Давор Драгичевић за Face TV: Ово је име човека који ми је убио сина!

комшија

Stara legenda
Poruka
92.493

1715989808367.png

Dragičević za Face TV: Ovo je ime čovjeka koji mi je ubio sina!



преузимање - 2024-05-18T014745.509.png


17. maj 2024 20:28

Davor Dragičević gostovao je večeras u Centralnom Dnevniku Face TV-a gdje je otkrio ime osobe za koju tvrdi da je ubica njegovog sina Davida.

Tokom razgovora sa voditeljom Senadom Hadžifejzovićem, Dragičević je na pitanje šta pokušava promijeniti u sistemu, kazao:

Promijenio cjelokupan odnos, prvo tih ljudi koji obavljaju najznačanije funkcije! Oni nisu sposobni, kompetentni, a zajedljivi su, bahati i samouvjereni u svoju nedodirljivost, a pokazat ću im da nisu! Čekam da CIK ovjeri moju kandidaturu za nezavisnog kandidata za gradonačelnika Banja Luke. Nadam se da će doći do ljudi da ja ne želim iskoristiti ubistvo svog djeteta, već sam tu da zaštitim njihovu djecu da ne idu ni pod zemlju ni izvan zemlje!“, kazao je.

Na pitanje “Zašto ta tišina, šta je sa optužnicom?”, on je kazao:

Ja nisam stranka u postupku, već oštećeni! Tužilac sjedi u fotelji i vodi istragu za najsurovije ubistvo, u koje je umiješan i MUP RS! Imam i dokaze za to! Sve moje riječi potvrđujem! Zataškavaju ubistvo i ubice mog djeteta!“.

Potom je uslijedilo pitanje: Ko ti je ubio sina?

“Mog sina je ubio pripadnik MUP-a RS, Dubravko Kremenović! Znam to kao što znam da je David moj sin! Šest godina Okružni sud u Banjoj znaju za to ime i štite ga”, rekao je Davor Dragičević.

Podsjetimo, inspektor MUP RS Dubravko Kremenović već je tužio Suzanu Radanović, majku ubijenog Davida Dragičevića, jer ga je putem društvenih mreža označila kao odgovornu osobu za smrt njenog sina.

Okružni sud u Banjaluci odbio je tužbu i žalbu tužioca koji je tražio da mu tužena na ime naknade nematerijalne štete radi pretpljenih duševnih bolova zbog, kako je navedeno, povrede ugleda i časti, isplati 5000 KM.

Odgovor pročitajte u kompletu na sajtu Face TV-a, klikom na link OVDJE.

1715989858161.png


MUP RS neće sprovoditi istragu


Podsjećamo, Republičko javno tužilaštvo neće sprovoditi istragu protiv pripadnika MUP-a Republike Srpske zbog krivičnog djela Teško ubistvo na štetu Davida Dragičevića, saopćeno je ranije iz Tužilaštva.

Naime, Republičko javno tužilaštvo, Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala neće narediti sprovođenje istrage protiv načelnika Uprave za organizovani i teški kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske Darka Ilića, glavnog inspektora u ovoj upravi Dubravka Kremenovića i drugih pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske zbog krivičnog djela Teško ubistvo na štetu Davida Dragičevića, jer nema osnova sumnje da su prijavljena lica učinila krivično djelo.

1715989880928.png



Prije donošenja ove odluke, tužilaštvo je izvršilo uvid u spis Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka koji se odnosi na okolnosti smrti Davida Dragičevića, saslušalo više lica u svojstvu svjedoka te pribavilo i druga saznanja i informacije od značaja za ovaj krivični predmet.

1715990073414.png


Cijeneći sve dokaze pojedinačno, tako i u njihovoj međusobnoj vezi, tužilaštvo je zaključilo da u istima nema dokaza, informacija ili saznanja koji bi upućivali na osnove sumnje da su Darko Ilić, Dubravko Kremenović ili neki drugi pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske učestvovali u naručivanju, organizovanju, izvršenju ubistva Davida Dragičevića ili zataškavanju tog krivičnog djela.


link





ПРАВДА ЗА ДАВИДА! ПРАВДА ЗА ЏЕНАНА! ПРАВДА ЗА СВУ НАШУ ДЕЦУ!
 

