Quantcast

Paranormalna iskustva??

gost 361353

Početnik
Poruka
11
Nov sam na forumu i otvorio sam nalog jer kod nas u Srbiji ne mogu jednostavno naci ljude koji se poluprofesionalno bave paranormalnim istrazivanjem zivota posle smrti. Zvucalo je i meni smesno pre 2-3 godine kada sam na jutjubu video neke snimke. Nije mi pundravac dao mira i probam ja da snimim EVP (EVP je skracenica na Eng - Electronic Voice Phenomenon). Ukjlucis bilo kakav diktafon (npr mobilni) i snimas. Mozes i da pricas, pitas pitanja, itd. Naravno ti nista tokom snimanja ne cujes, normalno, je li. E, sve dok ne prebacis na komp i sa sluskama kroz dobar softver preslusas. Prvih nekoliko pokusaja mi naravno nije uspelo, ali vec 3-4i put sam poceo da cuejm (i vidim na monitoru) da nesto postoji, neki zvuk ili govor gde bi trebala biti tisina! Vrlo slicna situacija je i sa kamerama sto se tice zvuka. Ali necu sad da ulazim u detalje, mozda lejter :)
I eto - dosao sam na Krstaricu u nadi da cu nekog istomisljenika mozda pronaci koji se bavi ovim ili mozda nekoga zainteresujem pa da se organizuju neki izleti na neka istorijska mesta gde bi najverovatnije bilo dobrih rezultata.

gost 361353

Početnik
Poruka
11
Ljudi moji, vi me ne shvatate ozbiljno, a ceo ******* svet (!!!) je svestan ovog fenomena, jedino se ovde na balkanu svi sprdaju, a 95% ljudi nikad culo nije sta je kvantna mehanika/fizika.....
Ja sam ozbiljno pitao i iskreno izneo sta se desava i znao sam da ce se ljudi smejati. Ali me ne interesuje, zelim da nadjem istomisljenike sa kojima bih mogao nastaviti proucavati ovo.

Cvetna

Poznat
Poruka
9.335
Ljudi moji, vi me ne shvatate ozbiljno, a ceo ******* svet (!!!) je svestan ovog fenomena, jedino se ovde na balkanu svi sprdaju, a 95% ljudi nikad culo nije sta je kvantna mehanika/fizika.....
Ja sam ozbiljno pitao i iskreno izneo sta se desava i znao sam da ce se ljudi smejati. Ali me ne interesuje, zelim da nadjem istomisljenike sa kojima bih mogao nastaviti proucavati ovo.
Otvori grupu na fejsu.

Mensch-Maschine

Iskusan
Poruka
6.599
Balkan / ne-Balkan, ali zatucanost nema granice. Istomišljenike ćeš lako naći ispred dragstora, ali moraš da ih nahvataš do podneva, dok su još relativno trezni i prosto razbijaju teorijsku fiziku.