Paulo Koeljo i 3 saveta za usamljene žene

Pitam te da li jeste ili nije? Odgovori mi po striktno objektivnim parametrima. Napomena, čovek do kraja života nije znao ni da čita ni da piše note, niti muzičku teoriju. Sam je razvio svoju tehniku sviranja i zapisa muzike.
vidi, za mene je ilija bosilj jedan od nasih najboljih slikara
a uz njegovo ime je vezana citava "afera" oko autorstva...jer slikar naivac navodno nije bio dovoljno naivan
samo sto vanserijski talent nije produkt skolovanja, ali nije nesto sto se srece svaki dan
no, kad se sretne prosto se ne moze sakriti i ako se izbrusi obrazovanjem i iskustvom rezultat su npr pikaso ili kandinski
 
vidi, za mene je ilija bosilj jedan od nasih najboljih slikara
a uz njegovo ime je vezana citava "afera" oko autorstva...jer slikar naivac navodno nije bio dovoljno naivan
samo sto vanserijski talent nije produkt skolovanja, ali nije nesto sto se srece svaki dan
no, kad se sretne prosto se ne moze sakriti i ako se izbrusi obrazovanjem i iskustvom rezultat su npr pikaso ili kandinski
Meni je Pikasi sra*e.
 
Ključni deo rečenice. Tužno je kad čovek mora da pita "stručnjake" da li je nešto umetnost ili nije, da li mu se sviđa ili ne.
nema u tome da nesto naucis nista tuzno
umjetnost je jezik
nekima treba pomoc da ga bolje savladaju, nekima je dato da ga odlicno razumiju, ali im treba znanja da ga progovore
neki govore odlicno i bez skole
al sve su to putevi do istog cilja

ono sto jeste tuzno su ljudi koji ne razumiju, niti zele da nauce, al psuju na sav glas one dvije tri psovke sto su usput pobrali
 
nema u tome da nesto naucis nista tuzno
umjetnost je jezik
nekima treba pomoc da ga bolje savladaju, nekima je dato da ga odlicno razumiju, ali im treba znanja da ga progovore
neki govore odlicno i bez skole
al sve su to putevi do istog cilja

ono sto jeste tuzno su ljudi koji ne razumiju, niti zele da nauce, al psuju na sav glas one dvije tri psovke sto su usput pobrali
Tehniku možeš naučiti i treba, a da budeš umetnik ili da prepoznaš umetnost, teško.
 
Tehniku možeš naučiti i treba, a da budeš umetnik ili da prepoznaš umetnost, teško.
zapravo, biti umjetnik ne znaci nuzno da ce sve sto proizvedes biti umjetnicko djelo
to je losa vijest
dobra vijest je da prepoznati umjetnost prilicno lako mozes nauciti i apsolutno ne moras biti umjetnik
dakle, mozes u njoj uzivati i bez da se njome aktivno ili uopce bavis
znaci,ovo gore sto sam napisala nema veze samo sa zanatom
zanat tj alat tj tehnike moze ama bas svatko do neke mjere savladati

samo, nista se od toga ne svodi na pricu o nekom intuitivnom znanju jer je to intuitivno samo pocetak
ima i dobra vijest, a to je da kraja nema
 
Poslednja izmena:
zapravo, biti umjetnik ne znaci nuzno da ce sve sto proizvedes biti umjetnicko djelo
to je losa vijest
dobra vijest je da prepoznati umjetnost prilicno lako mozes nauciti i apsolutno ne moras biti umjetnik
dakle, mozes u njoj uzivati i bez da se njome aktivno ili uopce bavis

samo, sto se nista od toga ne svodi na pricu o nekom intuitivnom znanju jer je to intuitivno samo pocetak
ima i dobra vijest, a to je da kraja nema
Dobro. Da zaključimo, ti se oslanjaj na tuđe mišljenje šta je umetnost i šta ti se sviđa, a ja ću na svoje. 🙂
Svi srećni.
 
