Parga - Putopis

20220912_162354.jpg



20220912_163419.jpg


DSC_0583.jpg
 
Meni se tvrdjava svidela :)

Nije nesto zbog cega padnete na dupe ali...popnete se tamo gore...nema nigde nikoga...samo rusevine, leanderi, po koje napusteno drvo i pogled... Vec sam videla sebe tamo nocu kako blejim u zvezde na vrhu tog brega...:aha:

Mozda je vozic iskustvo samo po sebi i taj put ali kada idete kolima...mozete da ubodete kao mi da je imate samo za sebe :)

Izrazito mi se svidja u Grckoj to sto ne naplacuju ulaz na tvrdjave i ostale nazovimo turisticke atrakcije (placa se eventualno samo prevoz).
Kao poredjenje da navedem da smo u Madjarskoj svaki ulaz u tvrdjavu placali oko 10 evra pa i vise po osobi.

I tako...bez da su im tvrdjave ogradjene, bez da imaju cuvara...Nisam videla ni jedan grafit, bacene kondome, flase i tome slicno...

Dakle, jedan veliki :ok: za Grcku sto se toga tice.
 
nisam znao da u grckoj ima toliko tvrdjava. Nekako mi je grcka vezana vise za amfiteatre i razne klasicne gradjevine tipa partenona, sva moja grcka je atina i juznije. Osim olimpa i meteora na severu, nisam zapravo lutao po tim krajevima, tako da je to prilicno iznenadjenje.
Imaš i Vizantijske i Mletačke tvrđave,...sve zavisi ko je kojim delom Grčke vladao. Italijani, Turci, Englezi,...ali je prava autentična Grčka Atina i Peleponez (po meni i najlepši deo Grčke).
 
Imaš i Vizantijske i Mletačke tvrđave,...sve zavisi ko je kojim delom Grčke vladao. Italijani, Turci, Englezi,...ali je prava autentična Grčka Atina i Peleponez (po meni i najlepši deo Grčke).
ja bih jako da vidim Atinu i taj deo...ali deo Grcke gde je uglavnom "krs" tj. stene me ne inspirise...
vise sam uvek bila za zelenilo...tako da me cak i taj ultra popularan Santorini uopste ne zanima...tamo bih max otisla napravila par fotki za sat vremena i otisla...
 
ja bih jako da vidim Atinu i taj deo...ali deo Grcke gde je uglavnom "krs" tj. stene me ne inspirise...
vise sam uvek bila za zelenilo...tako da me cak i taj ultra popularan Santorini uopste ne zanima...tamo bih max otisla napravila par fotki za sat vremena i otisla...
Jeste stenovitiji predeo,...ali je prelepo!
Kažu da na Peleponezu "drugačije sija sunce", najlepši gradovi su pored Atine, na Peleponezu.
 
vidi...necu odbiti ako me zivot nanese tamo da obidjem i to...stene ili ne:mrgreen:
Meni se najviše sviđa Peleponez. Mda su i ostrva lepa, ...svako je "priča" za sebe i lepo na svoj način. Ali,...malo je jedan život, za sve obići! 😁
Na ostrvima je više neka cosmopolitska atmosfera (turisti sa svih strana), pa je sve njima podređeno. Ali prava Grčka je Atina i Peleponez ( kolevka Grčke,Z. civilizacije).
 
Drago mi je da ti se dopala Grčka (Lorelajn)...napr. mojoj drugarici se sviđa Turska i Srbija ("lepa zemlja i prelepi ljudi"), Grčka je nije nešto oduševila.Koliko ljudi,..toliko ćudi i ukusa!
Ne mogu da pricam globalno o Grckoj posto mi je prvi put :) Nisam realno ni mnogo ljudi lokalnih upoznala da bih uopste mogla da pricam o tome :)
Meni se jako svidelo mestasce iz mnogo razloga, nije samo arhitektura u pitanju. Bilo je turista ali nije bilo "glasnih" turista. Sedis u restoranu pun ljudi recimo ali se ne dernjaju kao negde kod nas usred bela dana, svuda su cisti toaleti, nema grafita nigde, upisanih coskova, muzika je umerena, ljudi su ljubazni i kulturni i svako gleda svoj posao...Nema navalentnih prodavaca...
Svaka bastica ili balkoncic, terasa su u zelenilu, cvecu...Ljudi su opusteni...Nema nikakve tenzije, buke...

