"Ovo je vaša kuća"

Vi nemate pojima šta je politika.

Zato nam i ide ovako kako nam ide.

Amateri.

Ali ajde što ste vi amateri, nego političari. Još su i gori.

Diplomatija je najteži deo politike, ali i najvažniji.
Svi bi mi čist račun, ali nekad je bolje sačuvati živote.
Ne gubi se glava, ako baš ne mora, a za to služi diplomatija.
Izaziva mučninu, unosi nam sumnje, ali bez nje ne ide.
Srbija nije u poziciji da igra bez diplomatije.
Ako to ne radi, ratujemo.
Mada kad se sve zbroji, slabo nama i diplomatija pomaže.
Možda bi nekad i pomogla da se najpre mi među sobom složimo.

E brate ako si nezadovoljan onda se razvedi. A ne da praviš ludog onog sa kim imaš ugovore.

Kada su mi došli poslovni ljudi iz FRA pitali su zašto nigde nema zastave EU a svuda slike putina? Oni su bili zaprepašćeni.
E tako se gradi reputacija neozbiljne nacije.

Kažeš lepo ok, nikada nećemo biti u EU, ne trebaju nam vaše pare. Sada smo sa kinezima
Ima neki ugovor iz 2013.Potpisali evromocnici.Nedje nesta zapelo.

Diplomatija je najteži deo politike, ali i najvažniji.
Svi bi mi čist račun, ali nekad je bolje sačuvati živote.
Ne gubi se glava, ako baš ne mora, a za to služi diplomatija.
Izaziva mučninu, unosi nam sumnje, ali bez nje ne ide.
Meni ne izaziva mučninu. Ona je extra stvar. Možeš biti racionalan i određen. I otvoreno ili prikriveno raditi na svom interesu, koristeći jezik za to.
Srbija nije u poziciji da igra bez diplomatije.
Ako to ne radi, ratujemo.
Mada kad se sve zbroji, slabo nama i diplomatija pomaže.
Možda bi nekad i pomogla da se najpre mi među sobom složimo.
Ovo poslednje je neka mitska stvar.. Slažemo se tako što rade institucije. Na izborima se neko itabere i taj upravlja zemnljom. Nema tu mnogo mistike niti nekog epskog slaganja.

E brate ako si nezadovoljan onda se razvedi. A ne da praviš ludog onog sa kim imaš ugovore.

Kada su mi došli poslovni ljudi iz FRA pitali su zašto nigde nema zastave EU a svuda slike putina? Oni su bili zaprepašćeni.
E tako se gradi reputacija neozbiljne nacije.

Kažeš lepo ok, nikada nećemo biti u EU, ne trebaju nam vaše pare. Sada smo sa kinezima

Zasto bi bile zastave EU ako nismo u EU?

Takodje gde su te silne slike Putina??

Meni ne izaziva mučninu. Ona je extra stvar. Možeš biti racionalan i određen. I otvoreno ili prikriveno raditi na svom interesu, koristeći jezik za to.

Ovo poslednje je neka mitska stvar.. Slažemo se tako što rade institucije. Na izborima se neko itabere i taj upravlja zemnljom. Nema tu mnogo mistike niti nekog epskog slaganja.

Nemam ni ja ništa protiv diplomatije.Naprotiv.

Nije mitska, činjenična je.Nažalost.
Nisam rođena u Srbiji i bilo mi je za očekivati kada sam došla ovde da mogu da naiđem na različite sitacije.
Ništa me nije moglo iznenaditi.
No ono što je mene lično baš iznenadilo, je odnos prema Srbima s Kosova.
Za mene koja nisam rođena tu, Kosovo je uvek bilo Srbija, kao što je to npr. i Šumadija.
Za one koji su rođeni u Srbiji, čini se da Srbe sa Kosova ne prihvataju kao sami sebe.
Što onda da me čudi ako se oseti netrpeljivost prema Srbima Krajišnicima, Bosancima...itd?
Gde je tu sloga? Ili je ono što slušam i gledam mit...moguće da je do mog sluha i vida.Moguće.
Ostale podele da ne nabrajam.

... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
Sve si u pravu. Autoritarni režimi se međusobno čuvaju, a ima tu i sasvim konkretne koristi od ugradnje za sve projekte koje ovde rade.

Nemoj molim te da zoves njega da bilo sta kaze/napise. :sad2:
zašto ne?

Složili smo se da je posle II sv rata, a ni pre nismo bili mnogo bolji, došli do košenja intelektualne elite. Ostali su podobni uvlakači Brozu. Ta negativna selekcija se nastavila. Uvlakački mentalitet. Na to sam mislila. Evo Vučić kao example. Intelektuialna elita, ako je ima, davno ne vodi politiku ove zemlje. Niti plana, niti cilja, lelujanje ko na talasima, barka na vodi, nešto i potpisali, pa nismo, pa hoćemo nećemo, pa i tamo i vamo, pa hoćemo nemoguće.. toliko iracionalnosti u politici ne može da ne ostavi traga. I to traje i traje. ... Naciju vode loši đaci, neiskusni ljudi, nepametni, itd itd itd Dobro nam je kako nam je. Čudo jedno, hvala Bogu.

Nemaš pojima koliko je ovakav stav došao Srbiju glave kroz istoriju. Naivčine do bola.

Нисам видела Кинезе да су на социјали , него имају своје мале бизнисе , плате порез и привређују , мирни и питоми , љубазни ..осим тога немају тенденцују да остану овде и да буду мањински народ , него да послују .

U jednoj zemlji u kojoj najveći skandal nije bio što je predsednik zemlje kupio diplomu (Nikolić), o čemu je javno Šešelj govorio, jer u indeksu datumi polaganja ispita su se poklapali sa njegovim prisustvom u stranci, takva nacija je pukla. Na žalost. Znači korupcija do koske.

Kada je to nekome ok, onda on zaista i nema kapaciteta da razume da smo smi nešto potpisali i da se to uglavnom ne sprovodi. Osećaj za zakon i potpis skoro nula.

Dobro, moram da idem, dosta sam pisala, ali šta god da se piše malo vredi.

Diplomatija je ponekad i šlihterska.
Da li smo baš sad u poziciji da igramo otvoren poker?
Da li je ovo taj trenutak?

Jednom je mene neko pitao, a sad ću ja tebe :)
Da li bi sutra na front, da te Srbija pozove?
kakav, bre, front? izvini na ovom bre, ali kakav sad front?
Srbija zove.. to su neke priče kao da čitam Kraljevića Marka.
Ovo je 21. vek.I pričamo o diplomatiji, nema veze sa temom.

Srbija je fora da se udje na evropsko trziste na mala vrata, sada kada se velika zatvaraju (EU im uvodi posebne carine)

A Vucic je takav jer je uvlakač. Zato i voli slične sebi - uvlakače, te mu je cela stranka i država sastavljena od uvlakača.

I to je to - nema nikakve agende, nema tu njegovih skrivenih motiva za šlihtanje - čista karakterna osobina.

Da li je dobro što postajemo kineska kolonija? Pa ja znam da nije dobro, ali narod će da odluči da je dobro, pa će opet, kao svaki put kroz istoriju, da naiebe zbog svojih pametnih odluka :)

Back