Dobro. Da zaključimo, ti se oslanjaj na tuđe mišljenje šta je umetnost i šta ti se sviđa, a ja ću na svoje. 🙂
za razliku od tebe ja sam koelja citala i iznosim svoje misljenje formirano na temelju procitanog

kako si ti odlucio da je koeljov opus za tebe umjetnicko djelo samo je tebi jasno jer se ocigledno nisi ubio citanjem ni koelja, ni ovih na koje se pomenuti prodavac magle tako lukavo naslonio, ali hej...to je jedino i vazno, zar ne? 😂
 
i iznosim svoje misljenje
Drago mi je. Ali kao što si navela, to je TVOJE mišljenje. Šta ono treba objektivno da znači? Kao što već rekoh, apsolutno ništa.
kako si ti odlucio da je koeljov opus za tebe umjetnicko djelo samo je tebi jasno jer se ocigledno nisi ubio citanjem ni koelja, ni ovih na koje se pomenuti prodavac magle tako lukavo naslonio, ali hej...to je jedino i vazno, zar ne? 😂
Čitao sam jedno 5 knjiga od njega. Nešto mi se sviđa, nešto ne. A to je MENI jedino važno. Sigurno mi nije važno tvoje mišljenje kao što ni tebi nije moje.
 
Drago mi je. Ali kao što si navela, to je TVOJE mišljenje. Šta ono treba objektivno da znači? Kao što već rekoh, apsolutno ništa.

Čitao sam jedno 5 knjiga od njega. Nešto mi se sviđa, nešto ne. A to je MENI jedino važno. Sigurno mi nije važno tvoje mišljenje kao što ni tebi nije moje.
od njega?

i tvojoj hipotetickoj mami je hipoteticki vazan tvoj imaginarni sastav napisan na casu srpskog u petom osnovne, ali to ga ne cini automatski umjetnickim djelom
medjutim, ako si dobio trojku nastavnik je vjerojatno obrazlozio zasto nije bila petica
e, to obrazlozenje obicno sumira pravila i sluzi da ti pomogne da ih savladas upravo kako bi ih jednog dana mogao s intencijom zanemariti ili ih se odreci ukoliko za tim bude potrebe

za neke umjetnike nikad ne bude potrebe, drugi nas natjeraju da se zapitamo zar je to ikad moglo i bilo drukcije

i jos nesto, naravno da su nam vazna tudja misljenja
ona te tjeraju da i ti sam o necem mislis...poticu ti kreativnost, zelju za ucenjem..gledanjem...pa i stvaranjem

npr meni je ova tema sustinski besmislena
koelja ne volim citati, gnjecav mi je i besmislen
cist gubitak vremena
al me ova rasprava podsjetila da sam u sto godina samoce bas uzivala i sad se spremam citati to ponovno
samo sto ce to sad citati neka druga ja, dvadeset i pet godina starija pa ce to za mene biti neki sasvim drukcije iskustvo
 
Не допада ми се, има и бољих аутора. Много општих места код Коеља.
Da, dosadan je Koeljo i sa previse uopstenih mesta, sad sa ove vremenske distance gledano, pa i ranije sam to shvatila, da mi se smucio za ceo zivot. Ne znam otkud tolika pomama za njim jos 90-tih da sam ga i sama "gutala" iako mi nije bas bio uvek jasan, ali to su bile takve godine kada smo se ionako hvatali i za slamku i sve i svasta, zbog onog bezizlaza i besmisla od zivota.
 
koeljo:)
prvih..pa recimo 5-6 knjiga sam citala "na daH" na obali rijeke pijedre, alhemicar, veronika, 11 min..a ond aje izasla jedna knjiga, ja je uzela, i ..ostavila na pola. Posle toga nisam vise nista procitala od njega, gotovo.
ne zamara se previse time sta je umetnost sta ne, citam sta mi legne..trenutno citam poslednju bekmanovu knjigu i zaratustru uporedo:)))
a sto se tice gnezda..
ono kao roditelj znas da moras da ih pustis, i pustas. jer si i ti otisao i samo si zeleo da odes.
i da , popuni se zivot raznim aktivnostimaa naravno..
ali to da li si usamljen ili ne zavisi zapravo od toga kako zivis ( sa ljudima ili sam) nego kako osecas sebe i svet, i to jeste istina.
 
Колико пута се угризем за језик или спутам себе да уредим нешто... Само се сетим како је мене све то ужасно иритирало. Као мајка...
А бивша свекрва је исто тако, све што није подносила код своје свекрве кориговала је код себе :heart:
И када причам са сестрама, о нашим мамама, препознамо ми њих у себи али смо свесне тих особина које никоме не иду на корист па се контролишемо.
А није увек лако. Најтеже је изборити се са собом. Зато, живела форум пражњења :lol:
 
Мислим, ја бих највише волела да је он мали, бебаст, бући- бући и да га у џепу свуда носим са собом. Али није!
da, moj stariji nekidan napunio 30.
a meni u ocima onaj svrca sa plavim loknama:))
nije ljubav voleti kako nama odgovara, ljubav je voleti kako njima treba . i to je to.
 

Back
Top