.
 

Back
Top