Quantcast

Paranormalna iskustva??

alal

Iskusan
Poruka
6.619
e a deja vu? sta mislite da je: naucno objasnjena "greska u mozgu" pri obradi podataka ili stvarno vec dozivljeno (vizija, san, sta god)? koliko vam se cesto desava? znate da je ucestalost ovog fenomena povezana sa nekim psiho-poremecajima ili vec povecanom labilnoscu:D?

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.511
e a deja vu? sta mislite da je: naucno objasnjena "greska u mozgu" pri obradi podataka ili stvarno vec dozivljeno (vizija, san, sta god)? koliko vam se cesto desava? znate da je ucestalost ovog fenomena povezana sa nekim psiho-poremecajima ili vec povecanom labilnoscu:D?
E bas htedoh da pomenem.Meni se bas cesto desavaju situacije- vec vidjeno.
Slusala sam prica i prica o toj nazovi intuiciji,brrrr,jezivo.
Moj tata ne vjeruje ali ni malo u parapsihologiju i tome slicno.Ali pricao mi kada sanja da ga boli zub,neko se u kuci razboli,grip ili tome sl.Ja sam kao mala sanjala da mi ispao zub i da sam ga progutala,kad ujutro ono stvarno se desilo.I taj dan mi umro deda.Kazu da zubi imaju takav predznak.

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Deja vu...da, da...dešavalo mi se dosta puta, s tim što sam veoma stabilna...kažu naučnici da je to neka pogreška u obradi ili interpretaciji, ali nemaju dokaze za to. Opet samo teorija.;)

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Da li ste ih imali?
Verujete li uopšte u pojave tog tipa?

Šta me je inspirisalo na temu?
Sledeće:
Danas , mi kao porodica, sedeći za ručkom, sećali smo se naših bližnjih, a preminulih.
Pomenuli smo i baku ( tatinu majku) i njenog pokojnog mladjeg brata.
Baka je umrla nakon duže bolesti. Živela je u Apatinu, a veći deo bolesti je ležala kod nas, u Bg-u. Kad se videlo da će joj doći kraj, vratili smo je u porodičnu kuću u Apatin, te je tu skončala.
Naravno, niko nije znao kad će umreti.

Njen rodjeni, gorepomenuti brat, je živeo u Lici, na Udbini. To je od Apatina, autobusom , bilo udaljeno 6-7 sati vožnje.
Jutro kad je umrla, nakon samo pola sata , on je ušetao u kuću i rekao da je došao jer je imao predosećaj da će ona umreti.:shock:
Naravno, nije mu niko javio, jer kao što rekoh, nije se znalo kad će baka sklopiti oči.

Nakon 6 meseci, jedno jutro , on, bakin brat, ustao je , doručkovao i rekao svojoj ženi da je sanjao Seju ( on je tako zvao baku) i da ga je odvela sa sobom.
Pozdravio se sa suprugom i tog dana je poginuo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li verujete da neki ljudi imaju posebne sposobnost, naglašen osećaj...šta bi uopšte ovo bilo? Ili zaista, kako sam i naslovila- paranormalna pojava?

Verujem...i sama znam nekoliko sličnih slučajeva.

A deja vu...ihaj...kada bih samo počela da pišem...:smile:

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Pre nekoliko godina sam imao jedan potrescic mozgica.
I posle toga, ceo taj dan i pola drugog, imao sam dezavije. Taman uspem da se otresem jednog, kad mi se ucini vec prezivljenim sledeci trenutak.
Uopste nije prijatno, pravi vatromet vec vidjenog.

Meni se to dešava i bez potresa mozga. Ljudi, gradovi...mesta...ma svašta nešto gde se prvi put denem ili prvi put vidim nekoga, a osećam kao da se znamo milion godina...poznato a nepoznato...ima toga dosta.:smile:

Julian

Poznat
Poruka
7.735
Verujem da ti se desava, svakome se desava u vecoj ili manjoj meri.
Napisao sam da mi se ovo desavalo takoreci bez prestanka, skoro dva dana. Ako se to tebi, na taj nacin, cesto desava - onda to svakako nije dobro.

