Ovaj automobil se puni za 5 minuta! Kinezi zadali domaći zadatak konkurenciji, revolucionarni sistem ulazi u serijsku proizvodnju

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.015
Kineski proizvođač električnih vozila "nio" predstavio je svoje najnovije dostignuće, sistem 900V EDS (Electric Drive Sistem) pomoću kog je omogućeno punjenje baterije za samo pet minuta!

Nazvan "Thunder" (munja), ovaj inovativni sistem postavlja nove standarde u EV industriji sa mogućnošću "dopune" više od 255 km dometa za samo pet minuta brzog punjenja.

1712438580165.png
 
Nio 900V EDS ne samo da postavlja novi standard u industriji, već je i prvi takav sistem dostupan u serijskoj proizvodnji.

Premijum model "nio ET9" biće prvo vozilo opremljeno novim sistemom 900V EDS.

Dužina ET9 je 5.325 mm, širina 2.016 mm, dok je visina 1.620 mm, a "nio" je posebnu pažnju posvetio udobnosti i bezbednosti, obezbeđujući naprednu tehnologiju u svakom detalju, kažu u kompaniji.

1712438619110.png
 
Sa novim 900V EDS sistemom, ET9 će postaviti nove standarde u pogledu performansi i brzine punjenja, sa idejom da se pozicionira na tržištu kao konkurent premijum automobilima marki "porsche", BMW i "mercedes".

Nio je već otvorio knjigu porudžbina za ET9 u Kini, koji u toj zemlji startuje od 112.000 dolara (800.000 juana). Isporuke bi trebalo da počnu u prvom kvartalu 2025. godine.

(Kurir.rs/ B92)

1712438664459.png
 
Sve je to lepo, samo ne piše kakav treba da bude punjač da bi se to izvelo. Za 255 km treba u tako velikom i sigurno teškom vozilu treba bar 40 KW po gradu, a na autoputu i dosta više. Da bi u auto ušlo 40 kW za 5 minuta punjač mora biti bar 450 kW. Gde takvih ima?
 
Kineski proizvođač električnih vozila "nio" predstavio je svoje najnovije dostignuće, sistem 900V EDS (Electric Drive Sistem) pomoću kog je omogućeno punjenje baterije za samo pet minuta!

Nazvan "Thunder" (munja), ovaj inovativni sistem postavlja nove standarde u EV industriji sa mogućnošću "dopune" više od 255 km dometa za samo pet minuta brzog punjenja.

Pogledajte prilog 1526951
Propisne baterije, nema šta. Još da ne gore onako gadno…
 
Sve je to lepo, samo ne piše kakav treba da bude punjač da bi se to izvelo. Za 255 km treba u tako velikom i sigurno teškom vozilu treba bar 40 KW po gradu, a na autoputu i dosta više. Da bi u auto ušlo 40 kW za 5 minuta punjač mora biti bar 450 kW. Gde takvih ima?
Ima, platiš posebni visokonaponski kabl i odgovarajući trafo ili ideš na milost i nemilost kod neke javne stanice za punjenje, neke pumpe to već rade. Cena prava sitnica, a tek zimi.
 
Ima, platiš posebni visokonaponski kabl i odgovarajući trafo ili ideš na milost i nemilost kod neke javne stanice za punjenje, neke pumpe to već rade. Cena prava sitnica, a tek zimi.
Nije ni leti bolje.
Upališ klimu, svetla se pale automatski jer je obavezno, sve je puno elektronike,
o nekih 250km možeš samo da sanjaš.
A @dlugomir je lepo izračunao kolika mora da bude snaga punjača, čak ih je i častio malo,
nema punjača koji ima efikasnost od 100%.
Ja cenim oko 600KWh za punjač, to mora da ide preko visokonaponske mreže, pa onda trafostanice,
pa novi kablovi koji to mogu da izdrže...
Ako jedna stanica za punjenje ima iskorišćenost od recimo samo 70%, to je 10MWh dnevno po
stanici za punjenje.
 