1716064594123.png

OVO JE NJEGOV DEFINITIVNI ULAZAK U POLITIKU: Davor Dragičević se kandidovao za gradonačelnika Banje Luke


"Smatram da Jelena Trivić nema potrebnu snagu da bude izabrana. Ona je rezervni igrač Aleksandra Vučića. To je osoba koja je pokazala totalnu nedoslijednost u svojim politikama, ne smatram je ozbiljnim kandidatom", kaže Dragičević


1653819840769.jpg


Prije 5h

Davor Dragičević, otac stradalog mladića Davida Dragičevića, kandidovao se za gradonačelnika Banje Luke.

Kako je rekao, bit će nezavisni kandidat i trenutno čeka da Centralna izborna komisija potvrdi njegovu kandidaturu.

“Nadam se da će doći do ljudi da ja nisam neko ko želi da iskoristi ubistvo svog djeteta, već nego ko hoće da zaštiti njihovu djecu, da ostanu ovdje, da ne idu pod nezmlju, ni iz zemlje. Želim stvoriti okruženje koje će biti dobra osnova za buduće generacije. Ja imam moć sad od naroda, ali nemam političku moć. Oni imaju političku moć da štite ubice mog sina. Zato sam se odlučio na ovaj korak. Treba mi politička moć”, kazao je Dragičević u emisiji na Face TV. Osvrnuo se na aktuelnog gradonačelnika Draška Stanivukovića, ali i na ostale lidere opozicije Jelenu Trivić i Nebojšu Vukanovića.

“Za četiri godine Stanivuković ne da nije ništa uradio, nego ono što je uradio je nakaradno. Zapamtite, svi oni su bili politički anonimusi, iskoristili su tragediju moje porodice. Govorili su da su za pravdu, pokazili su obećanje samo da bi došli na pozicije. Govorim o Stanivukoviću, Jeleni Trivić i Nebojši Vukanoviću, svi oni su do 2018. godine bili politički anonimusi”, kazao je.

Siguran je da je Stanivukovića i Trivić “duboko uznemirila” njegova kandidatura.

Ucijenit me ne mogu, kupit me ne mogu, ne mogu mi ništa. Smatram da Jelena Trivić nema potrebnu snagu da bude izabrana. Ona je rezervni igrač Aleksandra Vučića. To je osoba koja je pokazala totalnu nedoslijednost u svojim politikama, ne smatram je ozbiljnim kandidatom. Draško će imati glasove SNSD-a i dijela opozicije koja mu još uvijek slijepo vjeruje”.

Pozvao je Stanivukovića i Trivić da “vrate uslugu”, da povuku svoje kandidature i da kažu svojim glasačima da glasaju za njega.

“Neka pokažu da su opozicija. Znam da je to teško očekivati, ali nije nemoguće. Ja sam njima dao podršku 2018. godine. Neka mi sad vrate uslugu, kad nisu znali obavljati posao i kad su pokazili sva obećanja”, kazao je
 

1716465538625.png

"SB" NA LICU MJESTA: Davor Dragičević predao CIK-u kandidaturu za gradonačelnika Banje Luke


"Ovo jeste kandidatura za gradonačelnika Banjaluke, ali treba mi pomoć svih ljudi u Bosni i Hercegovini i dijaspori”, rekao je Dragičević

davor_d1.jpg


Prije 21 min

Davor Dragičević, otac mladića Davida Dragičevića iz Banje Luke koji je smrtno stradao pod i dalje neutvrđenim okolnostima, danas je Centralnoj izbornoj komisiji Bosne i Hercegovine predao svoju kandidaturu za gradonačelnika Banjaluke na oktobarskim lokalnim izborima. U izbornu utrku će kao nezavisni kandidat.

“Ovo je logični nastavak moje borbe. Sedam godina borbe kroz građanski aktivizam nije dalo rezultate. Jedino političkim angažovanjem mogu da ostvarim svoje ciljeve i ciljeve ljudi za koje se borim. Ovo jeste kandidatura za gradonačelnika Banjaluke, ali treba mi pomoć svih ljudi u Bosni i Hercegovini i dijaspori”, rekao je Dragičević.

Dodao je kako Banjaluku želi vidjeti kao miran i stabilan grad za sve građane i goste.

davor3.jpg



“Želim da napravim brend od Banjaluke, da ona bude u rangu gradova u regionu, gdje će svi ljudi biti dobrodošli. Mogu da ponudim i svoju konekciju sa čitavom BiH i regiju. Meni su vrata otvorena kod mase gradonačelnika evropskih gradova i okruženja”, izjavio je.

Podsjetimo, lokalni izbori u Bosni i Hercegovini raspisani su za 6. oktobar 2024. godine.
 

Back
Top