Silvie

Aktivan član
Poruka
1.294
Andra i ja smo se zabavljali sest meseci mozda kad se on jedno popodne nije javio u uobicajno vreme (obicno me je zvao u pola sest- kad dodje sa posla). Krenem ja ka telefonu, ne znam da li sam uopste uhvatila slusalicu ili sam je dodirnula, pred ocima ulica kojom se on vraca kuci mrak, auto pod banderom...ja se oladila, okrenem njegov fiksni javi se njegova mama kaze pukla mu je guma otisao otac da mu pomogne da je zamene. Javlja se on posle i ja pitam jel ti u Uzickoj pukla guma, jeste, jel maltene na uglu sa Mike Ilica, jeste jesi bio pod banderom jesam...
posle mi je tetka kojoj su ta "vidjenja' redovna rekla da sam ja to videla jer smo u isto vreme pomislili jedno na drugo pa se stvorio "luk" i posto se njemu desilo nesto stresno ja sam mogla to da vidim.
Sta god da je uopste mi nije bilo svejedno.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.437
Igrom slučaja upoznah jednog sjajnog čoveka, primarijusa pre oko pola godine. Imao je tri moždana udara ali je ostao sam vrh u svojoj profesiji. Sa kojom dozom pronicljivosti i lagane indolentnosti postavlja dijagnoze pacijentima i to samo na osnovu prvog utiska to je za ne verovati. Način na koji mi je pričao o tome šta su mu ti udari doprineli u pozitivnom smislu duhovnog preobražaja neću zaboraviti. Da i deja vu propratni efekat ima i dan danas.

Poruka
13.206
Nekada mi se suviše često dešavalo.
U zadnje vreme ne, već poduže, i osećaj je stvarno čudan i jedinstven.

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.247
ja sam imala nekoliko bas upecatljivi dozivljaja..
ali intuicija mi je jaka..
doduse, par puta me izneverila. i to zadnjih godina. Mislilim da ja zato sto pokusavam da se racionalizujem. Tj da ono sto osetim ne uzimam zdravo za gotovo. vec da dam sansu...zeznula sam se uvek!!
:)

Dok me je sluzila kako treba..nije bilo greske..
iako je nisam uvek sledila ...
Ali inace kad pomislim na sve ciljeve i sve akcije u zivotu..pa i ova ludorija u kojoj sam trenutno..
stalno me nesto vuce, tera, i usmerava..
imam ja racionalne argumente, ali..ipak

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.247
Pre nekoliko godina sam imao jedan potrescic mozgica.
I posle toga, ceo taj dan i pola drugog, imao sam dezavije. Taman uspem da se otresem jednog, kad mi se ucini vec prezivljenim sledeci trenutak.
Uopste nije prijatno, pravi vatromet vec vidjenog.

mozgic?
e juliane!!!
haahahahah

ako je mozgic ne cude me tvoji flesh backs!!
to je zato sto ne mozes da isprocesiras sve odjednom, pa se preslisavas!!
xixixixixixixiix:evil::evil::twisted::twisted::twisted:
:roll::arrow:

kad krenem sa smajlicima ne zaustavljam se... nesto me goni..
hahah

Banshee

Buduća legenda
Poruka
25.614
ja nemam zbunjujuca iskustva te vrste
najcesce stvari koje ne mogu da objasnim su direktno vezane za san...
deja vu mi se skoro uopste vise ne desava...ranije dosta,sad ne.
ali mi se nekoliko puta desilo da sanjam nesto veoma detaljno najcesce neku prostoriju ili manji dogadjaj i da ga posle u stvarnosti bukvalno prepoznam,znam sta sledi dalje i da se setim tog sna...
i da...paraliza u snu...kad se probudim i radi mi mozak a ne mogu da mrdnem telo ko da nije u mojoj kontroli...i tako neko vreme i onda se skoncentrisem na neki deo tela i pocne polako da mi se vraca osecaj...prvi put sam se bas uplasila ko nikad u zivotu a svaki sledeci sam znala sta mi je raditi...rekli su mi da je to poremecaj sna :neutral:
a te intuicije,predvidjanje za to sam nula od coveka,doduse verovatno jer sam skeptik :)