Nije ni leti bolje.
Upališ klimu, svetla se pale automatski jer je obavezno, sve je puno elektronike,
o nekih 250km možeš samo da sanjaš.
A @dlugomir je lepo izračunao kolika mora da bude snaga punjača, čak ih je i častio malo,
nema punjača koji ima efikasnost od 100%.
Ja cenim oko 600KWh za punjač, to mora da ide preko visokonaponske mreže, pa onda trafostanice,
pa novi kablovi koji to mogu da izdrže...
Ako jedna stanica za punjenje ima iskorišćenost od recimo samo 70%, to je 10MWh dnevno po
stanici za punjenje.
Ovde ću se vratiti na dve teme koje sam već postavio u vezi ovoga:

Dakle Akido Tojoda, tako se zove između ostalog kaže:
Kada bi svi automobili u Japanu bili električni, ta zemlja bi ostala bez struje
https://forum.krstarica.com/threads/ako-nas-tojota-ne-spase-najezde-elektricara-nece-niko.933594/
Akido Tojoda je inače prvi čovek fabrike Tojota i svakako da sve može da izračuna još bolje nego ja.


https://forum.krstarica.com/threads/teslin-superpunjac-strujom-snabdeva-dizelski-generator.982213/

Dakle Teslin superpunjač u SAD se strujom snabdeva pomoću dizelskog agregata i Elon Mask priča kako će sve to ubuduće biti solarno. Šta to znači? Jasno je da time i on sam priznaje da ne može spolja da dovede toliko veliku količinu struje.

Znači za opsluživanje tako nečega kao što je taj novi automobil nema struje ni u Americi ni u Japanu, a pogotovo je neće biti kod nas na Balkanu.
 
Poslednja izmena:
Nije ni leti bolje.
Upališ klimu, svetla se pale automatski jer je obavezno, sve je puno elektronike,
o nekih 250km možeš samo da sanjaš.
A @dlugomir je lepo izračunao kolika mora da bude snaga punjača, čak ih je i častio malo,
nema punjača koji ima efikasnost od 100%.
Ja cenim oko 600KWh za punjač, to mora da ide preko visokonaponske mreže, pa onda trafostanice,
pa novi kablovi koji to mogu da izdrže...
Ako jedna stanica za punjenje ima iskorišćenost od recimo samo 70%, to je 10MWh dnevno po
stanici za punjenje.
usput da kažem snaga svih ispravljačkih stanica za tramvaje i trole u bg je oko 45 MVA
 
usput da kažem snaga svih ispravljačkih stanica za tramvaje i trole u bg je oko 45 MVA
Ne znam taj podatak, ali BG ima oko 200 tramvaja i 80 trola ukupno.
Ako danju saobraća 60-70% vozila, to odgovara dnevnoj potrošnji od oko 700MWh.
Ako računaš da tramvaji i trolejbusi dnevno prevezu minimum 500.000 ljudi, to je
1,4KWh po putniku.
EV (u proseku dvoje u vozilu) troši 15 puta više struje.

Ali kad Vučić uvede leteći taksi po subvencionisanim cenama, sve će to ostati
iza nas, od tačke A do tačke B u Beogradu za max. 3,5 minuta.
Malo me brine uvođenje letećih semafora i letećih policajaca, ali i to će Vučko da reši... :whistling:
 
Kineski proizvođač električnih vozila "nio" predstavio je svoje najnovije dostignuće, sistem 900V EDS (Electric Drive Sistem) pomoću kog je omogućeno punjenje baterije za samo pet minuta!

Nazvan "Thunder" (munja), ovaj inovativni sistem postavlja nove standarde u EV industriji sa mogućnošću "dopune" više od 255 km dometa za samo pet minuta brzog punjenja.

Pogledajte prilog 1526951
jos jedan razlog da se Kina proglasi najvecim neprijateljem amerike.
 
Sve je to lepo, samo ne piše kakav treba da bude punjač da bi se to izvelo. Za 255 km treba u tako velikom i sigurno teškom vozilu treba bar 40 KW po gradu, a na autoputu i dosta više. Da bi u auto ušlo 40 kW za 5 minuta punjač mora biti bar 450 kW. Gde takvih ima?
Pise, munja, podignes antenu na 40m i cekas nevreme...

Kod nas ima termoelektrane obrenovac, ima novi sad, da ne poverujes, ali ima...ne znam na jugu ....cini mi se u valjevu ima nesto, ali ne bih znao gde tamo to moze , sve je poprilicno cisto oko valjeva...
 

Back
Top