Svuda okolo stari maslinjaci, brezuljci, zivotinje...a more...cisto i divno plavo...

Ne naplacuje se nista dodatno...Jedino sam kivna na cene lezaljki...zaista... :)

Nastavila bih sa Sivotom ali me mrzi sada da se prebacim za drugi komp gde su mi slicice, sutra cu :D
 
ja bih jako da vidim Atinu i taj deo...ali deo Grcke gde je uglavnom "krs" tj. stene me ne inspirise...
vise sam uvek bila za zelenilo...tako da me cak i taj ultra popularan Santorini uopste ne zanima...tamo bih max otisla napravila par fotki za sat vremena i otisla...
Krf bi ti se onda sigurno dopao!
Zelenila, parkova, cveća i bujne vegetacije koliko hoćeš.
 
Mi smo reseni da odemo ponovo kod baba Marije u Pargu, tako da cemo vam javiti :klap::D

Odlicna je lokacija mesta...Moze se odatle na Lefkadu, ima okolo prelepih plaza, Aheron...Ima sta da se obidje, vidi...

Cekam da Fortes nastavi putopis, ja se suvise zanosim, rasplinjavam :malav:
 
Nastaviće fortes ali idemo redom....
Prvo plaže. Najbliža van grada je Lihnos do koje možete brodićem mislim da je bilo 5€ ali ne držite me za reč.
Naravno ima opcija i kolima 5-10 min pošto je vrlo blizu pri čemu koliko smo čuli plaća se parking i treća opcija je da se pešači preko maslinjaka...pa ko je u formi
Na kraju plaža je ova:

Ovo nije naš snimak...sa neta.
 
Ali dve plaže gde smo itekako provodili vreme su Karavostasi i Sarakiniko.

Karavostasi:

karavoustasi.JPG



Kao što vidite ova plaža je bogami dobrih 30km od Parge negde na nešto više od pola puta do Sivote. Ne ide se 49 minuta kao što piše ovde osima kao ne idete 35 na sat a nećete :lol: )mislim valjda)

Ide se putem za sivotu koji je relativno dobar do sela ili mesta Perikiniko a onda se odatle skrene na plažu kroz (standardno) uzak krivudav putić. Predeo od Perikinika do Karavostasi plaže je predivan, skoro potpuno kroz maslinjake i preporučujem da otvorite prozor i uživate.

Snimali smo vožnje i pokušaću kada bude vremena da nešto uklopim kao put do plaže i tako,trebaće mnogo seckanja i ubrzavanja...ali biće jednom ovde.

Kada stignete čeka vas zaista ogromna plaža kombinacija peska i sitnog šljunka.

20220908_114011.jpg
 
Plaža ima dosta slobodnog mesta za parking, mnogo barova koji nude svoje ležaljke koje su prvi put bile 10€ set, a drugi dan smo ih dobili džabe( ne znam zašto ali ko te pita :mrgreen: ) . Naravno ima i mesta na pretek da se baci svoj peškir i suncobran. Toaleti,tuš,prodavnice...kompletna logistika za boravak.

Mi smo otišli skroz levo do kraja u bar koj je puštao neki lagani chill out house i koji služi na plaži redovno i uživali...i tako par dana. Zaista mi je ova plaža ostala u lepom sećanju. baš ono što volim.

20220908_112152.jpg




20220913_170657.jpg


20220908_114030.jpg
 

Back
Top